Kāpēc neķeras???

Un lielu līni, breksi, raudu u.t.t. ir viegli noķert? Pēc manas pieredzes karūsa dresūrai pakļaujas vislabāk!
19.novembris 2012, 16:29 | links
 
Raihs. Tieši tā. Krievijā kur karūsa ir Nacionaļnaja-Narodnaja riba, onki traktātus un zinātniksos darbus raksta un peras par Karašiem, ne sliktāk, kā mēs par mistiskajām vēdzelēm un butēm. Superēsmās un mēnessfāzēs izplūst.
19.novembris 2012, 14:16 | links
 
degarzivs
Tev atliek cerēt ,ka NG neizlasīs tavu tostu-tad tu dabūtu dzirdēt "paru laskovih". Es kaut kad runāju ar NG par tām karūsu būšanām(mēs Spānijā mocamies ar ēsmas zivju sagādi)-viņš teica,ka niķīgāku un nesaprotamāku zivi grūti atrast. Tas gan attiecas uz lielajām
19.novembris 2012, 13:35 | links
 
Nu nu....
19.novembris 2012, 13:21 | links
 
Viņš raksta ka nekas neķeras! Liela karūsa no mazas ar neko neatšķiras - ja ir, tad ķeras!
19.novembris 2012, 11:59 | links
 
degarzivs: mazaas karuusas keraas viena peec otras..,bet nez vai virs kg karusas Tu tik vienkarshi nokersi...! :D :D :D
19.novembris 2012, 11:51 | links
 
Karūsa tač pati tupākā zivs, tur pat nav jāmāk, pieej pie dīķa, iekar pi..eli un uz to arī ķersies! Nesaprotu kā var uzskatīt ka karūsa jāmāk ķert - ja viņa tur ir tad ķersies, ja nemāk pat karūsu noķert, tad jāmet tā lieta pavisam pie malas! :D
17.novembris 2012, 17:12 | links
 
Ja ezerā nav pat copes tad visa problēma ir līkajās rokās :) vai arī tīkla acs izmēros. Vēl 2004 gadā tās apkaimes ūdeņos bija izsmelts tukš ar tīkliem. Dome deva atļaujas mazajiem, bet veči lika 10x garākus. Vai kautkā tā....
13.novembris 2012, 10:49 | links
 
Ir nācies pabūt līdzīga apraksta ezerā. Tādos ķeras tikai uz ezerā dzīvojošām radībām. ņem rokā kārtī iesietu spaini, makarē pa dūņām,dūņas skalo, visu dzīvo traukā ar ūdeni un sāc copēt. Rezultāts būs.
13.novembris 2012, 09:59 | links
 
volvo,
nezinu, vai tas ir īstais nosaukums, vai nē, bet saukts tas tiek par Ceperu ezeru, bet man jau liekas, ka zivīm pilnīgi vienalga, kā sauc viņu apdzīvoto ezeru :D
18.augusts 2012, 13:09 | links
 
Aizeju uz ezeru agrāk(5-9).Kad slikti ķeras uzliec mīklu(man palīdz)vari mīkla ielikt diles,ķiploku.
18.augusts 2012, 06:25 | links
 
Lielais Gudrons :)
17.augusts 2012, 22:29 | links
 
...kaaarlis...
...a nu ka nosauc TĀ ezera nosaukumu...
...nebaidies ,saki droši ,jo ,ja TU neko nenoķēri ,tad citi vispār būs žopā...D.D.D.
17.augusts 2012, 22:12 | links
 
Nu ko, biju vakar aizdevies līdz tam ezeram, lai mēģinātu ko noķert ar dzīvo ēsmu, bet nekā... Citām zivīm liku mīklu vai tārpus, bet atkal nekā. Manāma aktivitāte zivīm bija no ~6-8, bet, kad sāka tumst, pilnīgi nekā. Sēdēju līdz galīgai tumsai, bet tukšā, kā biju, tā paliku....
17.augusts 2012, 21:59 | links
 
eduks
paldies par info! :)
15.augusts 2012, 11:03 | links
 
kaarliss
Skaidrs apmēram. Mans domāt, ka par karūsām un līņiem šobrīd var neiespringt - iesācējam paliels čakars un nav garantijas ka ķersies... Tātad paliek līdakas un raudas.
Šādā ezerā labākais mēģināt netālu no krasta, uzreiz aiz zālēm. Ja neko citu nevar dabūt, tad sasmel tās pašas mailes un lielākās mēģini uz dzīvo likt. Tur, kur šo zivtiņu daudz, līdaka šīs ēd neskatoties uz mazo izmēru. Ļoti laba metode sākumā tā kārtīgi iebarot šīs mailes, lai sāk riktīgi čupoties un turpat met makšķeri - līdakas šādas izdarības reti atstāj bez uzmanības :)...
Uz raudām, ja nešansē standarta ēsmas (grūbas, maize, mīkla, tārpi utt.), tad pamēģini kādu no dabīgajām ēsmām - man vasarā patīk uz sienāzi ķert. Raudu vietas parasti var atrast pēc to spēlēšanas ūdens virspusē. Uz raudām es liktu dziļumu ap 2-3 metri sākotnēji - iespējams, ka tās var būt pusūdenī vai ūdens virsējos slāņos... Ja šīs zivis tur tiešām ir pietiekami daudz...
15.augusts 2012, 11:00 | links
 
Jā, un par barības pārbagātumu arī man bija doma, jo, esot ezera vidū, var ļoti labi redzēt, ka ap plostu čum un mudž no mailītēm.
15.augusts 2012, 10:49 | links
 
Ezers ir >5ha, dziļums vidēji ņemot kādi 5-6m, bet esot vieta, kur tas ir pat 15m. Nekāda dižā ķeršana no krasta nesanāk, jo ezera malas ir zāļainas (ūdenszāles, ūdensrozes u.c.), bet mēģinām ķert pārvietojoties ar plostu, jo praktiski viss ezers ir brīvi plostojams-laivojams. Ūdens ir ļoti tumšs. Un kā jau minēju, ezerā noteikti ir līdakas, līņi, karūsas, arī raudas, ļoti daudz mailīšu.
15.augusts 2012, 10:47 | links
 
kaarliss
Kaprīzi parasti ir tie ūdeņi, kuri ir ļoti bagāti vai pat pārbagāti ar dabīgo barības bāzi. Vari detalizētāk aprakstīt šo peļķi:
Kāds aptuveni vidējais dziļums?
Aizauguma pakāpe?
Ķer tikai no krasta vai arī no laivas?
Kādas zivju sugas zini, ka tur noteikti mīt?
Par līdakām jāpiekrīt zemāk minētajam, ka labāk mēģināt uz dzīvo, kas, vēlams, ķerta tur pat. Katra ūdanstilpe dzīvo pēc sava noteikta ritma, tā teikt pēc savām nerakstītām tradīcijām. Arī zivju ēšanas laiki var būt visdažādākie. Ir zināmi ūdeņi, kur ķeras, piemēram, tikai pāris rīta stundās un pēc tam visu dienu gandrīz nekā. Seklos un/vai ļoti dzidros ūdeņos rezultatīva mēdz būt cope vēlā vakarā utt. Kaprīzie ezeri man tieši ar to arī asociējas, ka tajos ir jāzin īstās pāris stundas, kad zivis pusdienās nāk. Par vēju runājot, tas arī katrai peļķei individuāli. Ir ūdeņi, kur tiešām A, ZA vējos nav pilnīgi nekā ziem-vasar, bet citos var būt vērojama pilnīgi pretēja aina...
15.augusts 2012, 09:34 | links
 
Bralitis,
Ir gan tāds ezers, gan tāds es esmu! Piereģistrējot cerot, ka šeit ir pieredzējuši un gudri makšķernieki, kas varētu sniegt kādu ideju! Ja interesē, apskaties ezeru maps.google.lv 56.426007,26.841046 -tās ir ezera koordinātas.
15.augusts 2012, 09:10 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager