Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
RaimisD - tāpēc daudzi jau aprīļa beigās kapā Lādzēnos, jo tur laiž iekšā agrāk :DDD A pēc tam uz Alūksni :D
1.februāris 2024, 13:19 | links
 
RaimisD [31.jan]: Alūksnes ezerā pārdomāti noteikumi. Varētu ņemt kā piemēru citiem ūdeņiem. Nav dzirdētas copmaņu negācijas ka prasības šausmīgi drastiskas.
Vienīgi viņiem cope no laivas 10 maijs. :(
Tā jau nevar nociesties :D

,, vienam makšķerniekam diennaktī lomā atļauts uzglabāt un paturēt: trīs līdakas, no tām ne vairāk kā vienu garumā virs 70 cm, trīs zandartus, no tiem ne vairāk kā vienu garumā virs 70 cm, ne vairāk par pieciem kilogramiem asaru, no kuriem ne vairāk kā trīs asari drīkst būt garāki par 35 cm, izņemot ledus sezonu, kad asaru garuma ierobežojums nav noteikts. Tāpat ne vairāk par 10 brekšiem garumā virs 45 cm, kā arī citu sugu zivis, atbilstoši Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumiem."

https://aluksniesiem.lv/sabiedriba/speka-stajas-jauni-saistosie-noteikumi-par-licenceto-makskeresanu-aluksnes-novada/
malači
31.janvāris 2024, 19:33 | links
 
Alūksnes ezerā pārdomāti noteikumi. Varētu ņemt kā piemēru citiem ūdeņiem. Nav dzirdētas copmaņu negācijas ka prasības šausmīgi drastiskas.
Vienīgi viņiem cope no laivas 10 maijs. :(
Tā jau nevar nociesties :D

,, vienam makšķerniekam diennaktī lomā atļauts uzglabāt un paturēt: trīs līdakas, no tām ne vairāk kā vienu garumā virs 70 cm, trīs zandartus, no tiem ne vairāk kā vienu garumā virs 70 cm, ne vairāk par pieciem kilogramiem asaru, no kuriem ne vairāk kā trīs asari drīkst būt garāki par 35 cm, izņemot ledus sezonu, kad asaru garuma ierobežojums nav noteikts. Tāpat ne vairāk par 10 brekšiem garumā virs 45 cm, kā arī citu sugu zivis, atbilstoši Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumiem."

https://aluksniesiem.lv/sabiedriba/speka-stajas-jauni-saistosie-noteikumi-par-licenceto-makskeresanu-aluksnes-novada/
31.janvāris 2024, 19:04 | links
 
Dullie
31.janvāris 2024, 18:53 | links
 
Kāds ar saprāta balsi jau te rakstīja - nav jēgas nekādiem aizliegumiem un normām, ja sabiedrība ir tāda kāda ir. Tie, kas ievēro noteikumus, tos ievēros, lai kādi tie būtu. Un parasti ievēro daudz stingrākus noteikumus, nekā paredz oficiālie. A tie kas kāš dabu, kāsīs arvien un nekādas jaunas normas neko nedos.

Izglītot un ar varu piespiest izlasīt un saprast noteikumus. Eksāmens - lai iegūtu tiesības makšķerēt.
31.janvāris 2024, 18:53 | links
 
FishMV [31.jan]: Pēdājos gadus ķeru un atlaižu (izņemot 5 vimbas, tās gan aiziet uz pannu :) ). Pat uzglabājamo tīkliņu dažreiz nelietoju. Lietoju āķus bez atskabargas. Tikai pludiņcope.
Man parasti patīk to vairāku blakus makšķernieku acis, kad atlaid virs 10 kilogramiem brekšu un raudu (mēdz būt arī droši vairāk). Tā skata dēļ vien ir vērts izmantot saudzīgu uzglabājamo tīkliņu.
31.janvāris 2024, 18:31 | links
 
Pēdājos gadus ķeru un atlaižu (izņemot 5 vimbas, tās gan aiziet uz pannu :) ). Pat uzglabājamo tīkliņu dažreiz nelietoju. Lietoju āķus bez atskabargas. Tikai pludiņcope.
31.janvāris 2024, 18:16 | links
 
Atslēgas jautājums - Ar kādu mērķi brauc makšķerēt?
Es braucu atpūsties no ikdienas un zivis ir makšķerēšanas blakus bonuss. Uzsvēršu, ka zivis ir tikai bonuss, kuru man gribas paņemt priekš vienas maltītes un ne vairāk. Tādēļ pēdējā laikā vispār vairāk par diviem plēsējiem (līdz 3 kg) uz mājām neņemu. Asari un baltās zivis arī ne vairāk par divu pannu tiesu. Viss, kas virs manas normas peld tālāk.
Ja gribētu tiešām zvejot zivis, tad nodarbotos ar legālu zvejniecību ar tīklu.
31.janvāris 2024, 17:04 | links
 
Daddy,nekaitini Grabovski.Viņš parasti ķer 40Kg un reizēm 70 kg.Ko darīs.ja uzliks normu 5 kg. Reizēm pats arī noķeru vairāk kā tie 5 kg.Parasti tad tīrot zivis veltu sev neglaimojošus epitetus.

Bjorgvins, 31.janvāris 2024, 16:29


Grabovskis nofilmē un laiž vaļā, vai izdāļā apkārtējiem pensionāriem (uzlabo karmu!!)...

jā, ir gadījies butes stiept 15+ kg, tāpat samu 25+ kg - nekad vairs :)
31.janvāris 2024, 16:35 | links
 
Daddy,nekaitini Grabovski.Viņš parasti ķer 40Kg un reizēm 70 kg.Ko darīs.ja uzliks normu 5 kg. Reizēm pats arī noķeru vairāk kā tie 5 kg.Parasti tad tīrot zivis veltu sev neglaimojošus epitetus.
31.janvāris 2024, 16:29 | links
 
daddy_j [31.jan]: dumjie-padumjie bija noteikuši skaidru normu - 5kg zivju, neskaitot pēdējo izvilkto.

Amatier-makšķerniekam pilnīgi pietiekami...
protams ka pietiekami, tāpēc jāpārskata tie padomju laika domāšanas noteikumi jau sen bija. lai gan hvz, mož atkal drīz padomijā būsim:)
31.janvāris 2024, 16:10 | links
 
dumjie-padumjie bija noteikuši skaidru normu - 5kg zivju, neskaitot pēdējo izvilkto.

Amatier-makšķerniekam pilnīgi pietiekami...
31.janvāris 2024, 15:49 | links
 
leeevis [30.jan]: Lasu diskusiju un ierosinājumus pie noteikumu izmaiņām un nespēju saprast. Laikam kāds nespēj ne ēst, ne gulēt, bet visas domas tikai par citu ierobežošanu. Būtu bijis daudz labāk, ja ir ierosinājums kaut kāds, tad pie ierosinājuma arī pierakstīt, kādu konkrētu problēmu ierosinājums atrisina.

Šeit ierosinātās izmaiņas noteikumos:
https://tapportals.mk.gov.lv/public_participation/34ac5873-8fd6-4b34-8057-3a494d1c3402#
Manuprāt makšķerēšanā, tāpat kā citās jomās, ir jēgpilni ierobežojumi, kas balstīti uz reālām dzīves situācijām un dažu nekompetentu ierēdņu vai "pilnmēnesnieku" ierosināti liegumi, kuriem "kājas aug" noteiktas ļaužu grupas interesēs vai arī tie priekšlikumi vispār ielīduši likumdošanā kā rāpuļi, bez kājām un tikai sabojā labas ieceres.
Droši vien jaunie makšķerēšanas noteikumi nebūs izņēmums Latvijas likumdošanas kopainā.
31.janvāris 2024, 14:19 | links
 
andreiko [30.jan]: Puiši, man tāds jautājums - kāda ir jūsu saziņa ar Mana Cope?
Vakar aizsūtīju jautājumu (Bauskas novada vimbu licences), nu ne čiku, ne grabu. Esmu divus gadus caur MC pircis makšķerēšanas karti un licenci (ne uz Bausku). Nospļauties par to, ka pirms diviem gadiem nevarēju nodot loma atskaiti (viņi man it kā iedeva diskābeli, lai gan sūtīju atskaiti uz e pastiem un kut vēl nē), bet atbildēt uz jautājumu - kur es agrā pavasarā rītā varu iegādāties licenci uz Bauskas vimbām? Samā, kas ir aizklapēts??? Bauskas copes veikalā, kas durvis ver vaļā, droši vien, desmitos?
Spļaudīties nevajag! Ar Bauskas vimbu licencem šajā pavasarī būs tāpat kā iepriekšējos gados. Būs pieejamas diennakti MC portālā. Bet makšķernieki, kuri grib licenci papīra formātā varēs to nopirkt atļautās copes dienā no rītā biedrībā, Uzvaras ielā 24, Bauskā vai arī jebkurā dienā, izņemot svētdienu, uz tā pašas ielas makšķernieku veikalā pretī Bauskas ģimnāzijai. Diemžēl Rīgas Sams nogrima dzelmē un vairs neceļas.
Lai garšīgāk būtu spļaut, papīra licencēm noteikta drošības maksa, ko atmaksā pie aizpildītas licences nodošanas.
31.janvāris 2024, 14:07 | links
 
Man jau kādu laiku ir slinkums agri celties.Es savu zivi māku arī pa dienu noķert.Es laikam esmu pirmdienas makšķernieks.

Bjorgvins, 31.janvāris 2024, 10:28

Neatņem man pirmdienu ;)
Pirmdiena tāpēc, ka nav kolhozs - ne liels, ne mazs. Plakanie klāt jau ar pirmo metienu, brīvdienās sabarots :D
Sadzīvē arī nedēļa sākas ar otrdienu ...
31.janvāris 2024, 11:09 | links
 
Man jau kādu laiku ir slinkums agri celties.Es savu zivi māku arī pa dienu noķert.Es laikam esmu pirmdienas makšķernieks.
31.janvāris 2024, 10:28 | links
 
Laikam jau ir vienalga kādus noteikumus pieņems. Tāpat pārkāps.Tas ir tāpat,kā ar dzeršanu pie stūres .Cīnās ar diezgan zvērīgām metodēm.A vienalga katru dienu pieķer kādus pacmit večus pālī.
31.janvāris 2024, 10:24 | links
 
ar to, kad un cikos mostas uz copi! :)

es, piemēram, pagājšsestdien uz Peipusu modos 3:30, tāpēc esmu SESTDIENAS makšķernieks! :)
31.janvāris 2024, 10:12 | links
 
andreiko [31.jan]: Turklāt likumu pieņem parlaments, balstoties uz attiecīgās komisijas un attiecīgās ministrijas sagatavoto un caur komisiju izstumto lēmumu. Vai tu esi tiešām tik naivs un domā, ka Saeimā kādu tas interesēs? Tur bija kādreiz copmaņi, bet vulgaris.
No tagad esošajiem pat īsti nezinu, Ainārs Latkovskis ķer, bet viņš jau tāds svētdienas makšķernieks, viņš nav no tiem, kas uz copi mostas no rīta piecos, neraugoties uz gadalaiku.
Vienmēr interesējis ar ko atšķiras svētdienieks no nesvētdienieka
31.janvāris 2024, 10:06 | links
 
...makšķerēšanas noteikumus pieņem Ministru kabinets, nevis Saeima, tie nav likums, bet gan izdoti saskaņā ar likumu, tik daudz jau varēji apskatīties...
31.janvāris 2024, 09:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager