Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Turklāt likumu pieņem parlaments, balstoties uz attiecīgās komisijas un attiecīgās ministrijas sagatavoto un caur komisiju izstumto lēmumu. Vai tu esi tiešām tik naivs un domā, ka Saeimā kādu tas interesēs? Tur bija kādreiz copmaņi, bet vulgaris.
No tagad esošajiem pat īsti nezinu, Ainārs Latkovskis ķer, bet viņš jau tāds svētdienas makšķernieks, viņš nav no tiem, kas uz copi mostas no rīta piecos, neraugoties uz gadalaiku.
31.janvāris 2024, 09:46 | links
 
Nē, neesmu interneta komentētājs, esmu copmanis ierastais , bet ne vulgaris. Pavasari gaidu kā putnēns uz ligzdas malas -kad varēs lidot un cikos? :)
31.janvāris 2024, 09:22 | links
 
leeevis [30.jan]: Lasu diskusiju un ierosinājumus pie noteikumu izmaiņām un nespēju saprast. Laikam kāds nespēj ne ēst, ne gulēt, bet visas domas tikai par citu ierobežošanu. Būtu bijis daudz labāk, ja ir ierosinājums kaut kāds, tad pie ierosinājuma arī pierakstīt, kādu konkrētu problēmu ierosinājums atrisina.

Šeit ierosinātās izmaiņas noteikumos:
https://tapportals.mk.gov.lv/public_participation/34ac5873-8fd6-4b34-8057-3a494d1c3402#
Tur piedalās gan asociācijas, gan federācijas makšķernieki un pārstāvji. Bet tu esi kārtējais interneta komentētājs
31.janvāris 2024, 08:19 | links
 
andreiko [17:20]: Puiši, man tāds jautājums - kāda ir jūsu saziņa ar Mana Cope?
Vakar aizsūtīju jautājumu (Bauskas novada vimbu licences), nu ne čiku, ne grabu. Esmu divus gadus caur MC pircis makšķerēšanas karti un licenci (ne uz Bausku). Nospļauties par to, ka pirms diviem gadiem nevarēju nodot loma atskaiti (viņi man it kā iedeva diskābeli, lai gan sūtīju atskaiti uz e pastiem un kut vēl nē), bet atbildēt uz jautājumu - kur es agrā pavasarā rītā varu iegādāties licenci uz Bauskas vimbām? Samā, kas ir aizklapēts??? Bauskas copes veikalā, kas durvis ver vaļā, droši vien, desmitos?Vajadzētu būt, ka nekas principiāli nemainīsies un Bauskas vienas dienas licences būs pieejamas līdzīgi kā iepriekšējos gados elektroniski no 1.aprīļa ManaCope. Par to "diskābeli" esmu dzirdējis teorētiski, vai tas dabā tā arī strādā?

Gurx, 30.janvāris 2024, 21:17


Paldies, es jau sazinājos, viss būšot kārtibā,
30.janvāris 2024, 21:25 | links
 
andreiko [30.jan]: Puiši, man tāds jautājums - kāda ir jūsu saziņa ar Mana Cope?
Vakar aizsūtīju jautājumu (Bauskas novada vimbu licences), nu ne čiku, ne grabu. Esmu divus gadus caur MC pircis makšķerēšanas karti un licenci (ne uz Bausku). Nospļauties par to, ka pirms diviem gadiem nevarēju nodot loma atskaiti (viņi man it kā iedeva diskābeli, lai gan sūtīju atskaiti uz e pastiem un kut vēl nē), bet atbildēt uz jautājumu - kur es agrā pavasarā rītā varu iegādāties licenci uz Bauskas vimbām? Samā, kas ir aizklapēts??? Bauskas copes veikalā, kas durvis ver vaļā, droši vien, desmitos?
Vajadzētu būt, ka nekas principiāli nemainīsies un Bauskas vienas dienas licences būs pieejamas līdzīgi kā iepriekšējos gados elektroniski no 1.aprīļa ManaCope. Par to "diskābeli" esmu dzirdējis teorētiski, vai tas dabā tā arī strādā?
30.janvāris 2024, 21:17 | links
 
Lasu diskusiju un ierosinājumus pie noteikumu izmaiņām un nespēju saprast. Laikam kāds nespēj ne ēst, ne gulēt, bet visas domas tikai par citu ierobežošanu. Būtu bijis daudz labāk, ja ir ierosinājums kaut kāds, tad pie ierosinājuma arī pierakstīt, kādu konkrētu problēmu ierosinājums atrisina.

Šeit ierosinātās izmaiņas noteikumos:
https://tapportals.mk.gov.lv/public_participation/34ac5873-8fd6-4b34-8057-3a494d1c3402#
30.janvāris 2024, 19:50 | links
 
Puiši, man tāds jautājums - kāda ir jūsu saziņa ar Mana Cope?
Vakar aizsūtīju jautājumu (Bauskas novada vimbu licences), nu ne čiku, ne grabu. Esmu divus gadus caur MC pircis makšķerēšanas karti un licenci (ne uz Bausku). Nospļauties par to, ka pirms diviem gadiem nevarēju nodot loma atskaiti (viņi man it kā iedeva diskābeli, lai gan sūtīju atskaiti uz e pastiem un kut vēl nē), bet atbildēt uz jautājumu - kur es agrā pavasarā rītā varu iegādāties licenci uz Bauskas vimbām? Samā, kas ir aizklapēts??? Bauskas copes veikalā, kas durvis ver vaļā, droši vien, desmitos?
30.janvāris 2024, 17:20 | links
 
Bet vai tad Vācijā ir tik daudz firmu kas kaut ko nopietnu ražo priekš copes? Tā, šo , to. Pārsvarā visi kāti nāk no Anglijas, Francijas un Itālijas. Varbūt kļudos. Vienīgais kāts kas patrāpījās nopirkt, bija Sportex fīderis, kurš rāzots vācijā, vēl ar 10gadu garantiju. Ta kā fīdermakšķerēšana man vairs nepatīk, to pērdevu. Es piemēram nepirktu nevienu vācu kātu, tie ir pārāk bomīgi un smagi. Vairāk jūras copei, nekā upēm. Arī skatoties yotubā kaut ko par copi Vācijā, lielākā daļa ker ar pamatīgiem kātiem. Neizskatas ka Vācijā dinozaurzivis dzīvotu.
Drennan, Milo, Maver, Colmic, Trabuco, Tubertini, Garbolino, Preston, Matrix... lūk te te jau ielikts smalkums un elegance.
Bet ko ražo Ēsma? Arī tikai tirgo. Kas ir ēsmas produkts? Ražotais. Kaut kā neesmu redzējis kātus ar ēsmas brendu, vai spoles. Silikona mailes tagad gan lej visi kam nav slinkums, atkarībā no fantāzijas.
30.janvāris 2024, 16:40 | links
 
Turpinot par makšķerēšanas tēmu Vācijā:
https://www.youtube.com/live/QgXzCX-s-cY?si=QALrH4FHpcSMVI8Q
30.janvāris 2024, 16:12 | links
 
Cope321 [29.jan]: Stāsts ir par postpadomju cilvēka attieksmi pret dabu, kad viņam ir parādījusies nauda un izpratne par tehnoloģijām. Ja padomju gados un 90ajos liela daļa iekšējos ūdeņos lika tīklus pa pusei "uz dullo", tad viena paliela daļa liek tīklus tagad jau mērķtiecīgi zivju koncentrācijas vietās, tas ir, vietās, kuras ir apsekotas ar eholoti.
Maluzvejnieks attīstās gluži kā makšķernieks. Pluss pieliec klāt negodprātīgos makšķerniekus. Sanāk ne pārāk skaists skats. Papildus vēl tagad pat pie nomales mazajiem ezeriem bieži redzamas vismaz 5 privātās laivas. Varu pat droši pateikt, ka Šleseristu mūžīgā muldēšana, ka viss ir slikti ar ienākumiem valstī, nebūs gluži patiesība. Vismaz privātpersonu ienākumi vidēji ir pat labi, ja hobijam var atvēlēt tik daudz līdzekļu pat tālākos reģionos.
Nav jau viss tik traki ne ar to maluzvejniecību, ne ar tiem copmaņu "pūļiem". Drīzāk tagad copmaņu vispār nav, salīdzinośi ar 70.-80. gadiem. Arī tīklu esmu redzējis gadus 20 atpakaļ. Tas tā ap Tukumu, piemēram.
Zivis arī ir, vienīgi tolaik bija pilns ar kolhozu dīķiem, kur varēja bez problēmām copēt līņus un labas karūsas, bet to gan tagad nav.
29.janvāris 2024, 22:12 | links
 
Jā,daddy,ar to Kara ostu bija interesanti.Kad es 1977 gadā pirmo reizi dienēju,tad tur bija zemūdeņu remontbāze.Veči jau tad stāstīja briesmu lietas ko tur tik no zemūdenēm nesalej ūdenī.Es pats uz tām konservu bunžām neesmu dienējis.Es drīzāk esmu pretpols - biju uz pretzemūdeņu kuģa. Jau Latvijas laikā ,kad Vējonis bija Vides ministrs,viņš tur līda iekšā.Tēloja ūdenslīdēju.Nu un stāstīja žurnālistiem briesmu lietas.Tā jau arī laikam bija.Tad Eiropa deva naudu lai to žampu izsmeltu. Tā īsti nekas nesanāca,jo Latvijā nebija vietas kur tos sūdus glabāt.Un neviena cita valsts nesagribēja.Ažiotāža noplaka un visi palika savās vietās.Nāca aizmirstība.Lai cik tas dīvaini nebūtu zivis tur nāca ziemot.Daudzi ir stāstījuši par labiem lomiem.Man kolēģis lielījacik tur garšīgas zivis.Kamēr vienreiz neuzrāvās uz noturīgu mašīneļļas garšu.Vietējie penši tur ķēra komercnolūkos.Paši neēda.Pārdeva tantukiem un gāja 'pēc polša.Nu tantuki izturīgi,tiem poh.Parasti tur ganījās rīdzenieki un leiši.Es negāju principiāli.
29.janvāris 2024, 21:50 | links
 
aldeens [29.jan]: Cope321 [17:14]: Derētu šādus sodu apmērus ieviest arī Latvijā. Pluss gada makšķerēšanas kartes cenu 50 eur apmērā. Ja pārkāpj noteikumus, tad karti varētu konfiscēt ar liegumu to noformēt no jauna 1 gada garumā.Tas strādātu, tik ieguvums valsij, zivju resursam niecīgs. Piemēram kā ar sabiedriskā transporta mēneša abonementiem.

Bomāri kā brauca par velti, tā arī brauc. Tie kas 50 uz 50. Tie nopirka mēneša biļeti, jo palika lētāk un darbojās uz vairākiem transportiem. Inākums kasē lielāks.

Jo kontrolējošie un maksātspējīgie cik ir tik ir.
Cenu uzskatu par adekvātu tam kas tiek darīts zivju resursu atjaunošanā.

RaimisD, 28.janvāris 2024, 18:39

Vienkārši jāpieņem likums, ja nav nomaksāts adm. sods, tad jāatstrādā sabiedriskajā darbā vai valsts nozīmētā darbā, žēl ka nav tikai akmeņlauztuves vairs, bet uz laukiem akmeņus gan var lasīt.
Būtu gan motivācija nomaksāt sodu, gan nedarīt pārkāpumus.

jegersz, 28.janvāris 2024, 18:58
Zemniekiem laukos akmeņu lasītāju trūkst..
Zemniekiem lasītāju, politiķiem prātiņa, tik dirsējiem dišamā neaptrūkst
29.janvāris 2024, 19:38 | links
 
Uz ūdeņiem un ledus esmu, ne gluži katru dienu, bet ik pārdienas token. Tad nu nekādus pārkāpumus un maluzvejas mūs puses ūdeņos neesmu novērojis. Vienīgi neciešu ūdeniekus, bet vis jau pēc noteikumiem.
Lūdzu nejaukt zveju ar makšķerēšanu.
29.janvāris 2024, 19:36 | links
 
FishMV [29.jan]: kopējās izmaksas: aptuveni 205,00 €
Eksāmens +205 eur tas ir tikai Vācijā.
Jā bišķi palielas investīcijas braucot pāris nedēļu tripā pa Eiropu, cauri entām valstīm.

Daudz ir braukts un copēts kur pagadās. Pagaidām tpu tpu bez problēmām.

Noteikti ir iespēja nopirkt tūrista makšķerēšanas karti.
Pavasarī braukšu uz Spāniju, tur nečakarē, ja ar savu spini nelien publiskā pludmalē.
Moš Barselonas tuvumā tur kas savādāks. Painteresēšos, iemetīšu ziņu.
29.janvāris 2024, 19:26 | links
 
Te viela pārdomām tiem kas raud ka nelauj panemt vairāk vimbas par 5-7. Izbaudied vēl copes brīvību un maigos sodus :)
Citās zemēs tā nav.

Sodu un naudas sodu katalogs par zveju bez zvejas licences federālajos štatos
VALSTS SODS
Bādene-Virtemberga līdz 5000 eiro
Bavārija līdz diviem gadiem cietumā vai naudas sodu, zvejas licences atņemšanu
Berlīne līdz diviem gadiem cietumā vai naudas sods, zvejas licences atņemšana
Brandenburgā līdz 50 000 eiro
Brēmene līdz diviem gadiem cietumā vai naudas sodu, zvejas licences atņemšanu
Hamburga līdz 10 000 eiro
Hese līdz 5000 eiro
Mēklenburga-Priekšpomerānija līdz 75 000 eiro
Lejassaksija līdz diviem gadiem cietumā vai naudas sodu, zvejas licences atņemšanu
Ziemeļreina-Vestfālene ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem vai naudas sodu, zvejas licences atņemšanu
Reinzeme-Pfalca ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem vai naudas sodu, zvejas licences atņemšanu
Zāras zeme ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem vai naudas sodu, zvejas licences atņemšanu
Saksija ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem vai naudas sodu, zvejas licences atņemšanu
Saksija-Anhalte ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem vai naudas sodu, zvejas licences atņemšanu
Šlēsviga-Holšteina līdz 25 000 eiro
Tīringene līdz diviem gadiem cietumā vai naudas sodu, zvejas licences atņemšanu

FishMV, 27.janvāris 2024, 20:05


Tautas kalpiem...re ku ,,sile" !:)
29.janvāris 2024, 18:59 | links
 
Bjorgvin, labi norūci! :))

...reiz, kad tie labie ledi bija, aizgāzām uz Karostu uz lielajiem asariem... asari tiešām bija brangi, kā cimdi...bet tā sagadījās, ka tai reizē biju saguris un lomu atdevu paziņam - vairs nav zvanījis...

brālis tai reizē lasi ~2kg izķēra, legāls/nelegāls, hvz, nolika mašīnā, tālāk no grēka...mājās mēģināja sālīt...teica labāk būtu krāsni kurinājis, tāda naftas piesmaka...
29.janvāris 2024, 18:03 | links
 
Stāsts ir par postpadomju cilvēka attieksmi pret dabu, kad viņam ir parādījusies nauda un izpratne par tehnoloģijām. Ja padomju gados un 90ajos liela daļa iekšējos ūdeņos lika tīklus pa pusei "uz dullo", tad viena paliela daļa liek tīklus tagad jau mērķtiecīgi zivju koncentrācijas vietās, tas ir, vietās, kuras ir apsekotas ar eholoti.
Maluzvejnieks attīstās gluži kā makšķernieks. Pluss pieliec klāt negodprātīgos makšķerniekus. Sanāk ne pārāk skaists skats. Papildus vēl tagad pat pie nomales mazajiem ezeriem bieži redzamas vismaz 5 privātās laivas. Varu pat droši pateikt, ka Šleseristu mūžīgā muldēšana, ka viss ir slikti ar ienākumiem valstī, nebūs gluži patiesība. Vismaz privātpersonu ienākumi vidēji ir pat labi, ja hobijam var atvēlēt tik daudz līdzekļu pat tālākos reģionos.
29.janvāris 2024, 17:59 | links
 
Nav jēga pieminēt Vāciju.Tur bija cita situācija.Jūs zēniņi lielākoties esat jauni un jums vēsture sākas no vakardienas.Diemžēl ir bijusi arī aizvakardiena. Vācija ir mēģinājusi uzvarēt divos pasaules karos. Lai tādus pasākumus veiktu ir makten jāattīsta rūpniecība.Tajā skaitā ķīmiskā rūpniecība.Un pēc 2.ww vēl jāatgriežas lielvalsts statusā no drupām, kuras ar lielu baudu uzrīkoja gan PSRS,gan sabiedrotie.Neviens tur par tādu dabas aizsardzību nemaz i neīdēja.Tikai tad,kad Vācija nostājās uz pekām,viņi saprata kā ir piedirsuši savu zemi.Pagājušā gadsimta 70 - t0 gadu otrajā pusē,pats personīgi,kuģojot pa Elbu, redzēju kādās varavīksnes krāsās zaigo tās udeņi. Makšķernieki protams nekur nebija redzami. Vācijas kaimiņvalstīs tā nebija.Piemēram Nīderlandē un Beļģijā copmaņu,ka biezs.Arī no kuģa mūsu veči ķēra ar vērā ņemamiem rezultātiem.Nu tā teikt,visu cieņu vāciešiem,viņi ieguldīja vienkārši drausmīgu darbu un kosmisku naudu lai izkāptu no tās kloākas.Un sakārtoja arī ekoloģiju.Diemžēlne viss ir tik vienkārši.Nezinu,kā šodien,bet vēl dažus gadus atpakaļ Vācijā savvaļā lasītas sēnes bija aizliegts lietot uzturā.Ūdeņus ta attīrīja,a zivis pašas tano gaisa nenokrita.Atkal vajadzēja līdzekļus lai zivis mākslīgi pavairotu un ielaistu.Un dara to vēl šobaltdien.Un tāpēc Vācijā ir tik strikti mēri lai saglabātu šo sensitīvo dabas līdzsvaru. Latvijā ir cita situācija.Latvija nekad nav bijusi rūpniecības līdere un izrādījusi vēlmi kļūt par lielvalsti.Tāpēc ar ūdentiņu mums daudzmaz OK.Protams padomijas boļševiku partijas sekretāri nebija dabas draugi.Un zaļais kurss viņiem bija tukša skaņa.Slokas celulozes fabrikas nedarbi bija visiem zināmi.Tāpat visur citur,kur bija ar ķīmiju saistīts uzņēmums.Nekādu attīŗīšanas iekārtu jau nebija.Vainu bija formāli. Daudzi sabiedrībā populāri cilvēki,kuri bērnībā dzīvoja Rīgā un makšķerēja Daugavā,savās atmiņās raksta,ka kad noķertās zivtiņas vecā mamma cepusi,tad smirdējis pēc sūdiem un naftas.Arī kolhoznieki mēdza foreļupēs iegāzt amonjaka ūdeni.Pidari.Bet salīdzinot ar Vāciju tas viss ir pupu mizas.Visā visumā situācija bija vairāk kā viduvēja.Būsim objektīvi - zivis bija. Stipri vairāk kā tagad.Laikam jau sūdi ir sanākuši pēdējās desmitgadēs.Nu tik liks baigās cenas MK,nu tik liks kosmiskos sodus.Mācīsimies no Vācijas.Zivju tāpat nebūs.Mudaki.
29.janvāris 2024, 17:26 | links
 
svens76 [29.jan]: Cope321 [30m]: FishMV [15:19]: Bet mums jau palēnām iet uz to pusi. Tagas sāka ieviest sportistu licenses attiecīgā kategorijā (pludiņš vai fīderis). Drīz būs arī parastajiem.Paši jau esam uzprasījušies uz šo visu kontroli.
Biju nesen uz Juglas ezera ledus un mierīgi varēja noķert smukus asarus un raudas atļautajā vietā. Tajā pašā laikā vesela rinda sēdēja Juglas upes ietekā ezerā, kur nav atļauts atrasties uz ledus. Vienu brīdi dzirdams drons un automātiski arī redzami daudzi mūkoši makšķernieki kopā ar skaļu ragavu šļūkšanu. Viens pat bija iesēdinājis bērnu ragavās. Pēc brīža loģiski, ka parādījās inspektori.
Tātad praktiski visi zin ko nedrīkst, bet, ja neredz, var taisīt ziepes. Pie šādas lielas sabiedrības daļas domāšanas varam necerēt uz iecietību un uzticību no kontroles dienestu puses. Laba attieksme ir jānopelna visās dzīves jomās!paskaties tak uz to vairumu kontingentu kas tur sēž. man pietika ar pāris reizēm lai vairs tur nebrauktu
Biju domājis to galu kurš ir tuvāk Mazajai Juglai (pie muižas). Tur drusku jēdzīgāka publika nekā pie ezeru kanāla.
29.janvāris 2024, 16:58 | links
 
paskaties tak uz to vairumu kontingentu kas tur sēž. man pietika ar pāris reizēm lai vairs tur nebrauktu

svens76, 29.janvāris 2024, 16:48


gadus padsmit nebiju tur bijis (nepatīk kolhozs un šosejas troksnis), varbūt nebija īstā diena, bet "kontingents" bija tāds, ka katram otrajam akumulatora urbis un katram trešajam vads ūdenī

...uz "labdien" gan neviens neatbildēja, ja tādas prasības, tad pierīgā nav ko darīt :)
29.janvāris 2024, 16:55 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager