Līņi un to cope

Kāds brīnums, izrādās līnis ņem arī pa dienu, ne tikai Babītes bezdvēja naktīs :D 1.5 st cope, uz āķa 12 baltie, iebaroju ar 3 bumbām. Vakariņām pietiks ar diviem, vairāk nevajag. Iznārstojuši.

8.jūlijs 2022, 15:35 | links
 
fantoms [08.07.22]: Nezinu kādai samazgu bedrei jābūt, lai līnis smirdētu. Babītes līnis priekš manis ir delikatese. Ezerā dūņu slānis tāds, ka met kādu barotavu gribi, tā vienmēr tukša. Svins no 60 - 80 gr. Nevajag pārāk cietu masu. Līnim, karūsa oža fantastiska, redze līnim slikta. Labāk, lai ēsma dūņās nekā pakārās zālēs.

fantoms, 8.jūlijs 2022, 10:52

Turpmāk, līņu laikā grābekli ārā no bagāžnieka neņemšu.:). Ūdensrozes līņotājiem lielākie kaitnieki, bet līņiem glābiņš. Caur ataugušiem meldriem vēl var izvilkt. Man zināmais makšķernieks no laivas kārtīgi iztīrīja no zālēm iemetiena laukumu. Rezultātā nenormāla ruduļu invāzija. Lielie man garšo. Pozitīvi tas, ka parādās mednieki - lielie asari un nebūs garlaicīgi, negatīvi, ka vajag daudz tārpu. Neteikšu, ka līnim šis atraktīvais kolhozs ļoti patiktu. Dabiskie no zālēm brīvie dabas laukumiņi karūsai un pēc tempermenta līnim patīk labāk.
man zināms līņu mednieks vienā ūdenstilpnē izravējis logu starp zālēm, uz grunts salicis pie ezera atrastās 3 šīfera plāksnes, apracis tās, līdz ar to zāle tur neaug. to vietu regulāri piebaro, presinga tur nav, jo nomaļa vieta. šīfera likšanu ūdenī neatbalstu, bet lomi viņam fantastiski
8.jūlijs 2022, 13:50 | links
 
Līnis, kurš dzīvo zāļainā vai izteikti dūņainā vietā reizēm ir ar dūņu garšu, ir arī tā, ka vienā un tajā pašā ūdenstilpnē vienu gadu dūņu garša ir, citgad nē. Samazgu bedrē līnis nedzīvo un teorētiski pat nevar dzīvot, jo dzīvo tīrā vidē. Samazgu bedrē dzīvo tie, kam smadzeņu vietā samazgas.
8.jūlijs 2022, 12:56 | links
 
Es parasti līni ķeru uz apakšējās kants malas, kur parasti beidzas zāles, pludu lieku līdz ar pēdējo lēpi, ja grunts cieta, tad ēsma uz grunts, ja grunts dūņaina dikti un mīksta tad lieku ~3-5cm virs grunts. ja grunts ir ļoti mīksta, tad bumbas taisu tādas kuras atsitoties pret ūdeni izjūk, jo mazā dziļumā barība tāpat labi nogrimst un izklājas virs mīkstās grunts.
8.jūlijs 2022, 10:47 | links
 
Kādu jūs metodi ieteiktu mēģināt? Aizaudzis kanāls/upe, apkārt koki, ūdens smirdīgs. Grunts pilnībā melna, ļoti dūņaina. Ja uztaisa smagāku barības bumbu tad praktiski izgaist.Ja grunti sakustina,tad smird pa gabalu,tāpēc nezinu vai vispār barību kāds saož :D
Baribas bāze liela, daudz visādi gliemji,kukaiņi,augi utt. No zālēm ir vietas ar niedrēm un ir vietas ar ūdensrozēm.,bet gandrīz visur visādas dūņas,aļģes 50+cm garumā.

Mēģināju 3 vakarus pēc kārtas barot un ķert vienā punktā,kurā ap 1.2M dziļš, blakus zāles,bet tā vieta šķiet daudz maz tīra.Nebija ne copes. Vēl variants doties seklumā starp ūdensrozēm. Vienmēr esmu ķēris līni no grunts,šeit tas laikam nestrādās.Likt virs grunts?

Archii, 8.jūlijs 2022, 00:34


1.2 m, ja ūdenstilpne nav daudz dziļāka, varbūt ir par dziļu, pameklē seklāk, līnis nāk pie pašas malas.
8.jūlijs 2022, 01:21 | links
 
Aizmirsu paņemt grābekli. Vismaz 4 gab. aizgāja pa pieskari zālēs. Vismaz bonusiņa skaists asaris. Viss notika naktī līdz 04.30. Ruduļu bez jēgas, taisa baigo ģergu. Noskaidrojās, pacēlās vējš un līdz rīta 10.00 viena cope. Un vēl divas sistēmas pazaudēju. Kam negadās.....

fantoms, 7.jūlijs 2022, 12:55

Beidz dzert tos tūdus, tev tāpat tas nepalīdzēs :D Labāk ēd jaunos Latvijas kartupeļus, sen jau ir
8.jūlijs 2022, 01:19 | links
 
Kādu jūs metodi ieteiktu mēģināt? Aizaudzis kanāls/upe, apkārt koki, ūdens smirdīgs. Grunts pilnībā melna, ļoti dūņaina. Ja uztaisa smagāku barības bumbu tad praktiski izgaist.Ja grunti sakustina,tad smird pa gabalu,tāpēc nezinu vai vispār barību kāds saož :D
Baribas bāze liela, daudz visādi gliemji,kukaiņi,augi utt. No zālēm ir vietas ar niedrēm un ir vietas ar ūdensrozēm.,bet gandrīz visur visādas dūņas,aļģes 50+cm garumā.

Mēģināju 3 vakarus pēc kārtas barot un ķert vienā punktā,kurā ap 1.2M dziļš, blakus zāles,bet tā vieta šķiet daudz maz tīra.Nebija ne copes. Vēl variants doties seklumā starp ūdensrozēm. Vienmēr esmu ķēris līni no grunts,šeit tas laikam nestrādās.Likt virs grunts?

Archii, 8.jūlijs 2022, 00:34

Ja tik dūņains, tad līnis ar būs ar izteiktu dūņu garšu. Es pie ūdenszālēm, kur jābūt cietākai gultnei bik patīrītu vietu, ne tik daudz, lai iztīrītu zāles, bet lai izdzenātu dūņas, bik pabarotu un makšķerētu. Ļoti dūņainā vietā var mēģināt barību turēt virs grunts, bet nedaudz, var mēģināt uz āķa likt vieglāku ēsmu, piemēram mušu kāpuri. Ekspermentē, ja līnis tur ir, rezultāti būs.
8.jūlijs 2022, 01:15 | links
 
Kādu jūs metodi ieteiktu mēģināt? Aizaudzis kanāls/upe, apkārt koki, ūdens smirdīgs. Grunts pilnībā melna, ļoti dūņaina. Ja uztaisa smagāku barības bumbu tad praktiski izgaist.Ja grunti sakustina,tad smird pa gabalu,tāpēc nezinu vai vispār barību kāds saož :D
Baribas bāze liela, daudz visādi gliemji,kukaiņi,augi utt. No zālēm ir vietas ar niedrēm un ir vietas ar ūdensrozēm.,bet gandrīz visur visādas dūņas,aļģes 50+cm garumā.

Mēģināju 3 vakarus pēc kārtas barot un ķert vienā punktā,kurā ap 1.2M dziļš, blakus zāles,bet tā vieta šķiet daudz maz tīra.Nebija ne copes. Vēl variants doties seklumā starp ūdensrozēm. Vienmēr esmu ķēris līni no grunts,šeit tas laikam nestrādās.Likt virs grunts?
8.jūlijs 2022, 00:34 | links
 
Protams, nedaudz majonēzes pildīšanai, pārējo virsū. Ķiploku neliku, lai nenomaktu neatkārtojamo līņa garšu. Kādreiz, pārmaiņas pēc, minimāli pieliku vegetu.

fantoms, 2.jūlijs 2022, 11:45

Pilnīga zivs sabojāšana, majonēze ir pēdējais sū..., ķiploku, ne jau daudz var likt.
Līņu recepte, ātrais galerts. Paņem līni nedaudz ! apcep, gabali mazāki kā parasti cepot, tad apcepto līni(arī apcep galvas, bez žaunām!) liek katliņā sutināties - apceptais līnis kārtām ar sagrieztu burkānu, cenšas salikt blīvi, vēl lōsberlap, pipari, dažas daiviņas ķiploka un sāls, aplej ar karstu ūdeni un sutina tik ilgi, kamēr burkāni mīksti, atdzesē, ledusskapī un galerts gatavs.
2.jūlijs 2022, 11:56 | links
 
Kas cep cepeškrāsnī un folijā līņus virs 1.5kg, jūs zvīņas arī tīrāt? Pēc skata jau diezgan manāmas, parasti gan garšo ar visu ādu ēst, bet tik lieli nebija noķerti :D

bbw, 18.jūnijs 2022, 08:58


Lielāko esmu cepis uz pannas virs 2kg. Nu un nejutu nekādas zvīņas.
Tik jānotīra gļotas, bet nu tas jau jebkuram līnim, neatkarīgi no izmēra.
2.jūlijs 2022, 10:14 | links
 
Līņi ķerās ar visu nārstošanu, vakar atklāju jaunu, maz apmakšķerētu vietu, lielie nebija, bet bildē redzamie tika saķerti 1.5 stundās. Uz āķa 12 baltie, iebarošanai plaucēts kombikorms ar traper zaļo marcipānu līnim.
pravieti, beidz bojāt zivi ar visādām majonēzēm, zivij ir sava, neatkārtojama garša, kura ar visādām tūda piedevām nav jānomāc.

1.jūlijs 2022, 22:48 | links
 
Labadiena,ir meža ezers,kurā gadiem ir ķerti līņi,bet šogad ir tā tipa viņu tur vispār nebūtu-ir mainītas vietas ,iebarots,bet nav nekādas zivs rosības,mana doma,ka ar tīkliem,vai ari paša ezera ir,kas noticis....
Cik runats ar citiem copmaniem-sie ar rausta plecus...

tokito, 18.jūnijs 2022, 13:18

Kāda bija ziema, kur tas ezers atrodas? Līnis ātri slāpst. Ja tas nav populārs ziemas makšķerniekiem vai kā savādāk tur cilvēki neuzturas, tad līņi vienkārši noslāpuši.
Bij mums krievu laikos tāds "privāts" ezers. Rūpējamies par līņiem, zāģējām āliņģus. Vasarā nemakšķerējām, bet likām venterus, nebija laika un pacietības sēdēt ar lazdu maiksti :)
19.jūnijs 2022, 12:06 | links
 
bbw [8:58]: Kas cep cepeškrāsnī un folijā līņus virs 1.5kg, jūs zvīņas arī tīrāt? Pēc skata jau diezgan manāmas, parasti gan garšo ar visu ādu ēst, bet tik lieli nebija noķerti :DNopērc elektrisko zivju tīrītāju, līni pāri kg var pusminūtē atzvīņot

Bebrs, 18.jūnijs 2022, 15:55


Tos elektriskā zivju tīrītāja uzgaļus ,redzēju atsevišķi tirgojam...šķiet SALMO bodē.Ja ir elektriskais skrūvgriezis...sanāktu lētāk.Zvīņas ceptam līnim es nejūtu.Konservus taisot arī zvīņas līnim netīru.
18.jūnijs 2022, 21:10 | links
 
bbw [18.06.22]: Kas cep cepeškrāsnī un folijā līņus virs 1.5kg, jūs zvīņas arī tīrāt? Pēc skata jau diezgan manāmas, parasti gan garšo ar visu ādu ēst, bet tik lieli nebija noķerti :D
Nopērc elektrisko zivju tīrītāju, līni pāri kg var pusminūtē atzvīņot
18.jūnijs 2022, 15:55 | links
 
tokito [18.06.22]: Labadiena,ir meža ezers,kurā gadiem ir ķerti līņi,bet šogad ir tā tipa viņu tur vispār nebūtu-ir mainītas vietas ,iebarots,bet nav nekādas zivs rosības,mana doma,ka ar tīkliem,vai ari paša ezera ir,kas noticis....
Cik runats ar citiem copmaniem-sie ar rausta plecus...
Vistcamāk, ka ūdri
18.jūnijs 2022, 15:53 | links
 
Kas cep cepeškrāsnī un folijā līņus virs 1.5kg, jūs zvīņas arī tīrāt? Pēc skata jau diezgan manāmas, parasti gan garšo ar visu ādu ēst, bet tik lieli nebija noķerti :D

bbw, 18.jūnijs 2022, 08:58

noberzē kārtīgi tās gļotas nost ar sāli un nav jātīra.
18.jūnijs 2022, 15:53 | links
 
Manā puse ari tas pats notiek ar līņiem,ļoti slikti keras,pedejo nedeļu vispar neņem!
18.jūnijs 2022, 13:58 | links
 
Labadiena,ir meža ezers,kurā gadiem ir ķerti līņi,bet šogad ir tā tipa viņu tur vispār nebūtu-ir mainītas vietas ,iebarots,bet nav nekādas zivs rosības,mana doma,ka ar tīkliem,vai ari paša ezera ir,kas noticis....
Cik runats ar citiem copmaniem-sie ar rausta plecus...

tokito, 18.jūnijs 2022, 13:18
18.jūnijs 2022, 13:55 | links
 
Labadiena,ir meža ezers,kurā gadiem ir ķerti līņi,bet šogad ir tā tipa viņu tur vispār nebūtu-ir mainītas vietas ,iebarots,bet nav nekādas zivs rosības,mana doma,ka ar tīkliem,vai ari paša ezera ir,kas noticis....
Cik runats ar citiem copmaniem-sie ar rausta plecus...
18.jūnijs 2022, 13:18 | links
 
Laba diena! Vai kāds varētu kko pastāstīt par linu copi Rideļu dzirnavezerā vai Vakarā ezera? Īpatnības, vietas, barības un ēsmu nianses, šajās abās ūdenskrātuves. Var PM. Pateicos un ne asakas visiem!!!!
18.jūnijs 2022, 12:06 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager