Rod- Building

Viss kas ir saistīts par un ap spiningu un makšķeru taisīšanu mājas apstākļos!
Zvērkāvi, sāksim ar to, ka čuika (jūtība) un strojs (kāta akcija) ir divas dažādas lietas nevis "sauc kā gribi". Tā ka pirms dot cilvēkam padomus būtu nedaudz jāsaprot lieta par kuru taisies tos sniegt.
Fizikas likumus nevar izmainīt ne ar tavu ne manu lietu saprašanu vai nesaprašanu. Mazākai masai ir jāpieliek mazāks spēks tās izkustināšanai. Fizika. Nemainot nevienu citu lielumu šis likums darbojas tā un tikai tā.
Es jau rakstīju "Cik tas būs sajūtams "rokā", tas jau ir cits jautājums." Sajūtams rokā, tas ir domāts fiziski sajust atšķirību. Bet tā ir tikai viena maņa kura var arī nesajust atšķirību. Bet makšķerniekiem kuri copē ne maz vēl ir arī sestā maņa. Un šī maņa ar garantiju pa 100%, ja samazina kāta svaru par 10%, biežāk sajutīs šīs grūti tveramās nianses, kad liekas ka ka kaut kas it kā izmainījās. Un tādos momentos piecērtot bieži tiek realizēta zivs. Ja tev tā gadās, tad sapratīsi par ko runa.
28.maijs 2015, 09:36 | links
 
Andri, nepamet doma ka mēs tomēr runājam par dažādām lietām.
Re kur reāls piemērs no dzīves (skutana koments) ar riņķu nomaiņu uz kvalitatīvākiem UN vieglākiem - tikai tā var uzlabot jutību (čuiku, stroju, sauc kā gribi). Tikai tā no fast var iegūt ex.fastu, piemēram. Ja apvīlē rokturi, no tā tu labāk nesajutīsi asarīša copīti, protams, kāts būs vieglāks, par to jau nestrīdos, bet savu viedokli jau izteicu iepriekš. Kā bija bomis tā palika bomis, tikai tievāku rokturi.
27.maijs 2015, 21:55 | links
 
Zverkavi, vikipedijā par sviru ir rakstīts sekojošais:

Ar sviras palīdzību, vienā galā pieliekot salīdzinoši mazu spēku, otrā galā iegūst lielāku spēku. Svira ir viens no vienkāršajiem mehānismiem, kas bija pazīstams jau senajās civilizācijās.

Pamēģini izdomāt, kas notiks saīsinot plecu. Lietās jāvērtē kopumā....
27.maijs 2015, 19:41 | links
 
Izklausās nedaudz pēc pasakām un sevis mānīšanas.

kubiks, 27.maijs 2015, 13:29


Tieši kas? Ka cilvēki estētikas un varbūt arī praktiskuma vārdā uzlabo savus rīkus?
27.maijs 2015, 16:42 | links
 
Izklausās nedaudz pēc pasakām un sevis mānīšanas.
27.maijs 2015, 13:29 | links
 
Vienam no vecajiem labajiem kātiem shimano speedmaster tests 10-30 / 2.10 palūdzu meistaram nomainīt vecos riņķus pret titāna riņķiem pēc st.croix extreme parauga + noslīpēt, atjaunot korķa rokturi. Rezultāts labs- kātiņš kļuva vieglāks- 106gr, un arī asāks (mainījās kāta strojs), meistars nekādi negribēja piekrist ,ka šim oriģinālā tests 10-30.
27.maijs 2015, 11:08 | links
 
Normāliem kātiem jau par visu ir padomāts. Gan par jūtību, gan arīdzan par izsvarojumu. Viss ir atkarīgs no tā kādiem mērķiem kāts paredzēts. Viens no variantiem ir katram copes veidam jemt atbilstošu kātu, jo staigājot gar upi ar vienu kātu, nevar izspēlēt MJ un ar to pašu uztvičot gummi, vai voblerus. Nav universālu kātu. Makšķerniekam vulgaris nav nepieciešams stāties intīmās attiecībās ar katru kāta gramu. Nav jau sports, kur jāizdara maksimāli daudz metienu un vēl jāuspēj attiecīgā "frekvencē" izraustīt. Bet sportisti kā jau sportisti startējot jem līdzi vairākus kātus. Ko nevar izdarīt makšķernieks vulgaris staigājot gar krastu. Un vai vajag.
27.maijs 2015, 09:44 | links
 
Zvērkāvi, skolā fiziku vajadzēja labāk mācīties. Lai iekustinātu mazāku masu jāpieliek mazāks spēks. Cik tas būs sajūtams "rokā", tas jau ir cits jautājums.

AndrisABC, 27.maijs 2015, 08:57


Jēziņ, vēl viens...
Jautājums/doskusija bija vai uzlabosies kāta "jutība"?
Ja ar "jutību" uztveram to ko visi saprotam ar kāta čuiku, tad atkārtoju - nekas tur nemainīsies, ja nav ārdīti nost gredzeni un likti vieglāki.
Pēc AndrisABC loģikas tad jau sanāk - apslīpējam rokturi, nokniebjam spici līdz kādam otram gredzenam un JUTĪBA PALIELINĀSIES? Jo kāts taču ir vieglāks un īsāks, mazāka izkustināmā masa un īsāks sviras plecs, elementāra pamatskolas fizika? Nu nu... Lai jau tā būtu...
27.maijs 2015, 09:27 | links
 
Zvērkāvi, skolā fiziku vajadzēja labāk mācīties. Lai iekustinātu mazāku masu jāpieliek mazāks spēks. Cik tas būs sajūtams "rokā", tas jau ir cits jautājums.
27.maijs 2015, 08:57 | links
 
Biki kļūda 120grami kāts un samazināti uz 100-105gramiem šā kāta svaru!!

antonsb, 26.maijs 2015, 18:24

Šāds gramu samazinājums uz minēto svaru ir diezgan ievērojams. Drīkst jautāt, kādu blanku izmantosi?

pusdienlaiks, 26.maijs 2015, 20:40

man ir kāts Salmo elit jig20 normāls kāts bet biki nepatika roktura resnums pa resnu mazas roķeles man!:)un uz roktura rēķina var samazināt 20-15gr jo ir eva rokturis noņemot visu lieko dzelzs gredzenu plus skruvi kas pieskrūvē spoli saīsināt un roktura diametru samazināt!!!

antonsb, 26.maijs 2015, 20:47

Protams, ka visu var izdarīt, bet vai vajag? Noņemšana, jaunas furnitūras un līmes iegāde neatsvērs to ieguvumu. Kāts tomēr no lētā gala :)

pusdienlaiks, 26.maijs 2015, 20:55

Nu es tikko pabeidzu!lieko nost un sanāk ka tagad 100grami sver jig 20 interesanti cik jūtīgaks un vai vispār jutīgāks būs bet rokās ieguļas patīkamāk nekā pirmstam!:)

antonsb, 26.maijs 2015, 21:41


Ja svaru noņēmi no roktura, tad čuikā NEKAS nemainīsies. Es vēl saprastu ja būtu ārdījis nost stock gredzenus un liktu mazākus/vieglākus/retāk tad pašai blankai mainītos izsvarojums un jutība, iespējams, izmainītos uz patīkamāko pusi, bet te - kāds bomis bija, tāds palika, ar tievāku rokturi.
26.maijs 2015, 22:03 | links
 
Biki kļūda 120grami kāts un samazināti uz 100-105gramiem šā kāta svaru!!

antonsb, 26.maijs 2015, 18:24

Šāds gramu samazinājums uz minēto svaru ir diezgan ievērojams. Drīkst jautāt, kādu blanku izmantosi?

pusdienlaiks, 26.maijs 2015, 20:40

man ir kāts Salmo elit jig20 normāls kāts bet biki nepatika roktura resnums pa resnu mazas roķeles man!:)un uz roktura rēķina var samazināt 20-15gr jo ir eva rokturis noņemot visu lieko dzelzs gredzenu plus skruvi kas pieskrūvē spoli saīsināt un roktura diametru samazināt!!!

antonsb, 26.maijs 2015, 20:47

Protams, ka visu var izdarīt, bet vai vajag? Noņemšana, jaunas furnitūras un līmes iegāde neatsvērs to ieguvumu. Kāts tomēr no lētā gala :)

pusdienlaiks, 26.maijs 2015, 20:55


Nu es tikko pabeidzu!lieko nost un sanāk ka tagad 100grami sver jig 20 interesanti cik jūtīgaks un vai vispār jutīgāks būs bet rokās ieguļas patīkamāk nekā pirmstam!:)
26.maijs 2015, 21:41 | links
 
Biki kļūda 120grami kāts un samazināti uz 100-105gramiem šā kāta svaru!!

antonsb, 26.maijs 2015, 18:24

Šāds gramu samazinājums uz minēto svaru ir diezgan ievērojams. Drīkst jautāt, kādu blanku izmantosi?

pusdienlaiks, 26.maijs 2015, 20:40

man ir kāts Salmo elit jig20 normāls kāts bet biki nepatika roktura resnums pa resnu mazas roķeles man!:)un uz roktura rēķina var samazināt 20-15gr jo ir eva rokturis noņemot visu lieko dzelzs gredzenu plus skruvi kas pieskrūvē spoli saīsināt un roktura diametru samazināt!!!

antonsb, 26.maijs 2015, 20:47


Protams, ka visu var izdarīt, bet vai vajag? Noņemšana, jaunas furnitūras un līmes iegāde neatsvērs to ieguvumu. Kāts tomēr no lētā gala :)
26.maijs 2015, 20:55 | links
 
Biki kļūda 120grami kāts un samazināti uz 100-105gramiem šā kāta svaru!!

antonsb, 26.maijs 2015, 18:24

Šāds gramu samazinājums uz minēto svaru ir diezgan ievērojams. Drīkst jautāt, kādu blanku izmantosi?

pusdienlaiks, 26.maijs 2015, 20:40


man ir kāts Salmo elit jig20 normāls kāts bet biki nepatika roktura resnums pa resnu mazas roķeles man!:)un uz roktura rēķina var samazināt 20-15gr jo ir eva rokturis noņemot visu lieko dzelzs gredzenu plus skruvi kas pieskrūvē spoli saīsināt un roktura diametru samazināt!!!
26.maijs 2015, 20:47 | links
 
Biki kļūda 120grami kāts un samazināti uz 100-105gramiem šā kāta svaru!!

antonsb, 26.maijs 2015, 18:24


Šāds gramu samazinājums uz minēto svaru ir diezgan ievērojams. Drīkst jautāt, kādu blanku izmantosi?
26.maijs 2015, 20:40 | links
 
Tad kad labi iekož rupjmaizi, tad tie grami ir PO. Bet ja dzīvo uz baltmaizi un "hamburgeriem", tad nekas nelīdzēs.:)

urmaas, 26.maijs 2015, 19:37

Tu zini kas ir Leikēmija?
26.maijs 2015, 19:51 | links
 
Tad kad labi iekož rupjmaizi, tad tie grami ir PO. Bet ja dzīvo uz baltmaizi un "hamburgeriem", tad nekas nelīdzēs.:)
26.maijs 2015, 19:37 | links
 
Kā tu domā samazināt svaru,uz kā rēķina?

harlamovs, 26.maijs 2015, 18:57

Rokturis ir biki pa resnu man plus vēl skruvi kas stiprina spoli var saīsināt!!!Jo cik esmu dzirdējis no cilvēkiem jo vieglāks kāts jo lielāka jūtamība!Protams saprotu ka daudzkas atkarīgs no blankas un furnitūras!!Bet ja ir kāts un samazinu svaru jūtību var palielināt??

antonsb, 26.maijs 2015, 19:20


Svaru samazināt, protams, var, taču domāju, ka "čuikā" uzlabojumi būs ļoti minimāli. Ja blanka ir ļureklis vai bomis, tad nekāda gramu dzenāšana nepalīdzēs.
26.maijs 2015, 19:35 | links
 
Kā tu domā samazināt svaru,uz kā rēķina?

harlamovs, 26.maijs 2015, 18:57


Rokturis ir biki pa resnu man plus vēl skruvi kas stiprina spoli var saīsināt!!!Jo cik esmu dzirdējis no cilvēkiem jo vieglāks kāts jo lielāka jūtamība!Protams saprotu ka daudzkas atkarīgs no blankas un furnitūras!!Bet ja ir kāts un samazinu svaru jūtību var palielināt??
26.maijs 2015, 19:20 | links
 
Kā tu domā samazināt svaru,uz kā rēķina?
26.maijs 2015, 18:57 | links
 
Biki kļūda 120grami kāts un samazināti uz 100-105gramiem šā kāta svaru!!
26.maijs 2015, 18:24 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager