Karpu dīķis

Sveiki!

Izraku nelielu dīķi pagāšo gadu apm. 70m garumā, 25-30m platumā un 2-4m dziļumā, vēlētos uzzināt cik daudz karpas (karpas no 0,5-1kg) varu laist šajā dīķī, lai ziemā nenosmok un lai viņas tur justos labi? Vēlos piebilst, ka šis dīķis nav pie mājām un es nevarēšu ielikt elektro sūkni, lai ielaistu skābekli. Varēšu tikai paurbt caurumus, bet cik zinu, tas nav efektīgs pasākums, jo paziņa savam dīķim ziemā urba bieži un vairākus caurumus, bet pavasarī karpas bija nosmakušas. Vai ir vēl kāds efektīgs pasākums, ko varētu veikt reizi nedēļā, bet atgādinu, ka elektrība man tur nav pieejama un elektro sūkņi man tur nederēs. Varbūt, kāds var kautko labu man ieteikt, kā rīkoties ziemā?
22.aprīlis 2013, 21:50 | links
 
Ja nav caurteces tad laid iekšā karūsas.
22.aprīlis 2013, 22:08 | links
 
...varbūt sāc ar foruma notikumiem...?
22.aprīlis 2013, 22:29 | links
 
...-: noteikumiem :
22.aprīlis 2013, 22:30 | links
 
1) Oresta ieteiktās karūsas vietā var ielaist tādu krietnu zivi kā līni - tas ir gana izturīgs un vērtīgāks par karūsu. Tiesa, aug diezgan lēni.
2) salaižot karūsas mocīsies ar pārprodukciju - tās zives vairojas dikti neganti...
3) Būtībā dīķa izmērs un dziļums šķiet diezgan krietns, lai karpa varētu pārziemot. Ja tā 4 m īpatsvars ir gana liels, varētu būt pavisam labi, diemžēl pa reizei gadās tādas skarbas ziemas kā, piemēram, šī...
Bez elektrības var pielietot, piemēram, t.s. dzirnavas - tāds kā miniatūrs vēja ģenerators, kas darbina aeratoru. Ja dīķis ir klajā vietā, varētu derēt.
Protams, atstājot šādu mantu bez uzraudzības vajag rēķināties ar iespēju, ka kāds to pieradinās...
22.aprīlis 2013, 22:32 | links
 
Ja dīķis nav pie mājām...!? Karpai, ja nav caurteces būs dūņu garša, bet pa cik, dīķis nav pie mājas "Čigāni", tik, un tā, tās apēdīs...!?
22.aprīlis 2013, 22:38 | links
 
Skaidrs, bet cik daudz karpas es varētu ielaist, lai viņas nesmaktu no tā, ka pārāk daudz? Vēl ir variants ziemā reizi nedēļā ar benzīna ūdenssūkni no viena izurbta cauruma uz otru caurumu pārdzenāt ūdeni, bet vai reizi nedēļā tas būs pietiekami bieži, lai būtu pietiekami daudz skābekļa?
23.aprīlis 2013, 10:41 | links
 
Man mājā laikam ir kādas 2 ieskanētas grāmatas par zivkopību, t.sk. karpām. Tur laikam ir minēts kaut kāds optimālais daudzums uz 1 ha.
Vajag?
23.aprīlis 2013, 11:01 | links
 
Jā, protams būtu baigi labi.
23.aprīlis 2013, 11:08 | links
 
Un kāda doma par to benzīna ūdenssūkni ziemā?
23.aprīlis 2013, 11:13 | links
 
Man mājā laikam ir kādas 2 ieskanētas grāmatas par zivkopību, t.sk. karpām. Tur laikam ir minēts kaut kāds optimālais daudzums uz 1 ha.
Vajag?

Hotentots, 23.aprīlis 2013, 11:01



Būtu labi ja man arī varētu atsūtīt raimondsbrants@inbox.lv

Paldies.
23.aprīlis 2013, 11:33 | links
 
Jā, protams būtu baigi labi.

rol1234@inbox.lv
23.aprīlis 2013, 11:36 | links
 
Ielikšu šeit un varēsiet paši pumpēt nost.
23.aprīlis 2013, 11:40 | links
 
OK. Super, Paldies.
23.aprīlis 2013, 11:41 | links
 
Te būs 2 grāmatas. Ieskanētas nu tā, ne visai, taču saprast visu var. Varbūt kādam būs atrodams vieds padoms.

http://failiem.lv/u/efwojgz

Rolim ieteikums:

ja vēlies karpas audzēt ēšanai, tad labāk laiku pa laikam izķer pa kādai un apēd pat ne ļoti grandiozā izmērā, jo atjaunot tās var viegli - maksā lēti un viegli pieejamas. Ja audzēsi līdz 5niecēm vai 8niecēm, var pienākt viena ziema, kad nosprāgst it viss un sāksi no nulles pat nepagaršojis.
23.aprīlis 2013, 20:38 | links
 
Te būs 2 grāmatas. Ieskanētas nu tā, ne visai, taču saprast visu var. Varbūt kādam būs atrodams vieds padoms.

http://failiem.lv/u/efwojgz

Rolim ieteikums:

ja vēlies karpas audzēt ēšanai, tad labāk laiku pa laikam izķer pa kādai un apēd pat ne ļoti grandiozā izmērā, jo atjaunot tās var viegli - maksā lēti un viegli pieejamas. Ja audzēsi līdz 5niecēm vai 8niecēm, var pienākt viena ziema, kad nosprāgst it viss un sāksi no nulles pat nepagaršojis.

Hotentots, 23.aprīlis 2013, 20:38



Paldies:)
23.aprīlis 2013, 21:05 | links
 
Paldies par grāmatām.

Paldies par ieteikumu, cik saprotu, lai varētu normāli audzēt karpas,man dīķim vajag vai nu tekošu ūdeni vai ziemā likt iekšā elektro sūkni, kas pastāvīgi dzenā ūdeni un dod gaisu, lai karpas var pārziemot. Pareizi es saprotu?
24.aprīlis 2013, 10:20 | links
 
Paldies par grāmatām.Paldies par ieteikumu, cik saprotu, lai varētu normāli audzēt karpas,man dīķim vajag vai nu tekošu ūdeni vai ziemā likt iekšā elektro sūkni, kas pastāvīgi dzenā ūdeni un dod gaisu, lai karpas var pārziemot. Pareizi es saprotu?

rolis25, 24.aprīlis 2013, 10:20


Nu tā gluži nava, var arī dīķī bez caurteces un bez sūkņa ziemā iztikt, galvenais ir jāskatās kā tanī dīķī sausā sezonā ūdens līmenis turās, ja tur tas dziļums 4 m reāli ira tad ar to arī varētu būt pietiekoši. Palasi literetūru par karpām un to pieļaujamo koncentrāciju. Galvenais ir arī nesalaist pa daudz to zivi - tad tā arī vasarā pie zema ūdens līmeņa un bez caurteces var sākt smakt nost. Parastā kļūda ir zivju pārapdzīvotība, sākumā ielaižam karpas, tad piemetam klāt kādu līni, tad lai zivis kustētos iemetam pāris līdakas, žēl ka tās līņus apēdīs un iemetam karūsas - barība līdakām, beigās viss nosprāgst un paliek pāri karūsiņas, ko nu nekādi neizdodas iznīdēt (jāsāk domāt par spridzināšanu).
24.aprīlis 2013, 11:31 | links
 
Ar to ūdeni ir tā, ka vēlā rudenī izraku un līdz pagājušajam pavasarim dīķis jau bija pilns līdz augšai. Pa vasaru līmenis nokritās varbūt pa 40cm nevairāk. Jāpalasa reāli literatūra, cik īsti daudz karpas es varu laist uz šo manu platību, jo bail tomēr par to ziemu.
24.aprīlis 2013, 15:12 | links
 
dīķim jābūt pieteikami dziļam lai ziemā neizsaltu un vasarā pietiktu skābekļa. Jo siltāks ūdens jo mazāk tajā ir skābekļa.
Būtu labi ja dīķis būtu vismaz 3m dziļš, ar nelīdzenu dibenu, bedrēm un pauguriņiem. kā arī seklūdens zonām ūdenszālēm un mazajiem.

Ja šaubies par dīķi ielaid līņus, tie ir samērā izturīgi un garšīgi.

No zivīm kuras tu neesi ielaidis tu neizvairīsies, ar laiku būs gan karūsa, gan rauda utt. Problēmas sākās kad zivju paliek par daudz, tām pietrūkst barības bāze. Rupji izsakoties uz 1m3 ūdens var dzīvot xkg zivju. x ir atkarīgs no barības bāzes.

Ja gribi lielas zivis tad mazās ir regulāri jāizķer. Karūsas ir reāla problēma, tās nārsto pat sērkociņa kastītes izmērā.

Ja dīķī līdaku par daudz, var izveidoties cita problēma, tās var būt par daudz, bet tai pat laikā ir grūti izķeramas. Ja barības bāze pietiek līdaka uz visādām gumījām un bleķiem pat virsū neskatās.
24.aprīlis 2013, 17:37 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager