Makšķerēšana no kajaka

Makšķerēšana no SOT vai SINK kajakiem
vārdu sakot 60 rādi man liekas baigi ok, un svars arī ir ļoti ok. kā saka airēšanas iemaņas nevar pazaudēt - biku prakse un viss aiziet. pats pabrīnījos, ka bez pieraduma tik ilgi varēju vakar vizināties.
3.jūnijs 2013, 20:40 | links
 
tev lāpstas 90 grādu leņķī ? jeb nav savērstas ? man ir 60% - lai nav tik daudz jāgroza tas airis, liekas baigi ok tā 60% fīča. it kā lasīju ja nav savērstas, tad pret vēju tā puse kas gaisā - rada papildus vēja pretestību , dabā kā ir - nezinu. esmu iesācējs, kurš ar smaili esmu tik pirms gadiem 15 airējis pēdējo gadu laikā, tagad visādas jaunas fīčas.

osscar, 3.jūnijs 2013, 20:33


Cik atceros, tad man laikam ir 60 grādu savērsums, 90 likās par daudz. Par to, ka ja lāpstām nav savērsuma un ķēr vēju, to es arī kaut kur lasīju.
Padsmit gados trenējos slalomā, bet tad tikai bija stiklašķiedras laivas un koka ari ar riktīgām lāpstām. Galos kniedējām alumīnija plāksnes lai koks nenodiltu un svēra tāds verķis ņemerena.
3.jūnijs 2013, 20:39 | links
 
ma ar nav izjaucams. imho - vieglāks un drošāks.
3.jūnijs 2013, 20:35 | links
 
tev lāpstas 90 grādu leņķī ? jeb nav savērstas ? man ir 60% - lai nav tik daudz jāgroza tas airis, liekas baigi ok tā 60% fīča. it kā lasīju ja nav savērstas, tad pret vēju tā puse kas gaisā - rada papildus vēja pretestību , dabā kā ir - nezinu. esmu iesācējs, kurš ar smaili esmu tik pirms gadiem 15 airējis pēdējo gadu laikā, tagad visādas jaunas fīčas.
3.jūnijs 2013, 20:33 | links
 
Par ari - es kā iesācējs nepiefiksēju, kura puse ir airi augšājā, jo manam ir nošķelta lāstiņa. tagad zinu - garākā mala ir augša. Vēl , kad veicī skatījos to airi - nesapratu lāpēc vienā vietā kātā - tāds kā paresninājums, kā sprungulis ar izoleni pietīts - tā esot fīča, lai zin kādā leņķī ir lāpstiņa, neskatoties uz to , a es domāju, ka man iesmērēja salauztu . airi, kā jau rakstīju, dēļ mana kajaka platuma un mana auguma - prasītos biku garāku - šad tad sanāk uzsist ar kātu pa sānu + šļakstās biku vairāk iekšā.

osscar, 3.jūnijs 2013, 20:25


Man ir 225 cm airis ar asimetriskām lāpstiņām un domāju, ka priekš mana rumpja un slaidās laivas vajadzētu būt ok, bet dzīve rādīs. Ja būs par īsu tad agrāk vai vēlāk esošais airis kļūs par rezerves. Es neņēmu regulējamu vai izjaucamu airi, laikam jau paranoja.
3.jūnijs 2013, 20:30 | links
 
http://kayakpaddling.net/

te labs animēts rullītis par kajaka lietošanu :D dažas jaunas fīčas ieraudzīju.
3.jūnijs 2013, 20:28 | links
 
sandiko>Ne tik daudz jūtība cik jāsaliek visi filtri uz maksimumu, var noņemt automātu no dziļuma skalas iestādot maksimālo dziļuma robežu manuāli, jo savādāk mainoties dziļumam automāts maina arī dziļuma ekrāna skalu.
P.s Varbūt bija vērts eholoti pirkt tepat, nesanāktu ieberziens uz atpakaļsūtīšanu utt. Kopsummā tagad jau tas pat vien sanāks plus droša garantija ja kas notiks ražotāja vainas dēļ nebūs problēmu ar samainīšanu.
3.jūnijs 2013, 20:27 | links
 
Par ari - es kā iesācējs nepiefiksēju, kura puse ir airi augšājā, jo manam ir nošķelta lāstiņa. tagad zinu - garākā mala ir augša. Vēl , kad veicī skatījos to airi - nesapratu lāpēc vienā vietā kātā - tāds kā paresninājums, kā sprungulis ar izoleni pietīts - tā esot fīča, lai zin kādā leņķī ir lāpstiņa, neskatoties uz to , a es domāju, ka man iesmērēja salauztu . airi, kā jau rakstīju, dēļ mana kajaka platuma un mana auguma - prasītos biku garāku - šad tad sanāk uzsist ar kātu pa sānu + šļakstās biku vairāk iekšā.
3.jūnijs 2013, 20:25 | links
 
asariem :D

vēl no pozitīvajiem momentiem - var ielīst tādos niedru līcīšos, kur ar lielāku laivu neizbaidot zivis neielīstu. Tās būtu noderīgi Kaņierī, Babītē, Engurē - etc.
Visā visumā esmu apmierināts - tikai colštoko lentu varēju līmēt kaut kur biku augstāk - jo tagad ja notrīc roka - mērāmo zivi var nākties priekšlaicīgi atlaist :D vakar ietestēju colštoku - vienu samērīju, kura bija uz mēra robežas, bet nekā - pāris cm nedavilka.
3.jūnijs 2013, 20:21 | links
 
Līcī iet runa par strīpainajiem bandītiem vai jūras asariem?
3.jūnijs 2013, 20:18 | links
 
Nu tā viļņos likās gana stabils - pēdējos 2km vakar močīju pret viļņiem/vēju + velcēju - vidēji stipri airējot - ap 2,5 - 3kmh. pa vējamvai bezvējā - vispār jāairē, nevaru piešauties tik lēni, man visu laiku sanāca ap 3,5 kmh :) Mans gan nav tik slaids , kā tavs, līdz ar to arī lēnāks. pats domāju jamo diezgan biežī līcī izmantot uz asariem, jo tie ir tuvu krastam un uz vakara copi nav jāčakājas ar gumijnieci, jo ir biku fizo viņu pāri pludmalei stiept + darbietilpīgāk.
3.jūnijs 2013, 20:15 | links
 
pēc copes varu teikt, ka ūdens piles no augšas nekaitē. Imho tas vāks ir šaubīgs ja domā izpeldēties. parastā cope - bez problēmām. Tā lietošanas ērtums un displaje redzamība 4 markam - super. Es gribēju mazo, lai neaizņem vietu. DSI devēju lowrance uzstādīšanas instrukcijā neiesaka izmantot "šaujot" caur grīdu - zūd detalizācija. Man atkal nepierasti, ka eho rāda baigi precīzi dziļumu, man pūslī ir eholota devējs dziļāk O(kajakā - praktiski labi ja 5 cm zem līmeņa) - par kādiem 30-40cm, līdz ar ko jāpiedomā, pie vobleru izvēles redzot rādījumus, jo pie vecā eholota "kļūdas" biju piešāvies. Kādu tauta liek jūtības līmeni seklos ūdeņos - līdz 3m, jo auto režīms liekas pārāk jūtīgs - bezmaz pilns ekrāns ar visādu drazu :D

osscar, 3.jūnijs 2013, 20:01


Nu mani tieši baida tā diena kad būs jāpeld ar ķīli uz augšu. Zinu, ka mēģināšu copēt kājās stāvot un gan jau kādreiz samisēsies un būšu riņķī. Un vēl jau ir tā ķecerīgā doma par jūru un tur iespējas ir vēl lielākas.
Par DSI lasīju, ka lai nebūtu pilns ekrāns ar mēsliem, esot jānolaiž jūtība uz leju un tad esot ok. Viņš arī pats tur kaut ko automātiski regulē kad krasi mainās dziļums, bet nav īsti saprašanas ko tieši.
3.jūnijs 2013, 20:09 | links
 
jā vēl vakar pirms paša negaisa uznāca baigā brāzma un no auto jumta nopūta kajaku - labi ka nebija liels ātrums + bija līkums uz vēja pusi - atskrūvējies bija viens J veida bagāžnieks - skrūves nepārbaudīju :( bet tika cauri ar dažām švīkām uz kajaka priekšējā purna. Tākā pirms braukšanas, it seviški pēc garākas, der pusceļā pārbaudīt stiprinājumu. Man to veicī teica, es noignorēju . ir mācība.
3.jūnijs 2013, 20:08 | links
 
kā jau pie bildēm rakstīju - vakar nominu ap 8 km pēc Gpsa un Focis uzražotās kartes ir ok !, besis nav, tik pareiz paiks saka par iedegumu - kājām - čau - toč vajag garās ūziņas. Tā baigi labi, var ērti sēdēt ar kājām par bortu - stabili baigi. Pat kājās stāvot bezvējā pamētāju vakar. Protams piebraucot nopeldēties krastā - tauta izrādīja interesi par manu titāniku :D
3.jūnijs 2013, 20:04 | links
 
pēc copes varu teikt, ka ūdens piles no augšas nekaitē. Imho tas vāks ir šaubīgs ja domā izpeldēties. parastā cope - bez problēmām. Tā lietošanas ērtums un displaje redzamība 4 markam - super. Es gribēju mazo, lai neaizņem vietu. DSI devēju lowrance uzstādīšanas instrukcijā neiesaka izmantot "šaujot" caur grīdu - zūd detalizācija. Man atkal nepierasti, ka eho rāda baigi precīzi dziļumu, man pūslī ir eholota devējs dziļāk O(kajakā - praktiski labi ja 5 cm zem līmeņa) - par kādiem 30-40cm, līdz ar ko jāpiedomā, pie vobleru izvēles redzot rādījumus, jo pie vecā eholota "kļūdas" biju piešāvies. Kādu tauta liek jūtības līmeni seklos ūdeņos - līdz 3m, jo auto režīms liekas pārāk jūtīgs - bezmaz pilns ekrāns ar visādu drazu :D
3.jūnijs 2013, 20:01 | links
 
vēl SVARĪGI par eho - lowrance mazajiem modeļiem - kā manam mark 4 - SD karšu vāka blīvējums ir kretīnisks. man uzreiz likās šaubīgs, pagooglēju - visi iesaka ielikt karti un to aizlīmēt bezmaz ar skoču. jo mani viņš nepārliecina. mitrums var tik iekšā IMHO.

osscar, 21.maijs 2013, 20:22


Lasu par to Lowrance Elite 4 karšu lasītāja blīvējumu, nopētīju savu Elite 4 ko kļūdas pēc pasūtīju DSI vietā un ar vien varāk sāk mākt bažas. Kopumā sameklējās diez gan daudz infas par to, ka mitrums tiek iekšā pa to karšu lasītāja spraugu un ekrāns noraso un sākas visādi citādi gļuki. Sāku domāt par sūtīšanu atpakaļ lai samainītu pret Elite 4 DSI un uzdūros Elite 5 DSI, kas ir tikai 30 USD dārgāks. Tagad paceļas jautājums, vai nebūtu prātīgāk uzreiz mainīt pret 5-to, jo tam ir labāks kartes slota blīvējums un ekrāns arī lielāks. Man gan pēc gabarītiem labāk patīk 4-tais, bet tās atsauksmes uzdzen drebuli.
Vai vēl kādam ir bijusi darīšana ar abiem augstāk minētajiem modeļiem, un ja ir, tad kāda ir jūsu pieredze?
3.jūnijs 2013, 19:50 | links
 
Beidzot arī eholots ir klāt, bet ir viens bet. Izrādās, ka kļūdas pēc Lowrance Elite 4 DSI vietā esmu pasūtījis parasto Elite 4. D...ā darbs un materiāls. Tagad jāsūta atpakaļ un jāmēģina samainīt pret DSI modeli.
3.jūnijs 2013, 13:46 | links
 
Padies...;)
2.jūnijs 2013, 16:39 | links
 
Kādā cenā sanāk šāda vestīte?

Flakais, 2.jūnijs 2013, 11:41[/quote]

60 USD plus shippings, no cabelas.com
2.jūnijs 2013, 14:15 | links
 
Glābšanas veste arī ienācās. Ņēmu diez gan vienkāršu, bez pārāk daudz kabatām, lai mazāk būtu iespējas sapīties vai traucētu ielīst atpakaļ apgāžšanās gadījumā.

sandiko, 2.jūnijs 2013, 11:32


Kādā cenā sanāk šāda vestīte?
2.jūnijs 2013, 11:41 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager