"Cope" Zviedrijā

Kaut kas man tur nojuka ar tiem citātiem :)) Snipiens domāju sapratīs..

mjuniors, 12.jūnijs 2013, 21:01

Sapratu jau sapratu,bet tā redz ir ar tiem skaļajiem vārdiem!:)Un cilvēks vienmēr meklē,kur labāk...zivs kur dziļāks!Tas tikai teiciens,bet varētu iebilst par tām zivīm!:)
Tu aizgāji pretrunās pats ar sevi!Arī es citreiz aizeju!Cilvēki vien esam,bet neviens nedod tiesības nosodīt citus!Tā vismaz es uzskatu!Un nav nekāda naida!!!:)))

snipiens, 12.jūnijs 2013, 22:39

Es jau sapratu to kā joku :)) Es pie sevīm nodomāju, kad šeit opozīcija labi strādā.. :D tā ka jāpiedomā ko saka :)..
-Mjuniors :)
12.jūnijs 2013, 22:42 | links
 
1. Ja esi samaksājis par servisu, bet saņem kaku spīdīgā papīrītī, ir jārīkojas! Un jāsauc lietas un cilvēki īstajos vārdos, ne katrs var atļauties izsviest naudiņu par kaut kādu hui...u, tāpēc labāk brīdināt sabiedrību laikus!
2. Zviedrijā ir stingri limitēts un noteikts nozvejas daudzums un notiek nepārtraukta zivju resursu atjaunošana, tā ka viens frukts te var neuztraukties - kamēr par to maksā naudu, zivju tur neaptrūksies! Pie mums gan tā bēdīgāk var sanākt!
3. Cik gan pašslavinoši ir daži ļautiņi, bet dabā ir savādāk! Karpinieks aiziet un pieškalda maisu ar brekšiem kūpināšanai, forelists visas līdakas velk krastā un liekās atstāj sapūt, jo redz - līdaka neiederas foreļupē. Tādu piemēru ir bez gala, palasiet komentārus, paklausieties un paskatieties dabā!

Nevienu neaizstāvu, nevienu arī personīgi nenolieku, bet fakti paliek fakti!
13.jūnijs 2013, 07:12 | links
 
Zviedrija....nederēja?Pēc tam paši nevarēs saprast kurā rakstīja!
13.jūnijs 2013, 09:09 | links
 
Par Ohoa I Ribalka kanālu, arī man ir patiess prieks un iekšējs lepnums, ka šis kanāls piedāvāja mums nopirkt 20 riadījumus šogad un iet sarunas par sadarbīabs turpināšanu, kā ar'[I otrs lielais kanāls Ohotnik I Ribolov (Pēterburga) arī ir izteicis līdzīgu piedāvājumu, BET diemžēl arī es pats esmu Lattelekom upuris :), vis ticamāk, ka pie kanāla pazušanas ir vainīgs kāds dikti gudrs, ārzemēs studējis jaunietis, kuram krievu valoda un viss no turienes nākošais ir svešs un nepieņemams principā, bet... laiks vienmēr visu saliek pa vietām, domāju, ka kanāls atgriezīsies, jo vajag tikai pareizās sviras paraustīt :):)
seedoo - nē, Stasikam ir viņa paša projekts, man savs, mani raidījumi tā arī saucās Ribalka s NG(garajā versijā :))

par tiem gaļiniekiem, zivīm u.t.t., tā ir sanācis, ka pēdējā pusotra gada laikā esmu pie Raivo bijis 10 reizes un šogad vēl 4 reizes tur būšu, pats zivis mājās nevedu principiāli, man nepatīk saldētas zivis, ja nu pēdēj'\a copes dienā trāpās kāda sīga 3+ kg, tad atvedu to atvēsinātu meitenei, bet tur uz vietas pārtieku tikai no zivīm, sālam, cepam, šmorējam, kūpinam, 5 dienas tikai zivis :), lai kādam laikam pietiek :):), ja ņemam vērā, ka esam parasti 6-7 cilvēku kompānija , tad apēsto zivju daudzums arī nav mazs :):), bet ņemot vērā to, ka dienas licenze ļauj paturēt 10 zivis, dorši varu teikt, ka 10 zivis esmu ņēmis tikai ziemā ķerot foreles upē, jo tur foreles nav lielas, citur tu nemaz tās 10 zivis, ja ņem lielākās, nevari ne iznest krastā, ne apēst....
Pa šo laiku esmu redzējis dažādus brīnumus, gan miljonārus, kuri file un stiepj mājās pat 300 gr pālijiņu vai sīdziņu, ko lielākā daļa parasti palaiž vaļā , gan šeit gudrus tekstus bīdošus kadrus, kuri tur ladē kastēs pa 200 kg tīras filejas ..., večus, kuri pat tur nejēdz noķert nevienu zivi, jo Latvijā braukā tikai uz Tomi vai Silakām, aizbrauc tur un bļauj, ka zivju nav vispār ...

tādi mēs esam, bet arī paši zviedri nav labāki, pat mums palika neērti no skata kā zviedri Storumana centrā slaktēja pālijas, desmitiem, nešķirojot izmērus , visām rīkles pušu un kastē...

man arī nav pieņemama pārlieka zivju kāšana, tāpēc cenšos vienmēr vākt kompāniju, kurā neviena hapugas nav, bet.... neesmu tiesīgs viņiem neko pārmest, vienkārši es daru tā, kā man liek iekšējā balss

neteikšu, ka mani nesmīdina tā karpinieku ņemšanās ar jodiem un zeļonkām gar karpu mutēm....

bet zinu, ka daudzus smīdina mana aizraušanās ar pludiņa un fīdera sportu un prieks par mikro plicīšiem mačos

katrs esam savādāki un tas pat ir labi :)
13.jūnijs 2013, 10:52 | links
 
Njā, tāpēc laikam Latvijas upēs forele virs kilo ir retums ... skumji ...
13.jūnijs 2013, 13:04 | links
 
Piekrītu Normundam par visiem 100%.Par raidījumu arī malači!Lai veicas!
13.jūnijs 2013, 16:34 | links
 
Zviedrijā copēju jau ceturto gadu un tā ir mani "paņēmusi "tiktāl ,ka ne kur citur vairs copēt negribas...Precīzāk būtu teikt- Skandināvija,jo arī Somijā ir burvīgas copes vietas,Norvēģija protams arī,bet tas jau ir cits stāsts...Skandināvijai, salīdzinot ar citām jaukām vietām uz mūsu zemītes ir tā priekšrocība, ka tā atrodas te pat pāri jūrai.Nav jālido ar lidmašīnu,nav ierobežots bagāžas lielums.Tas rada iespēju daudziem copmaņiem bez estētiskā un emocionālā bāudījuma, ko gūstam šādā ceļojumā,apmierināt arī savas patērētāja 'gaļinieciskās' tieksmes,jo ēst gardu zivtiņu un iepriecināt tuviniekus tak visiem gribās...To nevajadzētu vērtet ne labi ne slikti,visi esam cilvēki un katra uzvedība lai paliek paša ziņā,ja tas nepārsniedz vispārpieņemtās normas...
Zviedrija man ir iepatikusies tiktāl ,ka iegādājos tajā divus īpašumus,lai varētu brīvi aizbraukt ar draugiem un citiem copēt gribošiem copmaņiem izbaudīt Zviedrijas burvīgos un dāsnos ūdeņus...
Šajās burvīgajās vietās ir iedzīvojušies un tās apgūst vairāki latvju 'bāleliņi',un par to vajadzētu tikai priecāties. Nešķirosim kurš ar ko ir labāks vai sliktāks ,visur droši vien ir savi plusi un mīnusi...Katram savs...
Brauksim copēt un gūsim neaizmirstamus baudas mirkļus ,ko dod dāsnā Skandināvijas daba...
-Un protams neaizmirsīsim aiz sevīm savākt tukšās alus buņžiņas un izsmēķu galus...Ne asakas!
13.jūnijs 2013, 22:26 | links
 
aamen!
14.jūnijs 2013, 01:33 | links
 
Toni- vīru runa, īsi un konkrēti :)
14.jūnijs 2013, 09:13 | links
 
Toni,nākošreiz mēģini jau dzejā:)un pieliec kaut ko par saulrietu un mīlu:)
14.jūnijs 2013, 09:30 | links
 
Andi,
saulrietu vari manīt manā profila bildē,bet tais mīlas lietās tu jau lielāks "specs"...:))
14.jūnijs 2013, 09:35 | links
 
Rīt no rīta sāku ceļu uz storumanu. Vēlāk iemetīšu atskaites, kā iet. ;)
20.jūnijs 2013, 00:57 | links
 
sam atpakaļ no 5 copes dienu brauciena, kopumā ļoti labi, bet tikai tāpēc, ka bijām paņēmuši līdzi ļooooti daudz dažādu ēdamo gumiju, līdakas, lielas, lielākā Veikinam bija 123 cm, svarā 13-15, briesmīgi liels kroksis, abet mūsu svari bija tikai līdz 12 kg :):):), es savu lielāko, arī nopietni virs 10 kg palaidu, izlidoja āķis, biki pārcentos ar spoles bremzes griešanu laikam vai vienkārši tā bija lemts :):), bet vispār tādas 5-8 kg bija gana, pietam puse uz vis mazākajām Tiogām, ķerot asarus, alatas un sīgas.
Asaru daudz, bet augumā līdz 950 grami, pamatā tādi 300-400, sīgas ķērām tikai ar MJ, lielāku par kili nebija, bet nebija arī mērķa tāda, MJ rullē ideāli, brūnās un zaļās Tiodziņas ēda lopiski, rotini nestrādāja ....
Vienu dienu bijām pālijās, vietējie tās ķer uz velci, ar tādu dīvainu sistēmu 4-5 rotiņa lapas uz trosītes, gala liels ciets āķis uz kura lieka I kukurūzu, I slieku, I baltos, man vis labāk strādāja sarkans 2,5 cm tvisterītis un 2 kukurūzas, bet vispār labākā cope ir'enkurojoties un barojot ar granulām, apakšā savācas daudz un milzīgas pālijas, pa reitai forelei un sīgai, 'pie auklas sien vienu āķi, gala kukurūza, baltie vai mīkla gatavota no foreļu granulām un skaties kā zivis ēd...., vienas dienas pasākumam I interesanti I azartiski, arī pārtikas programma pildās labi :):).
Copēt tur tagad var 24 stundas diennaktī, jo ir gaišs, pirmajās dienās tā arī darījām, ka vakara cope ievilkās līdz 2-3 naktī :)
kopumā visi apmierināti, es pats un mans puika braucam turp jau 1. augustā, bet arī pārējie kadri jau pieteica sev braucienus, jo bāze pildās ļoti ātri un ir jau daudz rezervāciju pat uz nākošā gada Jāņiem, visi tuvākie mēneši ir pilni.
tas par Raivo firmu Cope Zviedrijā, Langsjoby ciematā .
26.jūnijs 2013, 14:02 | links
 
Sveiks!

video atskaite

http://www.youtube.com/user/dfr4751/videos
26.jūnijs 2013, 20:50 | links
 
Sveiks!

video atskaite

Video atskaite


http://www.youtube.com/user/dfr4751/videos












DFR, 26.jūnijs 2013, 20:50
26.jūnijs 2013, 20:58 | links
 
ir 4 brivas vietas braucienam uz stourman, velams viena kompanija izbraucam 12 julija 29333305
27.jūnijs 2013, 18:40 | links
 
Cik ~ izmaksā brauciens,no A līdz B?
27.jūnijs 2013, 19:54 | links
 
ja runa iet par RAivo bazi COpe Zviedrijā, tad dzivošana + laiva ir 25 ls diena + transports uz turieni + degviela laivas motoram, tie ir mainīgi lielumi, tkarīgi no katra vēlmem, jo ar laivu var braukt dažādi, vienam uz 5 dienu copi pietiek ar 5 litriem, citam ar 25 , pietam parasti jau laivā ir divatā, tas dalās uz 2 , arī prāmī var braukt 4. vietīgā numurā, var ēst no mājām paņemtas maizītes u.t.t., bet var braukt 1 vai 2 vietīgā kaitē, vakariņot restorānā vai zviedru galdā, tas pats ir ar pašu braukšanu, ja brauc ar mašinu, kurA ēd 4-5 litrus uz 100, pietam, ja brauc divatā vai trijatā, tad tās ir ienas izmaksas,ja brauc ar lielu džipu, tad tās ir citas izmaksas, arlīdzņemamo inventāru tas pats.
katrā gadijumā ar latiem 300 var izbraukt ļoti labi, ja ekanomiski, tad var var būt iespiesties arī mazākā ciparā, bet man nesanāk, ēdu daudz, braucu ātri :):):)
27.jūnijs 2013, 22:19 | links
 
video redzams ka cope notiek pie zivju audzētavām kur tām regulāri padod barību!?
tad tā tomēr taisnība...
28.jūnijs 2013, 10:03 | links
 
video redzams ka cope notiek pie zivju audzētavām kur tām regulāri padod barību!?
tad tā tomēr taisnība...

pickers, 28.jūnijs 2013, 10:03

Nav nemaz jau tik traki.. sākšu jau ar to, maksas dīķi nav tas pats!? samaksā un ķer cik uziet..
Un nav jau tur ar tā, kad ķer uz nebēdu utt.. Pluss visam ir tas, kad tu redzi dabu un copes procesu.. Protams zivju izmēri ir pavisam citi.. :))))
28.jūnijs 2013, 10:30 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager