Gaļenieki

Ja man saldētava pilna- atdošu kaimiņiem vai arī izmetīšu ārā.
Protams nevar noliegt ūdens tīrības uzlabošanos pēc neatkarības atgūšanas,BET zivju daudzums ar to nav palielinājies,drīzāk otrādi...Pozitīvi varbūt ir tas,ka pieaudzis ir vēžu un foreļu daudzums mūsu mazupēs.
4.augusts 2013, 12:25 | links
 
Toni – tas labi, kad makšķerējam 50 gadus un visu zinām, kā agrāk bija - it sevišķi to, ka agrāk debesis bija zilākas, zāle zaļāka un ūdeņi ar zivīm bagātāki. Tikai kuri ūdeņi? Lielupe- kur darbojās Jelgavas cukurfabrika, Daugavā – kur ieplūda viss, sākot no Novopolckas, beidzot ar pilsētu kanalizāciju, vai varbūt lucītis bija vairāk, tā zivs pārdzīvoja dinozaurus un ledus laikmetu, bet Padomijā gudro galvu dēļ gandrīz izbeidzās.

Flipers – zini kādēļ te LV ir irsā, tādēļ, ka ir tādi pilsoņi, kas kā Tu, kas paurķējas degunā un paziņo, ka visu labāk zina par zivju stāvokli LV ūdeņos un pētījumi ir priekš lohiem, nemaz nerunājot par to sviestu, ko uzrakstīji par zvejniekiem.
4.augusts 2013, 11:22 | links
 
Es gan joprojām pīckoju tepatās mūsu zemītē!Arī pietiekoši daudz lai spētu novērtēt,kā bija un kā ir tagadiņās!Tā nu ir sanācis ka piegājiens tai lietai ir pietiekoši nopietns,lai savu laiku tērētu pa tukšo!Tāpēc vadoties no attiecīgiem laika apstākļiem ejot uz konkrētu zivi,to arī noķeru!Paturēt vai nē,tas jau ir cits jautājums!Tikai un vienīgi to ko vajag pašam un ģimenei,un zivs izmērs nespēlē nekādu lomu,nemaz nerunājot par zemmēriem!Tikai pareizi jāprot katra konkrētu zivtiņu atlaist,pareizi paņemt unpareizi atbrīvot,bez sekām!Dažreiz ir skumji noskatīties kā aiz velcētājiem lido kaijas,gaidot kārtējo zemmēra upuri!Itsevišķi tas attiecās uz zandartiņiem!Sitiens pa pauri,a laiva ta nestājas!Mazais uzreiz tiek uzrauts augšā,tobiš pārspiediens.Nemākulīgs tvēriens,saspiestas žaunas,ar stangām izrauts āķis,un mazais tiek pasviests ūdenī!Pēc brītiņa kaijas ir klāt!Nu kautkā tā tas notiek!Tas par copi,bet no tiem sūd pētijumiem nav nekāda labuma!Tā vietā labāk būtu laiduši iekšā zivis,ataudzētus mazuļus,nevis lāpītos ar kāpuriem!Kā var būt ,ka pētijumiem piešķirtais finansējums vairākkārt pārsniedzfinanses kas tiek piešķirtas zivju resursu atjaunošanai?Un ku paliek latvenergo nauda?Bardaks un tikai!Tāpat kā pārējai valstī.Kautkādas mistiskas darba grupas,pētījumi!Drīz padirst uz ateju nevarēs bez pētījumiem!Un kas attiecās uz zvejniekiem paši vainīgi par apgriztajām kvotām,paši uzrādīja nepatiesus,samazinātus skaitļus,nu tad saņemiet,ko esat pelnījuši,kā muhļījāt agrāk,tā arī darāt tagad!Tik vien var kā ņuņāt par sagriztajām laivām un roņu saplēstajiem tīkliem!Nu neesmu es redzējis nevienu tā īsti strādājam.Tādi zglīgi plenderi.Iemērkt savu gardieni un gaidīt kad kautkas iepeldēs,un vaidēt par kompensācijām!Kam lemts iznīkt tam jāiznīkst,un āmen!
4.augusts 2013, 10:58 | links
 
Es pirmo reizi pīcku paņēmu rokā tālajā 1950.gadā kad lielākā daļa no šeit spriedelējošiem pat ieplānoti nebija un toreiz noķert zivi varēja jebkurā grāvī bet gadiem ejot atīstījās modernā lauksaimniecība un rūpniecība un sāka noplakt zivju resursi ,ja vēl pieskaita modernās tā laika fermas uz kurām tika grūsti zivju milti un svaigas zivis tonnām tad krājumi plaka ļoti strauji.Pēc savienības sabrukšanas kad nav kolhozu un rūpnīcu lēnām viss atgriežās savās vietās ,jau vēži ir atpakaļ ūdeņos kur bija agrāk un ari mazos strautiņos redz zivteles,ja mūsu lauksaimnieki neatkārtos kolhozu ''saimniekošanu''tad zivju resursi nekur nepazudīs jo jūras tupeles un rūpnīcas pateicoties ES mums vēl ilgi nebūs.
4.augusts 2013, 10:51 | links
 
Es arī labprāt pīckotu tepat mūsu zemītē,ko arī aiz nostaļģijas dažreiz daru joprojām,BET
man ir tā gadu priekšrocība ,kad es varu salīdzināt,- kā bija agrāk un kā ir tagadiņ,kā nekā, to copenīti turu rokās jau 50 gadiņus...
Tādēļ mani 'besī'visādi gudri spriedelējumi par zinātnisko pētījumu nepieciešamību zivju resursu noteikšanas jomā...:D
Man nekādi pētījumi nav vajadzīgi ,es to redzu skaidrāk par visiem 'pētītājiem',kas to dara lai tikai naudiņu iesūktu nāsīs...:D
4.augusts 2013, 09:44 | links
 
Nezinu, vai skaitos vēl pie jaunās paaudzes, bet ja jā, tad nākotnē zivju resursi drošās rokās. Neredzu, ka kaut kas baigi būtiski mainīsies, kamēr nesāksim šo Zemi uztvert kā mūsu, uz kuras dzīvojam visi - mūsu rīcība ietekmē citus. Es nedaru to, ko nevēlos sagaidīt no citiem. Ja kādu mācu, tad tikai sevi. Citiem var rādīt piemēru. Bet esmu tikai cilvēks, tāpēc dažreiz sanāk aizmirst, ka nevajag citus mācīt. :)
Zivis mūsu ūdeņos ir, tik jāprot ķert. Es neprotu. :)
Tāpat viss, kas notiek, notiek uz labu, pat ja izskatās baigi sū*īgi. :D
3.augusts 2013, 23:04 | links
 
Par to trimdināšanu ir besīgi.. Un lv nemaz tik slikti ar copi ar nav! Bet varu teikt, kad var būt labāk.. Tā man labāk patīk, kā skan:)
3.augusts 2013, 23:01 | links
 
....uzskatu , ka katram jāsāk ar sevi un jādefinē sava vērtību skala. Un tas būs pirmais solis ceļā uz apzinīgu sabiedrību.
protams klubu princips arī ir risinājums, taču biļete uz zviedriju ...tas nu gan tā... :))) Vēlos makšķerēt Latvijā!!!
3.augusts 2013, 23:00 | links
 
C4 – jauki, tad katrs realizējam savas tiesības un ņemam zivis pēc sirdsapziņas. Tikai izskatās, ka dažiem ne tikai skauž, ka zvejnieki var nozvejot zivis, bet arī skauž ja makšķernieki paņem zivi – jo tad tiek samazināta zivju populācija un viņiem būs mazākas iespējas noķert zivi. Dzelžaina loģika dalīt zivis, kas vēl nav noķertas........

Toni – nevajag būt agresīvam un uzreiz pa mūli sist, tā tikai var roku sabrigt. Es domāju, ka to vajag risināt - vienkārši pamēroties. Pilnīgi pareizi vajag izrādīt cieņu un atmest šito „trimdas latviešu” izgājienus mācīt visus, kas palikuši Latvijā.
3.augusts 2013, 22:52 | links
 
Kļūdījos,....
3.augusts 2013, 22:48 | links
 
Janci,
kļūdies ,tā naf...::)
3.augusts 2013, 22:45 | links
 
C4 vari konkrēti definēt, kas ir „iet runa par negausīguma apjomu”? Cik tas ir KG vai gab. konkrētās zivīs? Bet konkrēti, nevis vispārējās frāzēs tjipa, tikai pašam - radiem nodot, leduskapī nelikt utt., varbūt atstāsim katram cilvēkam brīvu izvēli...........

Toni – 100% ir C2H5OH jo drosmīgs palicis komentārus rakstot.

imations, 3.augusts 2013, 20:42

un kā domā Tu, cik tad ir normāli - tik cik atļauj likums? sirdsapziņa? soma? Saldētava? pieprasījums tirgū?
Es ar pirms gadiem 11 kaut kur ālandu ziemeļu pusē pieslānijām pa dienu 60kg asarus, pēc tam pus nakti tīrijām, pēctam sapratām ka saldētava pilna un pārējie jāžāvē soma sūdīgajā žāvūzī.... tagad esmu palicis slinkāks un ņemu tikai tik daudz cik slinkums nav notīrīt un pagatavot. Uzkrājumus netaisu.... no ārzemēm vedu tikai veselu zivi, ar visu galvu - kā suvenīru un atdodu pazīstamam pavāram, kas pagatavo pavārmākslas šedevru.
Tā kā, katram sava olekte mēram, bet mēram jābūt ...un jāsāk ar sevi. Kā man tā Tev un pārējiem -publiskos ūdeņos ir jābūt vienādām tiesībām uz copi- vai šis tiesības izmantot- tā jau ir katra brīva izvēle, bet ļoti nevēlos lai kāds ar savu darbību vai bezdarbību ierobežotu manas tiesības -t.i. apzināti samazinātu zivju populāciju uttt.
3.augusts 2013, 22:35 | links
 
Zivīm drošāk peldēt uz Ventspils novadu

Rakstā minēts

Ventspils makšķernieku klubs
ventspilsklubs@gmail.com
29191160
3.augusts 2013, 22:30 | links
 
imation jega jums no precizam kordinatem ! tapat rokas par isam lai ko izdaritu ! bet te šobrid ir vajadziga reala palidziba ! nepietiek ar tikliem te tiek izteikti reali draudi makšķerniekiem un ar motorlaivam lauzti kati !
3.augusts 2013, 22:25 | links
 
Imatfulgon,
es jau ar priecājos,kā nekā cieņai jābūt,tu tāds 'kruts',
es tāds tik dažreiz ,vai tad man tev mūlī sist?
3.augusts 2013, 22:23 | links
 
var but busiet tik laipns un atsutisiet numuru akmens -viesim ( nesam personigi pazistami ) ! par mentiem paldies !
3.augusts 2013, 22:20 | links
 
Plesigais – PAŅEM MOBILO TELEFONU UN ZVANI MENTIEM 110 (vispār vēl var akmens viesim), bet beidz te paniku 6 dienas vakarā taisīt. Pipec precīzas koordinātes VENTA , kuras kopējais garums 346 km.
3.augusts 2013, 22:15 | links
 
Flipers – gatavam jābūt vienmēr, lai pēc tam nevajadzētu taisīt lielas acis.......
3.augusts 2013, 22:09 | links
 
IMATIONS !!!!!! GRIEžOS PERSONIGI PIE JUMS !!! VENTA šOBRID NOTIEK NELEGALA ZVEJA AR TIKLIEM , VAJADZIGA PALIDZIBA ! VIETEJIE INSPEKTORI UZ ZVANIEM NEATBILD ! TIKLU GARUMUS UN DAUDZUMU PRECIZI NEZINU BET MANA KLATBUTNE TIKA IEVILKTI VAIRAK PAR 3 TIKLIEM !
3.augusts 2013, 22:08 | links
 
Uldiņ,
Tavs viedoklis tik tiešām ir zinātniski pamatots...:)
Neņem ļaunā ,braucam uz copi!

Tonis, 3.augusts 2013, 21:59


Pie tevis kad ūdens pieņems cieto agregātstāvokli:)
rīt uz līci ašukus padzenāt.
3.augusts 2013, 22:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager