Laivu pārbūve, tjūnings

Neturam sveci zem pūra un dalamies pieredzē :)
Atļāvos atvērt jaunu specifisku tēmu, kurā apspriest un dalīties pieredzē dažādas laivu pārbūves , uzlabošanas un aprīkošanas lietās...
Noteikti, ka daudzi veči paši ir maksimāli uzlabojuši savas copes laivas un realizējuši visdažādākās trakās fantāzijas, šeit nu būtu vieta kur apmainīties ar idejām un padomu...

Pats pašlaik beidzot esmu pabeidzis projektu 1978. gad "Krima" renovācijai, kuru centos taisīt maksimāli ērtu copei 2 cilvēkiem ar domu, ka tā ir maksimāli mobila laiva staipīšanai līdzi pa pa visu Latviju. Rezultātu var aplūkot šeit: http://www.copeslietas.lv/site/bildes/albums/krim-tjunings/


9.augusts 2013, 16:41 | links
 
http://www.youtube.com/watch?v=f0V5vxBMY8g
Video ideju smelšanai nākamībai!Es ko līdzīgu gumijas laivai uztaisīju no dažādām lapām labu rakstu kombināciju var uztaisīt kādu vien sagribas!apnīk pārkrāso!Doma Navigatoru ar nopūst!
9.augusts 2013, 17:23 | links
 
antonsb...

Jā, džeki tā taisa izmantojot dažādas lapas utml. Var arī nopirkt jau gatavus trafaretus un krāsas...
Ir jau baigi smuki bet tomēr tik skaisti kā rūpnieciki zīmētos standartus tipa MAX-4 HD vai mossy oak vtml. nedabūt...
Man personīgi tuvāks tomēr kaut kā ir "military" stils , tāpēc laivai ņēmu kaut kādu no n-tajiem NATO kamuflāžas standartiem (ko bij vieglāk uzzīmēt), griezu trafaretus un ar pindzeli krāsoju :D. Pa gabalu baigi OK, tuvumā gan tā stipri pašķībi...
Krēsli gan ir MAX-4.
Bet nu kamuflāža tas man ir personīgs "bzdiks" uz dizainu, nekādas reālas funkcionālas vērtības tam nav un lielākai daļai tas varētu nebūt aktuāli...
9.augusts 2013, 17:35 | links
 
zaraza
nu vot a man savukārt labāk patīk lapas krūmi!Pa gaumi nestrīdas!tu you tube ja pameklē ar man liekas bija armijas raksti un uz laivām pūta!man gumijas pūslis tuvumā izskatas tīri ok un attāluma ar labi izskatas ir bijis ka čomi nemaz mani nepamana camo drēbes un laiva labi nomaskēties var!Mans domāt ja tu būtu pūtis ar baloniņu būtu smuki arī tuvumā!bet ar trafareti un baloniņu jāuzmanas lai zem trafaretes nepapūšas krāsa!Armijas raksti ar ir OK man patīk digitālie ka Latvija armijai!
9.augusts 2013, 17:58 | links
 
zaraza, kaadeelj izveele par labu krim nevis progres?
9.augusts 2013, 18:51 | links
 
dzhi...

Nu tur varētu ieslīgt dziļās teorētiskās diskusijās par "Krim" priekšrocībām pret "progresiem" tipa kniedētais Д16АТ duralumīnijs sliktāks par metinātu АМг5 duralumīniju, labāks pludlīnjas un ķīļa konstrukcija glisēšanai, attiecīgi lielāks ātrums ar mazāku motoru, mazāks svars utt. utjp. bet REĀLI izvēli noteica tas, ka Krim jau stāvēja sētā :) Es "Krimu" nopirku pagājušā gadā pilnā rūpnīcas komplektācijā ar Neptun-23 (albumā ir bildes oriģinālā izskatā) un sākotnēji biju domājis veidot tīru vintage projektu maksimāli saglabājot visu oriģinālu, tikai pārkrāsojot... Pārkrāsoju kamuflāžā, uzšuvu jaunu tentu, pieliku Neptūnam Jamahas tālvadību... Koroče nobraucu līdz rudenim un sapratu, ka marazms vien tur sanāk - nu ne tuvu nav tā copes laiva pēc būtības...

Reāli ņemot Progress-4 dimensijas varbūt pat būtu optimālākas, tomēr par 8cm platāks un 40cm garāks, bet reāli testējot esmu sapratis, ka dižas šķirbas nav... Copēt ērti 2vatā var praktiski jebkurā laivā virs 3.6m a 3jiem pat manā lielajā 5.5m garā un 2.10m platajā kuterī tapāt ar visiem liberiņiem nav superkomfortabli :)
9.augusts 2013, 19:38 | links
 
Sveiks! Mani arī dziļi interesē šis jautājums, jo jau otro gadu, ideju līmenī, turu savu laivu Kundziņsalā, kur to darīt varētu arī praktiski, bet... pētu Kazankas, Prgresus, plastikātu un nevaru saprast... uz ko man tiekties, saprātīgās naudās, protams. Mērķis - domāju, ka gribu apgūt K-sala, Ķīšezers, Daugava. Pārējās vietās Latvijā - viegla gumijniece - Niroks, Jaz, Turist... vislabāk Orions?
9.augusts 2013, 22:17 | links
 
es savu progress 4 pēc šī parauga uzbliezu,tikai konsole ir pa vidu,darba vēl daudz,bet bērni gan jau iebrauks jūriņā.
http://motorka.org/m_lodki/progress/399-tjuning-progressa-variant2.html
9.augusts 2013, 23:21 | links
 
Sveiks! Mani arī dziļi interesē šis jautājums, jo jau otro gadu, ideju līmenī, turu savu laivu Kundziņsalā, kur to darīt varētu arī praktiski, bet... pētu Kazankas, Prgresus, plastikātu un nevaru saprast... uz ko man tiekties, saprātīgās naudās, protams. Mērķis - domāju, ka gribu apgūt K-sala, Ķīšezers, Daugava. Pārējās vietās Latvijā - viegla gumijniece - Niroks, Jaz, Turist... vislabāk Orions?

gasho, 9.augusts 2013, 22:17



Nu Tev jāsaprot cik dziļi Tu gribi veikt pārbūvi zem savām specifiskām vajadzībām. Stiklaplasts ir smuks un viegli kopjams, taču grūti modificējams (hren ko normāli izzāģēsi, pārkrāsosi, pieliksi utt.), kā arī mazāk triecienizturīgs un arī smagāks( ja runājam par normālu divslāņu variantu). Ar alumīnija PSRS laika variantiem mums ir unikāla situācija tirgū, ka par salīdzinoši baigām kapeikām var dabūt nosacīti kvalitatīvu un ilgmūžīgu korpusu, ja kāds jau nav uzspējis sačakarēt un nolaist. Modernie alumīnija analogi ir baigos ciparos. Ja skaties uz to pusi, tad izpēti tehniski-taktiskos parametrus un mēģini saprast ko īsti vajag. Cik cilvēki parasti copēs, kādu motoru liksi utt. Par visām PSRS laika motorlaivām smalkus aprakstus var atrast www.motorka.org. Konkrēti minētā "Kazanka" principā ir ļoti laba laiva copei 2vatā - visvieglākā no PSRS alumīnija motorlaivām ~ 145kg, ar ļoti labām gaitas īpašibām jau ar mazliem motoriem, bet mīnuss ir tas , ka viņa ir neproporcionāli ļoti šaura/gara ar lielākiem motoriem un ātrumiem jābrauc ļoti uzmanīgi jo pagriezienā var elementāri apmest, tā dēl vienu laiku PSRS pat obligāti šai laivai bija jāliek sānos stabilizējoši pludiņi ("buļi").


P.S. Par "Orionu" un citiem mazajiem nirokveidīgajiem pūšļiem točno neko nepateikšu, kaut kā man šis posms pagāja secen un pirmā sava laiva bija jau nopietnāks cietās grīdas variants Bush Crab 330 ar 2.5HP motoru.
9.augusts 2013, 23:30 | links
 
es savu progress 4 pēc šī parauga uzbliezu,tikai konsole ir pa vidu,darba vēl daudz,bet bērni gan jau iebrauks jūriņā.
http://motorka.org/m_lodki/progress/399-tjuning-progressa-variant2.html

daks, 9.augusts 2013, 23:21


Nu lai veicas būvējot!

Es arī domāju par centra konsoli, taču tās galvenā priekšrocības ir 2 lietas:
1. Var apiet visai laivai apkārt, kas ļoti noderētu, piemēram, izvadot lielu zivi.
2. Vienatnē braucot masas centrs ir vidū un laiva nesasveras uz vienu sānu, taču tas atkal jauc balansu kad laivā ir vairāki.

1mais faktors ne "Krim" ne arī "Progress" ir grūti realizējams salīdzinoši šauro gabarītu dēļ. Nu nav un nebūs tas Boston Whaler :)

Nezinu vai bildēs var redzēt, bet par 2tro es speciāli apzināti izvēlējos kompromisa risinājumu - taisīt stūri un konsoli vairāk uz vidu (bet tomēr par 10cm tuvbāk labai malai), savukārt šofera sēdeklis arī nav tieši pretī stūrei bet arī vēl ~ 10cm nobīdīts pa labi, bet ne pie malas. Tāds izvietojums ļauj gan vienatnē "piekantēt" laivu taisni nobīdot smaguma centru uz vidu, gan 2vatā panākt smaguma centrēšanu pa diognāli (pasažiera sēdeklis ir kreisajā pusē blakus konsolei) pašam nobīdoties vairāk pa labi. Hitro :)
9.augusts 2013, 23:43 | links
 
zaraza

es prožektoru pieliku pie konsoles trubas un grozāmu,ja brauc viens un nevar krastu atrast(pēc trešā litra),tad apstājies un kruķī kamēr kautko ieraugi.Tev varbūt ir grozāms no konsoles ar džoistiku?
10.augusts 2013, 08:19 | links
 
Vai kāds var pateikt kur Rīgā varētu apskatīt laivu papildaprīkojumu - konkrēti interesē pie konsoles trubas piestiprināms glāzes (krūzes, pudeles) turētājs???!!! Vienam skumji copē... ;-)
Kādreiz pretī pie tirgus pretī ugunsdzēsējiem bija, bet tagad no turienes aizmukuši un norādītajā jaunajā adresē (šķiet Eksporta 2a) neko nevarēju atrast ...
10.augusts 2013, 10:01 | links
 
Vai kāds var pateikt kur Rīgā varētu apskatīt laivu papildaprīkojumu - konkrēti interesē pie konsoles trubas piestiprināms glāzes (krūzes, pudeles) turētājs???!!! Vienam skumji copē... ;-)Kādreiz pretī pie tirgus pretī ugunsdzēsējiem bija, bet tagad no turienes aizmukuši un norādītajā jaunajā adresē (šķiet Eksporta 2a) neko nevarēju atrast ...

L_John, 10.augusts 2013, 10:01

No 80mm trubas zin cik daudz turētāju sanāk?Ja par lielu, tad vari ielīmēt iekšpusē trubu siltumizolācijas materiālu(būs ari labs lai glāzīte neiesprūstu).A pieskrūvēt at pie trubas eļementarno.Visi materiāli ir nopērkami depo.:)
10.augusts 2013, 10:07 | links
 
Vai kāds ...

L_John, 10.augusts 2013, 10:01

No 80mm trubas zin cik daudz turētāju sanāk?...

urmaas, 10.augusts 2013, 10:07


Tas nav tīri tas ko man gribētos... Nevar jau visas dzīves situācijas atrisināt ar 80 mm trubu... :-)

P.S.
Tikai nesadomā to pašu piedāvāt savai sievai... ;-)
10.augusts 2013, 11:31 | links
 
Vai kāds var pateikt kur Rīgā varētu apskatīt laivu papildaprīkojumu - konkrēti interesē pie konsoles trubas piestiprināms glāzes (krūzes, pudeles) turētājs???!!! Vienam skumji copē... ;-)
Kādreiz pretī pie tirgus pretī ugunsdzēsējiem bija, bet tagad no turienes aizmukuši un norādītajā jaunajā adresē (šķiet Eksporta 2a) neko nevarēju atrast ...

L_John, 10.augusts 2013, 10:01



A Tev riteņbraucēju pudeles turētājs neder? Visos benzīntankos ir...
Man pašam arī bija par to doma, bet es laikam taisīšu iegremdējamo, kā reizi labā pusē pie konsoles ir atbilstošs plauktiņš...

Speciālie turētāji laivām ir sortimenta sarakstā ir boatshop.lv, bet realitātē uz vietas laikam nav...
10.augusts 2013, 20:00 | links
 
zaraza atmet pm kur esi :) piebrauktu to šedervu apskatīt! iedvesmoji :) cepuri nost!
10.augusts 2013, 20:03 | links
 
PM aizgāja...
10.augusts 2013, 20:15 | links
 
zaraza

es prožektoru pieliku pie konsoles trubas un grozāmu,ja brauc viens un nevar krastu atrast(pēc trešā litra),tad apstājies un kruķī kamēr kautko ieraugi.Tev varbūt ir grozāms no konsoles ar džoistiku?

daks, 10.augusts 2013, 08:19


Mans ir uz standarta stiprinājuma un grozās manuāli tikai ap savu asi pa labi pa kreisi. Štukoju, par universālāku kronšteinu uz "ābola" vai "tirkšķa" bet ātri neatradu un meklēties vai speciāli pasūtīt bija slinkums. Tāpat jau tas prožektors tur uzlikts vairāk no principa "čtob bilo" tā kā pa tumsu braucu nu super reti...
Par izvietojumu uz konsoles piekrītu, ka tas ir ērti, bet ir paliels risks reflektoriski pie tā pieturēties un nolauzt. Tieši šī iemesla dēļ atmetu domu par nolaižamu stiklu bez dugas un izvēlējos fiksētu variantu pie kura varu droši ar saviem 130kg pieturētis...
10.augusts 2013, 20:56 | links
 
zaraza - gadījumā, ja mūsu pārsātinātajā laivu aksesuāru tirgū neko neatradīšu, varbūt nāksies sekot Tavam padomam vai arī atvasinot to, pieskatīt kādu no auto turētājiem...
Vispār jau gribējās pa smuko... ;-)
10.augusts 2013, 21:00 | links
 
zaraza

Kātu turētāji, kas uz bortiem stāv, ir pirkti vai paštaisīti?
11.augusts 2013, 17:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager