Politiskās zivis.

Brīva interpretācija ,zivju krājumi-kur,kāpēc,un kam?
Nu lūk, zaraza ielika linku uz igauņu atļautajiem makšķerēšanas rīkiem.

Uzrakstīts vienkārši un saprotami. Mūsu MN tas un daudz kas cits uzrakstīts parsarežģīti, kas veicina (rada)dažādas interpretācijas.

Varbūt jāsakārto lietas no pamatiem, nevis jāmēģina būt gudrākiem un spējošākiem kā esam....
21.februāris 2014, 11:30 | links
 
vienigie lauma guveji no LM bus atsevishki izredzetie kas iegus tiesibas apsaimniekot kadu udenstilpni,parastajam makshkerniekam tikai kartejie izdevumi

cojs, 21.februāris 2014, 11:25


Kāpēc nevēlies kļūt par izredzēto? Dodies uz ZM un kļusti par tādu! Peldies naudā!
21.februāris 2014, 11:27 | links
 
Bet apgalvot, ka pašlaik ar LM apsaimniekotie ezeri tiks labāk apsaimniekoti citādā veidā, ir stipri bezatbildīgi. Jo šīs domas avangards spēj tikai "zāģēt", neglābjami atkārtoties un pa 3 gadiem nav uzbūris ne drusciņas no vīzijas, kā tad varētu iztikt bez LM.

Akmens_Viesis, 21.februāris 2014, 10:50

Pirmkārt jau konkrēti tieši ezeri, respektīvi, nosacīti lokālas un slēgtas ūdeņu sistēmas vēl ar lielu pievilkšanu var attaisnot LM kā apsaimniekošanas modeli un vienīgie nosacīti pozitīvie, manā uztverē, LM piemēri ir Burtnieks un LVM... Pie tam Burtnieks ir vienīgais, kuram arī finanšu rādītājos ir kaut kāda pragmatiska jēga, LVM ezeri drīžak tiek sponsorēti... Ezerā var arī puslīdz normāli kaut ko ielaist atpakaļ....
Bet līdzko aiziet runa par upēm, kanāliem u.c. specifiskām vietām, kurās notiek sezonāla zivju migrācija vai koncentrēšanās (Bauska, Kuldīga, Salaca, HES'i, kanāli utt.) tā rodas tīrākāis parazītisms sēdēt uz haļavnija dabīga resursa, atpakaļ neko īsti nedodot...
Vīzija kā tad varētu iztikt bez LM? Nu tā arī varētu iztikt - ka nav ta nav kazai piena, nafig kultivēt kaut ko mākslīgi radītu un dzīvotnespējīgu...
VMK ideja bijusi ļoti pareizā virzienā, bet Tu jau pats norādi uz galveno problēmu, respektīvi finanses... Kādreiz jau esmu teicis vienu utopisku frāzi - ūdeņiem nevajag saimnieku, ūdeņiem vajag sponsoru :)

zaraza, 21.februāris 2014, 11:16


Sponsoru vajag tev, jo praktiski visas mieles ir par to, ka jāmaksā par savu hobiju. Citu problēmu nav.

Īdēšanas saknē ir tāda, ka tur, kur ķeras, ir jāmaksā. Un būs jāmksā, jo daudzas vietas gribētāju skaitu nevar izturēt fiziski. Taisīt šādas vietas ciet - stulbi.

Makšķerēt jūs neviens nespiež, tā ir brīva izvēle un valstij nav jāgarantē lomi. Kaškis veidojas tieši par resursu pārdali, kura parādās pārmērīga pieprasījuma rezultātā. Padomājiet loģiski...
21.februāris 2014, 11:26 | links
 
vienigie lauma guveji no LM bus atsevishki izredzetie kas iegus tiesibas apsaimniekot kadu udenstilpni,parastajam makshkerniekam tikai kartejie izdevumi
21.februāris 2014, 11:25 | links
 
VSOP, vispār jau es ignorērju tikai 1 MN punktu. Pārējos cenšos godīgi ievērot. Par rīkiem runājot, esti puiši, it kā esot viņus savos MN klasificējuši, tā vismaz pirms pāris gadiem man esti makšķernieki teica. Cik labi vai slikti sanācis nezinu, neko nesaprotu igauniski. Mums laikam te ir igauņu valodas zinātāji, lai paskatās un pasaka kā igauņiem ir veicies, varbūt mēs varam šo to nošpikot.
VSOP Salacā uz lašiem esi kādreiz bijis?

micuks, 21.februāris 2014, 10:44


esmu Salacā gan lašus, gan vimbas, gan pastal-raudas ķēris..., nu jau gadus 3 nebraucu. Ļoti daudz cilvēku, arī "zaļais" lasis īsti neuzrunā.
Igauņu noteikumi neatrisina situāciju, visus čortus, spāres un citus sū...

LM dod iespēju ķert tur, kur nevar atļaut ķert visiem. Nevar, tāpēc, ka nav tādu zivju resursu. OK, aiziet jau n-tais aplis... rīt uz copi , jāsāk laiva kārtot :)
21.februāris 2014, 11:21 | links
 
Bet apgalvot, ka pašlaik ar LM apsaimniekotie ezeri tiks labāk apsaimniekoti citādā veidā, ir stipri bezatbildīgi. Jo šīs domas avangards spēj tikai "zāģēt", neglābjami atkārtoties un pa 3 gadiem nav uzbūris ne drusciņas no vīzijas, kā tad varētu iztikt bez LM.

Akmens_Viesis, 21.februāris 2014, 10:50


Pirmkārt jau konkrēti tieši ezeri, respektīvi, nosacīti lokālas un slēgtas ūdeņu sistēmas vēl ar lielu pievilkšanu var attaisnot LM kā apsaimniekošanas modeli un vienīgie nosacīti pozitīvie, manā uztverē, LM piemēri ir Burtnieks un LVM... Pie tam Burtnieks ir vienīgais, kuram arī finanšu rādītājos ir kaut kāda pragmatiska jēga, LVM ezeri drīžak tiek sponsorēti... Ezerā var arī puslīdz normāli kaut ko ielaist atpakaļ....
Bet līdzko aiziet runa par upēm, kanāliem u.c. specifiskām vietām, kurās notiek sezonāla zivju migrācija vai koncentrēšanās (Bauska, Kuldīga, Salaca, HES'i, kanāli utt.) tā rodas tīrākāis parazītisms sēdēt uz haļavnija dabīga resursa, atpakaļ neko īsti nedodot...
Vīzija kā tad varētu iztikt bez LM? Nu tā arī varētu iztikt - ka nav ta nav kazai piena, nafig kultivēt kaut ko mākslīgi radītu un dzīvotnespējīgu...
VMK ideja bijusi ļoti pareizā virzienā, bet Tu jau pats norādi uz galveno problēmu, respektīvi finanses... Kādreiz jau esmu teicis vienu utopisku frāzi - ūdeņiem nevajag saimnieku, ūdeņiem vajag sponsoru :)
21.februāris 2014, 11:16 | links
 
Kāds nonācis līdz "Paralēli jau kādu laiku es aizstāvu (un aicinu arī citus aizstāvēt) tādu domu, ka naudas kā vienīgā regulatora ietekmi var mazināt, ja pastāv iespēja licences naudu atstrādāt." pat trīs gadi nav pagājuši :)
Kad tiksiet līdz pārējam pamodiniet.
21.februāris 2014, 11:05 | links
 
VSOP, vispār jau es ignorērju tikai 1 MN punktu. Pārējos cenšos godīgi ievērot. Par rīkiem runājot, esti puiši, it kā esot viņus savos MN klasificējuši, tā vismaz pirms pāris gadiem man esti makšķernieki teica. Cik labi vai slikti sanācis nezinu, neko nesaprotu igauniski. Mums laikam te ir igauņu valodas zinātāji, lai paskatās un pasaka kā igauņiem ir veicies, varbūt mēs varam šo to nošpikot.
VSOP Salacā uz lašiem esi kādreiz bijis?

micuks, 21.februāris 2014, 10:44


Par šo rīku definīciju jau sen runā, tikai kā nav tā nav un nevienam nevajag :(

Igauņu variants pieejams arī latviski un citās valodās:
http://www.kalastusinfo.ee/sisu/amatieru-makskeresana-igaunijC481/atlauto-zvejniecibas-piederumu-uzskatijums-un-apraksts.php
21.februāris 2014, 10:57 | links
 
Staar, tu esi prātīgs vecis un tev protams ir sava taisnība. Bet apgalvot, ka pašlaik ar LM apsaimniekotie ezeri tiks labāk apsaimniekoti citādā veidā, ir stipri bezatbildīgi. Jo šīs domas avangards spēj tikai "zāģēt", neglābjami atkārtoties un pa 3 gadiem nav uzbūris ne drusciņas no vīzijas, kā tad varētu iztikt bez LM. Tā rožainā kupola nav arī "otrpus frontes", ne mazākā, tikai prasības un maziglītotākas masas kūdīšana. To, kas gatavi strādāt un reāli ko izdarīt uz ūdeņiem, nekļūst vairāk.

Vispār, ja tā padomā, mums VMK galā tikmēr bija mēģinājums par Eiropas naudu uzbūvēt ko tādu, kas pārtiek ne no licencēm. Bet tas ir vēl dārgāk un neizgāja cauri ar pirmo mēģinājumu.
(Tūrisma portāls, mikropakalpojumi, mazā biznesa iesaiste... ek, tas viss ir par ātru, cik tad tā mazā biznesa ir.)

Tu domā, ko es te karājos tīklā un iebilstu, laikam interese kāda. Bet pašos pamatos man pret šiem oponentiem ir attieksme apmēram kā pret tiem, kas Lielās oktobra revolūcijas laikā sāka jaukt nost "kapitālistisko dzelzceļu", lai pēc tam nāktos atjēgties un būvēt tādas pat sliedes vietā.

Uz šī fona fakts, ka jebkura mosp aktivitāte dažiem būs slikta, ka gānīs pat par labiem darbiem un centīsies sagrozīt, tie jau tādi nieki, var pieciest.

Paralēli jau kādu laiku es aizstāvu (un aicinu arī citus aizstāvēt) tādu domu, ka naudas kā vienīgā regulatora ietekmi var mazināt, ja pastāv iespēja licences naudu atstrādāt. Lieliska iespēja tiem, kas jau tagad savāc aiz sevis un vadā līdzi mašīnā lielos maisus, jo zina, ko reizēm atradīs upmalā. Tiem, kas labprāt izpļautu kādu līcīti, kurā nesen vēl varēja iebraukt ar laivu, bet nu vairs nē, utt.

Kā te nesen aizrādīja reizēm prātīgais micuks, tādas noturīgas sistēmas, kas ļauj pieskatīt visus ūdeņus, ne tikai top vietas, vispār nav, neviens nav radījis.
21.februāris 2014, 10:50 | links
 
VSOP, vispār jau es ignorērju tikai 1 MN punktu. Pārējos cenšos godīgi ievērot. Par rīkiem runājot, esti puiši, it kā esot viņus savos MN klasificējuši, tā vismaz pirms pāris gadiem man esti makšķernieki teica. Cik labi vai slikti sanācis nezinu, neko nesaprotu igauniski. Mums laikam te ir igauņu valodas zinātāji, lai paskatās un pasaka kā igauņiem ir veicies, varbūt mēs varam šo to nošpikot.
VSOP Salacā uz lašiem esi kādreiz bijis?
21.februāris 2014, 10:44 | links
 
Apsolīto vēstuli ieliku pie bildes, nekomentēju spriediet paši, savādāk vēl sanāks nolaisties līdz līmenim kad raksta citiem, kas jādredz
21.februāris 2014, 10:37 | links
 
Atcelt LM nozīmē pavērt plāšaku ceļu tiem, kuriem notiekumi neeksistē un liegt iespēju makšķerēt tiem, kuri noteikumus ievēro. Iegūst mazākums, ļoti šaura interesū grupa, praktiski maluzvejnieki. Nepiekrītu, ka LM likvidācija ko dod.

V.S.O.P., 21.februāris 2014, 09:16


Šitas labs :)
Padomājot plašāk, vizualizējot un papušķojot šo situāciju sanāk ka:
Ventas LM posmos vienmēr spīd saule, čivina putniņi un apkārt lidinās zivju fejas, kas godprātīgajam makšķerniekam piebur copes. Ap licenzētajiem posmiem apkārt ir kupols, kurš identificē noteikumus neievērojošos makšķerniekus un viņi fiziski nemaz pie upes nevar tikt klāt, jo kupols viņus nelaiž cauri.
Savukārt Ventas nelicenzētajos posmos vienmēr ir nomācies, dārdina pērkons, koki ir nokaltuši - vienvārd sakot, Hičkoka stilā. Makšķernieks godprātīgais ir tik ļoti iebiedēts par to ka gar neLM
posmu krastiem nepārtraukti ganās negodprātīgais makšķernieks, kurš liek tīklus, dur un sit zivis ar elektrību. Viņam ir trenēta nežēlīgo vilku armija, kuri to tik vien gaida, kad parādīsies baltais pūkainais godprātīgais makšķernieks neLM posmā, lai to saplosītu gabalos.
21.februāris 2014, 10:22 | links
 
Iemācieties lasīt likumus un tad bļuznījiet... lasiet lēnām un vairākas reizes -

aizliegts izmantot tādus rīkus

1.kas ir aizliegti

2. kas nav paredzēti Eiropas Savienības tiesību aktos vai Latvijas normatīvajos aktos.

Makšķerēšanas ir daudz maz reglamentēta ar āķu skaitu, pavadām u.c. Līdz ar to visādas indes, tostarp borskāpes nav makšķerēšana.

A zvejošanai ES nav paredzēts dinamīts, indēšana, pļaušana ar izkapti, ciršana ar cirvi, bakstīšana ar zobu bakstāmo u.c.

Dabai nodarīto kaitējumu var aprēķināt arī pēc nobendēto dzīvnieku, tostarp zivju skaita.

Un vispār beidziet šo digitālpļūtīšanu. Ja kāds vēlas būt džigits un indēt zivis, uz priekšu. Pēc tam tiesā droši pierādiet, ka tas ir likumīgi. Internetā arī es esmu varonis, dzīvē diemžēl pārsvarā ir citādi:)))
21.februāris 2014, 09:34 | links
 
Nelielu skaidrību atļautajos un aizliegtajos zvejas/makšķerēšanas rīkos/paņēmienos ņemot vērā cilvēku radošo izdomu un tehnikas progresu ieviestu vienkāršs ATĻAUTO makšķerēšanas rīku uzskaitījums ar ilustrācijām, ko iestrādātu MN.

Te vajadzētu darboties principam:
tas kas nav atļauts ir aizliegts.

Tas atvieglotu darbu inspektoriem, piemēram vienkārši pierādīt cemmerēšanu.

MRK. MOSP un pārējie savu pār malām līstošo enerģiju veltīt varbūt varētu novirzīt šādam vienkāršam darbiņam.

nomads, 21.februāris 2014, 09:11


Tu esi pret progresu?
21.februāris 2014, 09:23 | links
 
Pārlasot vakardienas diskusijas beigu daļu sanāk, ka vajag:

1. skaidri definēt makšķerēšanas rīkus
2. atcelt LM visās lieguma vietās
3. izstrādāt noteikumus barošanai

micuks un co šobrīd uz noteikumiem nospļaujas.

Definēt atļautos rīkus :) kungi, paskatieties kā sokas ar "legālo" narkotiku apkarošanu... kurš no jums ar šo visu ir gatavs nodarboties ikdienā?

Atcelt LM nozīmē pavērt plāšaku ceļu tiem, kuriem notiekumi neeksistē un liegt iespēju makšķerēt tiem, kuri noteikumus ievēro. Iegūst mazākums, ļoti šaura interesū grupa, praktiski maluzvejnieki. Nepiekrītu, ka LM likvidācija ko dod.

Izstrādāt noteikumus zivju barošanai, elektrozvejai, borskābēm.... izcili!!!!

Vai būs vēl kādi konstruktīvi priekšlikumi?

Atgriežoties pie secinājuma, ka mums ir micuks un Co, kam uz noteikumiem ir PO, LM atcelšana neko neatrisina. LM gadījumā mums ir cerība, ka tur ķers arī godīgi makšķernieki un kāds par saņemto naudu pieskatīs micuku un co, lai nestiepj prom visus lašus. Aizlieguma gadījumā mums ir VVD, kurš savu kapacitāti pagaidām slēpj.

Domājam plašāk.

Jautājumi zvaigznem, lūdzu neatbildi publiski, padomā pie sevis un atbildi pats sev:

Vai makšķernieki var dibināt vides aizsardzības organizācijas ? apsaimniekošanas klubus? Sporta biedrības? Vai makšķernieki nedrīkst darboties šadās biedrībās? Vai tev svarīgāki ir redzami burti vai izpratne un jēga? Par ko tu cīnies?
21.februāris 2014, 09:16 | links
 
Nelielu skaidrību atļautajos un aizliegtajos zvejas/makšķerēšanas rīkos/paņēmienos ņemot vērā cilvēku radošo izdomu un tehnikas progresu ieviestu vienkāršs ATĻAUTO makšķerēšanas rīku uzskaitījums ar ilustrācijām, ko iestrādātu MN.

Te vajadzētu darboties principam:
tas kas nav atļauts ir aizliegts.

Tas atvieglotu darbu inspektoriem, piemēram vienkārši pierādīt cemmerēšanu.

MRK. MOSP un pārējie savu pār malām līstošo enerģiju veltīt varbūt varētu novirzīt šādam vienkāršam darbiņam.
21.februāris 2014, 09:11 | links
 
Nja, elektrību arī var lietot ja vada galā piesien āķi un nodarbojas ar amatierzveju. Nekas nebūs pārkāpts jo nav mums makšķerēšanas rīku klasifikatora, nav noteikts pie kā man tas āķis jāsien un ar ko jādarbina. Vienīgi ko var piešūt mēģināt, dabai nodarīto kaitējumu ja atradīs beigtas zivis un pierādīs, ka viņas ir gājušas bojā elektrības ietekmes rezultātā.

micuks, 21.februāris 2014, 00:49

90-tajos bij tādi voblerī'šu komplekti ar mirgojošām diodēm. Diodes tak ne jau no ūdens berzes pret vobleri tika darbinātas. :))
21.februāris 2014, 00:53 | links
 
Nja, elektrību arī var lietot ja vada galā piesien āķi un nodarbojas ar amatierzveju. Nekas nebūs pārkāpts jo nav mums makšķerēšanas rīku klasifikatora, nav noteikts pie kā man tas āķis jāsien un ar ko jādarbina. Vienīgi ko var piešūt mēģināt, dabai nodarīto kaitējumu ja atradīs beigtas zivis un pierādīs, ka viņas ir gājušas bojā elektrības ietekmes rezultātā.
21.februāris 2014, 00:49 | links
 
Es taču ar rūpniecisko zveju nenodarbojos jo neizmantoju rūpnieciskus zvejas rīkus. Tikai tā savam pusdienu galdam zivtiņas saķeru, tipa amatierzveja. Īsāk izsakoties, tam kuram būs labāks jurists tas uzvarēs jo aizliegto rīku sakraksta nav. Interesanti kas ir ar kombainu?
21.februāris 2014, 00:44 | links
 
Un kādos noteikumos/ pielikumos ieteikts iebarot makšķerniekam
21.februāris 2014, 00:40 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager