MAKŠĶERNIEK, ja ir ko teikt RUNĀ!

Būtu labi, ja copmaņi un ar copi saistītās organizācijas paustu viedokli par upju baseinu apsaimniekošanu.
Neuztraucies Headhunter, arī Amerikā tādu copmaņu pietiekoši, aiziet uz Wolmartu nopērk makšķeres, spoles -nedēļu pamakšķerē- aiznes atpakaļuz veikalu ,ne tā lokās, ne tādā krāsā -atdod, saņem naudu atpakaļ , brauc mājās.
4.janvāris 2023, 13:38 | links
 
Un tas viens amītis ar to vienu copes reizi industrijai un ekonomikai dod nesalīdzināmi vairāk nekā mūsu Makšķernieks, kurš pērk reizi nedēļā 37 gramus motiļa un 24.5 m makšķerauklas reizi pusgadā un piš smadzeni par to, nav copes kartes pusstundai......
4.janvāris 2023, 11:26 | links
 
Nedod Dievs ja man kādreiz būs tā jācopē.Jau tagad asaras sariešas acīs par tādu perspektīvu.

Bjorgvins, 4.janvāris 2023, 10:22


Neesi lepns. Bildes priekš Instagramm (ar mājiņu, ar zivi, ar visīša glāzi) ir??

A ko Tev, suns (no Ivan Vasiļjevič) vairāk vajag?? :)))

...stulbi būtu, ja peizāža (kalni, ezers, mājiņa) būtu uzzīmeta un reālais - tikai pats ar lielveikala pāliju rokās laimīgs pozētu...
4.janvāris 2023, 10:28 | links
 
Gari, savārstīti, bet ceru ka uztvērāt domu gājienu!

Davis-Di, 3.janvāris 2023, 20:12


Sapratām. Ja ir ilgtspējas domāšana - viss notiek, ja "ātrā nauda" - izķeram un laižamies...

Piemērs - Ālandu salas - 2000-šajos - līdaku Eldorado, tak pa gadiem 10 izķēra līdz basai zālei... pēc tam ieviesa stingrus ierobežojumus - uz zivis atkopās, atkal var braukt pēc trofejām...

Salīdzinājumam - Turku Arhipelāgs (tās pašas salas, cita administratīvā teritorija) - tur neko īpašu neieviesa... braucam kopš 2009.g... šogad pavisam šķidri... uzcept un noēst sanāca, pacīnīties, nea...
4.janvāris 2023, 10:24 | links
 
Dāvis-Di.Tu te pieminēji ASV 15%.Tā bišku smīniņu uzdzina.Nu ne visai sen skatījos copes pārraidi.Nu sižets par ASV.Copes gids atved klientu ar sniega moci.Uz ledus stāv mājiņa uz sliecēm.Krāsniņa kurās,dūmi kūp.Grīdā caurumi.Gids uzliek ēsmu,ielaiž makšķeri.Zivs pieķeras.Klients izvilkt nevar,jo nav nekādas jēgas.Gids izvelk zivi.notīra zivi.turpat uz plītiņas uzcep.Iebaro klientam.Viss,cope beigusies.Sēžas uz sniega moča un brauc uz lielpilsētas džungļiem.Čau līdz nākošgadam.Teorētiski tas cilvēks skaitās makšķernieks un statistiski tiks iekļauts 15%.Bet nu bet....Nedod Dievs ja man kādreiz būs tā jācopē.Jau tagad asaras sariešas acīs par tādu perspektīvu.
4.janvāris 2023, 10:22 | links
 
Es ar nesaprot, zīmējas, laiž lašu mazuļus, tērējas. Inspektoru resursi - viss pa miljoniem. Es jau no krievu laikiem cilvēks, aizdomīgs. Varbūt pietuvinātiem tas viss domāts, lai pasēdēšana pirtiņā nav bez lašu ikriem.
Nespēju iedomāties, kādu eko-pēdu atstās lašu iztrūkums kādā upē. Pīlēm vai citām zivīm pietrūks barības?
Laist zivju mazuļus (jebkādus) vērts ir tikai komercdīķos.
Ja kādam trūkst zivju, liekam limitus. Te galerijās var redzēt stipri virs cilvēka/ģimenes patēriņa.
Es visām batālijām redzu apakšā tikai finansiālu lielāku/mazāku ieguvumu kādam/kādiem indivīdiem.
Komercdīķi es redzu labiekārtotu makšķerēšanas vietu u.c. labierīcības. Ko es redzu Ventas maksas posmā pie Kuldīgas?

Inars, 3.janvāris 2023, 14:06

Nu nezinu... Es tomēr būtu par bioloģisko daudzveidību. Un zivju mazuļu ielaišana ir vismaz kaut kas, ko varam darīt. Pat ja pats neķertu lašus un taimīņus, tāpat būtu priecīgs, ka tie ir sastopami mūsu upēs. Tāpat par zušiem, vēžiem un grunduļiem.

irganviens, 3.janvāris 2023, 15:59

Es pieminēju galējības, skaidrs, lai tās zivis peld un nārsto. Pārsteidz vien tas pompozums kā tiek pasniegts, cik mēs te vareni un pašaizliedzīgi. Tad jau lai paliek šeit augstākminētais - lašus neaiztikt sugu daudzveidībai. Punkts. Izrādās, ka drīkst ravēt pa samaksu, neko nepaskaidrojot. Vismaz iemestu kādu ticamu monitoringu - lašu, ka biezs un par daudz, ja kāds grib var ķert pa maksu.
4.janvāris 2023, 00:35 | links
 
makšķerē un "makšķerē" atšķiras... viens makšķerē 24/7/365, cits - 2x gadā, ar karti, pa 1.50 eur dienā :)

daddy_j, 3.janvāris 2023, 19:41


Viss ir relatīvi, viens ar mašīnu nobrauc 50k gadā cits 10k, bet cits bābietis tikai 1k.

Ja mēs skatāmies uz industriju, tad tie 150k iedzīvotāji ir liela mērķa auditorija, papildus jāskatās cik cilvēku ir tieši un netieši nodarbināti, tas ir ne tikai inspektori, apsaimniekotāji un makšķernieku veikala darbinieki, bet arī tūrisms, naktsmītnes, degviela ..., ja kāds ekonomikas students veiktu izpēti ar aprēķinu, tad secinājumi būtu ka industrijā apgrozās pietiekoši lielas summas no kuram tiek maksāti nodokļi un pie pareizas likumdošanas un attīstības modeļiem industrijai ir potenciāls piesaistīt vairāk dalībnieku, tūristu utt..

Manā skatījumā pie mums nodošana vai nedošana apsaimniekošanā ir bērnu autiņos, maz labu piemēru, kā labākais laikam ir Alūksnes ezers un vēl pāris vietas, valsts apsaimniekošanai vispār nav labu piemēru. Plašāka mēroga projekti vispār maz dzirdēti, izņemot naudas izsaimniekošanu!
Biedrības kas rīvējās pie ministrijas un it kā pārstāv visus makšķerniekus, negribas komentēt, bet katrā ziņā rūpnieciskai zvejai ir lielāks lobijs un izbīda ko vēlas, kamēr makšķernieki savā starpā kasās un nevar vienoties ne par zivju normu ierobežojumiem, ne par citiem svarīgiem jautājumiem.
Vēl ir kur augt un augt.
Leišu makšķernieki ar kasās savā starpā, bet žmiedz rūpniecisko zveju aizliedzot to, dambju nojaukšanas projekti jau vairākus gadus ar EU atbalstu, izpētes, kas norāda uz pozitīvu tendenci un lielu perspektīvu. FB pāris dienas atpakaļ bija asaka diskusija par Salacas lašu licencēm, kur noreja Salackrastus un citi nesaprot cenu, daudzumu, kas par to tiek izdarīts, tad leiši Salacu ņem daļēji par piemēru - ja gribi paturēt, tad maksā, ja grib tikai makšķerēt, tad mazāka licence, tiesa viņiem ir stipri atšķirīgi noteikumi uz lašiem un taimiņiem, nekā pie mums mūsu svētajai zivij!

Gari, savārstīti, bet ceru ka uztvērāt domu gājienu!
3.janvāris 2023, 20:12 | links
 
Te gan redzam, ka MK iegādājas ~100k, tad + pensionāri ar bērniem 1/3-1/2 varētu būt ticamāk + kas nenopērk vispār. Tad Daddy skaitlis ticamāks!

Davis-Di, 3.janvāris 2023, 17:00


makšķerē un "makšķerē" atšķiras... viens makšķerē 24/7/365, cits - 2x gadā, ar karti, pa 1.50 eur dienā :)
3.janvāris 2023, 19:41 | links
 
Jādomā, ka jebkurš var nopirkt un rīkoties kā ienāk prātā. Nu labi, ne gluži kā ienāk prātā.
https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/plots-and-lands/rezekne-and-reg/rezekne/ljkho.html
un ik pa laikam kas tāds parādās, vēl te, piemēram.
https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/plots-and-lands/saldus-and-reg/jaunlutrinu-pag/hdenc.html
ņem un pērk un darbojas.
3.janvāris 2023, 18:19 | links
 
Acīm redzot te kāds neprot lasīt! Es rakstiju,,PĀRDOTS,,nevis nodots apsimniekošanā!
Pašvaldībā esot atbildēts..jā tiešām pārdots. Ap ezeru3 zemes īpašnieki,robežojas ar valsts zemi.Stādinājums atrodas uz upes! Acīmredzot ja būtu liels naudas žūksnis.jebkurš varētu iegadāties kādu upes posmu..Zināju ka šeit viss ir pērkams..taču ka šādos apmēros.. Tad nafig man karte,ja drīz ,ar savu badeni,nevarēšu pie ūdens pieiet
3.janvāris 2023, 17:37 | links
 
https://www.copeslietas.lv/site/zinas/2672-legalu-makskernieku-skaits-pamazam-iet-mazuma.htm

Te gan redzam, ka MK iegādājas ~100k, tad + pensionāri ar bērniem 1/3-1/2 varētu būt ticamāk + kas nenopērk vispār. Tad Daddy skaitlis ticamāks!
3.janvāris 2023, 17:00 | links
 
Kādus gadus atpakaļ diskusijās ar J.Stikutu figurēja skaitlis 200 tūkstoši, kas ir ~11% Latvijas iedzīvotāju. Tai pašā laikā piemēram ASV ir 15% iedzīvotāji kas makšķerē.
3.janvāris 2023, 16:57 | links
 
Jā,daddy,nav liela jēga par to runāt.Es drusku par makšķernieku cipariem.Tu pieminēji 150000.Tas šobrīd varētu būt reāls cipars.Nu tā empīriski tiek lēsts,ka šito slimo ir apm 10% no iedzīvotāju skaita .Nu kādus gadus atpakaļ,kad mēs bijām vēl virs 2 ļimoni(nu mīnus emigrācija,kovids,nevēlēšanās taisīt pēcnācējus un vispār dabiskais nobirums) žurnālā CL bija publicēti dati par makšķernieku kartēm.Tajā gadā bija iegādātas 43000 kartes.Nu tad vēl pa Latviju siroja leiši medījot stintes un bija spiesti iegādāties lv makšķernieku kartes.Tā kā var nomīnusot dažus tūkstošus uz leišu rēķina.Es ļoti nobrīnījos par niecīgo karšu skaitu.Domāju -vai tik tiešām tik daudzi neiegādājas,vainu nu tomēr Latvijā nav tik daidz to copmaņu.Tā arī netiku skaidrībā.Manā paziņu lokā nav cilvēku,kas neiegādātos MK(nu izņemot penšus un puišeļus.Nu tā ir cita dziesma)Ar inspektoriem runājot - pēdējos gadus praktiski nav cilvēku bez MK.Sanāk, ka makšķernieku ir mazāk,nekā tiek lēsts teorētiski.Varbūt kādam ir kādi statistiski dati.Būtu interesanti uzzināt kā tad ir.Pats es neesmu likumpaklausīgākais Latvijas iedzīvotājs, bet MK esmu iegādājies vienmēr.Pat nezinu kāpēc.Īstas motivācijas nav.Varbūt tāpēc,lai nebūtu kauns pašam no sevis.Tiesa šī ir pēdējā MK.Jūlijā es iestāšos haļavščiku pulciņā.Legāli un likumīgi.
3.janvāris 2023, 16:08 | links
 
Es ar nesaprot, zīmējas, laiž lašu mazuļus, tērējas. Inspektoru resursi - viss pa miljoniem. Es jau no krievu laikiem cilvēks, aizdomīgs. Varbūt pietuvinātiem tas viss domāts, lai pasēdēšana pirtiņā nav bez lašu ikriem.
Nespēju iedomāties, kādu eko-pēdu atstās lašu iztrūkums kādā upē. Pīlēm vai citām zivīm pietrūks barības?
Laist zivju mazuļus (jebkādus) vērts ir tikai komercdīķos.
Ja kādam trūkst zivju, liekam limitus. Te galerijās var redzēt stipri virs cilvēka/ģimenes patēriņa.
Es visām batālijām redzu apakšā tikai finansiālu lielāku/mazāku ieguvumu kādam/kādiem indivīdiem.
Komercdīķi es redzu labiekārtotu makšķerēšanas vietu u.c. labierīcības. Ko es redzu Ventas maksas posmā pie Kuldīgas?

Inars, 3.janvāris 2023, 14:06


Nu nezinu... Es tomēr būtu par bioloģisko daudzveidību. Un zivju mazuļu ielaišana ir vismaz kaut kas, ko varam darīt. Pat ja pats neķertu lašus un taimīņus, tāpat būtu priecīgs, ka tie ir sastopami mūsu upēs. Tāpat par zušiem, vēžiem un grunduļiem.
3.janvāris 2023, 15:59 | links
 
Es ar nesaprot, zīmējas, laiž lašu mazuļus, tērējas. Inspektoru resursi - viss pa miljoniem. Es jau no krievu laikiem cilvēks, aizdomīgs. Varbūt pietuvinātiem tas viss domāts, lai pasēdēšana pirtiņā nav bez lašu ikriem.
Nespēju iedomāties, kādu eko-pēdu atstās lašu iztrūkums kādā upē. Pīlēm vai citām zivīm pietrūks barības?
Laist zivju mazuļus (jebkādus) vērts ir tikai komercdīķos.
Ja kādam trūkst zivju, liekam limitus. Te galerijās var redzēt stipri virs cilvēka/ģimenes patēriņa.
Es visām batālijām redzu apakšā tikai finansiālu lielāku/mazāku ieguvumu kādam/kādiem indivīdiem.
Komercdīķi es redzu labiekārtotu makšķerēšanas vietu u.c. labierīcības. Ko es redzu Ventas maksas posmā pie Kuldīgas?
3.janvāris 2023, 14:06 | links
 
Bjorgvin, šī tēma par slēpto ūdeņu privatizāciju te 101 reizi malta un pārmalta, bet nekas nemainās un nemainīsies, jo ir citas, daudzkārt naudīgākas jomas, kur var "izģērbt" visu tautu (kaut vai enerģētika), ne tikai 150 000 makšķernieku...
3.janvāris 2023, 10:54 | links
 
Normāla parādība.Ja latvietis nevar otram latvietim kaut kā sariebt,tad viņš jūtas slikti.Shēma vecā - no sākuma izdīc kādā ūdenstilpnē vai tās posmā copes aizliegumu.Nu jā,zivtiņām slikti,vajadzētu glābt no ļaunajiem makšķerniekiem.Nu kurš valsts ierēdnis nenopilinās sūro vīra asariņu un nekļūs par dabas draugu.Kad aizliegums ir ķepā,var mierīgi cept augšā licenzētās makšķerēšanas nolikumu.Viss iet kā pa sviestu.Kāds ir priecīgs,ka var ķert zivtiņas par piečuku.Nu daddy,protams piečuks sen vairs nav nauda.Mierīgi var izmantot tualetes papīra vietā.Pirkt tualetes papīru ir dārgāk.Nu a kāds pašvaldības darbonis ar smaidu var mierīgi vairot savu labklājību.Un NEVIENAM šajā tizlajā valstiņā pat prātā neienāk,kāpēc tas vispār vajadzīgs.Ja kāds upes posms tika pozicionēts kā zivju migrācijai un nārstam nozīmīga vieta un tika ieviests makšķerēšanas aizliegums,tad tur ir jābūt aizliegumam.Jo zivij jau ir vienalga kā viņu izķer - par velti vai par piečuku.Ar laiku viņa vienkārši izzudīs.Ja kādazivju suga ir kritiskā stāvoklī,nu tie paši laši,tad protams viņa ir jāsargā.Nu ja,tiek jau sargāts.Līdzekļi izgrūsti uz nebēdu.A pēc tam ķeram pa naudu.Kaut kā debīli.Ja gribam lai šī suga tomēr neizzustu,tad jāsargā totāli.Nekādas ķeršanas.Tā būtu loģiskāk. Vai tiešām nauda tā aizmiglo acis?Es zinu,tūlīt te būs "gudrīši" ,kuri ar putām uz lūpām klārēs,ka lašiem tāpat jānomirst.Nu nav te Tālie Austrumi,kur zivīm jāviec nārsta migrācijas 2000 līdz 5000 km.Un protams jāiet bojā.Tā nu to māte daba ir iekārtojusi.Nu pie mums tie pārsimt migrācijas km tik letāli neietekmē laša barošanās orgānus un lielākā daļa var atgriezties jūrā.Un atgriezties nārstot atkārtoti.Jā,laši nenārsto katru gadu.Bet nu tomēr.Bet te ceļā stājas gan licenzētie,gan bezlicenzētie lašu tīkotāji.Nu daļa aiziet maizītēs konkrēti.Nu tūlīt būs klāt vaļā laidēji.Un gaudos.kā nedrāztas kuces.Nu padomājiet loģiski -nez kā paši justos - tālu ceļu gājis,kārtīgi nonārstojis,protams noguris.Un še tev- kārtīgs trīszaru āķis rīklē un pusstundu vai stundu tiec vazāts.Es gribētu redzēt,cik jūs būtu spējīgi izdzīvot.Akmens Viesis.Tu tā smuki par semināriem rakstīji.Nu varbūt vajadzētu tā nopieni parunāt par licenzētās makšķerēšanas lietderību.Jo tas labums izskatās gauži apšaubāms.Es atzīstu,ka noteikti ir vietas un laiki,kur nepieciešams liegums.Nu tad liegums.Bet ne šitāda herņa.
3.janvāris 2023, 10:35 | links
 
Bet drīz visur būs cope par maksu. Nevarēs tā vienkārši atbraukt, vēderu pasauļot un aliņu iedzert uz gruntenēm skatoties.

FishMV, 3.janvāris 2023, 08:24


BEIDZ. Vai tad 5čuks pa dienu ir baigā maksa?? Tas tāds "atkritumu nodoklis"...

no alus kastes "ādiņās" 2.40 saskrien...un īsti copmaņi ar 1 kasti makšķerēt nebrauc :)
3.janvāris 2023, 08:47 | links
 
Vienīgais, ka tur var ierobežot makšķerēšanu, ir ieviešot licencēto makšķerēšanu.

Bebrs, 2.janvāris 2023, 17:34

Nepareizi. :) Vispirms ir jāaizliedz (zem hesiem, grīvā, lašus), bet tad par naudu var atļaut. Dzelzs (pareizāk sakot, zelta) loģika...

daddy_j, 2.janvāris 2023, 18:32


Bet drīz visur būs cope par maksu. Nevarēs tā vienkārši atbraukt, vēderu pasauļot un aliņu iedzert uz gruntenēm skatoties.
3.janvāris 2023, 08:24 | links
 
Vienīgais, ka tur var ierobežot makšķerēšanu, ir ieviešot licencēto makšķerēšanu.

Bebrs, 2.janvāris 2023, 17:34


Nepareizi. :) Vispirms ir jāaizliedz (zem hesiem, grīvā, lašus), bet tad par naudu var atļaut. Dzelzs (pareizāk sakot, zelta) loģika...
2.janvāris 2023, 18:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager