Brekši

ka jau, tad jau : UnterBrachse :)
12.novembris 2020, 13:29 | links
 
"podļeščiks" - apakšbreksis!!!!

Akella, 12.novembris 2020, 12:27


Vai arī zembreksis :)
12.novembris 2020, 12:57 | links
 
"podļeščiks" - apakšbreksis!!!!

Akella, 12.novembris 2020, 12:27

Ar to "pod" ir tā, ka "podrostok"- pusaudzis-"podros"- paaudzies, bet "vzroslij"- pieaudzis. Līdz ar to- pēc "podrostok"- pusaudzis- "podļeščik"- pusplaudis), lai gan mēs tādu apzīmējumu nelietojam. Burtiski tulkojot "podļeščik" ir "tāds, kas līdzinās plaudim".
Zigmunds jau visu perfekti salika pa plauktiem.
12.novembris 2020, 12:42 | links
 
Plaudis - oficiālais nosaukums šai zivij neatkarīgi no izmēriem.
Breksis - tautas un makšķernieku termiņš ar kuru saprotams liels plaudis, kurš jau ieguvis bronzas krāsojumu. Krievu valodā saukts par "ļešč".
Plicis - neliela izmēra karpu dzimtas zivs, kas vizuāli atgādina plaudi. Krieviski "gustera".
"Padļeščik" - analogs nosaukums latviešu valodā nav, bet ar šo tiek saprasts neliels plaudis, kurš vēl ir sudrabainā nokrāsā.
Punkts.

zigmunds, 12.novembris 2020, 11:37

+++
12.novembris 2020, 12:27 | links
 
"podļeščiks" - apakšbreksis!!!!
12.novembris 2020, 12:27 | links
 
Plaudis - oficiālais nosaukums šai zivij neatkarīgi no izmēriem.
Breksis - tautas un makšķernieku termiņš ar kuru saprotams liels plaudis, kurš jau ieguvis bronzas krāsojumu. Krievu valodā saukts par "ļešč".
Plicis - neliela izmēra karpu dzimtas zivs, kas vizuāli atgādina plaudi. Krieviski "gustera".
"Padļeščik" - analogs nosaukums latviešu valodā nav, bet ar šo tiek saprasts neliels plaudis, kurš vēl ir sudrabainā nokrāsā.
Punkts.
12.novembris 2020, 11:37 | links
 
Nu loģiski, ka viss ir izdomāt, bet kas tad būs, ja katrs savu izdomās un tad visi strīdēsies par to īsto taisnību. Tāpēc ir standarti un ja vēlies, lai tevi saprot, tad jārunā caur viņiem, breksis 500g skaitās un breksis arī 3kg skaitās. Ja breksītis, tad svars jau niecīgs ir.
Man draugs baigi par copi neinteresējas un ķer tikai brekšus un līņus. Kad viņam pateicu breksis, viņš vispār domāja, ka kaut kāda jauna zivs ezerā ir, bet tad paskatījās uz mani un saka, ka tas tak plaudis. Kad viņš noķertu plaudi uz 2kg, tad jau tik uzzinātu, ka uz pieres breksis rakstīts :D
8.novembris 2020, 17:19 | links
 
.. vispar jau praktiski viss ir pašizdomāts, ne marsiešu nonests un akmenī iecirsts,, vai stulbums, domāju, ka ne,, valoda ir dzīva.
Un kad meženes ķersies tik pat int-vi, kā karpu dzimtas zivis, gan izdomāsies apzīmējumi,, pagaidām viņa ir vien veiksmīga piezveja,, un dažu pacietīgu copmaņu mērkīs.
8.novembris 2020, 13:45 | links
 
Bet tad meža vimba ir 2+kg vai salate ir 2+kg, tagad biki apmulsu, jo vairs neko nesaprotu, ā paga, viss ir pašizdomāts stulbums. Plaudis un breksis ir jau lielas zivis, bet plaudēns un breksēns ir mazas, tad jau interpretējat kā gribat, kas ir liela.
Un plicis jau nu toč nav neviens no viņiem :D
8.novembris 2020, 13:06 | links
 
P.s Un ja kāds no jums savu sievieti sauc par zaķīti vai pelīti nenozīmē , ka viņa tāda ir.
:DDDD
8.novembris 2020, 10:28 | links
 
Nu jau jūs te sākat, lielo pirkstu ar kaut ko citu jaukt. Plicis ir plicis: https://lv.m.wikipedia.org/wiki/Plicis
Un breksis/plaudis ir cita zivs:
https://lv.m.wikipedia.org/wiki/Plaudis

Dīvānu ekspertu salidojums. :DDDD
8.novembris 2020, 10:26 | links
 
andreiko [08.11.20]: Jēgpilno nepieciešams pārņemt no krieviem. Un turpmāk ieviest apzīmējumus - pabreksītis un breksis.
Vai arī - paplaudīts un plaudis.:)
Kāda starpība, kā kurš šo zivi sauc. Tā pat ir skaidrs, ka tā ir viena un tā pati zivs, bez svara kritērijiem. Vis pārējais ir tikai un vienīgi makšķernieku vidū iegājies atšķirīgais apzīmējums pa svara kategorijām.
Es zinu arī makšķerniekus, kas zivi līdz 2kg sauc par breksi, bet lielākus jau par plaužiem. Ir arī otrādi. Ir kam visi ir plauži vai brekši. Man piemēram ir tikai breksis, kas sākas ar 1 kg. Pārējie vispār bez nosaukuma atpakaļ baroties.
8.novembris 2020, 09:52 | links
 
Jēgpilno nepieciešams pārņemt no krieviem. Un turpmāk ieviest apzīmējumus - pabreksītis un breksis.
8.novembris 2020, 09:37 | links
 
Man ieinteresēja, kapē ir organizācija "Makšķerēšanas sporta klubs "Lielupes Brekši"", nevis Plauži,, jau vēls bet gribētos uzzvanīt un apjautāties :)
.. man domāt, tieši tā paša iemesla pēc, ka Brekši - tie ir Brekši,,, a plauži,,, nu plauži i plauži,, tieši izpratnes, nevis burtiskā, formālā nozīmē !!

Jon-Hill, 7.novembris 2020, 19:53

Džekiem "breksis" šķita labskanīgāk. Gan breksis, gan plaudis ir... plaudis. Ja kāds vēlas dēvēt lielu plaudi par breksi- nu, lūgtum!))
7.novembris 2020, 21:19 | links
 
belijs23 [07.11.20]: Piemēram plicis un breksis esot 2 dažādas zivis.
Un vai tad nav?
7.novembris 2020, 20:50 | links
 
Piemēram plicis un breksis esot 2 dažādas zivis.
7.novembris 2020, 20:49 | links
 
Bet principā tas attiecas uz visām zivju sugām, samiem,, forelēm, lašiem utt.
Kad cilēks raksta, ka izcēlis,, nu nezinu, piem trīs samus,,, normāli, ka gribas saprast samus, vai tomēr samēnus, forelēnus utt !!
7.novembris 2020, 19:58 | links
 
Man ieinteresēja, kapē ir organizācija "Makšķerēšanas sporta klubs "Lielupes Brekši"", nevis Plauži,, jau vēls bet gribētos uzzvanīt un apjautāties :)
.. man domāt, tieši tā paša iemesla pēc, ka Brekši - tie ir Brekši,,, a plauži,,, nu plauži i plauži,, tieši izpratnes, nevis burtiskā, formālā nozīmē !!
7.novembris 2020, 19:53 | links
 
. Ļoti saprotams kāda izmēra ķeras tikai pēc nosaukuma.

swordfish216, 7.novembris 2020, 08:26

Kāpēc tikai? Vai tad pēc svara izmērs nav saprotams?))) Piemēram, Epakalpojumos reģistrējot lomu ir "Plaudis(breksis)" un nav atsevišķa aile "Breksis", kurā jāieraksta kilo+ īpatņus ;)
7.novembris 2020, 19:05 | links
 
Un, ar ko atšķirās plotva un soroga?

Vilnis62, 7.novembris 2020, 18:30

Nu, Krievijas plašumos raudai ir ašpadsmit nosaukumu, atkarībā no apgabala).
P.S. par zirgspēkiem neko daudz nejēdzu, sorri
7.novembris 2020, 19:01 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager