Iesācēju komplekts

Vēlētos dzirdēt ieteikumus, viedokļus kādu komplektu veidot priekš spiningošanas
Mans pirmais autiņš bij zaz-968. Pirmā makšķere bij lazdas kāts un zakiduška. Vai es tagad gribētu pie tiem atgriezties- nezi vai.
Ļoti daudzi vēl joprojām copē ar tirgus komplektiņiem ap 30 eināru vērtē. Bet vai no tā var gūt emocijas, nu nezinu.
Manā skatijumā pašam iesācējam ir jātiek skaidrībā ar to ko viņš vēlās. Ja vēlās nopietnāk pievērsties kādam copes veidam, tad neieteiktu sākt ar tirgus komplektu. Bet gan nežagoties un paņemt jau daudzmaz sakarīgu vidējās klases koplektu. Sliktākā gadijumā to pēc tam var pārdot. Tirgus komplektu varēs tikai kādam atdot, vai izmest. Ja te iet runa par naudām, tad 100 eināri kādam ir kapitāls, a kādam ikdienas kabatas nauda. Nevajag lēkt aukstāk par savu smaguma centru. Iegādājieties inventāru kādu varat pavilkt.
5.augusts 2016, 12:11 | links
 
tur jau tas joks ka par 99% tam lētā gala solim ir jāiziet cauri pašam - tā tomēr ir liela pieredze. Un kā jau par hobiju un naudām bija minēts - zināsi ko gribi (vismaz labāk zināsi) - nopirksi nākamgad ko labāku.
5.augusts 2016, 12:01 | links
 
Es piemēram pirms gadiem 4 depiņā paņēmu lētāko kātu 2.4m ar testu 25-50g, spoli pa 10 eiro, un monofilo pa 2euro. Ar šo komplektu nocopēju pusotru gadu, gan spiningoju, gan uz gruntenēm un fīderi izmantoju. Tad, kad sāk rasties kaut kāda saprašana par to ko tu gribi, attiecīgi no tā var sākt meklēt to ko tev vajag. Laika gaitā ir ieviesti komplekti gan feederim, gan spiningošanai, gan MJ utt... Un nenožēloju ka sāku ar tādu komplektu. Drīzāk nožēlotu ja sapirktu visu pa 100 eiro un tas viss tagad mētātos uz balkona...
5.augusts 2016, 11:51 | links
 
pat iesācējiem viņas neiesaku..... :)

opusums, 5.augusts 2016, 10:20


man žēl pusotras stundas sava laika - par ko tur tajos video?
5.augusts 2016, 11:46 | links
 
Rocības ir dažadas, bet nu man grūti iedomāties strādājošu vīrieti, kurš nevarētu atļauties sev HOBIJAM (tobiš tam, kas pašam patīk un nes prieku) reizi gadā nopirkt spoli divciparu skaitļa robežās un copēt ar baudu.

JIG.LV, 4.augusts 2016, 23:05


Pilnībā piekrītu! Paskatoties, cik $ dažs labs izkūpina smēķos vai izmīž ap stūri no grādīgiem dzērieniem, BET tajā pašā laikā īd ka hobijam naudas nav - nu tad atliek vien ieteikt izvērtēt prioritātes...
5.augusts 2016, 11:43 | links
 
Pilnīgi piekrītu - ja būs patiesa vēlme, tad vispār pie kājas, kādi pirmie rīki.
Es pats, visu bērnību nodauzījies ar pludiņu un lazdas kātu, pirms kādiem 10 gadiem tiku pievērsts spiningošanai, konkrēti forelēm - interese bija jo liela, un laikam tāpēc pēc pirmajām divām copes reizēm nemetu mieru par labu alus sūkšanai, bet gan turpināju, neskatoties uz faktu, ka forelēs gāju ar - uzmanību - 20-80g testa taifun kātu un kautkādu ķīnas 0,25 pīto uz tikpat ķīnas spoles. Jā, es metu pat pirmā izmēra rotiņus, jā, tālu nelidoja, bet nekad nebija tā ka kautko safisu lai pazustu vēlme copēt. Tā vietā es pat noķēru zivis un pēcāk, kad jau pašam radās kāda (tikai nedaudz lielāka) sajēga, sāku iet cauri ekipējuma apgreida posmam.
5.augusts 2016, 11:41 | links
 
Savukārt, ja tomēr runājam par spiningošanu, tad tas pats džeks ar šo tirgus spoli pa 7EUR, kurai uztīs pašu lētāki ķīniešu pīto auklu (nu 90% tomēr mūsdienās lieto pīto auklu) arī pa kādi 7-8EUR uzliks uz kaut kāda padsmit eiro kāta, lepni aizbrauks uz upi un ar 90%+ varbūtību pirmajos metienos sačakarēs i auklu i spoli, i sev garstāvokli visai dienai un vairs uz copi nebrauks pat i divreiz gadā, bet sūks alu pie TV :) Cope ir atpūta, atpūsties vajag ar komfortu :D

JIG.LV, 4.augusts 2016, 22:49


Tikai nevajag... kaut ko tādu jau savulaik Zvaigzne pauda, bet tā kā viņš nebija pateicis vispār neko gudru, tad šo cilvēku par pilnu laikam neviens neņēma. Tagad Tu to pašu...

Iesācējam labs ir arī minētais komplekts, ja atceramies, ar ko paši sākām. Galvenais ir vēlme copēt. Ja cilvēkam tāda būs, sāks arī dieva dotu inventāru, bet ja ne - tad ne. Un stipri šaubos, ka glaunais gals ko uzreiz dos. Ja kādu reizi sapīs un tāpēc metīs uzreiz pie malas - tāds cilvēks visticamāk atmetīs copi arī pēc pirmās reizes bez zivīm.

Un tā pīšanās vienmēr un visur - kas tās par slimām fantāzijām? Ja nesatin stipri padaudz auklas, kaut kādu super duper plāno auklu u.t.t. - nu nebūs tik ļauni. Pats sāku ar šaubīgu inventāru, nepinās tik bieži. Pirmo tehnisko pīto uztinu uz tehniskas bezinercenes un arī nekāda vaina.
5.augusts 2016, 11:17 | links
 
pat iesācējiem viņas neiesaku..... :)
5.augusts 2016, 10:20 | links
 
 
 
pēc ekonomikas teorijas es labāk pērku spoli pa 100 euro un lietoju jaunu, nekā shimas stellu reizi 5 gados un vēl uz remontu nesu un drebu, kā apšu lapa par viņu. Informācijai jau trešo gadu ar spro red arct tuff body 10200 copēju un par nosaukumu nevēlos maksāt ne centa!
Jūs taču piekritīsiet, ka kvalitāte shimaniem iet uz lejas pusi- info no krievu saitiem :)

opusums, 4.augusts 2016, 18:41


Nu 100EUR un pat krietni mazāk sanāk pavisam normālas kvalitātes spole ikdienas copei arī no DAIWA vai SHIMANO. Stellas utt. tā jau ir galējība, kas noteikti nav kritiski nepieciešama neprofesionālai lietošanai, da i arī lai vispār šo klasi novērtētu vienkārši pašam līdz tam līmenim tehniski stipri jāizaug. Pie F1 stūres jēga sēsties tikai, ja zini ko ar to darīt, a tā var braukt kaut ar jaunāko mersi, kaut ar vecu golfiņu, ka tik uzticams. Bet vot žiguli ņemt jau ir mazohisms :)
Tu arī ļoti pareizi saki par to trīcēšanu, nu nevajag pirkt sev inventāru no kura pašam bail, tikai radīsi sev nepārtrauktu stresu. Man pašam nav neviena rīka, kuru es nebūtu morāli gatavs ieraudzīt salūzušu, esmu nevīžigs, laužu visu regulāri :) Rocības ir dažadas, bet nu man grūti iedomāties strādājošu vīrieti, kurš nevarētu atļauties sev HOBIJAM (tobiš tam, kas pašam patīk un nes prieku) reizi gadā nopirkt spoli divciparu skaitļa robežās un copēt ar baudu.
4.augusts 2016, 23:05 | links
 
ja godīgi, tad neesmu redzējis spoli ar kuru nevarētu makšķerēt. Arī tirgus spole pa 5 EUR džekam, kas 2x gadā aiziet raudiņas paķert kalpos gadiem...

ivog, 4.augusts 2016, 21:03


pilnīgi noteikti, es arī mailītes dzīvajam ķeru ar kaut kādu Salmo Taifun gatavo komplektu kopumā pa padsmit eiro kāts ar visu spoli :D
Tikai reāli tā ir ļoti specifiska vajadzība, kur pilnīgi vienalga, nevajag ne izturības, ne metiena attāluma, ne precizitātes, vispār neko nevajag.
Savukārt, ja tomēr runājam par spiningošanu, tad tas pats džeks ar šo tirgus spoli pa 7EUR, kurai uztīs pašu lētāki ķīniešu pīto auklu (nu 90% tomēr mūsdienās lieto pīto auklu) arī pa kādi 7-8EUR uzliks uz kaut kāda padsmit eiro kāta, lepni aizbrauks uz upi un ar 90%+ varbūtību pirmajos metienos sačakarēs i auklu i spoli, i sev garstāvokli visai dienai un vairs uz copi nebrauks pat i divreiz gadā, bet sūks alu pie TV :) Cope ir atpūta, atpūsties vajag ar komfortu :D
4.augusts 2016, 22:49 | links
 
feeder nem ar testu līdz 100 gr, nu ko salmo ir salmo, es neņemtu, jo ar elite serijas spoli aplauzos. no lētajiem larus feeder ir labi, čomam ir!
4.augusts 2016, 22:10 | links
 
[quote=456194]Tā kā gribēju uzsākt fīdermakšķerēšanas gaitas,un tā kā septembrī atgriezīšos mācību sakarā Ogrē,kur arī copēšu(Ogres upes lejtece,Daugava),sanāks copēt pa vakara stundām no kādiem 16:00,nu kā jau pēc skolas izvēdināt galvu,tad gribu sev tādu fīdera iesācēja komplektu nopirkt.Kāds varētu ieteikt to ?Nav tā ,ka no fīdera lietām pilnībā neko nezinu,jo zinu,ka ar testu līdz 100-120 g būs labs un sistēmas bišku arī esmu pasējis,skatoties no interneta.Nu tā,domāju tādu fīderkātu cenā līdz 60 eiro.Bet neesmu īsti pārliecināts,kādu fiderkātu ņemt.Tad varbūt kāds no pieredzes varētu man ieteikt komplektiņu copei šajās vietās?
.

martinsgrinb, 31.jūlijs 2016, 21:14[/quote
Kādu tad kātu varētu piemērot fīderim man kā iesācējam (no Salmo būtu labi)?
4.augusts 2016, 22:04 | links
 
ja godīgi, tad neesmu redzējis spoli ar kuru nevarētu makšķerēt. Arī tirgus spole pa 5 EUR džekam, kas 2x gadā aiziet raudiņas paķert kalpos gadiem...

ivog, 4.augusts 2016, 21:03

Protams.Bet runājot par spolem,bez Daiwas un Shimano ir vēl daudzas citas labas-man ir uz spiņa Atemi(bišku laikam jāieeļļo),tas pats okuma ,abu garsia,lineafee,mitchell,penn,jaxon u.c daudzas arī ir labas.
4.augusts 2016, 22:03 | links
 
ja godīgi, tad neesmu redzējis spoli ar kuru nevarētu makšķerēt. Arī tirgus spole pa 5 EUR džekam, kas 2x gadā aiziet raudiņas paķert kalpos gadiem...
4.augusts 2016, 21:03 | links
 
pēc ekonomikas teorijas es labāk pērku spoli pa 100 euro un lietoju jaunu, nekā shimas stellu reizi 5 gados un vēl uz remontu nesu un drebu, kā apšu lapa par viņu. Informācijai jau trešo gadu ar spro red arct tuff body 10200 copēju un par nosaukumu nevēlos maksāt ne centa!
Jūs taču piekritīsiet, ka kvalitāte shimaniem iet uz lejas pusi- info no krievu saitiem :)
4.augusts 2016, 18:41 | links
 
nu jā viss izņemot daiwu un shimano ir sūds, kā es bez viņiem iztieku - nezinu :)

opusums, 4.augusts 2016, 12:19


nav obligāti sūds, vienkārši lotereja. Katram privāti to spēļet ir sava izvēle un, ja loterejā veicas, tad viss kārtībā :) A vot mums loterejas spēlēt ar klientu kā izmēģinājuma trusīti īsti negribas! Ja nepaveicas, tad ar to sūda X spoli, kura vienā partijā laba a nākošā birst katra otrā, kurai nav ne īsti garantijas, ne servisa, ne rezerves daļu, klients var arī pa galvu iemest :)
4.augusts 2016, 12:48 | links
 
nu jā viss izņemot daiwu un shimano ir sūds, kā es bez viņiem iztieku - nezinu :)
4.augusts 2016, 12:19 | links
 
Shis ir labs iesaceju komplektinsh - http://flagman.kiev.ua/index.php/component/virtuemart/category/8032-flagman-spinning-firefly-spin

Saku aizdomaties, vai tik mees nepaarmaksaajam par saveejiem shtrumiem ;)
20usd par spiningu, bernam nebutu zhel pat taadu nopirkt, viegla mikrodziga atadzina!

vasara, 4.augusts 2016, 10:54


Konkrēto spiningu nezinu, tagad to kātu zem dažādiem brendiem sacepts vienkārši abnormālos daudzumos, ir pilnīgi mēsli, ir vienkārši perfekti par savu cenu, bez taustīšanas nepateiksi.
Bet ne par to stāsts, gribēju nokomentēt par "pārmaksājam". Jā, maksājam būtiski vairāk, tāpat kā visa Eiropas savienība, un tur nebūt tikai mazais tirgus un , mūsu, tobiš tirgotāju, "rijība" vainīga. Kāpēc Ukrainā un Krievijā viss ir lētāk?
a. Visas cenas interneta veikalos ir norādītas bez PVN. Kā un kur viņi to maksā (pareizāk sakot nemaksā) hvz, bet pie mums tā nesanāk.
b. Viņi tradicionāli visu "māk" importēt kā kaut kādus , piemēram, grafīta lūžņus un parktiski nekādas ievedmuitas nemaksā. ES tādi joki nesanāk. Tieši tāpēc kaut ko tik grūti no Krievijas/Ukrainas kaut ko normāli nopirkt, savā iekžzemes tirgū viņi tirgo ko un kā grib, a vot re-eksports vairs nesanāk, ja esi ievdis lūžņus, tad izvest kātus nav no kurienes :)
c. Trešais faktors ir ģeogrāfiskais stāvoklis. Viņi vienkārši ir stipri tuvāk Ķīnai, attiecīgi piegādes izmaksas ir lētākas pašas par sevi, pie tam iekšzemes/reģionālie pārvadājumu tarifi (degvielas cenas utt.) ir stipri mazāki nekā ES. Pa lielam, lai kaut ko atvestu no Ukrainas uz Latviju jāsamakša gandrīz 2x vairāk, nekā to pašu atvest no Ķīnas.






b.
4.augusts 2016, 11:30 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager