Grauzēji - žurkas, peles. Kā cīnīties?

Par cīņu ar grauzējiem un citiem nevēlamiem iemītniekiem.
Sveiki. Lieta tāda, ka manā laivas garāžā pa ziemu ir ieperinājušās žurkas un peles. Itkā atradu caurumu, pa kuru viņas tur nāk un iet. Tā kā nav šādas tēmas, varbūt kāds varētu ieteikt, kā vislabāk cīnīties? Šodien "depo" iepirku žurku indi - pastu. Jautājums ir tāds. Atstāt to caurumu vaļā, salikt indi un tad aizbetonēt, vai aizbetonēt un tad likt indi. Esmu dzirdējus daudzus stāstus, ka šīs nopērkamāš indes žurkas neēd. Kādi vēl paņēmieni strādātu? Likt slazdus?
Viens man ieteica sapūst tajos caurumos celtniecības putas un sabāzt stiklus. Jo betonēt neesot vērts, žurka tikuntā atkal izgrauzīšot. Izklausās gana skarbi, bet vai tā tiešām ir?
11.marts 2016, 19:15 | links
 
Neaiztiec viņas un būs miers. Man garāžas kaimiņš savā garāžā glabā graudus. Un kā tu domā, vai manā garāžā peles ir? Es vienkārši savā garāžā neglabāju neko ēdamu. Šad tad jau šamās apciemo, to pēc sūdiem redz. Bet pagaidām nekādu lielo skādi nav nodarijušas. Zivju barības ari saliktas spainī un vāks virsū.
11.marts 2016, 19:29 | links
 
pagaidām galīgi neizskatās, ka būs miers. sūdu paliek aizvien vairāk. starp citu viņas arī visur piemīž - plauktos utt. ir sagrauzti pāris plasmasas maisi, kuros bija ietītas noglabātās mantas. itkā man tur nekā ēdama nav, jo visu esmu aizvācis pirms ziemas. un kaimiņa, kas savā garāžā glabātu graudus, man diemžēl nav.
11.marts 2016, 19:37 | links
 
Nebūs barības nebūs grauzēju.Netikai tavā,bet arī kaimiņu garažās. Man bija līdzīgi, kamēr kaimiņi beidza turēt kartupeļus,graudus, kombikormu, ābolus,Vienam cīnīties bezjēdzīgi.
11.marts 2016, 19:48 | links
 
Ir noprkamas tādas lielas tabletes,netceros kā sauc.Es izliku pie cauruma un visas žurkas nosprāga,tikai kādu laiku smirdēja.
12.marts 2016, 11:51 | links
 
Sveiki. Lieta tāda, ka manā laivas garāžā pa ziemu ir ieperinājušās žurkas un peles. Itkā atradu caurumu, pa kuru viņas tur nāk un iet. Tā kā nav šādas tēmas, varbūt kāds varētu ieteikt, kā vislabāk cīnīties? Šodien "depo" iepirku žurku indi - pastu. Jautājums ir tāds. Atstāt to caurumu vaļā, salikt indi un tad aizbetonēt, vai aizbetonēt un tad likt indi. Esmu dzirdējus daudzus stāstus, ka šīs nopērkamāš indes žurkas neēd. Kādi vēl paņēmieni strādātu? Likt slazdus?
Viens man ieteica sapūst tajos caurumos celtniecības putas un sabāzt stiklus. Jo betonēt neesot vērts, žurka tikuntā atkal izgrauzīšot. Izklausās gana skarbi, bet vai tā tiešām ir?

martins_riga, 11.marts 2016, 19:15

Martins_riga , ja vari apcep taukos parasto pudeļu korķi ( šampanieša no korķa koka mizas ) var sagriezt ripinas , var veselu , var parastos taukos , sviestā , vai pēc kāda kupinajuma cepšanas :) ! Žurkas labprāt grauž tādu ,gardumu, bet nevar pārstrādāt :)! Un strādā labāk nekā indēšana :) !
12.marts 2016, 14:18 | links
 
martins_riga Man kolēģis ieteica , ka esot speciāla līme žurkām. uz kartona vai finiera gabala novelk riņķi ar to un pa vidu barība. salīpot kā mušas. Bet nu tāpat nevar likt tādā vietā kur kaķis suns tiek klāt. Es gan īsti nezinu kur nopirkt, jo krautā neredzēju, varbūt kādā zoo veikalā kur graudus un tādas lietas tirgo ir.
12.marts 2016, 15:27 | links
 
Kautkāda indē nāk paciņās 12 želejas tabletes. Sarkans un zils iepakojums. Ja neaizmirsīšu rīt paskatīšos nosaukumu. Tur klāt ir kautkas kas viņām patīk. Reiz klētī noliku neatvērtu iepakojumu, bet otrā dienā jau pašas bij dabūjušas vaļā un visu aprijušas. Tā kā dzīvoju laukos savā pagalmā no tiem radījumiem esmu ticis vaļā tik ar to indi. Caurumu uz reiz netaisi ciet. Sabaro un kad jūti ka viņas pazūd tad tik. Savādāk vari tikt pie nākošā cauruma.
12.marts 2016, 18:51 | links
 
martins_riga Man kolēģis ieteica , ka esot speciāla līme žurkām. uz kartona vai finiera gabala novelk riņķi ar to un pa vidu barība. salīpot kā mušas. Bet nu tāpat nevar likt tādā vietā kur kaķis suns tiek klāt. Es gan īsti nezinu kur nopirkt, jo krautā neredzēju, varbūt kādā zoo veikalā kur graudus un tādas lietas tirgo ir.

Edgars1982, 12.marts 2016, 15:27


Tallinas un Barona stūrī ir veikaliņš kurā savā laikā bija visādi līmejamie.
12.marts 2016, 18:55 | links
 
Brody. Fresh bait vai esca fresca. toč palīdz. skatos pirms gada cena bijusi 2.7eur par 12 tabletēm. paņem 2x12 iemet lai aprij un ja norimstās ta tik taisi caurumu ciet. galvenais kārtīgi pabaro.
12.marts 2016, 18:58 | links
 
martins_riga Man kolēģis ieteica , ka esot speciāla līme žurkām. uz kartona vai finiera gabala novelk riņķi ar to un pa vidu barība. salīpot kā mušas. Bet nu tāpat nevar likt tādā vietā kur kaķis suns tiek klāt. Es gan īsti nezinu kur nopirkt, jo krautā neredzēju, varbūt kādā zoo veikalā kur graudus un tādas lietas tirgo ir.

Edgars1982, 12.marts 2016,
15:27

Tallinas un Barona stūrī ir veikaliņš kurā savā laikā bija visādi līmejamie.

micuks, 12.marts 2016, 18:55

martins_riga Man kolēģis ieteica , ka esot speciāla līme žurkām. uz kartona vai finiera gabala novelk riņķi ar to un pa vidu barība. salīpot kā mušas. Bet nu tāpat nevar likt tādā vietā kur kaķis suns tiek klāt. Es gan īsti nezinu kur nopirkt, jo krautā neredzēju, varbūt kādā zoo veikalā kur graudus un tādas lietas tirgo ir.

Edgars1982, 12.marts 2016,

Tallinas un Barona stūrī ir veikaliņš kurā savā laikā bija visādi līmejamie.

micuks, 12.marts 2016, 18:55


Tie līmējamie izskatās ka nederēs. Kurš gan ar tādiem ir noķeris 10+ žurkas? Man vismaz tas nelīdzēja. Protams klēti graudi, augšā siens, ko riit ir un šamām zelta dzīva. Ar indi pēc nedēļas miers. Protams katru gadu jāatkārto.
12.marts 2016, 19:10 | links
 
Tas nekas, ka nav rijamā tiem zvēriem. Viņiem tak vajag arī vietu migai. Un ir pat sagrauzušas ar ķīmiju piesātinātas mantas un minerālmēslu maisus un etiķetes lauksaimniecības ķimikālijām apskādējušas. Rij visu.
Kādreiz bija baigi labā manta 342. Auzu pārslas. Tās baigi labi rija un baigi labi krita. Tagad tā ir citā formātā, bet lielveikalos tagad neesmu manījis. Varbūt kādā VET aptiekā ir. Nu vēl kur dzīvnieku barību tirgo var meklēt. Parasti neņemu tās indes, kuras smaržo pec konfektēm. Graudus mīl.
Ja ir peles un katru dienu sanāk iet garām, tad slazdus. Maizes garoziņu (labas maizes,, kas nejūk ārā) par ēsmu un ir OK. Graudu klētī šitā vienu gadu pāris nedēļās vairak kā 200 gab uz kādiem 10 slazdiem. Rekords diennaktī 37 gab. Nupat arī liku 3 slazdus. Kādas 30 laikam bija, nu jau nedēļu miers, stāv slazdi tukši.
Bet žurkiem, ja nav dabūjamas vecās, aizliegtās kājķeramās lamatas, kas paredzētas caunveidīgajiem, tad tikai inde. Vēl jau gan var montēt dzīvķeramās. Pēc tam jāslaktē, vai jāslīcina, ja vien noķer. Uz peļu slazdiem jauno paaudzi, kas tikko izlīdusi no alas var ielasīt. Nu tie t.s žurku sitamie slazdi, kas ir lielāki par parastajiem peļu slazdiem, tie tādām līdz vidējām žurkām der, lielās ja vien nedabū pa vārīgu vietu, tiek ārā, un tad visas paliek gudras.
Gaiseni var iegādāties, tikai jāskatās, vai nesataisa vēl vairāk caurumus laivā vai citur :)
Es parasti indi lieku divas dienas pēc kārtas, bet tā nežēlojot, tad iepauzēju, jo kas ieēd, tās paliek miegainas, un tad atkal lieku.
Žurkas ir gudras, sākumā visas neēd, ēd viena, un ja nekas ar viņu nenotiek, tad arī citas sāk ēst.
12.marts 2016, 19:50 | links
 
Un ir vēl tautas indes. Viens ir jau pieminētais korķis.
Bet ir, piemēram, parastais ģipša pulveris, ko būvmateriālos var nopirkt. Sajauc ar kaut kādiem baltajiem miltiem, auzu pārslām, cepumiem utt, ja vēl tie ar aromātu. Var mēģināt 1:1 Maisa tā, lai ēstu, ja neēd, tad vairāk tos miltus u.c Vēlams, lai būtu ūdens tuvumā. Ja ēd, tad ģipsi vairāk var likt. Ūdens bundžu arī var nolikt blakus.
Un ir vēl veļas balinātājs, pulveris. Krievu - Ļebeģ, piemēram, ja var dabūt, gan jau, ka kaut kur ir. Tāpat sajauc, ūdeni klāt nav obligāti.
12.marts 2016, 19:58 | links
 
Kādreiz maijā....
Vieta x,žurkas un daudz...
1 stāvs,atvērts logs....
Vakara cope, gruntenes, zvaniņi...
Materiālie zaudējumi-laiks,speķis,apt.200 āķu...
Vizuālais un azartiskais efekts-100% [cope,zvans pa gaisu,pretošanās,brēcieni,...norāvās...]
Kādu laiku visur smird[maitas,kurām no vēderiem,kakliem un c. vietām izdūrušies āķi]
Rezultāts-žurkas 20 gadu nav redzētas.
12.marts 2016, 20:16 | links
 
Es viņas baroju ar šo:STORM ® - tas ir rodenticīds, kas iznīcina visas žurkas un peles. STORM ® ir vienīgā žurku inde, pret kuru nevienam grauzējam visā pasaulē nav atrasta rezistence (izturība). Žurka vai pele nāvējošu preparāta devu uzņem ar vienu zilās STORM ® briketītes kumosu - atšķirībā no vecajiem preparātiem, kuri jāuzņem vairākkārt, lai saņemtu nāvējošu devu. STORM ® ēsma ir sagatavota īpašā veidā. Šī zilā briketīte: neput nesajaucas ar pārtiku un lopbarību praktiski nebojājas mitrumā negaršo mājdzīvniekiem tā ļoti garšo žurkām un pelēm STORM ® ir atļauts lietot gan privātmājās un dzīvokļos, gan sabiedriskās ēkās - pat skolās, bērnudārzos un slimnīcās, gan ražošanas telpās (arī pārtikas pārstrādē), gan pilsētu tirgos un kanalizācijas sistēmās. STORM ® īpaši piemērots zemniekiem, dārzkopjiem un augļkopjiem - tā izcilās efektivitātes un ekoloģisko īpašību dēļ! Jums pietiek tikai 3-4 reizes izlikt zilās STORM ® briketītes un grauzēji pazudīs!!! STORM ® grauzēju iznīcināšanas programmā paredzēts, ka pilnīgai grauzēju iznīcināšanai briketes izliek 3 - 4 reizes ar nedēļas starplaiku starp izlikšanas reizēm. STORM ® ir efektīvs rodenticīds - antikoagulants, kas iedarbojas gan uz žurku, gan peļu sugām, ieskaitot tās, kuras ir neuzņēmīgas pret citiem preparātiem. STORM ® vaska briketes ir izturīgas pret mitrumu, tās nepelē, nesajaucas ar pārtiku un lopbarību. VIENA BRIKETE SVER 20 G. LAI IETU BOJĀ 5 DIENU LAIKĀ, ŽURKAI JĀAPĒD 1,3 G STORM ®. AR 100 G STORM ® ( VIENA KASTĪTE ) VAR NOINDĒT 77 ŽURKAS! STORM ® aktīvā viela flokumafēns un īpašās briketes piedevas pievilina grauzējus. GARŠĪGS, BET NĀVĒJOŠS !
12.marts 2016, 20:25 | links
 
To iekopēju no reklāmraksta, bet neko nevaru iebilst. Šitām ir arī forši, ka ir "barankveidīgas", var ar stiepli piesiet, jo žurķim ir tendence aizstiept barību uz savu migu, tāpēc saliekot vairākas var noindēt tikai vienu grauzēju, ja piesiesi-paēdīs daudzi
12.marts 2016, 20:32 | links
 
Kādreiz maijā....
Vieta x,žurkas un daudz...
1 stāvs,atvērts logs....
Vakara cope, gruntenes, zvaniņi...
Materiālie zaudējumi-laiks,speķis,apt.200 āķu...
Vizuālais un azartiskais efekts-100% [cope,zvans pa gaisu,pretošanās,brēcieni,...norāvās...]
Kādu laiku visur smird[maitas,kurām no vēderiem,kakliem un c. vietām izdūrušies āķi]
Rezultāts-žurkas 20 gadu nav redzētas.

Brusis, 12.marts 2016, 20:16


TAS IR LABS VARIANTS , ir darīts lidzigi , pēctam vairākus gadus ir miers :) !
12.marts 2016, 20:35 | links
 
Nez kas to STORM ir garšojis, ja zina, ka tas ir garšīgs :)
Bet tā manta strādā vienozīmīgi. Var jau ari salauzīt to baranku un tad katrs žurķis teorētiski dabūs pa devai. Ne jau vienmēr visi dabū iekosties tajā barankā, ja kāds "boss" tur ticis pirmais.
12.marts 2016, 20:36 | links
 
Sena metode- žurku "vilks".Vairākas žurkas ar dzīvķeramām lamatām saķer un salaiž, piemēram, - tukšā 200 l degvielas mucā lai netiek laukā un var elpot.Pēc kāda laika šāmējām sāk gribēties ēst.Mucā, protams, ir tikai ciltsmāsas.Sākas dikti nežēlīgs process- kanibālisms.Tā kura paliek dzīva pēdējā, ir jālaiž brīvībā.
All rights reserved.
12.marts 2016, 20:46 | links
 
Vecmāmuļa to Storm izmanto un atzīst par labu esam. Saliek, pēc laika žurkas izsprāgst. Pāris mēnešus miers. Tad savairojas un sākas viss no gala :)
12.marts 2016, 23:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager