Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Nu un priekš kam?? Integrē un determinē ikdienā baigi?? :) es reiz vienkristālniekam liku integrāli rēķināt, lai zinātu, kurā sinusoīdas pusperiods brīdī jāver tiristors vaļā... bet biju kautkādu kvadrātu aizmirsis, ilgi nočakarējos...

AOE iet? :)
30.jūnijs 2023, 19:01 | links
 
Shm_didzis [30.jūn]: ļoti daudz kas ir atkarīgs tieši no vecākiem, ģimenes un sabiedrības apkārt. Tev ir pilna ģimene vai māte viena audzina, taviem vecākiem interesē, ko tu dari un kā tu mācies vai viņi liek mīksto, taviem vecākiem ir bablons daudz, pietiekoši vai ir maz, kur tu dzīvo, kādi tev draugi, kāda tev skola, kādas iespējas kaut ko darīt ārpus skolas, utt. No tā vidusmēra cilvēkam arī veidojas tā dzīve.
Tieši tā.
Nav tā ka viss ir atkarīgs tikai no ģenētiskas.
Videi ir ārkārtīgi liela nozīme.

Tajā skaitā arī milzīga nozīme kā skolotājs pasniedz savu priekšmetu.

Pamatskolā bija man tāds matemātikas skolotājs Zundāns.
Maz ,ka cilvēks nebija no tiem labākajiem un arī mācīt viņam īsti nesanāca.
Ne par velti viņu pa logu izmeta vienā izlaidumā.

Palaimējās ka augstskolā matemātiku pasniedza A.Buiķis viņš varēja to paskaidrot pat tādam zābakam kā man.
Kaut kā ar tiem integrāļiem un determinantiem sanāca tikt galā.
30.jūnijs 2023, 18:49 | links
 
zaraza [30.jūn]: Da štrunts tas viss... Kas piedzima, tas arī izaugs, ne skola, ne vecāki, ne sabiedrība praktiski neko nevar ietekmēt, nu mazliet kaut ko piekoriģēt. Vienmēr bērni ir bijuši dažādi. Ir grupa, kam mācību nepieciešamība pielec ātrāk, ir kam vēlāk, ir kam nekad nepielec. Uz +/- ~30 gadiem viss izlīdzinās un dzīve noliek katru tajā vietā, kur liktens lēmis. Nu ir kas neizdzīvo un aziet pa skuju taku - šmiga, narkotikas, noziedzība utt. Smieklīgākais, ka visos laikos pie visām valdībām un iekārtām tas sadalījuma % baigi nemaz neatšķiras.
Nē Zarazik, absolūti nepiekrītu, ļoti daudz kas ir atkarīgs tieši no vecākiem, ģimenes un sabiedrības apkārt. Tev ir pilna ģimene vai māte viena audzina, taviem vecākiem interesē, ko tu dari un kā tu mācies vai viņi liek mīksto, taviem vecākiem ir bablons daudz, pietiekoši vai ir maz, kur tu dzīvo, kādi tev draugi, kāda tev skola, kādas iespējas kaut ko darīt ārpus skolas, utt. No tā vidusmēra cilvēkam arī veidojas tā dzīve.
30.jūnijs 2023, 18:24 | links
 
Sēžu FFM un figēju, kā var mileniāļi pasauli sačakarēt!!! Pat Vācijā... izkrīt 2 vilcieni uz lidostu, neviens neko, mellais 1000 stāv kā aitas... agrāk pēc doičbāņa varēja pulksteni pieregulēt...
30.jūnijs 2023, 18:05 | links
 
Nu, nu... ka tik ne tā...tad jau arī ārstēt nevajag, lai mirst, kam jāmirst... mērkaķi var iemācīt ar riteni braukt, ko viņš mežā nekad nedarītu... jautājums cik % tautas dzīvē nākas ko vairāk par % un m2 aprēķināt??? Nafig tos binomus un kvadrātsaknes...
30.jūnijs 2023, 18:01 | links
 
pzdjc kā pateici ...
30.jūnijs 2023, 16:03 | links
 
Da štrunts tas viss... Kas piedzima, tas arī izaugs, ne skola, ne vecāki, ne sabiedrība praktiski neko nevar ietekmēt, nu mazliet kaut ko piekoriģēt. Vienmēr bērni ir bijuši dažādi. Ir grupa, kam mācību nepieciešamība pielec ātrāk, ir kam vēlāk, ir kam nekad nepielec. Uz +/- ~30 gadiem viss izlīdzinās un dzīve noliek katru tajā vietā, kur liktens lēmis. Nu ir kas neizdzīvo un aziet pa skuju taku - šmiga, narkotikas, noziedzība utt. Smieklīgākais, ka visos laikos pie visām valdībām un iekārtām tas sadalījuma % baigi nemaz neatšķiras.
30.jūnijs 2023, 15:40 | links
 
Diemžēl lielākā problēma ir tādi kā tu, kuri ir atrauti no realitātes.

Martins....B, 29.jūnijs 2023, 23:16


Gribi parunāt, uzraksti privāti!
Es zinu daudz problēmas, pieredze 12 gadi vecāku padomē, un vis drīzākais vēl būs daudz gadi, bet cenšos nolekt!

Cik tev bērnu, par ko rūpējies?
Cik radiem?
Cik draugiem?

Sasodīts, bet man ir iespējas izvērtēt no Rēzeknes līdz Talsiem, ieskaitot Rīgu!

Man visiem draugiem ir vismaz divi bērni, ir pa kādam kam ir trīs, bet ir arī 5, un neviens nav sociāli atkarīgs!
Pēc Jums spriežot mēs esam demogrāfiskie trusīši laikam un izņēmumi? Tālāk nekomentēšu!

Kā te teica daži labi - atrauti no realitātes! Un man jājūtas vainīgam vai?

Vienīgo tēzi par ko varu galvot par visi 100% ir tas, ka par tēvu var kļūt tikai esot tēvam, nekad nebūsi gatavs būt par tēvu, kamēr nepaliksi par to!
30.jūnijs 2023, 01:42 | links
 
Te izskatās pusidioti sākot no D beidzot ar BZXCQ.
Vecāku lomu neviens tak nenoliedz?
Skolas lomu arī neviens nenoliedz?
Kāpēc te ir problēma?
Nu tā vidusmērā?
30.jūnijs 2023, 01:12 | links
 
Un tas nav no rietumiem ievazāts liberālisms, jo tur skolās (vismaz privātajās) ir ordnungs - visi skolas formās, skolotājs ir personība, kā manā jaunībā.
Pa lielam, vainīga kā it visur, krasi atšķirīgā sociālā noslāņošanās. Gan bagātie, gan nabagie par vainīgu uzskatīs skolu.

Pēc eksāmenu rezultātiem var spriest, ka populāra ir runāšana (daiļ*iršana). Mums jau patīk teātris un dziesmusvētki; kautko notirgot un politiski apsolīt :) Otra grupa vai abas kopā labi māk angliski. Viņu nodomi ir uz pieres rakstīti - laisties tālēs zilajās. Latvijas nākotnei pilnīgi pietiek ar tiem 25% vispusīgajiem
29.jūnijs 2023, 23:52 | links
 
Davis-Di [29.jūn]: Te ir tīri skolas politika, ir soc. pedagogi, papildstundas, ja skolnieks nevar integrēties skolā, tad viņu jāmet ārā ar nosūtījumu uz specializēto skolu.
Nav vairs padomju laiki, kad visus turēja un arī tad bija kad izmeta!

Faktiski tu vaino un pieļauj ka dēļ tā viena vai dažiem skolniekiem visiem ir un būs slikti, tas pamat saknē nav pareizi.
Diemžēl lielākā problēma ir tādi kā tu, kuri ir atrauti no realitātes. Soc. pedagogs max 1 uz skolu. Klases ar 20 bērniem, 2 ukraiņi, 2 ar kodu, 2 izlaisti, 2 no sūdīgas ģimenes. Tajā vecumā, kad tu skolā apguvi 2+2, musdienās ir jāveic didaktiskā pauze. Eklasē līdz 17.00 jābūt sarakstītam visam, ko katrs perdelis sacīja, rādīja un darīja. No skolas nav iespējams dabūt ārā pat ar visām bāriņtiesām un policijām. Skola neko bērnam nevar padarīt, kamēr vecāki saka, ka grib lai tas bērns mācās tajā pamatskolā. Būtu labi izbeigt stāstīt pasakas no sava burbuļa, jo izklausies tikpat absurdi, kā es teiktu, ka tavu arbūzu izaudzēt jau neko nevajag, iemet sēklu un pēc 2 mēneši gatavs, max cena 0.10 Euro/kg. Aizej uz kādu vidējas pilsētiņas skolu gadu norauj un tad pastāsti par skolas politiku un par to, ka nav jau tik hujova kā padomju laikos. 80% problēmas vecākos, 19% sistēmas un to 1% skolotājos, kur tomēr sistēma ilgus gadus ir atļāvusi strādāt skolā ar 5 bērnu klasēm, tad nu iemetot lielājās pēc mazo slēgšanas, viņi nevelk. Atdod skolai autoritāti un būs kārtībā, kamēr vecāki visu kontrolēs un bez mazākā iemesla varēs čakarēt skolu un skolotāju, nekas labāk nebūs. Jaunie skolotāji pamet skolas ne jau bērnu dēļ, bet vecāku.
29.jūnijs 2023, 23:16 | links
 
Matemātiku vēl jau ir kas normāli māca. Bet, ja gribi iet mācīties augstskolā, kur vajag fiziku, ķīmiju, bioloģiju, tad jau ir problēmas, jo mazpilsētas skolotāju, kas var kvalitatīvi iemācīt ir maz.
29.jūnijs 2023, 19:20 | links
 
Ir izņēmumi gan skolnieku , gan vecāku vidū, bet nevajag samazināt skolotāju lomu.
Parēķiniet paši cik skolotāji pavada laiku ar bērnu un cik vecāki, piemērs no darbadienas:
8-18:00+ skola un pulciņi, ~18:00-22:00 mājasdarbi, pamata pienākumi mājās, vakariņas, brīvais laiks un laiks ar vecākiem!
Nesaku, ka vecākiem nav jāstrādā ar bērniem ir, bet būtiskākā loma bērna izglītības attīstībā ir un paliek uz skolotāju pleciem, ja skolotājs kāda iemesla pēc buksē, tad arī bērns buksēs un kā mēs zinām, ja mācības ielaiž, tad panākt nav viegli!
29.jūnijs 2023, 14:48 | links
 
Visas, protams, nav slēgtas...Ir jau arī bērni, kuri nekādi neiekļausies parastā skolā.
29.jūnijs 2023, 14:40 | links
 
Speciālās skolas nav slēgtas, tādas vēl pastāv. Vienīgi skolniekus "ar kodu" cenšas integrēt parastajās skolās, kas bieži vien rada problēmas ne jau tāpēc, kas skolēnam grūti ko iemācīties, bet gan uzvedības problēmas, nereti tam nāk vēl līdzi vecāki, kas par visā vaino skolu, skolotājus nevis savu bērnu, kurš mācīties vienkārši negrib. Eksāmenos arī tad ir rezultāts.
29.jūnijs 2023, 13:51 | links
 
Davis-Di [29.jūn]: Te ir tīri skolas politika, ir soc. pedagogi, papildstundas, ja skolnieks nevar integrēties skolā, tad viņu jāmet ārā ar nosūtījumu uz specializēto skolu.
Nav vairs padomju laiki, kad visus turēja un arī tad bija kad izmeta!

Faktiski tu vaino un pieļauj ka dēļ tā viena vai dažiem skolniekiem visiem ir un būs slikti, tas pamat saknē nav pareizi.
Tieši pretēji - es saku, ka dēļ tiem, kas paši negrib, skolotājam nav jāraujās pušu un jāmokās dēļ viņiem, bet jāstrādā ar tiem, kas grib, lai neciestu motivēto bērnu izglītība, tikai problēma tā, ka tādu, kam viss vienalga paliek arvien vairāk un neizbēgami paliek arī vairāk nenokārtoto eksāmenu, krītas vidējais līmenis u.t.t. Mans personīgais viedoklis - viss sākās ar audzināšanu ģimenē.
Par tiem soc. pedagogiem, papildstundām un ārā mešanu - nu nez pilsētās gan jau tā arī ir, bet mazajās skolās, kur 8 - 9 skolēni klasē, no kuriem vēl kādi 3-4 ir programmas bērni, nevienu ārā nemetīs, bet par tiem pašiem vēl cīnās. Turklāt akūti trūkst pat pamata skolotāju nemaz nerunājot par papildus pedagogiem vai ko tādu... Jā, skumji, bet fakts. Personīgi es pilnībā nesaprotu speciālo skolu slēgšanu un to integrācijas sistēmu, jo neticu, ka tas nevelk uz leju spējīgos un nekavē mācību procesu klasē, kur no 9 bērniem 4 ir programmas bērni...
29.jūnijs 2023, 13:39 | links
 
Nevajag bērt visu vienā čupā !
Internātskolas ir skolas, ur mācās, kas nevar izbraukāt !
Es runāju par tiem kas ir ar novirzēm (kodiem) bet vēl nevienam nav ielauzuši bēninus, vai zīmuli acī iesprauduši !!! Un līdz tam brīdim viņi integrējas !!
Daddy,, muļķības par to iekaustīšanu !!
29.jūnijs 2023, 12:34 | links
 
Jau sen nav tadu specskolu !! Integrācija vai zinies !

Jon-Hill, 29.jūnijs 2023, 11:55


http://www.viss.lv/katalogs/internatskolas/latvija/
29.jūnijs 2023, 12:20 | links
 
Jau sen nav tadu specskolu !! Integrācija vai zinies !

Jon-Hill, 29.jūnijs 2023, 11:55


iekļaujošā sistēma, lai skolotāji & klasesbiedri cīnās ar vienu "vunderkindu"... mazdēls (mazās klases) sūdzējās par vienu kurš stundas laikā dzied pilnā kaklā, rāpo starp soliem, karoč izpildās...nevarot koncentrēties... saku sūdzies mammai, lai sūdzās skolotājai. esot sūdzējies, neviens neko...

es saku, nu tad iešauj šim pa muti drusku, ja kas, es iešu lamāties...un zin esot palīdzējis!!
29.jūnijs 2023, 12:17 | links
 
Jau sen nav tadu specskolu !! Integrācija vai zinies !
29.jūnijs 2023, 11:55 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager