Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Stichling [25.aug]: Wow! Palasīju, ko jūs rakstat šeit! 4K netto būvniecībā? 7k netto lauksaimniecībā? Ar vidējo izglītību? Lai ir…
Cik tad saņem skolotāja vidusskolā vai sertificēts ārsts valsts slimnīcā uz vienu slodzi?
Internetā viņi drusku pārspīlē ja neesi pamanījis. Kombainieris 7k, nu ja kā tad. :) ja ir savs kombains un savs rudzu lauks, mierīgi, un vairāk.
Kadi 90% lv iedzivotaju nenopelna īpaši vairak par 1000 eiro mēnesī, 4k 7k, tās ir nesasniedzamas summas parastam 8 stundu dienā rabotņikam.
25.augusts 2023, 23:55 | links
 
Tavu leiputriju izlasot var nedēļu driģenes nedzert. Būsi apstarots.
Es oponēšu tavam leiputrijas stāstam otru pusi par kuru tu izvairies runāt.
Factfullness autors bija Zviedrs, kur viņa galvenā atziņa par pandēmiju ierobežošanu ir blakus nevēlamas sekas. Tāpēc zviedru modelis neierobežot bija pareizs. Jo kā tu te kariņam pateicies par 500€. Šī lēmuma rezultātā pēc kovida daudzi vairs uzņēmumi neatvērās. Jā atvērās It leiputrija, omnivas utt. Bet stāsts daudziem uzņēmumiem beidzās.
Tava pieminētā Rēzekne šodien ir uz bankrota sliekšņa. Cik tur miljonu iztrūkums. Vizuāli nebaudāmākā pilsēta Latvijā, bomžaini krievi. Vienīgā pilsēta kur esmu apzagts.
Par tavu puisi kurš kaut kādā likumsakarībā ticis jau pie zemes gabaliem, malacis, tas nav viņa nopelns un zināšanas, bet likumsakarību kopums. Ja tavs puiss zemgalē būtu uzsācis zemkopību es saprastu, meistars un māka. Graudkopība ir vienīgā nozare, kas lauksaimniecībā kaut cik sakarīgi ir attīstījusies, kur ir izveidoti kooperatīvi, latraps, vaks utt.. jeb saražoto vari nogrūst. Milzīgs nozares lobijs. Visas pārējās nozares velk galus, jeb paēdis esi labākajā gadījumā. Un strādā vēl citur, lai stutētu to lauksaimniecību.
Un es ar pazīstu miljonārus, malači ar 3000ha meža īpašumiem utt. 50 ferarri noteikti sanāktu. Bet viens liels, bet kur tie meži uzradās. No taviem piesauktajiem dzērājiem, tās ir veselas ģimeņu kopas, kam mantojumā piederēja standartā 6-15ha. Tad vari parēķināt cik ģimenes ir beigušas eksistēt šajā dzīvotnē, dzimtu māju pamešanu. desmit gadu laikā 30% cilvēku vairs nav. Lielo lauksaimnieku veiksmes stāsts ir tikai uz citu cilvēku pazušanas rēķina, jeb citu resursu piesavināšana. Šie cilvēki nav radījuši pievienoto vērtību, kur radītas darba vietas, dzīvotnes. Tā ir primārā lauksaimniecība.
Jā cilvēki, domā, maina, dzivesvietas, nozares. Un tā tendence nav glaimojoša. Ja man šodien jadomā no laukiem iet prom, ne jau riga ir tā, kas vilinas. Utaino pilns, burzma, krievu okupācijas draudi. Tad izvēlies protams kaut kur tālāk. Katram savi kriteriji. Un tas ir fakts. Cilvēku skaits krit. Kā zaraza aprakstīja, tas ir resurss ko vajag un ir svarigs.
Kopš krimas 2014.g. Latvijā nav ienākusi neviena lielā ražotne, veikali neskaitās.
Tā nav čīkstēšana, bet realitāte. Ik gadu Valstī pazūd tāda pilsēta kā Valmiera.
Mūsdienu būvniecība turas tikai uz projektiem ES fondiem. Tas ir nožēlojami.
25.augusts 2023, 23:44 | links
 
Os555 [25.aug]: Tie smilkstētāji ir labāk dzirdami, jo tiem kam viss ir ok vienkārši internetā neko neraksta,
Pilnīgi noteikti. Vairums neraksta, pasmīn.
Man bieži uzdevuši jautājumu- nah tev to vajag. Ar brīvo laiku kā ir tā ir. Nelietoju ne FB ne ne instagram ne ko citu.
Lasu un rakstu šeit.

Smēķēju, kamēr kūp dūmi, palasu uzrakstu.
Sen esmu pieņēmis, ka man nav vēlēšanās būt 100% efektīvam. Atļaujos dzīt luni kad to prasās.

Strādājot ar pilnu atdevi esmu pāris reizes kapitāli izdedzis. Tamdēļ esmu atradis balansu, priekš sevis optimālu.
25.augusts 2023, 22:49 | links
 
Wow! Palasīju, ko jūs rakstat šeit! 4K netto būvniecībā? 7k netto lauksaimniecībā? Ar vidējo izglītību? Lai ir…
Cik tad saņem skolotāja vidusskolā vai sertificēts ārsts valsts slimnīcā uz vienu slodzi?
25.augusts 2023, 22:36 | links
 
Labi. Ir Tev arī taisnība Raimi. Es pārspīlēju nedaudz cik skaisti viss ir. Daudziem tiešām nav iespējas izglītoties un mainīt darbus un kas ir labi cilvēki. man žēl tos cilvekus.

Bet nu atzīsti, kair pa daudz vaimanas internetā cik viss ir slikti, kaut nu nav nemaz tā. Tie smilkstētāji ir labāk dzirdami, jo tiem kam viss ir ok vienkārši internetā neko neraksta, jo ir svarīgākas lietas. Es arī atmetos.

Svētdien uz Lielupi kādu līdaku nobučot jāaizbrauc :)
25.augusts 2023, 22:06 | links
 
Os555 [25.aug]: Varbūt vajag laicīgi padomāt pašam par sevi un nestrādāt par auklīti vai sētnieku līdz 50 gadiem? Tā ir katra paša izvēle jau no pusaudža gadiem par ko mācīties un plānot savu nākotni, lai 50 gados neaatopas “ o ble, nemācījos, strādāju pa sētnieku a tagad nevaru apmaksāt rēķinus. Karins pimps, valdiba zog”… Ko sēsi to pļausi.

Man 48 eiro gadā nodoklis. Ceru, ka vismaz daļa iegāja fantastiskajā veloceliņā no imantas uz bolderāju. Nedēļā vismaz reizi izbraucu, sporta pēc. Pirms tam miskaste bija, tagad forši, sakopts viss.

Es redzu kur paliek mana nauda. Mammai un tantei solīdas pensijas(pašas gan pa 30+gadiem oficiāli strādājušas un nodokļus maksājušas pat godīgajos 90ajos), covid laikā 3-5 dienas biju ezerā valsts apmaksātās brīvdienās, par bērniem piedzimšanas pabalsti forši, vajadzības gadījumā ņemu B lapu un palieku ar bērniem mājās. Dārziņš par brīvu tieši no 1,5 gadu vecuma. Aa nu tur ēšanai eiro dienā jāpiemet.
Tā vien šķiet ,ka dzīvo paralēlajā dimensijā.
Neredzi vai negribi redzēt realitāti. Lai varētu pilnveidot sevi, izglītoties, augt, vajag kā minimums laiku.

Ja cilvēks jau tā kapā divos darbos un galus knapi velk kopā. Kad viņam vēl studēt ? Un nočakarējies tā, ka līdz gūltai knapi tiek. Nu pieņem to lietu, ka ne katram cilvēkam ir 150 IQ. Ir daudzi darbi ,kas ir ļoti vajadzīgi, bet zemu apmaksāti. Ir simtiem apstākļu kamdēļ cilvēks ko gribētu, bet nav tādas iespējas.
25.augusts 2023, 21:51 | links
 
Man pavasarī bija pieredze ar santehniķiem, kad par nepilnu dienas darbu prasīja 600€, beigās gan ar FB palīdzību atradu sakarīgu meistaru par 300€, kad zvanīju firmām, tad firmas parasti prasīja 50-75€/h un visi teica ka jāgaida ~2x nedēļas, tas Rīgā.
25.augusts 2023, 21:49 | links
 
Tā ir, ja man un man tuvajiem viss sajebis, tad kariņš arī sajebis. Kuriem nav tie lašaras.
25.augusts 2023, 21:44 | links
 
Nez kāpēc Jūs vainojiet Kariņu, valdību ja paši apstipriniet, ka cilvēki nemācas, Kariņš dzina prom no skolas sola?
Cilvēki kas nemācās vai nav spējīgi mācīties arī neveido lielu pievienoto vērtību, ja nav pievienotā vērtība neviens arī vairāk nemaksās!

Rīgā elektriķi un santehniķi uz haltūrām plēš nenormālu piķi, faktiski tos 4k nopelna nestrādājot visu mēnesi, tie kas strādā kvalitatīvi viņiem ir rinda!

jegersz, 25.augusts 2023, 20:42


Būvniecībā daudzi pašlaik ir ciparus kosmosā uzrāvuši. Tos 4000 ar haltūrām ir grūti nopelnīt, faktiski dēļ pārrāvumiem darbos. Standartā privātie speciālisti savās tāmēs paredz 200e dienā + visādi sīkumi. Nu jau arī remonta speciālisti pietuvojas šim ciparam. Ja būs vajadzīgs LABS betonētājs, tāds kas ar veidņiem un stiegrām tiek galā veidojot eksponētas virsmas prasīs vēl vairāk. Galvenā problēma ir tanī ka SIA šīs algas maksāt nevar, piemetiet vēl nodokļus, firmas procentu, priekšniecības virsbūvi un rezultātā nepaceļams cipars. Šī iemesla dēļ daudzi kas ir izauguši līdz labam meistaram arī pamet uzņēmumus, kas atkal tur pilnībā degradē vidi.
Šodien daudzu iemeslu dēļ vienā nozarē strādājošiem darbiniekiem algas var atšķirties pat x2 un x3 - tāda laikam priekšniecība.
Latvijas lielākā problēma ir virsbūves virs darbiniekiem, totāli truli iepirkumi, šausmīga birokrātija daudzos virzienos. Mums ir maza valsts, tātad arī visiem valdības koridoriem jābūt attiecīga garuma. Citādi katra kapeika tiek tik drastiski apgrauzta ka līdz saņēmējam nonāk izsmiekls nevis alga.
25.augusts 2023, 21:38 | links
 
Tu redzi, bet vairums neredz. Un atceries, ka tavu bezmaksas augstskolas izglītību nodrošināja arī no tā sētnieka vai auklītes nodokļiem.
25.augusts 2023, 21:35 | links
 
Varbūt vajag laicīgi padomāt pašam par sevi un nestrādāt par auklīti vai sētnieku līdz 50 gadiem? Tā ir katra paša izvēle jau no pusaudža gadiem par ko mācīties un plānot savu nākotni, lai 50 gados neaatopas “ o ble, nemācījos, strādāju pa sētnieku a tagad nevaru apmaksāt rēķinus. Karins pimps, valdiba zog”… Ko sēsi to pļausi.

Man 48 eiro gadā nodoklis. Ceru, ka vismaz daļa iegāja fantastiskajā veloceliņā no imantas uz bolderāju. Nedēļā vismaz reizi izbraucu, sporta pēc. Pirms tam miskaste bija, tagad forši, sakopts viss.

Es redzu kur paliek mana nauda. Mammai un tantei solīdas pensijas(pašas gan pa 30+gadiem oficiāli strādājušas un nodokļus maksājušas pat godīgajos 90ajos), covid laikā 3-5 dienas biju ezerā valsts apmaksātās brīvdienās, par bērniem piedzimšanas pabalsti forši, vajadzības gadījumā ņemu B lapu un palieku ar bērniem mājās. Dārziņš par brīvu tieši no 1,5 gadu vecuma. Aa nu tur ēšanai eiro dienā jāpiemet.
25.augusts 2023, 21:31 | links
 
Pļac, daudzi, arī es te varētu plātīties ar saviem panākumiem bizītī. Bet ko darīt tiem 50-60 gadīgajiem mazpelnošajiem? No auklītes par programētāju? No sētnieka par elektriķi? Jeb pajāt kā tiem rēķinus nomaksāt.
25.augusts 2023, 21:12 | links
 
Tu esi ideālais pilsonis, visērtākais.
Maksā nodokļus , visus rēķinus. Laimīgs kā zilonis.
Un galvenais neuzdod tos neērtos jautājumus, kur paliek Tava naida.

Tik liels ceļa nodoklis, kāda velna pēc ceļi tik sūdīgi, ka hadeni var iznīcināt vienā sezonā.

Nodokļi tik lieli, bet kāpēc budžetnieki sūdzās.

Elektrība tik dārga, bet jāsēž nedēļu bez tās, Rīgas pievārtē ne nekurienē.
( Rajecka gausās)

Var skaitīt gari.

Jā, atbilde vienkārša. Tādu kā Tu ir maz, bet varbūt tamdēļ, ka daži zog pārāk daudz .

RaimisD, 25.augusts 2023, 21:01


Raimi apskaties cik PVN sastāda no budžeta ienākumiem un kāda ir IKP proporcija.
Tad varbūt sapratīsi, kas zog, ka nepietiek ne skolotājiem, ne ceļiem!
25.augusts 2023, 21:06 | links
 
Os555 [25.aug]: Visu savu mūzu strādāju tikai oficiāli, nevienu aplokšnu algu neesmu saņēmis. tas ir mans devums Latvijai.
Tu esi ideālais pilsonis, visērtākais.
Maksā nodokļus , visus rēķinus. Laimīgs kā zilonis.
Un galvenais neuzdod tos neērtos jautājumus, kur paliek Tava naida.

Tik liels ceļa nodoklis, kāda velna pēc ceļi tik sūdīgi, ka hadeni var iznīcināt vienā sezonā.

Nodokļi tik lieli, bet kāpēc budžetnieki sūdzās.

Elektrība tik dārga, bet jāsēž nedēļu bez tās, Rīgas pievārtē ne nekurienē.
( Rajecka gausās)

Var skaitīt gari.

Jā, atbilde vienkārša. Tādu kā Tu ir maz, bet varbūt tamdēļ, ka daži zog pārāk daudz .
25.augusts 2023, 21:01 | links
 
nu es jau teicu - bakalauru sākām 38, pabeidzām 6. no tiem maģistru uzreiz turpinājām 5, no citām fakultātēm pienāca vēl 3 studenti. pabeidzām 2 cilvēki no 38. visādi tur iemesli bija. bērni kādai piedzima, kaut kam veselības problēmas. a lielākajai daļai "par grūtu".

par 4k mēnesī teica sia arčers būvuzraugs. visādi dibenroči / rukožopi, kas pa uzzīmētu līniju nevar vadu sienā taisni ievilkt, jā.. pa 2k un mazāk ir gatavi strādāt. a cilvēks, kas pats var ar izpratni uzprojektēt optimālu elektrotīklu, un to izveidot / vai uzraudzīt darbu tādā kvalitātē, ka nav 2x jāpartaisa prasa 4k.

čoms Se finace nodibināja 2009 gadā laikam. sitās kādus 10 gadus kamēr līdz lambordžini tika un tad vēl 3 kamēr līdz ferarri. Pie skanstes birojiem stāv var paskatīties. viegli nebija, bet nu pats uztaisīja naudiņu.

nez, godavārds nezinu nevienu, kas būtu tiešām centies kaut ko sasniegt un agrāk vai vēlāk nebūtu izdevies. un zinu ļoti daudzus, ikdienā kā pagadās strādā ka tik neatlaiž, čīkst par visu, raud par nodokļiem, mazo algu, karins pimpa, lietuvā pa 3 centi letaks dizels, un pa 10 siers lidla. dirsā dirsā.. tajā pašā laikā ir izlasījuši 2 grāmatas mūžā, bet tiktokam, facebook un tv atrodas 6h dienā mierīgi. Pudelei un cigaretēm, automātiem feniksā nauda vienmēr ir a kursiem, online izgītībai vai kaut vai ieguldīt fondos savai nākotnei naudas nav, jo... karins pimps, valdība zog, lietuvā lidlā siers lētāks utt pa apli.

ja to upura un cietēja mentalitāti izdotos cilvēkiem atmest, daudz skaistāka dzīve būtu gan pašiem gan apkārtējiem un beigās arī Latvijai.

Lab jābrauc strādāt, dot savu pienesumu Latvijas attīstībai :)
25.augusts 2023, 20:56 | links
 
Nez kāpēc Jūs vainojiet Kariņu, valdību ja paši apstipriniet, ka cilvēki nemācas, Kariņš dzina prom no skolas sola?
Cilvēki kas nemācās vai nav spējīgi mācīties arī neveido lielu pievienoto vērtību, ja nav pievienotā vērtība neviens arī vairāk nemaksās!

Rīgā elektriķi un santehniķi uz haltūrām plēš nenormālu piķi, faktiski tos 4k nopelna nestrādājot visu mēnesi, tie kas strādā kvalitatīvi viņiem ir rinda!
25.augusts 2023, 20:42 | links
 
raimondsL [25.aug]: Kad mācījos DITF, visi bija budžetā. Diplomu saņēma 1/6 daļa. Pārējie atkrita.
Nu redz, reālajā dzīvē procentuāli ir vēl sūdīgāk, kā mani pieņēmumi. Tā ka es vēl esmu optimists :)
25.augusts 2023, 20:28 | links
 
Kad mācījos DITF, visi bija budžetā. Diplomu saņēma 1/6 daļa. Pārējie atkrita.
25.augusts 2023, 19:59 | links
 
Pie manīm arī strādājuši un strādā mākslas akadēmijas maģistri metālapstrādē . Nu pelna 600-700eur labā mēnesī. Jā ,ir darba disciplīnas trūkumi ,nu arī alga attiecīgi.
Vai par 2-3k viņi strādātu kā uzvilkti, iespējams, bet varbūt nē. Pirmo laiku jā, bet tad es viņus atlaistu, jo nebūtu darba.

Ar tādām algām es nevienā iepirkumā neuzvarētu.
25.augusts 2023, 19:57 | links
 
Jāā, Os555 pēc Tava dzīves stāsta kaut ņem un raksti grāmatu,, Es sevi izveidoju pats"
Diemžēl šim veiksmes stāstam saistība ar realitāti ir visai maza.

Cik daudz studentu, kas pēc pirmā semestra tiek budžetā un tādā statusā arī pabeidz studijas ?
80% ir tie kas knapi izkuļās vai nepabeidz vispār.

Viņiem Tu saki- celies un ej , tu vari vairāk.
Pamatā jau šie 80% arī sastāda sociuma lielāko daļu. Kaut kā kuļās.
Ferrari, draugam, kas nopelnīts ar savām rociņām. Alga 4 pakas mēnesī elektriķim :)

Nemaldini tautu.
Konkrētajā profesijā ir valsts noteikta minimālā stundas likme. Ja labs meistars maksā divas vai trīs likmes. Vai maksā par gabaldarbu, ja rokas un galva strādā tad nopelna vairāk, bet ne 4000 eur mēnesī, arī ar haltūriņām nē.

Kamdēļ kādam maksāt četras, ja par divām ir kas strādā.

Izcili galdnieki, kokgriezēji ar labi ja caurmērā divīti mēnesī nopelna.

Čomam uzņēmums.
Projektē un instalē elektro komunikācijas lielveikaliem, tirdzniecības centriem.
Viņš teica ka 4 pat viņam ar visiem saviem RTU maģistriem nesanāk, kur vēl strādniekam, kaut ar zelta rokām.

Bet ja konkrēti par tēmu, tad Latvijas valsts pārvaldē nav ,,Vissirslikti.lv" ir vienkārši dirsā un jo tālāk jo trakāk.
25.augusts 2023, 19:45 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager