Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Ok Bruno. Šajā sakarā tik viens ieraksts. Nezinu par ko Tu strādāji Latvenergo sistēmā, bet irst vari kādam citam. Šo sistēmu es zinu sen, pat neiedomājami sen. Mana ģimene, šajā sistēmā ir no 1963.gada. Vislielākais darba stāžs bija mammai(no 63ā līdz 2017.). Viņa izskolojoties, tika no laborantes, līdz pietiekami normālam amatam(lai vieglas smiltis, nu jau).
Par algām, darba apstākļiem , bonusiem utt, zinu ne no stāstiem.
Ja Tu tiešām strādāji no 1979. līdz 2015.gadam un tagad pensijā, tad nestāsti, ka ar šo pensiju nevari izvilkt...
Nekā personīga, bet nekul tukšus salmus.
P.s. To, ka pateicoties AŠ darbībai, šī sistēma tika sasipta, tas gan, piekrītu. Bet nu, ja neskaita valdes un padomes, tad šajā struktūrā (visos uzņēmumos), strādā pietiekoši daudz profesionāļi
30.jūnijs 2020, 20:46 | links
 
Daži toreiz dzīvoja labāk, daži šodien dzīvo labāk. Man liekas, ka vidējais dzīves līmenis ir augstāks tagad. Bet tas kā salīdzināt kas ir labāk, žigulis 80jos vai Audi pašlaik.
30.jūnijs 2020, 20:43 | links
 
Malgomajfisk [30.06.20]: Bruņčik cenas gribi acerēties?
Krogū karbonāde1,2-1,6 rbļ
Polš-5-6rbļ
Dziesmu dāmai pasūtīt-5 rbļ
Veikalā lētais Taizels,Agdams vai Venta,Volga 1,02-1,17 rbļ :DD
.....alga vidējā 150 rubļi.
30.jūnijs 2020, 20:42 | links
 
Bruņčik cenas gribi acerēties?
Krogū karbonāde1,2-1,6 rbļ
Polš-5-6rbļ
Dziesmu dāmai pasūtīt-5 rbļ
Veikalā lētais Taizels,Agdams vai Venta,Volga 1,02-1,17 rbļ :DD
30.jūnijs 2020, 20:40 | links
 
Sula, astoņdesmitajos viesnīcas Latvija restorānā kārtīgas pusdienas diviem- 7rbļ. Jūrmalas bārā, arī dienā, ieejas maksa piečuks no kakla. Krievi parasti šķendējās- obģiralovka un prom. Bet tā plusojās rēķinam.
Valmierā pusdienas vai vakariņas~ trī rubļa. Plus tanci, i inogda s j... ! ( oi, oi dovolno casto) Virtuve, ne par kaunuma matu sliktāka kā Latvijā un paēdis, ka pēcpuse šķirbīnā!
30.jūnijs 2020, 20:28 | links
 
Puiķi,tur nav ko kašķēties.Katrā laikā ir un bija savi plusi un mīnusi.Tas kā mēs dzīvojam ir atkarīgs tikai no mums pašiem.Bruņčiks un arī es izmantoja tās sistēmas mīnusus un nepilnības lai defektu pārvērstu efektā...) Tagad lai to efektu sasniegtu vajadzīga vai nu daudz lielāka piepūle,vai nu jābūt viltīgam divkosim lai varētu piesūkties pie valsts pārvaldes...Katrā laikā sava pieeja.Bet man visvairāk žēl tos vecos ļaudis,kas nemācēja ne tajos laikos pielāgoties,ne vairs šajos laikos spēj to veikt.Braucot uz Zviedriju ar prieku var noskatīties cik labi un kvalitatīvi tur jūtas vecāka gājuma ļaudis...
Mūsu paaudzi sagaida diezgan drūmas vecumdienas...
30.jūnijs 2020, 20:20 | links
 
Dakterp, kad sapņoju, parasti, aizveru abus ačus!
Savas augstprātības un iedomības dēļ, darbagaitas uzņēmumā beidzu pirms 5 gadiem. Ja tehn. politiku uzņēmumā sāk virzīt pārtikas tehnologi un citi plaša profila spciālisti, partiju ielikteņi, kuriem viens pīpis Wati vai Volti un pie tam vēl špilkās, prom- neatskatīdamies.
Nebūtu bijis ģimenes uzņēmums, kuru vadīja kundze, nebūtu ne fiš, ne fleš. Pat labākajam draugam Sulas Kārlēnam nenovēlu iztikt no plikas algas!
Tur augšā muļķi nesēž, sunc jātur pusēdis un ķēdē.
30.jūnijs 2020, 20:08 | links
 
Jā orest padomijā penši ar 80 rubļu (manai rīgas vecmammai) pensijām (laukos pat bija mazākas) katru dienu gāja uz restorāniem, sapņo tālāk. Mana vecmamma arī tad dzīvoja uz nabadzības robežas.
30.jūnijs 2020, 20:00 | links
 
Es strādāju Valmieras SŠ un man iedeva rūpnīca 3istabu dzīvokli.Komunists nebiju,pat komjaunietis nebiju.Alga bija 300,400rubļi mēnesī.Gāju gan uz krogu gan uz kafeinīcu.Divreiz mēnesī braucu uz Igaunija pildīt pārtikas programmu.Tagad 30gadus jau krogā neesu bijis,nau tādas naudas.Pensija ir ubagu pabalsts,pat cigaretēm nepietiek.Galīgi nesūdzos ka krievu laikos būtu bijis slikti dzīvot.Brīvā Latvijā sakruķija tādas īres un komunālos ka nācās samainīt 3istabu dzīvokli pret 2istabu vecā būdā.Labi ka 3bērni kuri regulāri palīdz,savādāk bomžiks!Lai te kāds nedirš ka nemaksāju nodokļus.Es brīvālatvijā nostrādāju 5gadus par 37lati un 50lati mēnesī.Kādus nodokļus no tādas algas var nomaksāt.

orests, 30.jūnijs 2020, 19:49
Žēl vecozēn ka tā,bet jasaprot ka tās ir okupācijas sekas,to valsti 50 gados izvaroja kremlis,un turpina vēl šodien varot.Tas pats bijušais premjers,cūkdelfīns,tīrākais kremļa aģents,kas tagad veiksmīgi iekārtojies latvijas gāzē un turpina apzagt latvijas tautu
30.jūnijs 2020, 19:56 | links
 
Dakterp.
Rīga būs sakārtota tad, kad pilnībā nomainīs un sakārtos apakšzemes komunikācijas!!!
Tas, ka parakņājas šur tur, kā iepriekš uz Brīvībenes, tāda praizervatīva lāpīšana ar dzeloņdrāti.
Pat nespēju iedomāties, kā šādā pilsētā kā Rīga, šos inženiertehniskos tīklus būtu iespējams reāli rekonstruēt un modernizēt.
30.jūnijs 2020, 19:51 | links
 
Nezinu, ko un kā jūs, tik es arī nebiju nekāds pelēkais miljonārs. Alga neliela. Bet uz “sieviešdienu” biju Pīterī ar tulpēm. Tad dažus gadus ar agrajiem kartupļiem. Uz 1. septembri ar dāliju kravu.
Tā kā varēju atļauties gan Levi’s dungriņus, gan kārtīgu Seiko, gan Jūmalas un Rīgas restorāni nebija sveši. Arī Tallinā kā savējais. Armijas drauga sievasbrālis kūrēja varjatē hotel Viru.
Tik šad tad no Rīgas sanāc ar taxi uz Valmieru gāzt, lai nākošajā diena paspētu uz darbu.
Darbavietas lielajās sanākšanās, kurās parasti kāds
čekas pārstāvis centās masas vest pareizajā virzienā, tiku minēts kā pinnis komunizma cēlāju veselīgajā sejā.

BrunoL, 30.jūnijs 2020, 19:39

Redz Bruno, pats arī atbildēji....
Tagad strādājot šajā darba vietā, nebūtu ne uz Pīteru jābrauc, ne kartupeļi "jādzen", ne dālijas (Jo tās arī skaitās darbs un ne tas vieglākais).
Tagad vnk varētu i uz restorānu, i ja ļoti vajadzētu, ar taxi uz mājām...
30.jūnijs 2020, 19:50 | links
 
Es strādāju Valmieras SŠ un man iedeva rūpnīca 3istabu dzīvokli.Komunists nebiju,pat komjaunietis nebiju.Alga bija 300,400rubļi mēnesī.Gāju gan uz krogu gan uz kafeinīcu.Divreiz mēnesī braucu uz Igaunija pildīt pārtikas programmu.Tagad 30gadus jau krogā neesu bijis,nau tādas naudas.Pensija ir ubagu pabalsts,pat cigaretēm nepietiek.Galīgi nesūdzos ka krievu laikos būtu bijis slikti dzīvot.Brīvā Latvijā sakruķija tādas īres un komunālos ka nācās samainīt 3istabu dzīvokli pret 2istabu vecā būdā.Labi ka 3bērni kuri regulāri palīdz,savādāk bomžiks!Lai te kāds nedirš ka nemaksāju nodokļus.Es brīvālatvijā nostrādāju 5gadus par 37lati un 50lati mēnesī.Kādus nodokļus no tādas algas var nomaksāt.
30.jūnijs 2020, 19:49 | links
 
Nezinu, ko un kā jūs, tik es arī nebiju nekāds pelēkais miljonārs. Alga neliela. Bet uz “sieviešdienu” biju Pīterī ar tulpēm. Tad dažus gadus ar agrajiem kartupļiem. Uz 1. septembri ar dāliju kravu.
Tā kā varēju atļauties gan Levi’s dungriņus, gan kārtīgu Seiko, gan Jūmalas un Rīgas restorāni nebija sveši. Arī Tallinā kā savējais. Armijas drauga sievasbrālis kūrēja varjatē hotel Viru.
Tik šad tad no Rīgas sanāc ar taxi uz Valmieru gāzt, lai nākošajā diena paspētu uz darbu.
Darbavietas lielajās sanākšanās, kurās parasti kāds
čekas pārstāvis centās masas vest pareizajā virzienā, tiku minēts kā pinnis komunizma cēlāju veselīgajā sejā.
30.jūnijs 2020, 19:39 | links
 
KurmisZ [30.06.20]: raihs [17:49]: KurmisZ [8m]: raihs [29m]: Ja tu nezināji, Rīgu 11 gadus vada zaglīga vate. Visas rezerves izzagtas, "konsultantu" ordas strādājušas godam... Kas Matīsa ielai vainas? Ja saimniekiem piespiestu kopt savus īpašumus, tad būtu skaista iela ar senām ēkām. Tā pati manējā - ja tu redzētu, kāda tā izskatījās , pirms es tur atvēru veikalu!? Nodrupis grausts! Blakus veikalu saimnieki-vates ne kapeiku neiedeva fasādes remontiem- "a čo, i tak horošo"... Sādžas gēni...Tu nepamaniji, ka valstī latvieši valdija vairāk kā divdesmit gadus. Un kur tad mēs esam?Klauns!Tik izzagta un nolaista Rīga nav bijusi NEKAD!Varbūt minēsi konkrētos uzvārdus, kuri tie ir!? Aptaisīsies, kad paskatīsies, ka latviešu uzvārdi visur figurē. :DDD
Kā jau te 100x ir minēts- vatņiks & urla nav tautība. Tādu Sandi Bergmani es kā pirmo pie sienas pieliktu. Nu labi, kā otro...
30.jūnijs 2020, 19:32 | links
 
Vot dirsējs brunītis! Māte man ar augstāko izglītību, ķīmiķe, Rīgā dzimusi, bet dzīvokli viņai nedeva. Ilgstoši strādāja par laboratorijas vadītāju kažokādu fabriķī, alga nekāda, no rokas mutē. Puse kolēģu zaga stiepjot kažokādas ārā zem apģērba, tie tad arī pēc pārgudrā brunīša loģikas grozījās un dzīvoja labi. Jo ar vienu nerca ādiņu pa kreisi nogrūžot varēja nopelnīt vairāk kā ar mēneša oficiālo algu. Tik regulāri taisīja oblavas un zaglēnus pieķēra, daži iesēdās. Māte saprotams nezaga, tas bija pret viņas principiem. Tāpat kā nezaga viņas māte un vecmāte un pašlaik meita. Saprotu ka zaglēnu vai padomju eksoficierīšu (kas ir viens un tas pats) brunčiku famīlijās viss iet kā pa sviestu visos laikos.
30.jūnijs 2020, 19:24 | links
 
Dakterp.
1. 36 gadus esmu darbojies jomā, lai nodrošinātu nepārtrauktu un kvalitatīvu elektroenerģijas padevi Latvijas patērētājiem!
2. Sakopis atgūto senču īpašumu un nelielu tam pieguļošo teritoriju!
Spried pats, vai tas ir daudz vai maz!

BrunoL, 30.jūnijs 2020, 19:13
36 gadus tu strādāji algotu darbu lai nopelnītu,un tas nav nekas.Tieši to pašu dara arī alkaši gateros
30.jūnijs 2020, 19:20 | links
 
Bruno!
Es saprotu, vecums nenāk viens... Kur Tu rāvi, ka es dzīvoju Rīgā?
Par padumjo laikiem runājot - labi dzīvoja tikai tie, kuri (pārsvarā jau savās darba vietās) spēja kko nozagt un no tā izveidot sev ko tīkamu. Normāli, godīgi, izskoloti(tātad gudri), i tuvu neko sev nevarēja atļauties. Jo,- pirmkārt, algas nebija nekādas; otrkārt, nopirkt jau arī baigi neko nevarēja. Tā kā nevajag jau te gudri stāstīt, it kā Tu viens šeit būtu padumjo laikus piedzīvojis...

dakterp, 30.jūnijs 2020, 19:13
Tāpēc, ka ar Janku runājām par Rīgu, un pēkšņi, ar neadekvātām replikām par vides piemēslošanu, iesaistījies Tu!

BrunoL, 30.jūnijs 2020, 19:18

Tāpēc, ka Kārlis Tev jau arī apskaidroja. Rīga ir 100reizes sakārtotāka, kā padumjajos laikos
30.jūnijs 2020, 19:20 | links
 
Dakterp.
1. 36 gadus esmu darbojies jomā, lai nodrošinātu nepārtrauktu un kvalitatīvu elektroenerģijas padevi Latvijas patērētājiem!
2. Sakopis atgūto senču īpašumu un nelielu tam pieguļošo teritoriju!
Spried pats, vai tas ir daudz vai maz!

BrunoL, 30.jūnijs 2020, 19:13

Bet mūsdienu Latvijas labā, es prasīju.
Pašlaik tik dzirdu par savas labklājības celšanu.
Un vēl tik viens maziņš jautājums - Tu gribi apgalvot, ka padumjo laikos, strādājot iekš Latvenergo, Tava alga bika lielāka par tagad tur strādājošajiem???
30.jūnijs 2020, 19:18 | links
 
Bruno!
Es saprotu, vecums nenāk viens... Kur Tu rāvi, ka es dzīvoju Rīgā?
Par padumjo laikiem runājot - labi dzīvoja tikai tie, kuri (pārsvarā jau savās darba vietās) spēja kko nozagt un no tā izveidot sev ko tīkamu. Normāli, godīgi, izskoloti(tātad gudri), i tuvu neko sev nevarēja atļauties. Jo,- pirmkārt, algas nebija nekādas; otrkārt, nopirkt jau arī baigi neko nevarēja. Tā kā nevajag jau te gudri stāstīt, it kā Tu viens šeit būtu padumjo laikus piedzīvojis...

dakterp, 30.jūnijs 2020, 19:13

Tāpēc, ka ar Janku runājām par Rīgu, un pēkšņi, ar neadekvātām replikām par vides piemēslošanu, iesaistījies Tu!
30.jūnijs 2020, 19:18 | links
 
Tā kā zaga jaunajos laikos, tā zagts nav nekad!
30.jūnijs 2020, 19:14 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager