Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
raihs [22.01.19]: apelsins [36m]: .Nu jaa, es arii kljuudiijos ieprieksieprieksheejaas,taapat kaa PapusNeko mēs nekļūdījāmies! Tas bija cits Kaimiņš un cita situācija.
Vinjsh jau Sunju Buudaa neteica, ka atbalstiitaajs Media Suport ir Meroni netieshi piederosh uznjeemums. Mosk pat pats nezinaaja, kaut gan visticamaak chaliitis zinaaja gan
Es bez vainas, taapat kaa Braaliitis
22.janvāris 2019, 23:14 | links
 
Manam tik divi vien tie aizbraucēji , vienam 5 mazuļi Londonas pievārtē, dzīvo gadus 15..., otrs kosmopolītisks gudrs sievišķis, pēc 10 gadiem Berlīnē (vadīja kkādu bankas filiāli), nu uz DĀR pārmetusies, klimats patīkot... Ir paziņas ,kas braukā uz skandināvijas valstīm piepelnīties, bet tak ir atpakaļ pēc brītiņa, naudiņu še arī tērē, nevar bez dzimtās zemes... Skarbi, ja tāds lēmums( dzīvot svešumā) cilvēkam/famīlijai jāpieņem, neapskaužu.
22.janvāris 2019, 23:12 | links
 
daddy_j [22.01.19]: Daddy,nu Tu laid.Domāju,liela daļa eksāmena domrakstā tādus brīnumus sarakstīs

BrunoL, 22.janvāris 2019, 22:48

ko Tu domā, ko mūsdienu bērni atbild uz jautājumu, kas ir Lāčplēsis?? ALUS! :D :D
Nu nevajag jau domāt, ka visi mūsdienu bērni ir tupaki. Viss ir atkarīgs no vecāku audzināšanas, protams, ja prioritāte ir tikai lai bērni liek mierā, ieslēgšu multeni iedošu telefonu vai kompi paspēlēt, lai tik netraucē, tad arī būs tupaki, bet ja vecāki tomēr piestrādā, ir pilnīgi adekvāti bērni... man pašam ir pusaudzis un redzu visādus...
22.janvāris 2019, 23:09 | links
 
BrunoL [22.01.19]: Šmiga,tad nav ko brīnīties par interesi izrādošajiem personāžiem.
Kapēc, zinu cilvēku, kas miestā nopirka ķieğelu 2 stāvenē abus stāvus mājas galā, klāt nāk zeme, uzlika sētu un sanāca kā rindu privātmāja ar savu dārzu. Viens stāvs pašam, viens bērniem, līdz pilsētai padsmit kilometri, sanāca lētāk, kā celtu māju un vēl zeme klāt.
22.janvāris 2019, 23:02 | links
 
Par to Pliekšānu (nenoliedzami izcils dramaturgs, par dzejas rindām var diskutēt) Joni tautai netiek stāstīta visa patiesība. Un tā ir skarba. Karjeras (ne-) iesākumos Pliekšāniņš bija pilnīgs pindraks, kurš neko prātīgu neskribelēja, toties vareni aizrāvās ar narkomāniju (kaut kāds tur opija - morfija paveids, tolaik populārs). Viņš bija galīgi nopindrakojies, tad viņu zem tupeles savāca Aspazija. Kā dzejnieci un dramaturģi viņu ciest nevaru, bet kā apņēmīgam sievišķim - gods un slava. Izvilka Raini no miskastes un piespieda strādāt. Un no narkošas - lubraka tapa tautas dzejnieks. Ja kāds netic, lai palasa Aspazijas vēstules Pliekšānam, daļa no tām skaitās pusslepenas (netiek publiskotas).
Arī par Veidenbaumu mīts ir burbulis. Trūcīgs studentiņš? Viņam un viņa vecākajam brālim mirstošais tēvs atstāja dižsaimniecību (vai nu 500 vai 300 ha, precīzi neatceros). Par saimnieku kļuva Eida brālis. Tad lūk, Eidis tika brangi finansēts un studējot renstelē nolaida 5000 latus (milzīga summa tolaik, vairāk nekā tagad 50 000 eur). Bračka, starp citu, arī nomira no tuberkolozes drusku vēlāk par dzejnieku, laikam ģimenes kaite.
22.janvāris 2019, 23:01 | links
 
apelsins [22.01.19]: .Nu jaa, es arii kljuudiijos ieprieksieprieksheejaas,taapat kaa Papus
Neko mēs nekļūdījāmies! Tas bija cits Kaimiņš un cita situācija.
22.janvāris 2019, 23:00 | links
 
Daddy,nu Tu laid.Domāju,liela daļa eksāmena domrakstā tādus brīnumus sarakstīs

BrunoL, 22.janvāris 2019, 22:48


ko Tu domā, ko mūsdienu bērni atbild uz jautājumu, kas ir Lāčplēsis?? ALUS! :D :D
22.janvāris 2019, 22:50 | links
 
Šmiga,tad nav ko brīnīties par interesi izrādošajiem personāžiem.
22.janvāris 2019, 22:50 | links
 
Paldies daddy,man vismaz nav jāskricelē,un gari jāstāsta!:)
22.janvāris 2019, 22:50 | links
 
Daddy,nu Tu laid.Domāju,liela daļa eksāmena domrakstā tādus brīnumus sarakstīs,ka pac Izglītības ministeris Pliekšānu Jāni pārlasīs!

BrunoL, 22.janvāris 2019, 22:48


:D :D vajag dižgariem laikmeta elpu piedot... tā Rainis ietwītotu :D
22.janvāris 2019, 22:49 | links
 
Daddy,nu Tu laid.Domāju,liela daļa eksāmena domrakstā tādus brīnumus sarakstīs,ka pac Izglītības ministeris Pliekšānu Jāni pārlasīs!
22.janvāris 2019, 22:48 | links
 
BrunoL [22.01.19]: Dakter,ko cilvēks darīs vietā,kur šāda nek.īpašuma cena? Tātad normāla darba nav.

No manu paziņu loka visi aizbraucēji savas dzīves sakārtojuši.Daži nomaksājuši hipotēkas Lielbritānijā,citi Skandināvijā.Bijušais copes comrāds Norvēģijā zvejo piekrastē ar nelielu privātu kuģīti,bet savu.Šovasar pārcēlās visa ģimene,jo nopirkta arī māja.
Ne jau aizbrauca tādēļ,ka bija kredīti vai dārgi auto.Aizbrauca tādēļ,ka ar ģimenes ienākumiem nespēja nodrošināt cilvēka cienīgu dzīvi. Elementāras lietas,kā komunālie utt.
Vairāki mēgināja atgriezties.Izturēja pāris mēnešus.Darba alga,darba likumdošanas neivērošana un darba drošība zem katras kritikas.Tā pat soc.garantijas.
Ir arī viens veiksmes stāsts. Atgriezās lai pārstāvētu mītnes zemes kompāniju mežu biznesa jomā.
Vispār,daļa nobalsoja ar aviobiļeti.
Nespriedīsim tiesu tiem,kuru vietā mēs neesam!Priecāsimies,ka esam šeit un apstākļi pret mums bijuši un ir labvēlīgi.
Bruni, ko nozīmē, "tātad tădā vietā nav normāla darba", nu nebūs tādās vietās "normāls darbs", neviens saprātīgs uzņēmējs necels uzņēmumu vietā, kur 20 potenciālie strādnieki - 12 no tiem jau strādā, 6 dzer, 2 slaisti...
Bet tāpēc ir auto un Latvijā tie attālumi no miestiem līdz pilsētām ir smieklīgi mazi, nopērc pa 5000 dzīvokli, pa 3000 auto, ieliec vēl gāzes iekārtu un vari aizbraukt līdz darbam 50-60 km rādiusă un ir dzīvoklis nevis pa 20 000 piemēram Talsos...
22.janvāris 2019, 22:46 | links
 
Lūdzu atbildi vai paskaidro,kāda būtu pareiza,jeb pareizi deklarēta cilvēka dzīve?

BrunoL, 22.janvāris 2019, 22:41


lai nebūtu kauns par padarīto un nožēla par nedarīto! Ģeld? :)
22.janvāris 2019, 22:43 | links
 
Kad es Bruno dzirdu vārdu salikumu,cilvēka cienīgu dzivi,atvaino,bet gribas gāzt pa poģi.

sermuksis, 22.janvāris 2019, 22:34

Lūdzu atbildi vai paskaidro,kāda būtu pareiza,jeb pareizi deklarēta cilvēka dzīve?
22.janvāris 2019, 22:41 | links
 
par kredītiem paturiet prātā Raiņa vārdus - ņemot gūtais, neatdodams...
22.janvāris 2019, 22:38 | links
 
Kad es Bruno dzirdu vārdu salikumu,cilvēka cienīgu dzivi,atvaino,bet gribas gāzt pa poģi.

sermuksis, 22.janvāris 2019, 22:34
man ar gribas cilvēka cienīgu dzivi,lai ir jahta,privātā lidmašīna.Uz kuru valsti man jaemigrē???
22.janvāris 2019, 22:38 | links
 
Kad es Bruno dzirdu vārdu salikumu,cilvēka cienīgu dzivi,atvaino,bet gribas gāzt pa poģi.
22.janvāris 2019, 22:34 | links
 
nu saprātīgs kredīts mājoklim vai uzņēmējdarbībai nav nekas nosodāms.

uldens2, 22.janvāris 2019, 22:05


Tieši tā 100%, tie ir 2 vienīgie kredītu veidi, kas ir reāli saprātīgi.
Mājoklim (hipotēka), ir praktiski neizbēgama, ja , ja nav senču mantojuma, no 0 sakrāt prasa neadekvātu laiku. Pie tam , jādzīvo jau ir, izmaksas īrei vai hipotekāram kredītam ir salīdzināmas un tam ir saprātīgs pamatojums.
Nu un ņemt kredītu ir adekvāti ar mērķi
nopelnīt, ja nauda paredzēta lai taisītu naudu pietekošā pajomā lai gan nosegtu %, gan pašam paliktu.
Arī šajos abos variantos, protams, var iebraukt auzās, bet nu tie vismaz ir loģiski.

A vot ņemt kredītu notērēšanai (patēriņam) ir pilnīgs stulbums.

Autiņam? Nu tur baigi dažādi - jāsaprot, ka jaunam vai gandrīz jaunam ir baigākais vērtības kritums, ko nenokompensēs nekādi. Pilnīga "šrota" gadījumā atkal var sadurties ar to, ka nenormāls laiks un vērtībai neadekvāti ieguldījumi aiziet uzturēšanā, un, galu galā netiek izpildīta pamata funkcija un jēga (pārvietoties). Patiesība kaut kur pa vidu, nu, manuprāt , var ņemt to, par ko vismaz 30% vari uzreiz izvilkt no savas kabatas, tad puslīdz sabalansējas.
22.janvāris 2019, 22:33 | links
 
Bralitis [22.01.19]: Apelsīn cik var teikt - mani neinteresē personālijas - Gobzems,Kaimiņš utt.. Mani interesē pārmaiņas kopumā . z.b jau atkārtoties - es balsoju par pārmaiņām politikā. Vai viņas sludina un ceru ka ieviesīs Gobzems,Bērziņš vai Kārkliņs tad redzēs. Citu variantu neredzēju .
Nu jaa, es arii kljuudiijos ieprieksieprieksheejaas,taapat kaa Papus
22.janvāris 2019, 22:29 | links
 
Apelsīn cik var teikt - mani neinteresē personālijas - Gobzems,Kaimiņš utt.. Mani interesē pārmaiņas kopumā . z.b jau atkārtoties - es balsoju par pārmaiņām politikā. Vai viņas sludina un ceru ka ieviesīs Gobzems,Bērziņš vai Kārkliņs tad redzēs. Citu variantu neredzēju .

Bralitis, 22.janvāris 2019, 22:24
kādas tev pārmaiņas var nest šlesars??
22.janvāris 2019, 22:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager