Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Sen bija laiks to kremļa žurku midzeni papurināt. Ždanoku ietupināt par spiegošanu, bet tas nenotiks, pierādījumu trūkuma dēļ :D
Manā skatījumā viņas nostāja, balsojumi ES parlamentā jau ir pietiekoši, lai izdarītu secinājumus uz ko šamā strādā.

,,Pēc publiski izskanējušām ziņām par Tatjanas Ždanokas (LKS) sadarbību ar agresorvalsts Krievijas izlūkdienestu, partiju apvienība "Apvienotais saraksts" (AS) aicina apturēt partijas Latvijas Krievu savienības (LKS) darbību."

https://www.apollo.lv/7948657/as-aicina-apturet-zdanokas-vaditas-latvijas-krievu-savienibas-darbibu
31.janvāris 2024, 19:29 | links
 
Andreiko metaforas virtuozs . Tev vajadzētu repu lasīt :) vai stand upā apdirst kādu resni zālē, kas atļāvies ko nicinošu izteikt, bet šeit simtā puntā vari atrauties kādu neglaimojošu komentāru :)

RaimisD, 30.janvāris 2024, 21:41


Raimi, tu esi pozitīvs džeks (es visu atceros, Ričard, tfu, Raimi!), bet vai tev liekas, ka man kādreiz ir bail? Esmu pirmais Latvijas žurnālists, kas notiesāts par feļetonu. Esmu pirmais Latvijas žurnālists, kas lecis ar izpletni, lidojis ar gaisa balonu (mans tituls ir barons fon Nurmižs), Repše mani ar diviem kolēģiem ir vizinājis pa gaisu. Esmu pats skrējis pirmajās Vīru spēlēs (kā viens no rīkotājiem). Ja nu kāds saka, ka esmu mēsls vai nederīga parādība, droši vien, arī viņam ir taisnība. Man patīk Kārļa bildes, man ir pilnīgs ph par to ko reizēm vēsta Raihs (copes ziņā c nost), man ļoti žēl, ka Junioram tur kaut kāds kirdiks ak nu, vai negācijas var pievākt divus maisus un vismaz liekšķeri. Cope ir filozofisks jēdziens, ne pa velti mēs visi esam traki.
Vai tu zini,kas ir motobols? Vakar svinējām Aivarus ( Bumam novēlots čau) un Valērijus. Vai tu zini, kas ir Valērijs Mardarenko> otrs rezultatīvākais spēlētājs motobolā! Novuss, (šoreiz bez pingponga) un smuka tikšanās senioru klubā Ādažos.
31.janvāris 2024, 03:07 | links
 
Valdiņš man labs čomaks, bet gribēju šo:
https://www.youtube.com/watch?v=nJbVnuX-ZHY
30.janvāris 2024, 21:55 | links
 
Raimim. https://www.youtube.com/watch?v=v_-VjWTNFF0
30.janvāris 2024, 21:51 | links
 
Andreiko metaforas virtuozs . Tev vajadzētu repu lasīt :) vai stand upā apdirst kādu resni zālē, kas atļāvies ko nicinošu izteikt, bet šeit simtā puntā vari atrauties kādu neglaimojošu komentāru :)
30.janvāris 2024, 21:41 | links
 
Maketiņš no atvēruma

RUBRIKA: DIVKAUJA

TEKSTS: FRIDRIHS KRAUSS FON CILLERGUTS

Caur restēm pie maizes un patiesības seruma kausiem


Ja vārdiņu «procure» mēģina locīt ārā no angļu mēles, tad sanāks vairāki varianti – apgādāt, dabūt, iegūt un sagādāt. Protams, ka runa šoreiz skraida par pierādījumu sagādāšanu, protams, ka iegūt skaidras un neviltotas liecības no baisiem noziedzniekiem ir tikpat kā neiespējami, jo reizēm nelīdz pat stangas, dzeloņstieples, gludeklis vai cirīt’s, kā arī citi «ceturtās» pakāpes pratināšanas līdzekļi. Tomēr latviskās Temīdas kalpu prāti strādā nerimtīgi, domājot par taisnajiem atmaksas ceļiem un veidiem, kā noziedzīgos radījumus pie sienas piespiest. Jaunākais mūsu tiesībsargu prātojums gan izskatās tik apšaubāms kā pērnajā gadsimtā adītās vecmāmuļas vilnas zeķes – caurumu tik daudz, ka dzijas nav palicis tik daudz, lai piesegtu papēžus. Saeimā jau pirmajā lasījumā izlasīts un uz atbildīgajām komisijām aizgrūsts likumprojektiņš par prokuroru patvaļas palielināšanu. Jo Ģenerālprokuratūra vēlas, lai viņas darboņiem tiktu piešķirtas pilnvaras – kuru Kaupēnu apžēlot un kuru «likt būrī». Praktiski dzīvē tas izskatītos tā – ja deviņi bandīti liecina par savu noziegumu līdzdalībnieku – desmito kaupēnu, tad pirmie deviņi no soda tiek prokuroriski atsvabināti, bet desmitais sodu saņem par visu baru un vēl mazliet klāt, tā sakot – profilaksei. Skaidrs, ka civilizētā pasaulē šādi sodīšanas veidi nav iedomājami, arī Latvijas Augstākā Tiesa savā vēstulītē Saeimai bikli lūdz šādu likumiņu nepieņemt. Tomēr Latvijas galvenais noziedznieku bieds – ģenerālprokurors Jānis Maizītis ir iecirties kā dažkārt cirvītis pagalē – tādas tiesības viņa padotajiem esot nepieciešamas un punkts. Štrunts par tiesu un tās pilnvarām, jo citādi neviens par nevienu vairs «nestučīšot». Citādu iespēju atklāt visslepenākos noziegumus LR drošībsargiem neesot, vienīgais veids esot tikai šāds. Saeimas simts gudrās galvas par šādu priekšlikumu gan pašreiz drusku šaubās – kur gan tas redzēts, ka viens sodu saņem par visiem? Tāpēc šoreiz nosacītajā kaujā dodas Latvijas Republikas ģenerālprokurors Jānis Maizītis un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdis Mareks Segliņš.



DUELANTU PARAMETRI

MAREKS SEGLIŅŠ

Izskats – rātns un reizēm arī nešpetns Liepājas puses aizputnieks

Tērpi - kā jau visiem izbijušiem advokāti – brilles un smalks uzvalciņš

Intelekts – paklusi, toties pārliecinoši mēdz runāt par tādām lietām, ko cilvēks ar pamatskolas izglītību aizdomāties nespēj

Politiskā piederība – viens no ierindnieka Andra Šķēles oranžās kara draudzes

Amats – teju vai svarīgākās parlamenta komisijas vadonis, jo neviens likumiņš bez Mareka Segliņa briļļotā un uzraugošā skatiena caur likumdošanas gaņģiem neizspruks

Oratora spējas – protams, ka labas, kā jau izbijušam advokātam un esošam deputātam

Plusi – piederība patlaban ietekmīgākajai politiskajai kopai

Mīnusi – reizēm nespēja loģiski izskaidrot savas partijas lēmumus

JĀNIS MAIZĪTIS

Izskats – visai bīstams, jo kurš gan vaigu vaigā vēlas runāt ar LR ģenerālprokuroru

Tērpi – par šo kungu nekad nevarēs teikt – cimdi, zeķes, zābaciņi, jo prokuroram jānēsā administratīvs ietērps

Intelekts – kā jau bijušajam PSRS laika prokuratūras izmeklētājam - tirdošs un viszinīgs

Politiskā piederība – it kā jau nekāda, tomēr aizdomas par saistību ar iepriekš pieminēto namiņu Raiņa bulvārī vai partiju «Jaunais laiks» kaut kur pa gaisiem virmo

Oratora spējas – kluss, toties katram vārdam galā skan roku dzelžu maigās skaņas

Plusi – spēja nesarunāt pārlieku nepārdomātus izteikumus

Mīnusi – nostāšanās kāda biznesa grupējuma pusē









SACENSĪBU VEIDI

KĀPIENS MILDAI KUPRĪ

Tā kā nule kā un diezgan nesekmīgi Brīvības piemineklī mēģināja uztrausties vien iereibis Polijas un ne mazāk skaidrs Norvēģijas pavalstnieks, ir kļuvis skaidrs, ka vēl «viena vieta uz šī zirga ir brīva». Nezinu, kā un vai ir apguvuši alpīnisma iemaņas abi mūsu pieminētie varoņi, taču ir pilnīgi skaidrs – Latvijas valstiņā diez vai būtu ronams policists, kas sadūšotos arestēt ģenerālprokuroru vai Saeimas Juridiskās komisijas priekšnieku, kas pašķepīgi traušas uz postamenta. Tā kā Mareks gados ir krietni «svaigāks», šoreiz uzvar jaunība, Mildas seglos pirmais tiek Segliņš!+

KAUSU CILĀŠANA

Ir dzirdēts, ka īstā patiesība dzimstot tikai tajos strīdos, kas tiek risināti īstās vīru sarunās un pie krogus galda. Un tieši tad, kad, kausus cilājot, vīriem sprauni lokās plecs. Ne Mareks Segliņš, ne arī Jānis Maizītis vismaz pagaidām izcilā Bakha vai Dionīsa pārliekā pielūgsmē nav pieķerti, tomēr prokuroram ir kāds trumpītis azotē – Maizītim vaļas brīžos tīkot ne vien slēpot vai plunčāties, bet arī kolekcionēt alus kausus. Un kauss taču nevar palikt pavisam tukšā, uzvar Jānis Maizītis!+

VENDETAS GROZĪŠANA

Mareks Segliņš ir viens no ietekmīgākajiem Tautas partijas pīlāriem, balstiem un stutēm, bijušais Liepājas advokāts tagad ir nopietns un vēra ņemams orators un pretinieks jebkuram citam politiskajam spēkam, tātad ienaidnieku šādam vīram nav mazums. Arī Jānis Maizītis ir «sameklējis» ne vienu vien skauģi vai naidnieku, kopš 1984. gada darbojoties justīcijas kalpos. Par Segliņa publiskiem un atklātiem naidniekiem nav īpaši dzirdēts, toties Maizītim tādu netrūkst. Nu kaut vai slavenais valsts nekustamo īpašnieku pārvaldnieks Motte, kas ieteica prokuroriem rāpties kaut kur koka pumpuru virzienā! Mazliet nosvērtāks, mierīgāks un nosvērtāks izliekas Mareks, un ar pavisam nelielu punktu pārsvaru uzvar Segliņš!+

ATSTĀDINĀTĀ CAURKRIŠANA

Nav tā īsti apjaušams, kādu maizi vakariņās ēd ģenerālprokurors Jānis, varbūt tā ir rūgtenā valsts garoza, bet varbūt norādījumi, par to ko vakariņās sev galdā celt, tiek saņemti no kādas īpatnējas mājeles Raiņa bulvārī. Un nav tur par ko īpaši satraukties, jo tā taču tā pati ēka, kur reiz mājoja prokuratūra. Jānis Maizītis savā karjerā pagaidām nav vēl caurkritis, toties Segliņš gan. 2002. gadā nedēļu pirms vēlēšanām viens no daudzajiem Latvijas Andriem Bērziņiem jau kā Ministru Prezidents Mareku Segliņu atstādināja no iekšlietu ministra amata, jo Segliņš bez īpaši taustāmiem pierādījumiem masu medijiem palaida ziņu par partijas «Latvijas ceļš» vecbiedra Pētera Apiņa iespējamo saistību ar tā dēvēto «skrejlapu skandālu» un Tautas partijas nomelnošanu. Lai arī Segliņš toreiz zaudēja amatu, taisnība izrādījās viņa pusē, jo «Latvijas ceļš» vēlēšanās izkrita cauri kā sisenis starp gultas redeli, tātad uzvar Mareks Segliņš!+

REZULTĀTS

Šī cīņa sanākusi tāda pavisam īpatnēja, jo skaidrs, ka kauja tikusi izcīnīta ne jau pat tautas, proletāriešu, laukstrādnieku, pedagogu vai zinātnieku interesēm, bet tās saknes meklējamas melnās politikas aizkulisēs. Kamēr kungi varu dala, tikmēr tautai laimes nava! Ar rezultātu 3 : 1 uzvar deputāts Mareks Segliņš, jo tā taču pasaulē būt nemēdz būt, kad prokuroriem saujās tiek iespiests Temīdas melnais acu žņaugs, tiesa ir paliek galvenais cilvēka likteņa lēmējs!

Bildes – zurnals – galva

Pabriks (AIGARS EGLĪTE)

Petersone
30.janvāris 2024, 21:20 | links
 
RaimisD [30.jan]: :DDD
Ko nu par Repši piemini. Einārs ar savu žiroplānu aizlidoja nakuj, tālēs zilajās :D
Būtu aktuālos varoņus papurinājis ;)
Raksti Tu interesanti.
einārs rīt būs redzams tet+ tv nelūgtajos viesos, starp citu pirmā daļa neslikts seriāls, jāpalūr arī otrā
30.janvāris 2024, 20:22 | links
 
Sorry, bet līdz galam izlasīt man nepietika pacietības, pārāk aizrāvies ar detaļu izklāstu.
30.janvāris 2024, 19:51 | links
 
Reiz Paskāls uzrakstīja garu vēstuli draugam un beigās atvainojās, ka sanācis tik gari, lai uzrakstīt īsi bija pārāk maz laika.
Reizēm mēs tā izplūstam liekvārdībā, ka pazaudējam domu.

Andreiko, Tev ir labs humors un fantastiska iztēle. Tev vajadzētu rakstīt scenārijus .
30.janvāris 2024, 19:49 | links
 
Raih, bildi lūdzu
30.janvāris 2024, 19:48 | links
 
Raimi, es cetutdaļgadsimta laikā drukātajos medijos esmu sarakstījis tik daudz, ka visu pat pats nevaru atminēties. Pašam ir patikuši ne vairāk kā 5% no sarakstītā, šis patīk vēl aizvien. Šo uzrakstīju reiz avīzes galvenā komentāra vietā, tak pasmaidi vismaz!

Temats: pēc Jaunā gada, uzreiz pēc Gudmena ievēlēšanas




Rubrika: Ziemas pasaka


TEKSTS: ANDRIS RUBĪNS
KARIKATŪRA: DZINTARS MELNIS


Valda Zatlera noslēpumainā tikšanās nakts vidū

Pavisam nesen vēlā nakts stundā Rīgas pilī ieradies kāds dīvaina izskata vīrs, tinies tumšā apmetnī, seju noslēpis zem milzu platmales ar noļukušām malām. Netraucēti izslīdējis caur prezidenta drosmīgo apsargu pūļiem, svešinieks bezskaņas solī devies tieši uz prezidenta Valda Zatlera guļamsalonu, kurā viņš tobrīd, ērti savā snaužambaldahīnā iesvempies, kārtējo reizi pārlasījis mīļāko grāmatiņu (Andra Šķēles personisks dāvinājums) par viedā ēzelīša Iā-Iā un smieklīgā lācēna Pūka nemirstīgajiem varoņdarbiem.

Tas notika tāpēc, ka šajā laikā Saturns bija iekāpis Jaunavas zīmē. Piedevām visas šīs mistiskās lietas likteņupes Daugavas pakājē un Rīgas pilī norisinājās pusnaktī no 12. uz 13. decembri. Šādos ciparos, kad sienas pulksteņa dzeguze ir nokūkojusi duci, uz lielās un tumšās dzīves skatuves mēdz uzrāpties pavisam neizskaidrojamas parādības, jo - padomājiet paši, kurš tagad mēdz valkāt tik milzīgas cepures ar tik noļukušām malām?
Cepuraino parādību savā intīmajā un rūpīgi apsargātajā telpā un pusnaktī ieraugot, prezidentam no satraukuma uz deguna nošļuka pat viņa bumbuļotā naktsmice (ASV gaistošās vēstnieces Ketrīnas Todas-Beilijas personiska dāvana Valdim 18. novembrī).
«Ko vēlies, ak, dīvainais svešiniek?» vārā balstiņā vaicāja satrauktā valsts galvenā galva.
«Man ar tevi pārrunājamas dažas valstiskas lietas. Tev līdz Ziemassvētkiem jāsauc vārdā, uzvārdā un tēva vārdā jaunais Latvijas valdības vadonis. Klīst tenkas, ka Tautas partija šajā robā grib iedabūt Goldingenes birģermeistaru Zalānu, nu, to jaunekli, kas tik ļoti līdzīgs Harijam Poteram un Žoržam Siksnam. Savukārt «Jaunais laiks» ir gatavs upurēt pat sava Eiroparlamenta deputāta Valda Dombrovska spožo karjeru Briseles koridoros un Strasbūras kazemātos, bet patiesi spožā izeja ir tikai viena. Bet tev nav jāuztraucas, kaut arī Sandra Kalniete jau ir izlējusi rafinētu saulespuķu eļļu uz tavas pils trepēm... Taču es vēlētos tev citēt kādu fragmentiņu no Čārlza Dikensa romāna: «Par visām lietām lai jums būtu sirsnīga mīlestība citam pret citu, jo mīlestība apklāj grēku daudzumu.» Jo trešais kandidāts - Ivars Godmanis grēkojis ir daudz, it sevišķi valūtas un apkures jautājumos, taču viņš ir labākā izvēle. Redzi, Saule pavisam drīz iekāps Mežāža zīmē, un drīz pēc tam Venera ielavīsies Strēlniekā. Tas nozīmē, ka pienāks kārtības noteicēju, ieviesēju un birokrātijas laiks. Vienīgais, kas tos birokrātus var savaldīt un likt viņiem strādāt arī Latvijas valsts labā, ir Ivars Godmanis. Jo, pirmkārt, viņam ir pieredze, otrkārt, nikns skatiens un dūšīga bārda. Kamēr Einārs Repše pa Saeimu klīst ādas biksēs, tikmēr latviešu tautai nav un nevar būt cita dūšīga varoņa.»
Valdis Zatlers pamāja naktsmicē apauto galvu un teica: «Es gan nezinu, kas tu esi, taču es tev ticu, jo tev acis ir dažādās krāsās, un tā ir viedu cilvēku pazīme. Mazliet žēl, ka neesi līdzi paņēmis savu slaveno kaķi Behemotu, ļoti gribētu arī uz viņu paskatīties. Dodies prom, un, ja vajag, es varu izsaukt priekš tevis limuzīnu.»
«Nē, paldies, man ir savs transporta līdzeklis,» svešinieks spalgi iesvilpās, pēkšņa un negaidīta vēja brāzma atrāva vaļā prezidenta apartamentu logu, un istabā ielidoja milzīgs ruksis. Platmalainis uzlēca ruksim mugurā, atvadu sveicienam pamāja ar noļukušo hūti, un dīvainais pārītis izlidoja pa logu, ienirstot Rīgas naksnīgajās debesīs.
Va vellos, kaut kur es šito purnu esmu jau redzējis, nodomāja Valsts prezidents, brīnoties par viesa savādo transportlīdzekli.
30.janvāris 2024, 19:21 | links
 
Tas tak sarakstīts sen (2005, 6 gads). Interesantākais tas, ka mana jokainā prognoze piepildījās!
30.janvāris 2024, 19:13 | links
 
:DDD
Ko nu par Repši piemini. Einārs ar savu žiroplānu aizlidoja nakuj, tālēs zilajās :D
Būtu aktuālos varoņus papurinājis ;)
Raksti Tu interesanti.
30.janvāris 2024, 18:47 | links
 
Zarāzijam, Svenam, Bumam, Dāvim un visiem citiem jaukajiem ļautiņiem,
Edz, ko skribelēju pirms daudziem gadiem, Karluha:


Dievs Tas Kungs nedomā, ka viņš ir Einars Repše



Daži vārdi Einara Repšes aizstāvībai



Sākoties priekšvēlēšanu batālijām, Latvijas drukāto plašsaziņas līdzekļu lapas ir pārklājis melnum melns «pīī ārrrr» politiskais vilnis, nu gluži kā tāds kurmja dibens. Tāpēc, pievienojoties Liepnieka, Rolšteina un Stendzenieka iniciatīvai par politikāņiem runāt, rakstīt un domāt tikai to vislabāko, mēģināšu jums vēstīt par vienu no dižākajiem zupas katliem latvju zemes varas virtuvē.

Neticiet tiem, kas nelietīgi apgalvo, ka partijas «Jaunais laiks» priekšsēdis Einars Repše ir sīks, zemisks, alkatīgs, iedomīgs, slinks, uzpūtīgs, rupjš un varaskārs iznirelis, kas sevi pašrocīgi izvirzījis latvju mesijas lomai. Patiesībā un visumā viss ir pavisam citādi, par to liecina visu šajā lietā savākto faktu kopums un rūpīga iegūto teiksmu analīze.



Andris Rubīns,

īpaši »Vakara Ziņām«



Dievs tomēr ir!

Pirmā un pati labākā mūsu Einara īpašība ir — viņš nav oligarhs. Tomēr par tādu viņš neapšaubāmi vēlētos kļūt, jo ne jau velti pirms iepriekšējām vēlēšanām viņš aicināja tautu, lai tā savam varonim sasviež kopā kādu miljoniņu. Vēlme oligarhot pati par sevi nav nekas baigs un nosodāms, šāda rožaina vīzija sapņos droši vien ir piemeklējusi ne vienu vien arī no jums, »Vakara ziņu« uzticamie lasītāji.

Otrkārt, viņš ir dūšīgs. Turklāt šī īpašība mūsu Einaram piemīt ne gluži fiziski — vairāk tā vērojama Repšes kunga morālajā plaknē, it sevišķi laikā, kad Latvijas un Einara debesjumu apspīd apaļš mēnestiņš. Ne velti jau krietni sen Latvijas folkloras apcirkņos iegūlusi spožā daina par to, kādas ir atšķirības starp Einaru Repši un Dievu To Kungu. Mūsdienu Krišjāņa Barona mantinieki pēc ilgiem pētījumiem esot atklājuši tikai vienu atšķirību — Dievs Tas Kungs nedomā, ka viņš ir Einars Repše.

Turklāt Einars ir drosmīgs: ne katrs pēc desmit gadu ilgas sēdēšanas pie bagātīgi servētas varas labumu siles būtu spējīgs piecelties divās kājās un brēkt, ka pie šī ēdamtrauka sapulcējušās vienas vienīgas cūkas. Tik atklāti atzīt un paust savu ilgstošo personisko aklumu un mēmumu spēj tikai retais, un cepuri nost Repšes priekšā. Savu drosmi šis puisis ir nodemonstrējis arī fiziski. Vai atceraties brīdi pirms iepriekšējām parlamenta vēlēšanām? Tad, kad tikko izšķīlušās partijas «Jaunais laiks» līderis tika aicināts uz Rīgas pili pie Valsts prezidentes uz sabučošanos? Toreiz Repše pirms došanās mūsu valsts Pirmās lēdijas apartamentos Vairas apsargiem atteicās atdot personisko pistoli. Un vai tad pils sargi šim sacīja «Ute, nāc priekšā!», uzlika zilumu zem acs un nolaida pa trepēm? Nu, nē, taču, ielaida iekšā kā tādu jēzuliņu, bruņotu līdz pat apakšbiksēm. Tas nozīmē, ka tauta no Einara baidās. Ja baidās, tas nozīmē — ciena, ja ciena, tas nozīmē — mīl.



Lai genofonds postā neiet

Einars Repše ir augstsirdīgs. Tikai un vienīgi tā var izskaidrot faktu, ka pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām pati pirmā JL un Tautas partijas pārstāvju tikšanās (Einars pats todien uz randiņu netika, viņa vietā ieradās Eināra labā roka un Repšes kreisā kāja Dans Titavs) norisinājās bijušo čekas nagu maukoņu Šabašova un Komogorceva namiņā.

Nieks par to, ka par šādiem gājieniem kapā kā ventilators grozās kādreizējais disidents un Einara bijušās laulenes tēvocis Gunārs Astra, jāmāk taču okupantu varmākām piedot un nav ko visu laiku nemitīgi urķēties netīrajā vēstures mēslainē.

Turklāt mūsu Repše ir smuks. Meičas krīt uz mūslaiku varoni kā zilās dullās mušas, ne velti Einars ir trīskārt precējies un vēl vairāk brūtējies. Tik izcila tautas darboņa genofonds ir liekams lietā, cik vien tas ir iespējams. Un nieks par to, ka kāda atvasīte pēcāk žēlojas, ka papu nav redzējusi gadiem, nav baudījusi viņa pašrocīgi parakstītās alimentu naudas saldmi, galvenais, lai Repšes asinis neiet postā un zudībā.

Un atšķirībā no citiem partiju vējagrābšļiem Einars Repše ir stabils. Nu vismaz tikpat stabils, cik latvju latiņš, un nemaz nemēģiniet klausīties to pašmāju uzņēmējus — eksporta preču ražotājus, ka stabils lats ir tīrais vājprāts un mīnuss Latvijas ekonomikai. Visi taču labi atminas to nelielo rūgtumiņu un lielo, vareno prieku, repsīšus pret latiņiem mainot un Latvijas latus kabatā berot.

Repše gan strādā (tēlot varoni ir pārcilvēcīgs darbs), gan arī atpūšas, un tas ir stabili. Indivīda tiesības uz atpūtu garantēja pat PSRS konstitūcija, bet tagad šādu likumu blāķis izaudzis Bābeles torņa izmēros. Ja premjers Repše stabili noteic, ka viņa darbalaiks beidzas pulksten 17, tad tā arī ir. Jedritvai mietiņ, lai nāk kauč vai grēku plūdi un visas viesuļvētras vienkopus, Repše ies mājās un pūtīsies, jo kuram gan tāds pārstrādājies jefiņš ir vajadzīgs?





Rekviēms dārgajam aizgājējam

Mūsu varonim allažiņ ir gatavi doties talkā sponsori. Jūs taču visi redzat, ka «cilvēkam latam» naudas ir kā spaļu, viņš pērk ekskluzīvus mocīšus, autiņus un miljonāra jahtu, bet zemes īpašumos var droši mēroties ar pašu baronu Bundulu. Un viņa mantiskais stāvoklis ir nodrošināts uz daudziem gadiem. Tas ir fakts, jo tikko dārgajam Einariņam pietrūks naudiņas savu iegribu apmierināšanai, viņš pasvilps savai tautai, un sirmās māmuļas vilks ārā no pagultes zeķi ar savai pēdējai gaitai ietaupītajiem grašiem, bet vīri krekstēdami rakāsies zem līkās bumbieres, tur, kur litra «bankā» paslēpta naudiņa dēla nākotnes studijām.

Neraugoties uz visām iepriekšminētajām pozitīvajām īpašībām, Eināra Repšes liktenis būs sūrs un grūts. Jo jau patlaban var prognozēt šīs apžilbinoši spozmās zvaigznes rietu, turklāt ir iespējams, ka no zvaigznes atteiksies un atdalīsies tās aste (palīgi, pakalpiņi, sekotāji — politzvaigžņu svarīgākā sastāvdaļa). Tā kā Repšes vadītajai partijai nākamajā Saeimā ir atvēlēts opozīcijas aizgalds, tad mūsu Varoņa liktenis (tā bieži ar «lāčplēšiem» gadās), iespējams, būs traģisks. Parlamenta solā nespēdams nosēdēt (tā jau nesen notika; laikam kāda dibena vaina), Repše no mandāta atteiksies. Pēc tam, iespējams, partijas «partaigenoses» šo varoni pasludinās par vainīgu JL postā un iesviedīs tumšajā aizmirstības dzelmē.

Ir dzirdēts, ka sabiedrības vairākumam dīvainīši patīk, arī pats ne reizi vien esmu sajūsminājies par šāda veida īpatņiem. Bez viņiem mūsu dzīve būtu tik blāva kā miglas ķēms un pelēka kā vadmala. Vai tad jūs varat iedomāties Māri Grīnblatu rullējam uz japāņu mocīša, Aināru Šleseru ar bereti uz vienas auss dziļdomīgi staipāmies pie molberta vai Aigaru Kalvīti graizām tēvzemes tumīgos padebešus ar helikopteru? Einaram Repšem ir Latvijas atjaunotās valsts pilota licence «Numur viens», tāpēc arī skauģu bari tur apakšā kvankšķ tik pikti uz cēlajiem debesu kamieļiem.

Runājot par tiem daudzajiem Repšes skauģiem — ērgļi lido augstu, bet suslikus toties neiesūc reaktīvajos dzinējos.



P. S. Gadījumā, ja politiskais provaiders «Delna» šo rakstu neiegrāmatos partijas «Jaunais laiks» priekšvēlēšanu izdevumos, raksta autors patur sev tiesības sūdzēties Sorosu Džordžam un Ēlertu Sarmītei.
30.janvāris 2024, 18:27 | links
 
plekste22 [26.jan]: Zaraza
Ļoi labs par cīsiņiem un alu. Kam nauda, tas pasūta mūziku. Kaut kā tā apmēram.
tā vienmēr bijis, kurš maksā, tas pasūta mūziku
30.janvāris 2024, 09:07 | links
 
https://neatkariga.nra.lv/komentari/bens-latkovskis/445599-ar-milzigajam-elektribas-cenu-svarstibam-pelna-miljardus-uz-musu-rekina?_gl=1*793b7x*_ga*MTc0MjE1OTcwMy4xNjUyNTIwODA4*_ga_LTMBW853YH*MTcwNjU5ODIzMy4xNzEwLjEuMTcwNjU5ODI3OC4wLjAuMA..
30.janvāris 2024, 09:04 | links
 
Latvijā arī tā ļoti daudz kur vēl ir ikdiena.Sevišķi laukos.Vienīgi nav tik apsarmojusi..
30.janvāris 2024, 09:04 | links
 
40% ikdiena ziemā ruslandē
30.janvāris 2024, 01:09 | links
 
Zaraza
Ļoi labs par cīsiņiem un alu. Kam nauda, tas pasūta mūziku. Kaut kā tā apmēram.
26.janvāris 2024, 20:41 | links
 
zaraza [26.jan]: tač tāpat ievēlēs "pareizo", kā USA, tā RUškā...

galvenais - mums ir jābūt plānam visiem variantiem!!

daddy_j, 25.janvāris 2024, 11:51

ir tāda baigi trāpīga anekdote/fabula par demokrātiju...

"Skaidroju bērniem, kas ir demokrātija un kā tā strādā. Savācamies visi kopā un balsojām kādu picu pasūtīsim un kādu limonādi izvēlēsimies. Visi nobalsoja. Tad es pasūtīju cīsiņus un alu. Jo sava nauda ta bija tikai man! "
:DDD
ja vēl ir labas pārliecināšanas iemaņas, tad vienmēr būs pa prātam tam kurš maksā :)
26.janvāris 2024, 20:38 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager