Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Pēc pusstundas hoķis, gribu redzēt Balinska pirmos vārtus, es savus iemetu otrajā spēlē, domāju šis nav vārgāks, nu ligas gan citas :)
14.oktobris 2023, 22:09 | links
 
Taisos uz siltām salām, draugs teica koranu lasīt, ar vienu roku ēd, ar otru... Tad nu nākotne miglā..

usis, 14.oktobris 2023, 22:01


Reliģiju un vietējo likumu īpatnības der palasīt, lai neiekultos lielās nepatikšanās ar garu cietumsodu!
14.oktobris 2023, 22:07 | links
 
Man vēl mājas ir saglabājies sienas tepeķis, sanāk nākotnē šim būs vērtība..
14.oktobris 2023, 22:04 | links
 
Tur ir labs! :))
14.oktobris 2023, 22:03 | links
 
Taisos uz siltām salām, draugs teica koranu lasīt, ar vienu roku ēd, ar otru... Tad nu nākotne miglā..
14.oktobris 2023, 22:01 | links
 
usis [14.okt]: Rītdiena nevienam nav garantēta, var uzvilkties, var atvilkties.
:D. Kur tādus psalmus salasījies.
14.oktobris 2023, 21:57 | links
 
Rītdiena nevienam nav garantēta, var uzvilkties, var atvilkties.
14.oktobris 2023, 21:39 | links
 
Principā ja nelien iekšā smirdīgajā tviteri, tad viss pasaulē kārtībā.
Tā, kā es dzīvoju laukos un cilvēkus ļoti reti satieku, tapēc uzpeldu te ar kaut kādu tekstu.. kam pa lielam nav nekādas dižas nozīmes tik virzību uz sarunu.
Šodienas atziņa izejot cilvēkos redzu kā cilvēki ir uzvilkti un daudzi nojauš, runā par karu, būs te vai ne.
Smaka nospiedoša ir. Bet kā teicu, ja politikai un notikumiem pasaulē neseko vissirkārtībā..
14.oktobris 2023, 21:28 | links
 
L200 [14.okt]: oficiālais variants caur kantori ir pats izdevīgākais.
Es jau nenoliedzu, ka oficiālais ir izdevīgāk. ( īpaši ja maksājumus var izlaist caur savu firmu, norakstīt pvn un mazināt ienākuma nodokli)
Pluss vēl garantijas uz visu padarīto. Protams, ka izdevīgi

Runa, jau bija par to ka nav tikai tā 21% starpība
14.oktobris 2023, 10:00 | links
 
L200 [14.okt]: Tieši tā pat, kā jautājumā par elektrības tarifu izdevīgumu.
Jā ,ar skaitļiem pierādīji, ka mājsaimniecībai ar patēriņu līdz 400KWh izdevīgāk būtu bijis dinamiskais nevis tarifs izdevīgais.

Bet uzņēmumam kur patēriņš grozās ap 10MWh izdevīgāks un prognozējamāks ir ilgtermiņa fiksētais.

Tā ka palikām katrs pie savas pārliecībās.
14.oktobris 2023, 09:59 | links
 
Var tikai pabrīnīties, par līmeni tiem, kas ver vaļā spama tēmas . Oxforda nav jābeidz, lai jau no pāris vārdiem saprastu,, bet nē taisa vaļā,,, ko cer ieraudzīt !! :)
14.oktobris 2023, 09:35 | links
 
usi.Savā ziņā Tev taisnība.Es tik tiešām maz uzbāžos cilvēkiem un cenšos nevienam netraucēt dzīvot.Arī Tev.Ļoti grūti ir kaut ko izmainīt.Laikam jau kaut kur visi sūdi ir kaut kur saplānoti un tiek efektīvi realizēti.Iespējams,pat ārpus mūsu civilizācijas.Labas lietas noveidot ir grūti,bet sūdus sabrūvē ātri un pamatīgi.Tev tā neliekas?Par viedokli.Nu esmu tā drusku padzīvojis uz šitās planētas.Kaut ko redzējis,kaut ko piedzīvojis.Un protams ir savs viedoklis.Un man ir visas tiesības to izpaust.Arī Tev ir tādas pašas tiesības.Ja Tu uzskati,ka es kaut esmu pateicis galīgi garām, lūdzu izklāsti savu viedokli.Parunāsim.
14.oktobris 2023, 07:26 | links
 
Raimi, tavs bazars atkal ir bez seguma.

Tieši tā pat, kā jautājumā par elektrības tarifu izdevīgumu.

Es visu varu parādīt un pierādīt ar tāmēm un arī nodokļu aprēķinu un tici man, oficiālais variants caur kantori ir pats izdevīgākais.
14.oktobris 2023, 00:40 | links
 
Vispār jau būvniecībā min. bruto alga ir 780.Kas darba devējam tuvu štukai izmaksā. Un kā mēs zinām, šodien par min. stroikā neviens nešeptē. Arī ievestie uzbeki nē. Un ne visiem ir īpašums, kur reģistrēt juridisko adresi. Atliek juridiskās adreses noma.Salasās jau izdevumi.
Tā kā priekšnieciņam ar 3 purniem vismaz 5-6 k mēnesī jāsakasa lai eksistētu. Nerunājot par peļņu. Tāpēc arī lielākā daļa mazo mauc 50/50.Jo vajag gan tīro gan melno.
14.oktobris 2023, 00:21 | links
 
Jūs tākā skolnieki :) Meistari uztaisa tāmi par katru skrūvi, naglu, grants kubu + soc.nod + pvn. Brigādei ir jāvar izrēķināt, cik darba stundas katrs objekts prasīs. Pēc tā tad arī vienojas par cenu. Jeb arī, piemēram, pie bruģa ieklāšanas parasti nosauc cenu par kv/m. Ja nav norādīts, var palūgt atšifrējumu cenai.
Fakts, ka aploksnē maksājot, atrēķinās soc.nodoklis nevis pvn. Bez pvn var sarunāt kautko nopirkt ;)

Man arī nomainīja vārtus. Materiāli, darbs pa punktiem; demontāžu liku atskaitīt, jo pats to izdarīju + soc.nod un transporta izdevumi. Vai meistars nodokļus nomaksāja, tas viņa paša ziņā.

Kā viņi iepērk materiālus? Avansa maksājums, vairumnieki jebkuram regulāram klientam dos atlaidi, tur pat pvn nav jāšmugulē.
Neviens jau nezīmējas, un nesaka, ka laiž bez nodokļiem. Ja viņi redz, ka objekts labs, bet tev pietrūkst, tad jau sarunās ;)
13.oktobris 2023, 23:51 | links
 
Nu gadās diezgan bieži arī tā.
Cerot, ka pasūtītājs neorientējas cenās. Melnītē pasaka uzskrūvētu ciparu, ja pēkšņi maksātājs sagrib iet oficiālo ceļu ar visām tāmēm un līgumiem.

Zinot ,ka nevarēs pamatot savas norādītās izmaksas, ja uzliks vēl klāt neskaitot pvn kā tam vajadzētu notikt, piekrīt strādāt oficiāli +21%

Nozīmē, ka jau startā cena bija paaugstināta.
13.oktobris 2023, 23:32 | links
 
L200 [13.okt]: Kādu huiņu tu tagad raksti es tikko kā pusi pagalma nobruģēju, ieliku vārtus, uzstādiju nojumi. Pilnīgi visi kā viens. Uz firmu? +PVN.
Nevis huiņu dzenu, bet realitāti stāstu.
Ja Tev šķiet, ka esi saņēmis to pašu kvalitāti un attieksmi pret darbu, tikai mīnus vai pluss 21%, lai tā paliek.

Reāli domājošs pakalpojuma ņēmējs aizdomāsies uz kā rēķina tiek nosegti manis pieminētie nodokļi un citi ,,oficiālie" izdevumi.

Un tagad sēdi un domā uz kā rēķina tevi piepisa.
13.oktobris 2023, 23:19 | links
 
Raimi un kādi adminstrācijas izdevumi ir piemēram nu parastam 4 cilvēku kantorim?

60 eiro mēnesī grāmatvedim un kas vēl? 230eiro nodokļi par katru rabotņiku?

Nu ja priekšnieķelis ar 3 purniem mēneša laikā nespēj nopelnīt pusotru štuku, ko iztērēt,lai būtu oficiāls kantoris ar visiem no tā izrietošajiem benefitiem, nu tad piedod atvaino, bet tam priekšniekam ir jāiet maximā par pudeļu krāvēju šancēt, nevis biznesi jātaisa.
13.oktobris 2023, 23:17 | links
 
RaimisD [13.okt]: L200 [15:35]: Bet kad celtnieks pasaka, ka pie cenas būs 21% PVN klāt, tā uzreiz savelk šķību seju,Iekomentēšu šī maldīgā pieņēmuma sakarā. Tā uzskata ļoti daudzi cilvēki, ka pa ,,gaišo" un ,,tumšo" atšķirība ir 21%,
tā galīgi nav.

Uzburšu ainiņu, piemēram, celtniecības sakarā.

Cilvim vajag nokrāsot žogu. Atrod meistaru. Novienojās par darba izmaksām.
100 eur.

Tad cilvis paštuko un piedāvā darba rūķim :
,, Vecīt , darām tā, raksti rēķinu uz manu uzņēmumu ". Cer saņemt rēķinu 121 eur., bet, ne nieka tā nav. Rēķins-200eur.

Un tikai tāpēc, ka uz to simtiņu nāca klāt nodokļi, algas un uzņēmuma. Administrēšanas izdevumi utt.

Ja jums celtnieks pēc tāda gājiena pieprasa tikai par 21 % vairāk, tad viņš nozog sev domāto peļņu un strādās uz ,,atpisies" bez īpašas motivācijas.
Vai arī firma ir ,, kreisā" un nodokļus neplāno maksāt vispār.
Kādu huiņu tu tagad raksti es tikko kā pusi pagalma nobruģēju, ieliku vārtus, uzstādiju nojumi. Pilnīgi visi kā viens. Uz firmu? +PVN.

Man ko 3 tādi kantori gadījās.

Netici? Paņem ieej ss.lv, paņem jebko un redzēsi.

Kas tas vispār tad man jājautā par meistaru, kuram nav sava SIA, kā viņš materialus pērk un kā raksta izdevumos vispār?
13.oktobris 2023, 22:58 | links
 
RaimisD [13.okt]: Ja jums celtnieks pēc tāda gājiena pieprasa tikai par 21 % vairāk, tad viņš nozog sev domāto peļņu un strādās uz ,,atpisies" bez īpašas motivācijas.
Vai arī firma ir ,, kreisā" un nodokļus neplāno maksāt vispār.
Vai arī, kapitāli ietapīs uz materiāliem. Kas nebūs strikti atrunāti līgumā.
13.oktobris 2023, 21:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager