Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Pie mums nav ar populars, sabrauc tik kādi vairāk kā 200 mednieki.. lielāku ciparu bail saukt, sacels traci vēl zaļie.
Tu ir smieklīgs, ka tu runā apgalvojuma kategorijās, citādi nu nemēdz būt.
Es takš visu laiku te piebildes bārstu.. vissirslikti. Bet tu turies ar argumentiem tik, es tēmas atradīs..
Vispār vilku medības notiek nepilni divi mēneši un ar nepopulārām medībām jau vairāk kā trešdaļa nomedīta. Vēl marts 31. Ūja..

mjuniorss, 11.septembris 2023, 23:40


Klau par ko sākās vilku diskusija un mani divi komentāri?
Es ko nepareizu pateicu?
Vilku ir stipri vairāk, kā ir statistikā, tāpēc jau uzsvēru, ka ne ar to efektīvāko metodi 102 ir nošauti par 1/2 vasaru. Labi dzinējmedības ar karodziņiem ir darbietilpīgākas uz galviņu, tas gan!
Slinkums meklēt, bet pavelc statistiku pa gadiem, piemēram kaut no 2000.gada!
11.septembris 2023, 23:56 | links
 
jegersz [11.sep]: Virspusēji uztverta informācija un secinājumi vienkārši boma!
20 robežsargi uz 173km nav nekāds "Laimes lācis", bet labs žests pieredzes apmaiņas nolūkos no kā iegūst abas puses! Leiši padalīsies ar savām metodēm un pieredzi, mūsējie ar savām, ieguvēji ir abi!
Bet tik dziļi "ekspertam" iedziļināties tak nevajag, labāk to uztvert, ka viss ir slikti Latvijā vai ne?
Pāri krievijas robežai neiet bēgļi? Tikai tavos minētajos 173 km?! Es nezinu, tikai tev jautāju..
Un kādus padomus sniegs 20 robežsargi? Varbūt vajag atlaist mūsu ekspertus..
11.septembris 2023, 23:50 | links
 
Kurš teica, ka nav laimes lācis, kas nāks palīgos.. #vissirslikti
Lietuva nosūtīs robežsargus uz Latviju, lai palīdzētu saistībā ar rekordlielo robežpārkāpēju plūsmu, paziņoja Lietuvas iekšlietu viceministrs Arnolds Abramavičs.

Viņš ziņu aģentūrai BNS norādīja, ka ir pieņemts sākotnējais lēmums Latvijai palīgā nosūtīt līdz 20 robežsargiem

Jā jā eksperti, arī Latvijas robežsargi brauc palīgos citām valstīm.. Tas ir jauki.

mjuniorss, 11.septembris 2023, 23:32


Virspusēji uztverta informācija un secinājumi vienkārši boma!
20 robežsargi uz 173km nav nekāds "Laimes lācis", bet labs žests pieredzes apmaiņas nolūkos no kā iegūst abas puses! Leiši padalīsies ar savām metodēm un pieredzi, mūsējie ar savām, ieguvēji ir abi!
Bet tik dziļi "ekspertam" iedziļināties tak nevajag, labāk to uztvert, ka viss ir slikti Latvijā vai ne?
11.septembris 2023, 23:46 | links
 
jegersz [11.sep]: Nu bāc, neko neaizmirsi?
Piegaudošana un un piesaukšana nav ne visai populāras, es pat nezinu vairs nevienu kas mācētu piegaudot vilku, aizbiedēt gan varētu atrast.
Gaides medības, jeb uz vakts sēžot tas ir haļavas princips un nevar salīdzināt ar cūkām vai pārnadžiem (izņemot, ja esi atsekojis precīzi vilka bara teritorijas perimetru pēc pēdām, kas gan maz ticams bet uz ugunsdzēsības stigām vai smiltīm, dubļiem iespējams), un noteikti nebūs efektīvāks par dzinejmedībām ar karodziņiem, bez karodziņiem ir neefektīvas, jo vilks izskries pa starpu perpendikulāri, viņš sasodīti galīgi nav stulbs.
Vilku baram ir liela teritorija un bez pēdām vai tevis teiktās piegaudošanas dzinējmedības ar būs pa tukšo, izņemot ja ir kādas vietējo norādes, ka regulāri skrien āra no kāda neliela sila!

Sevi par ekspertu neuzdevu, bet tev kā ekspertam ir ko piebilst?
Pie mums nav ar populars, sabrauc tik kādi vairāk kā 200 mednieki.. lielāku ciparu bail saukt, sacels traci vēl zaļie.
Tu ir smieklīgs, ka tu runā apgalvojuma kategorijās, citādi nu nemēdz būt.
Es takš visu laiku te piebildes bārstu.. vissirslikti. Bet tu turies ar argumentiem tik, es tēmas atradīs..
Vispār vilku medības notiek nepilni divi mēneši un ar nepopulārām medībām jau vairāk kā trešdaļa nomedīta. Vēl marts 31. Ūja..
11.septembris 2023, 23:40 | links
 
Kurš teica, ka nav laimes lācis, kas nāks palīgos.. #vissirslikti
Lietuva nosūtīs robežsargus uz Latviju, lai palīdzētu saistībā ar rekordlielo robežpārkāpēju plūsmu, paziņoja Lietuvas iekšlietu viceministrs Arnolds Abramavičs.

Viņš ziņu aģentūrai BNS norādīja, ka ir pieņemts sākotnējais lēmums Latvijai palīgā nosūtīt līdz 20 robežsargiem

Jā jā eksperti, arī Latvijas robežsargi brauc palīgos citām valstīm.. Tas ir jauki.
11.septembris 2023, 23:32 | links
 
Vasarā vilku medības ir neklasiskas. Ar piegaudošanu un rīkošanu dzinējmedības. :)) Gaides medības nav medības. nja.. es taču saku vissirslikti ar šiem ekspertiem..

mjuniorss, 11.septembris 2023, 22:58


Nu bāc, neko neaizmirsi?
Piegaudošana un un piesaukšana nav ne visai populāras, es pat nezinu vairs nevienu kas mācētu piegaudot vilku, aizbiedēt gan varētu atrast.
Gaides medības, jeb uz vakts sēžot tas ir haļavas princips un nevar salīdzināt ar cūkām vai pārnadžiem (izņemot, ja esi atsekojis precīzi vilka bara teritorijas perimetru pēc pēdām, kas gan maz ticams bet uz ugunsdzēsības stigām vai smiltīm, dubļiem iespējams), un noteikti nebūs efektīvāks par dzinejmedībām ar karodziņiem, bez karodziņiem ir neefektīvas, jo vilks izskries pa starpu perpendikulāri, viņš sasodīti galīgi nav stulbs.
Vilku baram ir liela teritorija un bez pēdām vai tevis teiktās piegaudošanas dzinējmedības ar būs pa tukšo, izņemot ja ir kādas vietējo norādes, ka regulāri skrien āra no kāda neliela sila!

Sevi par ekspertu neuzdevu, bet tev kā ekspertam ir ko piebilst?
11.septembris 2023, 23:31 | links
 
tpu komentatoriem..
11.septembris 2023, 22:59 | links
 
Vasarā vilku medības ir neklasiskas. Ar piegaudošanu un rīkošanu dzinējmedības. :)) Gaides medības nav medības. nja.. es taču saku vissirslikti ar šiem ekspertiem..
11.septembris 2023, 22:58 | links
 
Nav gluži taisnība! Atļautos 300 vilkus izšauj. Pie kam samērā raiti! Un minētie 1300 vilki ir ļoti pieticīgs pieņēmums. Reāli to ir uz pusi vairāk!

nelietotaajs, 11.septembris 2023, 22:10


Ja ziemā ir sniegs, jā.
Kā gāja ar dzinējmedībām te vairākus gadus pēc kārtas ziemā, pat nepieminot sniegu?
Ja tagad par pus vasaru nošauti 102 vilki interesanti kāpēc, tāpēc ka to ir maz vai tāpēc ka viņu ir daudz?
Atļaušos minēt, ka klasiskās vilku medības ir ziemā, kad ir sniegs ar karodziņiem un dzinējiem, nevis sēžot uz vakts!
11.septembris 2023, 22:46 | links
 
198 vairs tik licenzes palikušas.
11.septembris 2023, 22:11 | links
 
jegersz [11.sep]: Varbūt ne vilku un lāču kļuvis vairāk, bet mežu mazāk, tamdēļ viņus biežāk redzam, ka tie ir izspiesti no savām teritorijām.
RaimisD, 9.septembris 2023, 14:43

Pilnīgas muļķības.
Vilku medības ierobežo divi galvenie faktori un tie ir:
1. ES regula, ka vilks ir ir īpaši aizsargājama suga, jo centrāleiropā tie jau sen nav!
2. Nav vai maz sniega ziemā, līdz ar to neizšauj visas atļaujas.

Atļauju skaitu nākamajam gadam samazina! Ministrijā atskaitēs no deguna izurbina populācijas lielumu, jo nav precīza uzskaites mehānisma, bet ņemot vērā, ka atļaujas nav izlietotas, tad ar katru gadu samazina vai atstāj tādu pašu. Līdz ko esam nonākuši pie ļoti maza un abstrakta skaitļa, kas nav ne tuvu realitātei, jo tagad pēc statistikas it kā ir viens vilks uz 53km2, kas protams neatbilst patiesībai, izņemot protams lielās pilsētas un to piepilsētas.

Protams vilku populācija nav vienmērīga un ir kur ir viņi vairāk un ir, kur viņu ir mazāk, bet atcerieties, ka viku bars neaug bezgalīgi, bet jaunie vilki atdalās un veido savu baru un ieņem jaunas teritorijas.

Pat ja pieņemam oficiālos datus, ja kādam liekās, ka uz 1300 vilkiem ikgadējais populācijas pieaugums ir nepilni 300 nu lai jau domā, bet tā nav!

Igaunijā, tieši šo pašu iemeslu šī vilku problēma sakās vēl ātrāk kā pie mums.
Nav gluži taisnība! Atļautos 300 vilkus izšauj. Pie kam samērā raiti! Un minētie 1300 vilki ir ļoti pieticīgs pieņēmums. Reāli to ir uz pusi vairāk!
11.septembris 2023, 22:10 | links
 
 
Varbūt ne vilku un lāču kļuvis vairāk, bet mežu mazāk, tamdēļ viņus biežāk redzam, ka tie ir izspiesti no savām teritorijām.
RaimisD, 9.septembris 2023, 14:43


Pilnīgas muļķības.
Vilku medības ierobežo divi galvenie faktori un tie ir:
1. ES regula, ka vilks ir ir īpaši aizsargājama suga, jo centrāleiropā tie jau sen nav!
2. Nav vai maz sniega ziemā, līdz ar to neizšauj visas atļaujas.

Atļauju skaitu nākamajam gadam samazina! Ministrijā atskaitēs no deguna izurbina populācijas lielumu, jo nav precīza uzskaites mehānisma, bet ņemot vērā, ka atļaujas nav izlietotas, tad ar katru gadu samazina vai atstāj tādu pašu. Līdz ko esam nonākuši pie ļoti maza un abstrakta skaitļa, kas nav ne tuvu realitātei, jo tagad pēc statistikas it kā ir viens vilks uz 53km2, kas protams neatbilst patiesībai, izņemot protams lielās pilsētas un to piepilsētas.

Protams vilku populācija nav vienmērīga un ir kur ir viņi vairāk un ir, kur viņu ir mazāk, bet atcerieties, ka viku bars neaug bezgalīgi, bet jaunie vilki atdalās un veido savu baru un ieņem jaunas teritorijas.

Pat ja pieņemam oficiālos datus, ja kādam liekās, ka uz 1300 vilkiem ikgadējais populācijas pieaugums ir nepilni 300 nu lai jau domā, bet tā nav!

Igaunijā, tieši šo pašu iemeslu šī vilku problēma sakās vēl ātrāk kā pie mums.
11.septembris 2023, 21:41 | links
 
Es nezin ātro recepti, tūlīt jāskatās futbols, bet kamēr balsos par 20 partijām, kamēr partijas sastāvēs no 15 cilvēkiem, kamēr pāris paaudzes vates nenomainisies utt.
11.septembris 2023, 21:22 | links
 
Forums kaut kā nerullē. Tad turpinājums no sērijas vissirslikti:
Pirms sešiem gadiem "Rail Baltica" Latvijas posma izmaksas bija minētas ap diviem miljardiem eiro. Tagad tiek pieļauts, ka tas viss varētu izmaksāt pat četras reizes dārgāk jeb ap astoņiem miljardiem eiro.

Mans priekšlikums, daram Grieķijas stilā, blefojam kā pokerā, ka būvniecībā viss notiek. Kā Igaunija un Lietuva būs jau uzbūvējusi sliedes.. Mēs tā, hujakš.. ja gribiet, lai savienojam maksājiet vēl.. protams astoņu miljardu būsim notrallinājuši tāpat.. klimats tāds.. mēs vēl uz robežas žogu ceļam..

mjuniorss, 11.septembris 2023, 20:30


Kārtējais stulbais komentārs, ka viss ir slikti!
Daudz gadu projekts, kuram šādu izmaksu kāpumu realitātē nevarēja paredzēt, paskaties kaut par lielākajiem izmaksu posteņiem, ja maz spēj!

Nesaku, ka mūsējie ir balti un pūkaini, gan jau kaut ko tomēr izfīrē un arī vienkārši izmaksas ir lielas dēļ darba stila un zemās konkurences uz šādiem projektiem, bet iet galējībā un teikt ka viss ir notralināts ir vienkārši stulbuma pazīme!
11.septembris 2023, 21:22 | links
 
Forums kaut kā nerullē. Tad turpinājums no sērijas vissirslikti:
Pirms sešiem gadiem "Rail Baltica" Latvijas posma izmaksas bija minētas ap diviem miljardiem eiro. Tagad tiek pieļauts, ka tas viss varētu izmaksāt pat četras reizes dārgāk jeb ap astoņiem miljardiem eiro.

Mans priekšlikums, daram Grieķijas stilā, blefojam kā pokerā, ka būvniecībā viss notiek. Kā Igaunija un Lietuva būs jau uzbūvējusi sliedes.. Mēs tā, hujakš.. ja gribiet, lai savienojam maksājiet vēl.. protams astoņu miljardu būsim notrallinājuši tāpat.. klimats tāds.. mēs vēl uz robežas žogu ceļam..
11.septembris 2023, 20:30 | links
 
usis [9.sep]: Kļūst skaidrs, ir slikti, ļoti slikti, bija slikti, ir slikti un kļūs vēl sliktāk, pavisam slikti, jo nevar būt tā ka visiem slikti, un kādam labi, tas arī slikti. Turamies.
A ko es teicu iepriekšēja sapulcē, to paš! Pret rītu basketbola faniem tā ī būs.. slikti!
9.septembris 2023, 19:07 | links
 
Kļūst skaidrs, ir slikti, ļoti slikti, bija slikti, ir slikti un kļūs vēl sliktāk, pavisam slikti, jo nevar būt tā ka visiem slikti, un kādam labi, tas arī slikti. Turamies.
9.septembris 2023, 18:48 | links
 
udens2.Viss ar tevi būtu OK.tikai žults no tevis pārmērīgi līst.Bez tā nevar?
9.septembris 2023, 18:14 | links
 
mjuniorss.Tev ļoti precīzs komentārs par mežiem. Protams tika izcirsti vecie meži.Bet daba tukšumu nemīl.Visur ir jaunaudzes.Kur stādītas,kur pašas izauga.Un meža dzīvnieki komfortāk jūtas jaunaudzēs.Tā teikt brikšņi.Kuram koku galotnītes vieglāk sasniedzamas lai uzkostu.Kuram noslēpties ērtāk.Tik tiešām skaistajā,klasiskajā priežu silā dzīvnieku nav daudz.
9.septembris 2023, 18:12 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager