Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...

22.septembris 2023, 22:54 | links
 
Tātad tā vienkārši sakot maucība turpinās. Kas vienam aizliegts, citam atļauts. Spānija pērk un pirks krievu gāzi (neesmu iedziļinājies, bet visdrīzāk arī Latvijas, tikai ne krievu iepakojumā, bet citā, kas tās izcelsmi nemaina). Līdz šim Silenes robežu vidēji šķērso 80 smagie no Baltkrievijas. Ne jau tukši protams. Īsāk sakot, jūs "sīkie" pastāv pie ratiem, kamēr stiprie "ģēlas" bīda. Grieķi arī jau vafelino uzlikuši. Ja pagājušajā gadā maijā Krētā vēl varēja šur tur redzēt Ukrainas karogus un tie krievu uzraksti tā nedūrās acīs, tad šogad septembrī pa nedēļu nevienu Ukrainas karogu nemanīju. Un krievu tūristu tur gaida atplestām rokām-avtoprokat, govorim po ruski utt. Jo bez tā krievu tūrista, kuri parasti atpūšas ar "atvēzienu", tiem tūrismā strādājošiem viegli nav. Un ar tukšu kabatu un vēderu, baigs Ukrainas atbalstītājs nav, ne tur, ne šeit. Un autobusā noklausīta saruna sākumā krieviski, pēc tam grieķu valodā jau cita saruna-kundzīte ap gadiem 60, visdrīzāk gide, tad viss notiek-pilni čārtera ļotaki nonstpopā ar krievu tūristiem. Un mums joprojām pilna jūrmala gan ar krievu auto, gan tūristiem. Jo arī jūrmalā tūrismā strādājošie negrib būt tukšu kabatu un vēderu,kas arī saprotams, jo ar pliku patriotismu rēķinus neapmaksāsi un bērnus neizskolosi.P. S. Sajūta, ka mani nepajokam čakarē.
22.septembris 2023, 17:24 | links
 
Politiskie sūdi, manuprāt, redzami ir tikai ilgtermiņā.
Par to Ludzu utt nu nav tik vienkārši, ja tu dzīvo attālunāti viss ok, bet ja tev jādzīvo starp vati nekā tur forša nav. Es kā nacikis dzirdod urlu valodu jau automātiski ielieku nodevējs sarakstā.
22.septembris 2023, 14:07 | links
 
Līdz nākamās saimas vēlēšanām redzēsim kas lielāku skādi valstij būs nodarījis. Kāds alkāšs kas klenderē gar ceļa malu un krata kulaku pret zemessargiem, bučo Putina ģīmi vai liberāļu propogandisti.
Man piemēram pajāt ja kāds tur Ludzā, Zilupē vai Piedrujā dzer šņabi, grauž semuškas un slavina Putinu, jo fiziski vai ekonomiski neko tād vervelis pasākt nevar valsts sagaušanā. Citādi jau būtu jāskatās ja kāds politiskais spēks (Rosļikovs %Co, vai tml.) kaut ko tajā galā organizē.
Bet pagaidām pie mums viss virzās pēc lielā plāna.
22.septembris 2023, 12:35 | links
 
Mācību nolūkos vajadzētu pakratīt tos vatainos.. tas būt šovs..
21.septembris 2023, 21:21 | links
 
Skatos video ar armijas mācībām Latgales pusē. Gribās mazliet asinis uzkarsēt palasu komentārus. Redzot cik daudz debīlu komentāru un zvatņiku, ka pat vemt jau gribās.

mjuniorss, 21.septembris 2023, 18:01
Man čoms no zemesardzes teica,ka pa latgali vecie sarkankrūtīsi fakučus rādos kad brauc ar armijas transportu,un tādu idarasu ir daudz,pat tepat forumā šie mēsli ir
21.septembris 2023, 20:58 | links
 
Skatos video ar armijas mācībām Latgales pusē. Gribās mazliet asinis uzkarsēt palasu komentārus. Redzot cik daudz debīlu komentāru un zvatņiku, ka pat vemt jau gribās.
21.septembris 2023, 18:01 | links
 
Opā, imteresanti. Starp Ukrainu un Poliju pieaug konflikts. Kā arī Poļi paziņo, ka vairs nedos Ukrainai ieročus..
Interesant, kas tur noticis, ko nevar sadalīt. Graudu eksports..

mjuniorss, 21.septembris 2023, 00:41
Šito muļķību sēj krievu propaganda,ne tuvu nav taisnība,poļi grib nostabilizēt labības cenas,jo saraustītās piegādes no ukrainas,te uzrauj cenu kosmosā,un tiklīdz ukraiņiem ir iespēja izvest,tā parādās milzīgs labības daudzums un cena zemē
21.septembris 2023, 17:47 | links
 
 
Ja neizvelk no konteksta, bet izlasa visu tekstu, tad tas viss izskatās pavisam savādāk. -


I see that the manipulation of the statement
@MorawieckiM
begins, and yet both fragments can be directly quoted:
"We will certainly not risk Ukraine's security, which is why our hub in Rzeszów, in consultation with the Americans and NATO, continues to play the same role as it did. And it will continue to do so."
Nothing more needs to be added here. Supplies of materials for the defense of Ukraine have been, are and will continue.
However, the second fragment manipulated in the message:
"We are no longer transferring any weapons to Ukraine because we are now arming ourselves
with the most modern weapons. If you don't want to defend yourself, you must have SOMETHING to defend yourself - this is our principle. And that's why we have made increased orders (...) - we focus on quickly arming the Polish army."
Of course, the statement is taken out of context and manipulated, but this is the truth: while other large NATO countries give equipment from arms depots after disbanded units, Poland is the only country with numerous land forces that donated equipment taken from the lines. Taken from Polish soldiers from line units. The Germans are giving museum equipment - Leopard 1A5s, which even the Ukrainians did not want to accept. We are giving Leopard 2s that we are taking from the line in 10BKPanc, we are giving a battalion of Wolverines that we are taking from 17WBZ, we have given and are still giving "Twarde" PT-91s taken from the lines in Braniewo and Giżycko.
More than 270 T72M1/M1Rs donated to Ukraine were tanks freshly renovated from frontline units of the Polish Armed Forces.
In 2019, Poland nominally had 861 tanks. We donated approximately 350 of these to Ukraine.
40%! No one has given more than us in relation to the armed forces. Artillery?
By spring 2022, the Polish Armed Forces received approximately 82 Krab AHS. 54.65% went to Ukraine! I ignore deliveries from this year. There are many such examples. No one gave as much as Poland and as quickly as Poland. We simply don't have anything to give anymore. Because we have already taken it from a Polish soldier to give it to a Ukrainian one. We temporarily weakened the Polish Armed Forces, but thanks to the fact that equipment from Poland saved Ukraine, our security per se increased - by stopping Russian imperialism on the battlefield and by bleeding the Russian Armed Forces. In return, we buy new equipment, but these purchases - due to the need - are not optimal - we buy them on different terms because we have no choice. And the equipment is just arriving. We will close the gap for approximately 30-40% of the Land Forces by at least 2027-2028.
I really hope that the ill-considered statements of the Ukrainian side and the row over grain are the result of the position of the oligarchs and the quality of the political class in Ukraine, and not a cynical conclusion that we have already given everything we could give...

Please forward the entry. It won't make up for the damage that an ill-considered and out-of-context tweet from the Prime Minister's statement will make up for, but maybe it will explain it a little better.
21.septembris 2023, 12:53 | links
 
daddy_j [21.sep]: Nu ne tak!! Normāls process - NATO valsts Polija (un citas) pārapbruņojas - sūta vecos PSRS lūžņus uz Poliju un vietā pērk sev modernus ieročus.

Neviens negaida, ka poļi nopirks Patriotus par miljardiem un aizsūtīs uz Ukrainu. Lai ražotājs pa taisno sūta... :)
Man patīk mazliet arī pashēmot. Ja pieņemam, ka kara laikā netiek publiski izpausti patiesie nodomi, tiek iemesta šāda informācija, jo tiks piegadāts Atacams. Jau šodien Utānijas ziņu portāli dikti priecājas par šo info. GAIDAM..
Vēl šī informācija esot priekš vietējās publikas, šogad Polijā vēlēšanas. Dikti daudz to variantu..
21.septembris 2023, 12:46 | links
 
Opā, imteresanti. Starp Ukrainu un Poliju pieaug konflikts. Kā arī Poļi paziņo, ka vairs nedos Ukrainai ieročus..
Interesant, kas tur noticis, ko nevar sadalīt. Graudu eksports..

mjuniorss, 21.septembris 2023, 00:41


Tas konflikts uz robežas jau briest no pagājušā rudens. Poļi paši izveidoja EKSPORTA koridori produkcijai no Ukrainas. Rezultātā, zinot Poļus un Ukraiņus - produkcija sāka aizķerties tur kur nevajag, pašā Polijā un tuvējās ES valstīs. Sākumā liels daudzums Polijas uzņēmumu bija starā par lētām izejvielām un darbaspēku, bet tad sāka gaudot kaimiņi par dempingiem un bankrotu. Poļi no savas puses vismaz vizuāli cenšas savest kārtībā šo kontrabvandu, no Ukraiņu puses pierobežā esot izveidojies īsts kontabandistu kartelis, kurus neviens neaiztiek.
Pašlaik arī Poļi ir ieslēguši savu nozīmīguma pakāpes paaugstināšanas programmu - vēlas būt lietas noteicēji. Ukraiņi dusmojas ka ir iegūldījuši milzīgus līdzekļus Polijas ražotnēs gan tieši gan trīspusējos līgumos. Daļa ES finansējuma, kas paredzētas Ukraiņiem palika Polijā, ražotņu un remonta boksu izveidei. Daudz sasistās un trofeju tehnikas, esot simti, tāpat no ierindas izgājušās rietumu tehnikas vienības ir iesprūdušas Polijā - uz rudeni esot bijis jāatdzīvina liels daudzums tehnikas, esot faktiski desmits. Un tie paši remonta boksi ko sadarbībā ar Vāciešiem taisa esot faktiski pagaidām tikai pusceļā. Vēl iznīcinātāju programma kurā paredzēta dzinēju un lidmašīnu apkopes un remonts Polijā - par to Poļi prasot milzīgus līdzekļus, savu lidlauku modernizāciju pa ES līdzekļiem. Visi grib nopelnīt.
21.septembris 2023, 11:50 | links
 
Mjuniorss.Nav drusku par agru?Samocīsi galvu domājot.Pēc tam sāpēs.Būs jāieņem antidepresants .Atkal galva sāpēs.
21.septembris 2023, 11:32 | links
 
t.i. sūta uz Ukrainu, nevis sev :)
21.septembris 2023, 08:54 | links
 
Opā, imteresanti. Starp Ukrainu un Poliju pieaug konflikts. Kā arī Poļi paziņo, ka vairs nedos Ukrainai ieročus..
Interesant, kas tur noticis, ko nevar sadalīt. Graudu eksports..

mjuniorss, 21.septembris 2023, 00:41


Nu ne tak!! Normāls process - NATO valsts Polija (un citas) pārapbruņojas - sūta vecos PSRS lūžņus uz Poliju un vietā pērk sev modernus ieročus.

Neviens negaida, ka poļi nopirks Patriotus par miljardiem un aizsūtīs uz Ukrainu. Lai ražotājs pa taisno sūta... :)
21.septembris 2023, 08:45 | links
 
Es jau šodien sāku domāt par ko balsošu nākošās vēlēšanās. Mana balss ies laikam par AS. Iepriekš bija nacionāļi, vēl iepriekš vienotība.

mjuniorss, 20.septembris 2023, 22:48


...žēl tikai, ka nākošajās vēlēšanās AS vairs nebūs... :) bet gan būs citi, jauni, skaisti spēki, kur veciem vēžiem nolīst...
21.septembris 2023, 08:24 | links
 
mjuniorss [21.sep]: Opā, imteresanti. Starp Ukrainu un Poliju pieaug konflikts. Kā arī Poļi paziņo, ka vairs nedos Ukrainai ieročus..
Interesant, kas tur noticis, ko nevar sadalīt. Graudu eksports..
Jā, graudu importa no Ukrainas aizliegums. Var saprast ukraiņus, bet vēl vairāk var saprast Poliju un Bulgāriju- ES "zaļā kursa" labības audzēšanas ierobežojumi nostāda ES un Ukrainas lauksaimniekus nevienlīdzīgās situācijās, jo Ukrainā tie ir vieglāki, ja neteiktu-nekādi. Tādēļ Polijas/Bulgārija rīcība absolūti saprotama. Un te es teiktu, ka sāk līst ārā "hahola" īstā daba- nu ko, ko, bet sūdzēt tiesā Poliju, kura ir abnormāli lielā apmērā palīdzējusi Ukrainai, ir maigi izsakoties, nepateicīgi. Turklāt domāju, ka Ukraina tiesā zaudēs minēto iemeslu dēļ. Un padirsīs vislabākos draugus. Es vismaz tā to redzu, varbūt kļūdos...
21.septembris 2023, 07:47 | links
 
Opā, imteresanti. Starp Ukrainu un Poliju pieaug konflikts. Kā arī Poļi paziņo, ka vairs nedos Ukrainai ieročus..
Interesant, kas tur noticis, ko nevar sadalīt. Graudu eksports..
21.septembris 2023, 00:41 | links
 
Rinkevičs ir vienīgā persona kāpēc par vienotību varēja vēl iepriekš balsot.
20.septembris 2023, 23:36 | links
 
Zinu ka daudziem homofobiskas pretenzijas un sava nepatika.
Bet ja to nepatiku atslēdz un vērtē darbus, tad dotajā mirklī man šķiet Rinkēvičs daudzos jautājumos diezgan labi aizstāv latviešu un iedzīvotāju intereses.
Kā arī starptautiskajā arēnā, kā jau politiķis ar pieredzi ES komisāru amatos, neblamējas, atšķirībā no citiem politiķiem.

Ja saprotiet vienkāršu angļu valodu, tad noklausieties: https://www.youtube.com/watch?v=GX5yyyFRCJE&t=35s&ab_channel=LTVZi%C5%86udienests
20.septembris 2023, 23:10 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager