Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
 
Kopsavilkums par mežiem un lopiem :)
Brauciet un šaujiet manā zemes gabalā, lopu kā biezs. Kā pateicību kādu konserviņu par 1/2 cenu ;)
Mežus cērt un stāda tur, kur viņi ir un pie mums Kurzemes jūrmalā ir meži. Nepatīk man modernās metodes, pat sašutums, ka manis stādītu jaunaudzi harvestrs izvago un piektdaļu no 3 hektāriem samaļ zem riteņiem, veidojot sev ceļus. Kādreiz līdz 100-gadīgam baļķim cirsma tika kopta 5 reizes, tagd 2, ieskaitot nozāģēšanu. Bet ok, jaunajiem sava dzīve un metodes, vietas diezgan.
Piebildīšu vien, ka mežinieki visus 50 okupācijas gadus arī dzīvoja savu dzīvi, abstrahējoties no sarkano normām. LVM tagad cērt mūsu skaisti atstāto mantojumu, pretī dodot luksus ceļus līdz cirsmām, skaistus stendus ar ceļu vārdiem un vēl visādas sīkumlietiņas t.i parkveida mežus :)
Turpinot, tikko atbraucu no Latvijas platā gala. Secinājums - jau no Vecumniekiem (tur galvenā iela tik pa pusei asfaltēta) līdz Krāslavai milzu bagātības guļ zem krūmiem. Pret mūsu jūrmalas smilkti, zeme tāda, kautvai uz maizes smērē. Un tas viss gar Daugavas malu. Starp krūmiem šur-tur izpeld kāda bagāta viensēta; Preiļu pusē vairāk pļavu, bet lopu barus tā arī neredzot. Mājup gar leišmali - tur jau ir skaistāk. Iebraucu Lietavā uzpildīties (neste 1.50 pret Latvijas 1.69) tur druvas, druvas ...

Tāpēc augstākminētais, ka vilkiem nevajag mežus, bet nesakoptus krūmus, ir vietā :)
12.septembris 2023, 12:25 | links
 
P.s. Rīgā sen nebiju staigājis, bet ko redzēju fasādes paliek smukākas un tas priecē!

mjuniorss, 12.septembris 2023, 00:20


Kā kurā vietā, ir vietas pat centrā kur Betmenu varētu filmēt.
12.septembris 2023, 11:33 | links
 
P.s. Rīgā sen nebiju staigājis, bet ko redzēju fasādes paliek smukākas un tas priecē!
12.septembris 2023, 00:20 | links
 
Hm, galvā teksts izklausijās labāk.. :)))
12.septembris 2023, 00:19 | links
 
Mans moto, ir tā kā ir, nevis tā kā esmu iztēlojies kā jābūt. Tapēc, iesaku daudzus nolaisties un paskatīties uz lietām bez emocijām.
Par to vilcienu prognozēja 3.6 miljardus pa visam baltijas valstīm. Šodien jau ir 8 miljardi tikai Latvijas teritorijā nepieciešamie līdzekļi. Un vēl pat plānojas to uzbūvēt līdz 203.. kuram gadam. Skaidrs paliks dārgak vēl. Nu nav tas forši patīk vai nē. Zinot līdz tam vēl vastī nokritīsies iedzīvotāju skaits. Un kāds ir mūsu valsts budžets. Padsmit miljardi.
Protams es gribu, lai izdodas, bet šodien neizskatas tik jauki kā sākumā.
Mans uzskats, vajag visiem apsēsties un paklausīties ko runā citi, kas notiek citās nozarēs, novados.
Jekabpils, Daugavpils slimnīca bankrots, Rēzeknes pašvaldībai. Utt. Nav joka lietas. ES pateica, lai soladarizē budžetu, jāsamazina.. nu nav tas tik vienkārši. Tas ir fakts draugi. Tas, ka skatamies pozitīvi tas ir jauki, bet noņemiet roza brilles agrāk, lai nav tik smagas pagiras. Jo ātrāk sāks to apjaust, jo atrak varbut sāks analizet kā mēs vēlētaji kaut ko mainit.. es nezinu ko un kā.. tikai plika komentatora runa, lai but ko paplāpat. Man ir interesanti palasit arī citu redzejumus.
12.septembris 2023, 00:16 | links
 
Jegerz, tu ir foršs čalis noteikti. Bet iekarsti vēl labāk. Mans iekopē tikai tekstus no LSM,ziņu portāliem. Bet tu pievelc kā manu viedokli.. hihi.
Bet ja nopietni ir diezgan nopietni uz robežas, robežsargi kinologi mauc visu laiku, daudz saucamo bēgļu pa visu robežu. Situācija ir ļoti nopietna. Kā man teica robežsargs šis raustas, lai nesākas karš.
P.s. pāris dienas atpaļ baltkrievu formās tērpi un maskās metuši akmeņus uz polijas robežsargiem.
Tas ir hibridkarš un to aizmirst nevajag. Ir karš ar krieviju.

mjuniorss, 12.septembris 2023, 00:00


Jā, ja uztveru ne tā, tad ir man tāds kasjaks! Bišk perebors ar tagad.
Kā rakstīju, neesmu robiņos un maz darīšana ar tiem, baumu līmenī gan dzirdēts daudz, bet uz to nebalstos.
12.septembris 2023, 00:05 | links
 
Komandējumos robežsargi regulāri ES robežās brauc.
12.septembris 2023, 00:02 | links
 
Pāri krievijas robežai neiet bēgļi? Tikai tavos minētajos 173 km?! Es nezinu, tikai tev jautāju..
Un kādus padomus sniegs 20 robežsargi? Varbūt vajag atlaist mūsu ekspertus..

mjuniorss, 11.septembris 2023, 23:50


Neesmu robiņos nepateikšu!
Katrā valstī ir savas metodes un sava pieredze ar ko padalīties!
Ja nepiekrīti, likšu uz galda stulbu bet labu piemēru, robeža starp Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju, mīnēta, sargā armijnieki skatoties viens otra ložmetēju stobros!
Kā tev šķiet ko ieteiktu Dienvidkorejiešu robežsargi :D
12.septembris 2023, 00:01 | links
 
Jegerz, tu ir foršs čalis noteikti. Bet iekarsti vēl labāk. Mans iekopē tikai tekstus no LSM,ziņu portāliem. Bet tu pievelc kā manu viedokli.. hihi.
Bet ja nopietni ir diezgan nopietni uz robežas, robežsargi kinologi mauc visu laiku, daudz saucamo bēgļu pa visu robežu. Situācija ir ļoti nopietna. Kā man teica robežsargs šis raustas, lai nesākas karš.
P.s. pāris dienas atpaļ baltkrievu formās tērpi un maskās metuši akmeņus uz polijas robežsargiem.
Tas ir hibridkarš un to aizmirst nevajag. Ir karš ar krieviju.
12.septembris 2023, 00:00 | links
 
Pie mums nav ar populars, sabrauc tik kādi vairāk kā 200 mednieki.. lielāku ciparu bail saukt, sacels traci vēl zaļie.
Tu ir smieklīgs, ka tu runā apgalvojuma kategorijās, citādi nu nemēdz būt.
Es takš visu laiku te piebildes bārstu.. vissirslikti. Bet tu turies ar argumentiem tik, es tēmas atradīs..
Vispār vilku medības notiek nepilni divi mēneši un ar nepopulārām medībām jau vairāk kā trešdaļa nomedīta. Vēl marts 31. Ūja..

mjuniorss, 11.septembris 2023, 23:40


Klau par ko sākās vilku diskusija un mani divi komentāri?
Es ko nepareizu pateicu?
Vilku ir stipri vairāk, kā ir statistikā, tāpēc jau uzsvēru, ka ne ar to efektīvāko metodi 102 ir nošauti par 1/2 vasaru. Labi dzinējmedības ar karodziņiem ir darbietilpīgākas uz galviņu, tas gan!
Slinkums meklēt, bet pavelc statistiku pa gadiem, piemēram kaut no 2000.gada!
11.septembris 2023, 23:56 | links
 
jegersz [11.sep]: Virspusēji uztverta informācija un secinājumi vienkārši boma!
20 robežsargi uz 173km nav nekāds "Laimes lācis", bet labs žests pieredzes apmaiņas nolūkos no kā iegūst abas puses! Leiši padalīsies ar savām metodēm un pieredzi, mūsējie ar savām, ieguvēji ir abi!
Bet tik dziļi "ekspertam" iedziļināties tak nevajag, labāk to uztvert, ka viss ir slikti Latvijā vai ne?
Pāri krievijas robežai neiet bēgļi? Tikai tavos minētajos 173 km?! Es nezinu, tikai tev jautāju..
Un kādus padomus sniegs 20 robežsargi? Varbūt vajag atlaist mūsu ekspertus..
11.septembris 2023, 23:50 | links
 
Kurš teica, ka nav laimes lācis, kas nāks palīgos.. #vissirslikti
Lietuva nosūtīs robežsargus uz Latviju, lai palīdzētu saistībā ar rekordlielo robežpārkāpēju plūsmu, paziņoja Lietuvas iekšlietu viceministrs Arnolds Abramavičs.

Viņš ziņu aģentūrai BNS norādīja, ka ir pieņemts sākotnējais lēmums Latvijai palīgā nosūtīt līdz 20 robežsargiem

Jā jā eksperti, arī Latvijas robežsargi brauc palīgos citām valstīm.. Tas ir jauki.

mjuniorss, 11.septembris 2023, 23:32


Virspusēji uztverta informācija un secinājumi vienkārši boma!
20 robežsargi uz 173km nav nekāds "Laimes lācis", bet labs žests pieredzes apmaiņas nolūkos no kā iegūst abas puses! Leiši padalīsies ar savām metodēm un pieredzi, mūsējie ar savām, ieguvēji ir abi!
Bet tik dziļi "ekspertam" iedziļināties tak nevajag, labāk to uztvert, ka viss ir slikti Latvijā vai ne?
11.septembris 2023, 23:46 | links
 
jegersz [11.sep]: Nu bāc, neko neaizmirsi?
Piegaudošana un un piesaukšana nav ne visai populāras, es pat nezinu vairs nevienu kas mācētu piegaudot vilku, aizbiedēt gan varētu atrast.
Gaides medības, jeb uz vakts sēžot tas ir haļavas princips un nevar salīdzināt ar cūkām vai pārnadžiem (izņemot, ja esi atsekojis precīzi vilka bara teritorijas perimetru pēc pēdām, kas gan maz ticams bet uz ugunsdzēsības stigām vai smiltīm, dubļiem iespējams), un noteikti nebūs efektīvāks par dzinejmedībām ar karodziņiem, bez karodziņiem ir neefektīvas, jo vilks izskries pa starpu perpendikulāri, viņš sasodīti galīgi nav stulbs.
Vilku baram ir liela teritorija un bez pēdām vai tevis teiktās piegaudošanas dzinējmedības ar būs pa tukšo, izņemot ja ir kādas vietējo norādes, ka regulāri skrien āra no kāda neliela sila!

Sevi par ekspertu neuzdevu, bet tev kā ekspertam ir ko piebilst?
Pie mums nav ar populars, sabrauc tik kādi vairāk kā 200 mednieki.. lielāku ciparu bail saukt, sacels traci vēl zaļie.
Tu ir smieklīgs, ka tu runā apgalvojuma kategorijās, citādi nu nemēdz būt.
Es takš visu laiku te piebildes bārstu.. vissirslikti. Bet tu turies ar argumentiem tik, es tēmas atradīs..
Vispār vilku medības notiek nepilni divi mēneši un ar nepopulārām medībām jau vairāk kā trešdaļa nomedīta. Vēl marts 31. Ūja..
11.septembris 2023, 23:40 | links
 
Kurš teica, ka nav laimes lācis, kas nāks palīgos.. #vissirslikti
Lietuva nosūtīs robežsargus uz Latviju, lai palīdzētu saistībā ar rekordlielo robežpārkāpēju plūsmu, paziņoja Lietuvas iekšlietu viceministrs Arnolds Abramavičs.

Viņš ziņu aģentūrai BNS norādīja, ka ir pieņemts sākotnējais lēmums Latvijai palīgā nosūtīt līdz 20 robežsargiem

Jā jā eksperti, arī Latvijas robežsargi brauc palīgos citām valstīm.. Tas ir jauki.
11.septembris 2023, 23:32 | links
 
Vasarā vilku medības ir neklasiskas. Ar piegaudošanu un rīkošanu dzinējmedības. :)) Gaides medības nav medības. nja.. es taču saku vissirslikti ar šiem ekspertiem..

mjuniorss, 11.septembris 2023, 22:58


Nu bāc, neko neaizmirsi?
Piegaudošana un un piesaukšana nav ne visai populāras, es pat nezinu vairs nevienu kas mācētu piegaudot vilku, aizbiedēt gan varētu atrast.
Gaides medības, jeb uz vakts sēžot tas ir haļavas princips un nevar salīdzināt ar cūkām vai pārnadžiem (izņemot, ja esi atsekojis precīzi vilka bara teritorijas perimetru pēc pēdām, kas gan maz ticams bet uz ugunsdzēsības stigām vai smiltīm, dubļiem iespējams), un noteikti nebūs efektīvāks par dzinejmedībām ar karodziņiem, bez karodziņiem ir neefektīvas, jo vilks izskries pa starpu perpendikulāri, viņš sasodīti galīgi nav stulbs.
Vilku baram ir liela teritorija un bez pēdām vai tevis teiktās piegaudošanas dzinējmedības ar būs pa tukšo, izņemot ja ir kādas vietējo norādes, ka regulāri skrien āra no kāda neliela sila!

Sevi par ekspertu neuzdevu, bet tev kā ekspertam ir ko piebilst?
11.septembris 2023, 23:31 | links
 
tpu komentatoriem..
11.septembris 2023, 22:59 | links
 
Vasarā vilku medības ir neklasiskas. Ar piegaudošanu un rīkošanu dzinējmedības. :)) Gaides medības nav medības. nja.. es taču saku vissirslikti ar šiem ekspertiem..
11.septembris 2023, 22:58 | links
 
Nav gluži taisnība! Atļautos 300 vilkus izšauj. Pie kam samērā raiti! Un minētie 1300 vilki ir ļoti pieticīgs pieņēmums. Reāli to ir uz pusi vairāk!

nelietotaajs, 11.septembris 2023, 22:10


Ja ziemā ir sniegs, jā.
Kā gāja ar dzinējmedībām te vairākus gadus pēc kārtas ziemā, pat nepieminot sniegu?
Ja tagad par pus vasaru nošauti 102 vilki interesanti kāpēc, tāpēc ka to ir maz vai tāpēc ka viņu ir daudz?
Atļaušos minēt, ka klasiskās vilku medības ir ziemā, kad ir sniegs ar karodziņiem un dzinējiem, nevis sēžot uz vakts!
11.septembris 2023, 22:46 | links
 
198 vairs tik licenzes palikušas.
11.septembris 2023, 22:11 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager