Foreles

Kola, es vēl sliecinieka periodā pēc copes nogriezu āķi un palaidu tukšu auklu vienu gabalu pa straumīti. :)) A tagad bleķim priekšā lieku sbirulino važiņu.
MP, nupat tiku pie jauna kāta - St. Croix Triumph 7', fast.
:)
17.jūnijs 2009, 19:36 | links
 
jā obligāti pītās ir jāiztin un jāatspriego, būs vieglāk ķert
17.jūnijs 2009, 19:34 | links
 
Velkot pret straumi rotiņi nedaudz savērpj auklu. Stipri samazināt šo efektu var lietojot griezuli ar sakabi, dažs lieto pat divus griezuļus. Pēc rotiņa izcelšanas no ūdens nevajadzētu uzreiz mest atkal, bet ļaut viņam pašam atritināties atpakaļ. Steiga nav vajadzīga:), zivs nekur nepaliks. Un pēc copes, vēlams, auklu bez vizuļa kādā pļaviņā izšķetināt un lēnām atkal uztīt uz spoles. Nevajag krāt uz spoles šo savērpto spriegumu, nevar zināt, kad tas iegriezīs.
Spoles te nav vainīgas:)
17.jūnijs 2009, 19:21 | links
 
nu un sakabei ar jabut kvalitativai.
17.jūnijs 2009, 19:05 | links
 
par to auklas saverpsanos-keru gandriz tikai uz rotiem,nu neverpjas man taa aukla.domaju ,ka pie verpsanas ari spolei ir liela nozime.
17.jūnijs 2009, 19:02 | links
 
man ir 180 3-15 shimano un otrs 210 arī shimano! grūti teikt ar ko ir vieglāk ķert, katrā ziņā 180 man pagaidām patīk labāk! turklāt piekrītu vieplim - vieglāk zivi dabūt rokā pēc copes!
ar rotiem cik zinu ir tā, ka viņi mēdz savērt pītās. ja lieto kvalitatīvas akabes tad tādu problēmu nava. pats jau ilgu laiku ķeru tikai ar pītajām!
17.jūnijs 2009, 18:58 | links
 
Man gan gribās domāt ka ar īsāku kātiņu to zivti izvadīt ir vieglāk.
17.jūnijs 2009, 17:56 | links
 
Ar 2.10 kātu tomēr ir drusku ērtāk tikt klāt grūti apmakšķerējamām vietām un foršāk var izvadīt mānekli. Ar garāku kātu arī zivtiņu vieglāk dabūt pie vietas. Tas tā, manas atziņas. Par pīto vai mono - vienam maika, otram baika, trešajam balalaika.
:))
17.jūnijs 2009, 17:37 | links
 
No 11 līdz 15-tiem nostaigāju pa upīti, no forelēm ne vēsts. Lomā sapals 900 g un 6 asarīši.
17.jūnijs 2009, 16:50 | links
 
Pītās ir izturīgākas kā monofīlās un uz forelēm ejot zacepi būs viennozīmīgi.Un dažreiz pat rotiņiem uzliek mīkstākus āķus ja aizķeras-izlokās āķis nevis viņu norauj.Pītā nestiepjās un jūt mazāko zivs pieskārienu.Nezinu nevienu mīnusu kāpēc nevarētu likt pīto.
17.jūnijs 2009, 16:31 | links
 
Man ir septiņi spininga kāti no 1,7m -3,6m metru garumā , ar testiem no 5-60 gr...Tas neskaitot tos kurus izmantoju jūrā un uz gruntenēm ...
17.jūnijs 2009, 16:19 | links
 
Gribētu zināt kādu piemēru,kāpēc NE?
17.jūnijs 2009, 16:17 | links
 
Tagad mazliet nesaprotu vienu lietu! Es līdz šim neesmu darbojies ar rotiem, jo nu ne parāk man patīk viņi, bet vienu zināju točna, ka daudzi ir teikuši, ka, ja copē ar rotiem, tad pīto nevar likt????
17.jūnijs 2009, 16:04 | links
 
Priekš mazām upītēm 1 kāts.Tādām kā Bārta,Amata,Brasla otrs,Ventā,Salacā trešais-jo ar īso kātu kuru spiningo mazajā upītē(strautā)Salacā nav ko darīt.
17.jūnijs 2009, 16:03 | links
 
Protams , upē precizitāte būs tā galvenā ...Gribēju vienkārši pateikt, ka vai obligāti vajag tik īsus kātus, spiningot upēs var arī ar garākiem kātiem bez problemām , šeit vairāk domājams , cik ērti ir pašam , 270 cm noteikti ir pa garu priekš manis , bet arī tāds kāts problēmu nerada ...Esmu spiningojis upēs arī ar 1,7m spiningu - nu nav ne vainas !
17.jūnijs 2009, 15:53 | links
 
Man pašam 1 ir DAM 1,76 cm garš-otrs 2,10 cm.Man liekās ka es ar 1.76 cm varu iemest daudz precīzāk,Forelējot vismaz puse ir atkarīga no metiena precizitātes(ja ne vairāk).Bet tās jau tikai manas domas.
Nikson.
Nozāģēsi pāris kokus upmalā un precizitāte uzlabosies.Par auklu-pilnīgi pietiek 0,12mm pīto.Vienalga viņa savērpsies.Vienkārši pēc copes ejot mājās nogriez virpulīti,izlaid auklu metrus 30 un noej kādu gabalu-viņa izvērpsies.
17.jūnijs 2009, 15:42 | links
 
Šogad esmu bijis 6 upēs un vēl izstaigājis vairāk to posmus , pilnīgi apmierināja viegls spinings tests 5-20 gr garumā 270 cm, biku mazāku gan prasās , bet staigājot pa upi nevis krasta brikšņiem tas nesagādāja nekādu problēmu, vienalga vai tev 1,5m vai 3 m spinings, lielākoties metieni sanāk taisīt no apakšas ...
17.jūnijs 2009, 15:14 | links
 
Gribu to 210, jo ar 180 ir sajuuta, ka biezhi pietruukst, domaaju tas zinaamaa meeraa saistiits ar to, ka neesmu iemaaciijies veel mest taado apstaaklos, jo nav jua gluzhi liidaku cope:) paarsvaraa sanaak tos metienus taisiit no kaadiem kruumiem vai kokiem (pashi tak zinat) un liekas, ka eertaak buutu ar garaaku! Bet varu piekrist, ka varbuut kaats nav mazliet pareizs, ja straadaatu tikai spiciite, tad buutu vieglaak, bet man tas ultra light straadaa viss, saakot jau no roktura!
Cik saprotu, tad vislabaak buutu 210 ar testu liidz 12/15 un aatrais kaats! Vieniigi veikalos esmu izpurinaajis kaadus 20 kaatus un visi, kas ar mazo testu straadaa visaa gaumaa, tikliidz liekas, ka baigi labs kaats un traadaa tikai spiciite (protams, ka kaats arii, bet nu ne taa kaa UL), taa tests 5-20!
Varat mineet konkreeti razhotaaju, ko skatiit! Pats esmu Shimano piekriteejs!
Aa veel viens jautaajums, peec primaas copes aukla baigi saaka mest cilpas, tas jau itkaa normaali (nemot veeraa rotu buutiibu), bet varbuut iisti spole nav pareizaa???
N
17.jūnijs 2009, 14:56 | links
 
Garums ir labs.Tests arī,bet kātiņam jābūt tādam lai strādātu paša spicīte,lai var iemest no apakšas zem nokārušiem kokiem,krūmiem.Tad Olte ar savu 2,40 nav pa ritīgiem brikšņiem bridis.
17.jūnijs 2009, 14:40 | links
 
210 pieņemams, lielāks gan nē! Kaut gan Olte man ieteica no 210-240! ;)
17.jūnijs 2009, 14:28 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager