Foreles

Kādu auklu no neilona vai flourokarbona ieteiktu pamēģināt?

Kā arī tie, kuri lieto pīto ar piesietu flourokarbona pavadiņu, kuru no mezgliem izmantojat lai sasietu abas? Internets, kā stiprāko mezglu piemin double uni to uni knot, pats izmantoju citu, ir kāds ar stipru viedokli šajās lietās?
22.maijs 2020, 14:49 | links
 
Arī pītene, kopš tā parādījās tirgū. Bijis mēģinājums atgriezties pie mono. Nē! Sajūtas kā ar bikšu gumiju.Tagad tikai un vienīgi 8 “dzīslenes” . Pašlaik #0.4 Variva. Šķirba nekāda vai 0.4 vai 0.6 . Ja forelei pareizi pasniedz mānekli, tā diegu nemēra.

BrunoL, 22.maijs 2020, 14:19

Vo vo, Brunčik! Kad filmējām CG, Armands pusi dienas ņēmās ar mono. Pārbraucām un šamais uzlika spoli ar pīto. Pirmais, ko dzirdēju: beidzot sajutu foreles ņēmienu! :)
22.maijs 2020, 14:24 | links
 
Arī pītene, kopš tā parādījās tirgū. Bijis mēģinājums atgriezties pie mono. Nē! Sajūtas kā ar bikšu gumiju.Tagad tikai un vienīgi 8 “dzīslenes” . Pašlaik #0.4 Variva. Šķirba nekāda vai 0.4 vai 0.6 . Ja forelei pareizi pasniedz mānekli, tā diegu nemēra.
22.maijs 2020, 14:19 | links
 
Jā, tā nu ir - katram savs. 0.6 pīto izmantoju vieglajam dropam/džigam no krasta, kur jāmet 60-80 m.

_EKA, 22.maijs 2020, 08:47

Es arī izmantoju dropam un džigam, tikai no laivas. :)
22.maijs 2020, 14:11 | links
 
Piedodiet, cienījamie foreļcopes metri! Drīkst kādu vārdu bilst? Strīds ir pilnīgi bezjēdzīgs. Katrs izmanto savam stilam un raksturam piemērotu auklu. Abām (mono, pītā) ir savi plusi un mīnusi. Sorry, vīri! Bet ar knibuļiem kopš aizgāju no sporta neņemos un arī nenemšos! Esmu izmēģinājis daudz un visu ko! Pēdējos trīs gadus copēju ar 0.6PE auklu un manam stilam tā ir vis piemērotākā! Es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc man uz spoles tīt virsū mono 0,14-0,16!

Chalitis, 21.maijs 2020, 19:21


Es arī vairāk esmu pītenes piekritējs - Kaut kā baudāmāk raustīt vobleri un arī strādāt ar šūpiņu. Piekritīšu Chalītim, 0,6 PE ir gana optimāls variants. Kaut gan šogad uzsēju 0,4 un kaut kā vairāk ķibeles nekā iepriekš, bet domāju šo sezonu novilkšu tad atgriezīšos pie 0,5 vai 0,6 :)
22.maijs 2020, 13:47 | links
 
Jā, tā nu ir - katram savs. 0.6 pīto izmantoju vieglajam dropam/džigam no krasta, kur jāmet 60-80 m.
22.maijs 2020, 08:47 | links
 
Piedodiet, cienījamie foreļcopes metri! Drīkst kādu vārdu bilst? Strīds ir pilnīgi bezjēdzīgs. Katrs izmanto savam stilam un raksturam piemērotu auklu. Abām (mono, pītā) ir savi plusi un mīnusi. Sorry, vīri! Bet ar knibuļiem kopš aizgāju no sporta neņemos un arī nenemšos! Esmu izmēģinājis daudz un visu ko! Pēdējos trīs gadus copēju ar 0.6PE auklu un manam stilam tā ir vis piemērotākā! Es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc man uz spoles tīt virsū mono 0,14-0,16!
21.maijs 2020, 19:21 | links
 
Piekrītu Kārļa rakstītajam. Ja onkyo kaut ko bija mērķējis man - tad vēl piebildīšu, ka par sprīdīšiem nav runa un taimiņus pieminēju tikai foreļupju sakarā. Augustā/septembrī foreļupēs kurās ienāk taimiņi, protams, ir drošāk izvēlēties resnāku auklu. onkyo minētie auklu diametri man nekādi nesaistās ar tipisku foreļcopi. Cienījami eksemplāri mīt arī upēs, kurām var pāri pārlekt. Nezinu, kā var ar tik resnām auklām izspēlēt 1,2 g šūpiņu vai Smith Still 1,4 g.
21.maijs 2020, 16:03 | links
 
Šie strīdi, kāda aukla labāka foreļcopē, ir bezjēdzīgi. Lai katrs lieto kas tam parocīgāk, dalamies tikai ar savu pieredzi. Man piemēram pītenes uzskaitītie visi plusi (nestiepjas, lielāka izturība, tālāki metieni, lielāka jūtība) foreļcopē ir nebūtiski, jo tas nav nekāds mikrodžigs vai klasiskais līdaku tvičings distancēs virs 20m. Foreļcopē metam 5-10m, mēnekļa izvadīšanu kontrolējam vizuāli. Nezinu kā citi impulsīvie vai šķībroči, bet es nemetu ne zaros un arī čakārņos ļoti reti ieķeras (vobleri ar 1 vienžubura āķi vispār iekabināt siekstā ir gandrīz nereāli), tāpēc ļoti reti vajag "izraustīt" zacepu, un foreļcopē vienkārši piebrien klāt vai pamaini leņķi un atkabināt var ar 99% varbūtību (vairākus gadus neesmu zaudējis mānekļus zacepos). Mūsdienīga monoaukla stiepjas minimāli, bet tā mazā amortizācija kā reiz vajadzīga lai mazāk satraumētu forelei muti. Un vēl liels + monoauklā foreles izvadīšanas procesā praktiski nesapinas, pītenē visai bieži, bet smalka pītene pamatīgi apskādē, iegriežas ādā. Kā arī pītenes vairāk ieķeras siekstās, ja izvadot lielu zivi tā mauc pa čakārņiem. Tieši tāpēc foreļupēs izmantoju monoauklas, Gaujā vai Salacā raibajiem saprotams pīteni daudz saprātīgāk izmantot, pavisam cita specifika.
21.maijs 2020, 15:26 | links
 
Fotogrāfi par Canon un Nikon? Nav divu vienādu upju un divu vienādu cilvēku. Katrs, kam sajēga, izvēlas sev piemērotāko, kas nebūt nenozīmē, ka otra izvēle ir slikta. Pers. mana izvēle mono.
21.maijs 2020, 15:19 | links
 
Didzeeens [17.mai]: Vīri, esmu sācis intresēties par foreļu copi, kāda diametra pīto izvēlaties un kāda diametra flurokarbona pavadas lietojat?Vobleri, rotiņi - pītā aukla 0.6#, flurokarbona pavada 0.24-0.28mm. Ja daudz līdakas, tad vismaz 0.33mm bieza flurokarbona pavada vai arī visplānākā stīga ~10cm gara.
Gumijas/ silikona mānekļi - pītā aukla 0.3-0.4#, flurokarbona pavada 0.2mm.

onkyo, 17.maijs 2020, 22:12
Tas tā kā uz taimiņiem vai līdakām "lielajās" foreļupēs? Stipri pāspīlēts. Parasti forelei tā kā pietiek ar auklu, kura iztur 2-3 kg - mūsdienās tās ir neilona un arī fluro auklas 0.14-0.165 resnumā. Un pret līdakām var cīnīties ar smalkāko titānu, kas vismazāk čakerē mazo vobleru spēli.
_EKA, 21.maijs 2020, 13:15


Saprotama lieta, neiešu jau ar savu "antiBORON" kātu un mono auklu sprīdīšus ganīt!
Lai arī Jums būtu skaidrs, tad paskaidrošu savu izvēli un ieteikumu:
PE pret mono/ fluro - nestiepjas, nav atmiņas, augsta jutība.
PE #0.6 - vobleriem no 40mm+, lai nav pie katra zāles kušķa, vai zara upes gultnē jābrien līdz kaklam ūdenī.
Flurokarbona pavada - pielāgoju līdaku copes iespējamībai. Neesmu novērojis atšķirīgu copju aktivitāti pie 0.18/ 0.2/ 0.24 vai 0.28mm pavadu biezuma.
Stīga pret gatavo vai sienamo titānu pavadu - nelūzt trubiņu savienojuma vietā, nav lieku elementu savienojuma vietā, lēta un efektīva.
Ar rotiņiem praktiski neķeru un par copi ar silikona mānekļiem jau izteicos.
Kas attiecas uz lašu un taimiņu copi, tad varu ieteikt Jums paskatīt tādu resursu kā Youtube, lai nav jāblamējas nacionālā foruma plašumos ;)
21.maijs 2020, 15:01 | links
 
Un pret līdakām var cīnīties ar smalkāko titānu, kas vismazāk čakerē mazo vobleru spēli.
_EKA, 21.maijs 2020, 13:15


Jā kur daudz līdakas izmantoju 10cm vissmalkāko titānu.
21.maijs 2020, 14:03 | links
 
Didzeeens [17.mai]: Vīri, esmu sācis intresēties par foreļu copi, kāda diametra pīto izvēlaties un kāda diametra flurokarbona pavadas lietojat?Vobleri, rotiņi - pītā aukla 0.6#, flurokarbona pavada 0.24-0.28mm. Ja daudz līdakas, tad vismaz 0.33mm bieza flurokarbona pavada vai arī visplānākā stīga ~10cm gara.
Gumijas/ silikona mānekļi - pītā aukla 0.3-0.4#, flurokarbona pavada 0.2mm.

onkyo, 17.maijs 2020, 22:12

Tas tā kā uz taimiņiem vai līdakām "lielajās" foreļupēs? Stipri pāspīlēts. Parasti forelei tā kā pietiek ar auklu, kura iztur 2-3 kg - mūsdienās tās ir neilona un arī fluro auklas 0.14-0.165 resnumā. Un pret līdakām var cīnīties ar smalkāko titānu, kas vismazāk čakerē mazo vobleru spēli.
21.maijs 2020, 13:15 | links
 
Kuros veikalos varētu atrast foreļu uztveramos tīkliņus, koka, vai kādus citus, ar gumijas tīkliņu?

Ummf, 21.maijs 2020, 12:50


Ir pat salmo.lv

https://salmo.lv/catalog/vasara/aksesuari/uztveramie-tiklini/uztveramie-tiklini-lucky-john/uztveramais-tiklins-lj-063-6701-1284/
21.maijs 2020, 13:02 | links
 
Kuros veikalos varētu atrast foreļu uztveramos tīkliņus, koka, vai kādus citus, ar gumijas tīkliņu?
21.maijs 2020, 12:50 | links
 
Nav vajadzīga pie mums pītā aukla foreļu copē. Zviedrijā jā, kur strautenes trāpās 4 un 5kg smagas,vairāk gan vasaras sākumā tādā izmērā. Pie mums 0.18 vai 0.20 mono un uz priekšu. Pagājušajā augustā bez lielām problēmām tiku galā ar 2.2kg straujā upē, lietojot komplektu 2-6g UL plus 0.20 mono, bet tas gan swe.

aldenss, 17.maijs 2020, 19:53


Ar 0.18 monofīlajām foreļupēs savulaik esmu izvilcis vairākus taimiņus līdz 3kg un arī lasi ~ 4kg, pirmsnārsta spēcīgie, lecīgie. Pašlaik foreļcopē izmantoju 0.16 Sufix, alatām 0.14.
18.maijs 2020, 12:15 | links
 
Didzeeens [17.05.20]: Vīri, esmu sācis intresēties par foreļu copi, kāda diametra pīto izvēlaties un kāda diametra flurokarbona pavadas lietojat?
Vobleri, rotiņi - pītā aukla 0.6#, flurokarbona pavada 0.24-0.28mm. Ja daudz līdakas, tad vismaz 0.33mm bieza flurokarbona pavada vai arī visplānākā stīga ~10cm gara.
Gumijas/ silikona mānekļi - pītā aukla 0.3-0.4#, flurokarbona pavada 0.2mm.
17.maijs 2020, 22:12 | links
 
Didzeeens [17.05.20]: Vīri, esmu sācis intresēties par foreļu copi, kāda diametra pīto izvēlaties un kāda diametra flurokarbona pavadas lietojat?
Vobleri, rotiņi - pītā aukla 0.6#, flurokarbona pavada 0.24-0.28mm. Ja daudz līdakas, tad vismaz 0.33mm bieza flurokarbona pavada vai arī visplānākā stīga ~10cm gara.
Gumijas/ silikona mānekļi - pītā aukla 0.3-0.4#, flurokarbona pavada 0.2mm.
17.maijs 2020, 22:11 | links
 
Nav vajadzīga pie mums pītā aukla foreļu copē. Zviedrijā jā, kur strautenes trāpās 4 un 5kg smagas,vairāk gan vasaras sākumā tādā izmērā. Pie mums 0.18 vai 0.20 mono un uz priekšu. Pagājušajā augustā bez lielām problēmām tiku galā ar 2.2kg straujā upē, lietojot komplektu 2-6g UL plus 0.20 mono, bet tas gan swe.
17.maijs 2020, 19:53 | links
 
Sams122 [17.05.20]: Didzeeens [25m]: Vīri, esmu sācis intresēties par foreļu copi, kāda diametra pīto izvēlaties un kāda diametra flurokarbona pavadas lietojat?Es pavadas personīgi nelietoju.
Es uz doto brīdi arī nelietoju, kāda ir pavadu nozīme? Neredz? Nepārgriež kkur?
17.maijs 2020, 18:28 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager