Lašveidīgo spiningošanas sāpe!

Daudzās lašu un taimiņu apdzīvotās latvijas upes....
bonis99 [5.jan]: Laba diena kungi.
Vai var kāds pateikt, salacā uz lasi vai taimiņu license jāiegādājās 10 gadus vecam/jaunam bērnam? Ja viņš arī gribēs pamētāt upē.
MK noteikumu Nr.799 27. punkts:

Maksu par licenci nesamazina un bezmaksas licenci neizsniedz īpaši aizsargājamo ierobežoti izmantojamo zivju sugu – laša un taimiņa –, kā arī platspīļu vēžu ieguvei.
5.janvāris 2024, 13:33 | links
 
Laba diena kungi.
Vai var kāds pateikt, salacā uz lasi vai taimiņu license jāiegādājās 10 gadus vecam/jaunam bērnam? Ja viņš arī gribēs pamētāt upē.
5.janvāris 2024, 12:57 | links
 
Labvakar!
Šodien biju aizšāvis līdz upei,ne copēt bet vienkārši upi vajadzēja redzēt,jau gaidu pavasari,pats ķeru sapalus.
Udens nav tik augsts kā biju domājis un krītās strauji,redz pēc krasta.
Pirmais piebraucu pie tačiem,pirmie no Vecsalacas tilta,copmaņi nebija bet mašīnas brauc vaktēt kas notiek pie upes,līmenis ūdenim ok!
Pēc tam Vecsalaca pretī drupām pie stojankas viens copmanis.
Tālāk virs Vecsalacas pie barjeras kur stāvais krasts viena mašīna stāvēja!
Sarkanās klintis divi auto,paši copmaņi droši bija aizgājuši zemāk.
Mērnieki viens auto!
Temperatūra bija -5 bet klajā bija vējš!
Upe redzēta,jau esmu mierīgāks!
1.janvāris 2024, 19:53 | links
 
Pēc 3 dienām varēs uz bļitku ķert, ūdas likt un cemerēt. Va ta obligāti ar spini jāķer ;)
1.janvāris 2024, 19:27 | links
 
Davis-Di [31.dec]: Kāda jēga izpirkt licences janvārī A zonā? Spožie vispār ienāk jau tik agri?

eerks, 31.decembris 2023, 13:38

Gan jau cer uz krītošajiem.
Bet krītošo daudz arī ir augstāk B un C zonā labos izmēros, kā arī makšķerēt tur ir vieglāk, jo upe šaurāka. Tad galīgi nav skaidra tā ažiotāža ap A zonu. Laikam vienkārši pērk, jo visi pērk.
1.janvāris 2024, 16:46 | links
 
Kuha [31.dec]: Žēl to čaļu, kas satrakojās un nopirka licences uz rītdienu un citām Jaunā gada pirmajām dienām. Baigais līmenis upēs un aukstums ne pa jokam. Droši vien, pēc pāris dienām būs ledus vāks. Galvenais šajos apstākļos- izdzīvot pašam, štrunts par lašiem.
Laimīgu Jauno gadu un ne asakas visiem!
Tač pārdzīvosi gan Tu, gan tie kas nopirka…:)
… domāju ka tie kas nopirka, pārdzīvo mazāk kā Tu:)
Lai Jaunajā gadā mazāk pārdzīvojumu!:)))
31.decembris 2023, 23:19 | links
 
Tāpēc jau saku, ka licences maksu varētu palielināt. Lai iet 35 EUR, man nav žēl! :)

Kuha, 31.decembris 2023, 22:31


Ja ja nav žēl tad jau uzreiz 100€ vai vairāk.
31.decembris 2023, 22:44 | links
 
Tāpēc jau saku, ka licences maksu varētu palielināt. Lai iet 35 EUR, man nav žēl! :)
31.decembris 2023, 22:31 | links
 
Kuha [31.dec]: Ja man būtu teikšana, es licences sāktu tirgot tikai pavasarī, pēc ledus iziešanas, atbilstoši laika un ūdens apstākļiem, nevis pēc kalendāra. Piemēram, šis licencētās lašu / taimiņu licencētās copes periods varētu būt no 15. marta līdz 15. maijam. Lai zivis ziemā atpūšas, bet copmaņi neriskē ar naudu un veselību vai pat dzīvību, spiningojot no ledus. Katram varētu pārdot max 5 licences visā periodā, bet licences cena Salacā varētu būt arī nedaudz lielāka, piemēram, 30 EUR. Drīkstētu paturēt vienu zivi, un pēc tās turpināt makšķerēt, visas nākamās atlaižot. Tādas man tās pārdomas pirms Jaunā gada sagaidīšanas.
Jā jā :D izlaist divarpus mēnešus peļņas. Būsim reāli. Viena izpārdota zona dienā ienes 250€. Dienā… un Tu gribi, lai noņem divarpus mēnešus nosti :D
31.decembris 2023, 20:13 | links
 
Ja man būtu teikšana, es licences sāktu tirgot tikai pavasarī, pēc ledus iziešanas, atbilstoši laika un ūdens apstākļiem, nevis pēc kalendāra. Piemēram, šis licencētās lašu / taimiņu licencētās copes periods varētu būt no 15. marta līdz 15. maijam. Lai zivis ziemā atpūšas, bet copmaņi neriskē ar naudu un veselību vai pat dzīvību, spiningojot no ledus. Katram varētu pārdot max 5 licences visā periodā, bet licences cena Salacā varētu būt arī nedaudz lielāka, piemēram, 30 EUR. Drīkstētu paturēt vienu zivi, un pēc tās turpināt makšķerēt, visas nākamās atlaižot. Tādas man tās pārdomas pirms Jaunā gada sagaidīšanas.
31.decembris 2023, 19:50 | links
 
Kuha [31.dec]: Žēl to čaļu, kas satrakojās un nopirka licences uz rītdienu un citām Jaunā gada pirmajām dienām. Baigais līmenis upēs un aukstums ne pa jokam. Droši vien, pēc pāris dienām būs ledus vāks. Galvenais šajos apstākļos- izdzīvot pašam, štrunts par lašiem.
Laimīgu Jauno gadu un ne asakas visiem!
Žēl, ka ir tāda sistēma. Prieks, ka par Gauju licencētās makšķerēšanas organizētājs dod regulāru informāciju, kas notiek upē
31.decembris 2023, 18:56 | links
 
Žēl to čaļu, kas satrakojās un nopirka licences uz rītdienu un citām Jaunā gada pirmajām dienām. Baigais līmenis upēs un aukstums ne pa jokam. Droši vien, pēc pāris dienām būs ledus vāks. Galvenais šajos apstākļos- izdzīvot pašam, štrunts par lašiem.
Laimīgu Jauno gadu un ne asakas visiem!
31.decembris 2023, 18:24 | links
 
Kāda jēga izpirkt licences janvārī A zonā? Spožie vispār ienāk jau tik agri?

eerks, 31.decembris 2023, 13:38


Gan jau cer uz krītošajiem.
31.decembris 2023, 14:28 | links
 
Kāda jēga izpirkt licences janvārī A zonā? Spožie vispār ienāk jau tik agri?
31.decembris 2023, 13:38 | links
 
Sams122 [30.dec]: Interesanti, pagašgad pirku janvara beigas 2 nedelas uz prieksu un vel bija, šogad baaaigi atri izķēra.
Pagāšgad laikapstākļi bija pakaļā
30.decembris 2023, 22:40 | links
 
Interesanti, pagašgad pirku janvara beigas 2 nedelas uz prieksu un vel bija, šogad baaaigi atri izķēra.
30.decembris 2023, 02:42 | links
 
Sams122 [29.dec]: Sveiki, kā ar Salaca I A zonu, lašveidīgajiem. Mana Cope jau visas licenses radas izpirktas. Tas tiešam ir ka no 1.janv lidz Maijam. A zona linceses vairs nav??
Nākamgad sēdi mana cope jau no 9 rītā. Un mēģini.
29.decembris 2023, 20:39 | links
 
Sveiki, kā ar Salaca I A zonu, lašveidīgajiem. Mana Cope jau visas licenses radas izpirktas. Tas tiešam ir ka no 1.janv lidz Maijam. A zona linceses vairs nav??
29.decembris 2023, 19:53 | links
 
Ja nerādās video, tad šeit ir links: https://www.youtube.com/watch?v=sKFaAOiN7zQ
9.janvāris 2022, 13:34 | links
 
Un kā ar izmēriem? Piemēram, ir lasīti materiāli, kur cilvēki saka, ka pa 3000 lielāku nevajag, tanī pat laikā cits raksta, ka mazāku par 4000 nav jēgas (prominenti raibo zivju ķērāji abi). Tā atkal ir gaumes lieta, vai tomēr arī ir kaut kāda fiška apakšā? Pašam jau liekas, ka, ja nu tomēr paņem 10+kg memme, ir labi, ja tomēr ir lielāka un jaudīgāka spole, taču tanī pat laikā ar mazākām kaifīgāk ķert.

Ja kādam nav slinkums, priecātos par atbildi – noteikti daudziem iesācējiem interesē

bbw, 8.janvāris 2022, 10:30


Detalizēt (RU) par Daiwa izmēriem un darba (mānekļu) svariem.


TL:DR
komfortabli darboties, nejājot mehānismu:
1000-2000: līdz 10g
2500-3000: līdz 20g
4000-5000: līdz 35g

Ja darbojies 95% ar vobleriem, tad ar 2500 pietiks, bet ja gribas 20-30g šūpiņus mētāt, tad #4000 par sliktu nenāks un tā svara atšķirība nav tik milzīga.

Tai pat kanālā ir apskati teju par visām Daiwa un Shimano spolēm. Pateicoties viņam arī izvēlējos Fuego LT 4000, bet veco 18. gada, kurai rokturis vēl ir izjaucams, lai ieliktu 2 papildus gultņus, kas 21. gada versijai vairs nav iespējams.
9.janvāris 2022, 13:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager