Lašveidīgo spiningošanas sāpe!

Daudzās lašu un taimiņu apdzīvotās latvijas upes....
Emchiix [04.01.22]: Sveiki, vai kāds zin kāda ir situācija mazajās upēs šobrīd ? Ir ledus vai nav ? Vienalga Kurzemē vai Vidzemē.
Kurzemē visās upēs patreiz ūdens līmenis ir par augstu. Pats pamocījos pa Irbi 01.01. Bet liela jēga nebija.
5.janvāris 2022, 11:44 | links
 
Gateris03. Tak sanemies un brauc uz Vitrupi maija menesi,bus tev gaļa.
5.janvāris 2022, 00:34 | links
 
Gateris03. Tak sanemies un brauc uz Vitrupi maija menesi,bus tev gaļa.
5.janvāris 2022, 00:33 | links
 
Vai kāds lūdzu nevarētu ieteikt kādas mazās upes(Kurzemē, vēlams netālu no Liepājas), kur iespējams noķert lašveidīgās .
Paldies.
4.janvāris 2022, 22:19 | links
 
Sveiki, vai kāds zin kāda ir situācija mazajās upēs šobrīd ? Ir ledus vai nav ? Vienalga Kurzemē vai Vidzemē.

Emchiix, 4.janvāris 2022, 15:25


Ventā gan ir, gan nav :)

4.janvāris 2022, 15:46 | links
 
Sveiki, vai kāds zin kāda ir situācija mazajās upēs šobrīd ? Ir ledus vai nav ? Vienalga Kurzemē vai Vidzemē.
4.janvāris 2022, 15:25 | links
 
Kaa tad veicaas 1.janvaara lašu ķeeraajiem Salacaa!?
1.janvāris 2022, 18:18 | links
 
Es uzskatu ka šādiem apčakarētajiem būtu jāatgriež tie rubļi ko samaksāja, bet vienlaicīgi jāgriežas ar soda naudas piedzīšanu 3-kāršā vai 5-kāršā apmērā par centienu iegūt licenci pretlikumīgā veidā. Tad viss būs gana taisnīgi.
31.decembris 2021, 12:15 | links
 
Veejasuns [29.12.21]: BAigars [20:14]: bbw [19:52]: Nesaprotu tos banānus, kas uz to sūda upi vispār brauc. Cilvēki par jums klaji ņirgājas, iespļauj sejà, bet jūs kā suņi nulcinat asti, kad viena sūda licence tajā grāvī ir pieejama kaut kad maijā :DD
Kā var pieļaut vispār ko tādu? Kolhoza vergi ibio

BAigars, 29.decembris 2021, 19:33

Nez, man tīri labi manas pirmās divas reizītes – nesatiku nevienu cilvēku pie upes to dienu zonās, zivis arī dabūju. Iesaki alternatīvu, labprāt pamēģināšu :DNeieteikšu, neķeru tās zivis. Bet sekoju šim apsurdam. Vienu gadu jums iespļauj sejā, a pofig, mēģinās vēlreiz :D 1. Janvārī 00:01 naktī jānopērk licence lai aprīlī tiktu uz copi. Jūs tak esat slimi :)))Šitās zivis tu neķer, tās arī nē..., bet iedirst gan visur pamanies ielīst, karpu bende=bučotājs, ibio! Mūžīgi neapmierinātais Aigariņš.
Ar ko es neesmu apmierināts? :)) esmu pat ļoti, man viss labi. Ķeru zivis, kuras ķert nav garlaicīgi. Ķeru zivis, kur nav kā pilnīgam atsaldenim jālien pa ledus malu un jāriskē ar dzīves sabojāšanu daudziem cilvēkiem. Ķeru zivis, kuras nav jāmeklē ar super nano live extra 2000 target active plus. Baudu dabu un priecājos par dzīvi ;)
Bet uzdirst par tēmu - vienmēr laipni :DD
29.decembris 2021, 22:30 | links
 
BAigars [29.12.21]: bbw [19:52]: Nesaprotu tos banānus, kas uz to sūda upi vispār brauc. Cilvēki par jums klaji ņirgājas, iespļauj sejà, bet jūs kā suņi nulcinat asti, kad viena sūda licence tajā grāvī ir pieejama kaut kad maijā :DD
Kā var pieļaut vispār ko tādu? Kolhoza vergi ibio

BAigars, 29.decembris 2021, 19:33

Nez, man tīri labi manas pirmās divas reizītes – nesatiku nevienu cilvēku pie upes to dienu zonās, zivis arī dabūju. Iesaki alternatīvu, labprāt pamēģināšu :DNeieteikšu, neķeru tās zivis. Bet sekoju šim apsurdam. Vienu gadu jums iespļauj sejā, a pofig, mēģinās vēlreiz :D 1. Janvārī 00:01 naktī jānopērk licence lai aprīlī tiktu uz copi. Jūs tak esat slimi :)))
Šitās zivis tu neķer, tās arī nē..., bet iedirst gan visur pamanies ielīst, karpu bende=bučotājs, ibio! Mūžīgi neapmierinātais Aigariņš.
29.decembris 2021, 21:31 | links
 
Padalīšos ar čoma pieredzi ar Salacas licencēm, lai kādam citam nesanāk.

Ar čomu nopirkām licences pagājušā gada janvārī 23.aprīļa copei Salacā. Čoms tajā brīdī bija Vācijā ciemoties pie vecākiem, bija plānojis būt atpakaļ Latvijā ātri vien, taču Covid-19, darbs no mājām u.c. apstākļi, kas tomēr lika palikt Vācijā (darba kompītis un viss nepieciešamais bija līdzi) līdz vasarai. Cilvēks copēt ir bijis ne vairāk kā 10 reizes savā mūžā. Protams, cilvēks aizmirsa vispār par tādu lietu kā atskaites pievienošana, epastu par atgādinājumu arī, acīmredzot, palaida garām.

Tagad priecīgi runājam, ka brauksim visas trīs reizes (licenču limits uz vienu cilvēku) uz Salacu. Es nopērku licences, viss kārtībā. Viņš mēģina pirkt – nesanāk. Domāja, ka apčakarēs sistēmu un ka ievadīs nevis PK, bet gan pases numuru. Sanāca nopirkt, abi priecīgi, paņemam darbā atvaļinājumus.

Pēc vairākām stundām zvana no Mana Cope, ka viņa licences tiks anulētas, jo viņš apgāja sistēmu. Naudu atpakaļ neskaitīs, jo šāda apiešana esot noteikumos norādīta, varot zvanīt uz apsaimniekotāju–Salackrastiem, varbūt ar viņiem var ko sarunāt. Cilvēks, kas pacēla, esot bijis ļoti nelaipns (tāpat kā Mana Cope), vispār nepieļāva nekādu iespēju vismaz atgūt naudu (nav jau sotaks, bet tāpat – principa pēc – jāmēģina).

Nu, jā, ko lai saka – neaizmirstiet iesniegt atskaites, lai arī nebraucat tomēr copēt. Daļēji jau saprotams, ka nu ok, ''noteikumi ir noteikumi'', bet taču vienmēr ir kaut kādas atkāpes un cilvēciskais faktors. Turklāt vēl tas, ka tomēr var sataisīt savu aplikāciju, lai tad tiešām tas liegums ir spēkā, nevis, uzrādot citu dokumentu, tomēr nopirkt var, bet naudu tāpat atpakaļ nedabūsi. Mixed feelings par visu šito, bet jebkurā gadījumā ļoti neveiksmīgi.

bbw, 29.decembris 2021, 14:57


Klasika, gribējāt būt gudrāki un apjāt, beigās pašus apjāja!
29.decembris 2021, 21:19 | links
 
bbw [29.12.21]: Nesaprotu tos banānus, kas uz to sūda upi vispār brauc. Cilvēki par jums klaji ņirgājas, iespļauj sejà, bet jūs kā suņi nulcinat asti, kad viena sūda licence tajā grāvī ir pieejama kaut kad maijā :DD
Kā var pieļaut vispār ko tādu? Kolhoza vergi ibio

BAigars, 29.decembris 2021, 19:33

Nez, man tīri labi manas pirmās divas reizītes – nesatiku nevienu cilvēku pie upes to dienu zonās, zivis arī dabūju. Iesaki alternatīvu, labprāt pamēģināšu :D
Neieteikšu, neķeru tās zivis. Bet sekoju šim apsurdam. Vienu gadu jums iespļauj sejā, a pofig, mēģinās vēlreiz :D 1. Janvārī 00:01 naktī jānopērk licence lai aprīlī tiktu uz copi. Jūs tak esat slimi :)))
29.decembris 2021, 20:14 | links
 
Nesaprotu tos banānus, kas uz to sūda upi vispār brauc. Cilvēki par jums klaji ņirgājas, iespļauj sejà, bet jūs kā suņi nulcinat asti, kad viena sūda licence tajā grāvī ir pieejama kaut kad maijā :DD
Kā var pieļaut vispār ko tādu? Kolhoza vergi ibio

BAigars, 29.decembris 2021, 19:33


Nez, man tīri labi manas pirmās divas reizītes – nesatiku nevienu cilvēku pie upes to dienu zonās, zivis arī dabūju. Iesaki alternatīvu, labprāt pamēģināšu :D
29.decembris 2021, 19:52 | links
 
Nesaprotu tos banānus, kas uz to sūda upi vispār brauc. Cilvēki par jums klaji ņirgājas, iespļauj sejà, bet jūs kā suņi nulcinat asti, kad viena sūda licence tajā grāvī ir pieejama kaut kad maijā :DD
Kā var pieļaut vispār ko tādu? Kolhoza vergi ibio
29.decembris 2021, 19:33 | links
 
bbw [29.12.21]: Protams, tā ir tikai viņa paša vaina, bet tanī pat laikā kāpēc neieviest vienkāršu kontroles mehānismu, lai noteikumu pārkāpējs nevarētu nopirkt licenci? Tur jau tā problēma.

Jā, cilvēks-pilnīgs copes amatieris ''mēģināja apčakarēt sistēmu'', nedaudz drastiski uzrakstīju. Nedaudz filozofija, bet nu vnk neveiksmīgs gadījums. Jautājums izstrādātājiem, vai gan ko tur nevarētu darīt – lai pārkāpēji tiešām nevarētu nopirkt, nevis ''sorry, mēs tā kā ļaujam nopirkt licenci, bet pēc stundas pateiksim, ka tomēr anulējam un naudu arī atpakaļ nedabūsi''
Sūdīgi protams ir, saprotu.
29.decembris 2021, 18:49 | links
 
Protams, tā ir tikai viņa paša vaina, bet tanī pat laikā kāpēc neieviest vienkāršu kontroles mehānismu, lai noteikumu pārkāpējs nevarētu nopirkt licenci? Tur jau tā problēma.

Jā, cilvēks-pilnīgs copes amatieris ''mēģināja apčakarēt sistēmu'', nedaudz drastiski uzrakstīju. Nedaudz filozofija, bet nu vnk neveiksmīgs gadījums. Jautājums izstrādātājiem, vai gan ko tur nevarētu darīt – lai pārkāpēji tiešām nevarētu nopirkt, nevis ''sorry, mēs tā kā ļaujam nopirkt licenci, bet pēc stundas pateiksim, ka tomēr anulējam un naudu arī atpakaļ nedabūsi''
29.decembris 2021, 18:27 | links
 
Persescope [29.12.21]: bbw [14:57]: Padalīšos ar čoma pieredzi ar Salacas licencēm, lai kādam citam nesanāk.

Ar čomu nopirkām licences pagājušā gada janvārī 23.aprīļa copei Salacā. Čoms tajā brīdī bija Vācijā ciemoties pie vecākiem, bija plānojis būt atpakaļ Latvijā ātri vien, taču Covid-19, darbs no mājām u.c. apstākļi, kas tomēr lika palikt Vācijā (darba kompītis un viss nepieciešamais bija līdzi) līdz vasarai. Cilvēks copēt ir bijis ne vairāk kā 10 reizes savā mūžā. Protams, cilvēks aizmirsa vispār par tādu lietu kā atskaites pievienošana, epastu par atgādinājumu arī, acīmredzot, palaida garām.

Tagad priecīgi runājam, ka brauksim visas trīs reizes (licenču limits uz vienu cilvēku) uz Salacu. Es nopērku licences, viss kārtībā. Viņš mēģina pirkt – nesanāk. Domāja, ka apčakarēs sistēmu un ka ievadīs nevis PK, bet gan pases numuru. Sanāca nopirkt, abi priecīgi, paņemam darbā atvaļinājumus.

Pēc vairākām stundām zvana no Mana Cope, ka viņa licences tiks anulētas, jo viņš apgāja sistēmu. Naudu atpakaļ neskaitīs, jo šāda apiešana esot noteikumos norādīta, varot zvanīt uz apsaimniekotāju–Salackrastiem, varbūt ar viņiem var ko sarunāt. Cilvēks, kas pacēla, esot bijis ļoti nelaipns (tāpat kā Mana Cope), vispār nepieļāva nekādu iespēju vismaz atgūt naudu (nav jau sotaks, bet tāpat – principa pēc – jāmēģina).

Nu, jā, ko lai saka – neaizmirstiet iesniegt atskaites, lai arī nebraucat tomēr copēt. Daļēji jau saprotams, ka nu ok, ''noteikumi ir noteikumi'', bet taču vienmēr ir kaut kādas atkāpes un cilvēciskais faktors. Turklāt vēl tas, ka tomēr var sataisīt savu aplikāciju, lai tad tiešām tas liegums ir spēkā, nevis, uzrādot citu dokumentu, tomēr nopirkt var, bet naudu tāpat atpakaļ nedabūsi. Mixed feelings par visu šito, bet jebkurā gadījumā ļoti neveiksmīgi.Kā tas ir!?! Nebraucu copet nav atskaite, loģika! kas par ......... Lai savādāk neteiktu, tā ir vienkārši Latvija! Bēdīgi!
Īsti latviski ir mēģināt "apčakarēt sistēmu "
Izdevās!

Naudu atgriezt vajadzētu gan, bet no otras puses, noteikumi ir jālasa, vismaz šad tad, kad pie apmaksas parādās - "piekrītu noteikumiem"
Nākamais - ja pie pirkšanas parādās " pirkumus nav iespējams ", pareizāk būtu uzzināt kāpēc tas nav iespējams, nevis uzreiz ievadīt cita dokumenta datus un mēģināt pirkt vēlreiz.

Šis gadījums gan vairāk izskatās, ka ir mēģināts apiet noteikumus, zinot, ka licence nebija iesniegta. Ja nē, tad skumji protams, ka zaudēta nauda un cope garām
29.decembris 2021, 17:43 | links
 
bbw [29.12.21]: Padalīšos ar čoma pieredzi ar Salacas licencēm, lai kādam citam nesanāk.

Ar čomu nopirkām licences pagājušā gada janvārī 23.aprīļa copei Salacā. Čoms tajā brīdī bija Vācijā ciemoties pie vecākiem, bija plānojis būt atpakaļ Latvijā ātri vien, taču Covid-19, darbs no mājām u.c. apstākļi, kas tomēr lika palikt Vācijā (darba kompītis un viss nepieciešamais bija līdzi) līdz vasarai. Cilvēks copēt ir bijis ne vairāk kā 10 reizes savā mūžā. Protams, cilvēks aizmirsa vispār par tādu lietu kā atskaites pievienošana, epastu par atgādinājumu arī, acīmredzot, palaida garām.

Tagad priecīgi runājam, ka brauksim visas trīs reizes (licenču limits uz vienu cilvēku) uz Salacu. Es nopērku licences, viss kārtībā. Viņš mēģina pirkt – nesanāk. Domāja, ka apčakarēs sistēmu un ka ievadīs nevis PK, bet gan pases numuru. Sanāca nopirkt, abi priecīgi, paņemam darbā atvaļinājumus.

Pēc vairākām stundām zvana no Mana Cope, ka viņa licences tiks anulētas, jo viņš apgāja sistēmu. Naudu atpakaļ neskaitīs, jo šāda apiešana esot noteikumos norādīta, varot zvanīt uz apsaimniekotāju–Salackrastiem, varbūt ar viņiem var ko sarunāt. Cilvēks, kas pacēla, esot bijis ļoti nelaipns (tāpat kā Mana Cope), vispār nepieļāva nekādu iespēju vismaz atgūt naudu (nav jau sotaks, bet tāpat – principa pēc – jāmēģina).

Nu, jā, ko lai saka – neaizmirstiet iesniegt atskaites, lai arī nebraucat tomēr copēt. Daļēji jau saprotams, ka nu ok, ''noteikumi ir noteikumi'', bet taču vienmēr ir kaut kādas atkāpes un cilvēciskais faktors. Turklāt vēl tas, ka tomēr var sataisīt savu aplikāciju, lai tad tiešām tas liegums ir spēkā, nevis, uzrādot citu dokumentu, tomēr nopirkt var, bet naudu tāpat atpakaļ nedabūsi. Mixed feelings par visu šito, bet jebkurā gadījumā ļoti neveiksmīgi.
Kā tas ir!?! Nebraucu copet nav atskaite, loģika! kas par ......... Lai savādāk neteiktu, tā ir vienkārši Latvija! Bēdīgi!
29.decembris 2021, 17:23 | links
 
Padalīšos ar čoma pieredzi ar Salacas licencēm, lai kādam citam nesanāk.

Ar čomu nopirkām licences pagājušā gada janvārī 23.aprīļa copei Salacā. Čoms tajā brīdī bija Vācijā ciemoties pie vecākiem, bija plānojis būt atpakaļ Latvijā ātri vien, taču Covid-19, darbs no mājām u.c. apstākļi, kas tomēr lika palikt Vācijā (darba kompītis un viss nepieciešamais bija līdzi) līdz vasarai. Cilvēks copēt ir bijis ne vairāk kā 10 reizes savā mūžā. Protams, cilvēks aizmirsa vispār par tādu lietu kā atskaites pievienošana, epastu par atgādinājumu arī, acīmredzot, palaida garām.

Tagad priecīgi runājam, ka brauksim visas trīs reizes (licenču limits uz vienu cilvēku) uz Salacu. Es nopērku licences, viss kārtībā. Viņš mēģina pirkt – nesanāk. Domāja, ka apčakarēs sistēmu un ka ievadīs nevis PK, bet gan pases numuru. Sanāca nopirkt, abi priecīgi, paņemam darbā atvaļinājumus.

Pēc vairākām stundām zvana no Mana Cope, ka viņa licences tiks anulētas, jo viņš apgāja sistēmu. Naudu atpakaļ neskaitīs, jo šāda apiešana esot noteikumos norādīta, varot zvanīt uz apsaimniekotāju–Salackrastiem, varbūt ar viņiem var ko sarunāt. Cilvēks, kas pacēla, esot bijis ļoti nelaipns (tāpat kā Mana Cope), vispār nepieļāva nekādu iespēju vismaz atgūt naudu (nav jau sotaks, bet tāpat – principa pēc – jāmēģina).

Nu, jā, ko lai saka – neaizmirstiet iesniegt atskaites, lai arī nebraucat tomēr copēt. Daļēji jau saprotams, ka nu ok, ''noteikumi ir noteikumi'', bet taču vienmēr ir kaut kādas atkāpes un cilvēciskais faktors. Turklāt vēl tas, ka tomēr var sataisīt savu aplikāciju, lai tad tiešām tas liegums ir spēkā, nevis, uzrādot citu dokumentu, tomēr nopirkt var, bet naudu tāpat atpakaļ nedabūsi. Mixed feelings par visu šito, bet jebkurā gadījumā ļoti neveiksmīgi.
29.decembris 2021, 14:57 | links
 
Interesē atsauksmes par daiwa ballistic x sea trout 2,85 10-40.
Līdz šim bija ryobi excia 2,70 10-30, it kā viss apmierina, bet gribas ko klasi augstāku. Pārsvarā vobleri ap 90mm un šūpiņi ap 20-25g, lielā ūdenī līdz pat 28-30g. Upes Venta un Irbe. Varbūt ir vēl kas ievērības cienīgs cenu kategorijā zem 150eiro?

EdgarsPriede, 11.decembris 2021, 19:38


Kā reiz ir inventārā konkrētais instruments, primāri 3 lielākajām LV upēm un jūrai. Uz manu 1.85m augumu rokturis ir ļoti ērts un optimāla garuma. Biedram bija 3.10m Daiwa Seahunter X Sea Trout - smagnējs un kādi 10 lieki centimetri roktura galā, kas ļoti traucēja, tāpēc pēc divām copēm pārdeva.

Kā jau te minēja, ar vobleriem zem 70mm un 8g šī Daiwa būs par rupju un arī iemest tālu nevarēs, bet 85mm+ svarā no 9g un uz augšu jūtība ir teicama, labs kontakts ar mānekli, precīzi jūt spēli, grunti un katru piesitienu. Parabolisks, labi amortizē zivs rāvienus. Salīdzinoši viegls, riņķi paliela diametra (mīnusos lēnāk rauj ciet). Ne mirkli nenožēloju šo ~100 eur investīciju.

Kaimiņi lietuvieši savā FB lašu grupā slavē un ļoti ātri izķer jaunos Savage Gear Salmonoid modeļus tieši 2.86m garumā un 8-28g testā. Vidēji maksā ap 150 eur, kas šķiet diezgan adekvāti.

Man personīgi gan Ballistic X Sea Trout dalītais EVA rokturis simpatizē vairāk kā Savage Gear pilnais korķa rokturis. Par to spriežu, jo taimiņu ganīšanai mazākās upītēs tagad ieķēru Salmonoid modeļa priekšteci Parabellum CCS (2.46m 3-14g variants baltijoszvynas.lt maksāja nepilnus 70 eur). Līdz šim viss pozitīvi, bet pēc 2 copēm varu izteikties tikai par iemetienu, jo pie zivs vēl neesmu ticis. Strādāt patīkami, bet šis nebūs kāts, ar kuru celt zivi virs ledus malas, un mīnusos riņķus rauj ciet sekunžu laikā.
16.decembris 2021, 22:25 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager