Lašveidīgo spiningošanas sāpe!

Daudzās lašu un taimiņu apdzīvotās latvijas upes....
Sveiki džentelmeņi. Visi baigie spečuki te
15.decembris 2021, 20:51 | links
 
Interesē atsauksmes par daiwa ballistic x sea trout 2,85 10-40.
Līdz šim bija ryobi excia 2,70 10-30, it kā viss apmierina, bet gribas ko klasi augstāku. Pārsvarā vobleri ap 90mm un šūpiņi ap 20-25g, lielā ūdenī līdz pat 28-30g. Upes Venta un Irbe. Varbūt ir vēl kas ievērības cienīgs cenu kategorijā zem 150eiro?

EdgarsPriede, 11.decembris 2021, 19:38


Vēl var uzmest aci Savage Gear SG2 Shore Game Sea Trout - ir 2,82 m /8-28 g un 3,05 / 10-34 g versijas. Neesmu gan ar tiem copējis, bet izskatās tīri OK, kā arī cena normāla.
12.decembris 2021, 18:27 | links
 
Un vēl aizrādījums dažiem jauniem guļavām. Pulksten seši no rīta - tas copmaņiem ir baisi vēlais rīts. Turklāt tā var notikt arī ziemā, jo sevišķi, ja cilvēks skatās nba. Šobrīd arī skatos uz citu Dāvi. :)
12.decembris 2021, 03:57 | links
 
Paldies Dāvim, nav vismaz tukša iršana, bet reāla runāšana un padomi. Pats ar kādiem kātiem to sarkanzivi meklē?
12.decembris 2021, 03:54 | links
 
Nu baigie metamie te visiem. Gan jau lomi arī atbilstoši.
Pats gan neredzu vajadzību tādiem garumiem un testiem, pieņemu, arī paresnām auklām.
Pats izmantoju ne pārāk garu kātu ar testu līdz 14gr. Auklu ne resnāku par 0,13. Smagākie šūpi 12gr. Pie tam ar vienžuburi- gan šūpi gan vobleri. Zacepi? Gadās, jā. Reti. Copes? Viena no piecām tukša. Ventā (baseinā), arī Irbē
3 kg eksemplāri ir standarts. Reti kad kas lielāks trāpās. Gan jau uz rupjākiem rīkiem arī kas lielāks trāpās- savādāk bezjēdzīgi.

ali, 11.decembris 2021, 22:30


Viss ir relatīvi, ja par mazākām upēm tad smalkāki rīki, ja pa lielākām rupjāki.
Lai nav tukša *iršana, te šī gada trofeja 103cm un vecais, un nav PB:
11.decembris 2021, 23:05 | links
 
Nu baigie metamie te visiem. Gan jau lomi arī atbilstoši.
Pats gan neredzu vajadzību tādiem garumiem un testiem, pieņemu, arī paresnām auklām.
Pats izmantoju ne pārāk garu kātu ar testu līdz 14gr. Auklu ne resnāku par 0,13. Smagākie šūpi 12gr. Pie tam ar vienžuburi- gan šūpi gan vobleri. Zacepi? Gadās, jā. Reti. Copes? Viena no piecām tukša. Ventā (baseinā), arī Irbē
3 kg eksemplāri ir standarts. Reti kad kas lielāks trāpās. Gan jau uz rupjākiem rīkiem arī kas lielāks trāpās- savādāk bezjēdzīgi.
11.decembris 2021, 22:30 | links
 
Ir šis kāts. Smagiem dzelžiem ir ok. 10gramīgiem vobleriem par niknu. Lieli spices gredzeni — var mierīgi copēt mīnusos. Rokturis varētu būt garāks, lai ērtāk iebāzt padusē, bet tas atkarīgs no auguma. Glābj liels foregrips aiz kura var normāli turēt kātu.

Interesē atsauksmes par daiwa ballistic x sea trout 2,85 10-40.
Līdz šim bija ryobi excia 2,70 10-30, it kā viss apmierina, bet gribas ko klasi augstāku. Pārsvarā vobleri ap 90mm un šūpiņi ap 20-25g, lielā ūdenī līdz pat 28-30g. Upes Venta un Irbe. Varbūt ir vēl kas ievērības cienīgs cenu kategorijā zem 150eiro?

EdgarsPriede, 11.decembris 2021, 19:38
11.decembris 2021, 21:50 | links
 
Tur ar zvanu nebūs līdzēts, man vēl jāsaprot arī kaut kas par vobleriem, savādāk es veikalā būšu ideālais pircējs, kuram varēs pārdot jebko.
Šobrīd esmu piefiksējis no Mārtiņa Babra topa, bet prasās vel viedoklis. Kādi 10 gan jau būs jāpaņem.

Ar šūpiņiem ne Ventā ne Irbē man nekas nesanāca. Un Irbē 100% biju copes dienā, jo cits vīrs uz vobleriem trīs spožos todien dabūja nobildēt.

Irbe gan jau tiks biežak apmeklēta, jo tur vismaz nav jāmaksā par to, ka neko nenoķer :-)

geex, 11.decembris 2021, 20:51


Piezvani!
Man Irbē sūdīgākā cope bija viens mazais taimis.
11.decembris 2021, 20:55 | links
 
Tu tak vari brālēnam uzrakstīt, uzzvanīt pirms ko pērc :D

Davis-Di, 11.decembris 2021, 17:55


Tur ar zvanu nebūs līdzēts, man vēl jāsaprot arī kaut kas par vobleriem, savādāk es veikalā būšu ideālais pircējs, kuram varēs pārdot jebko.
Šobrīd esmu piefiksējis no Mārtiņa Babra topa, bet prasās vel viedoklis. Kādi 10 gan jau būs jāpaņem.

Ar šūpiņiem ne Ventā ne Irbē man nekas nesanāca. Un Irbē 100% biju copes dienā, jo cits vīrs uz vobleriem trīs spožos todien dabūja nobildēt.

Irbe gan jau tiks biežak apmeklēta, jo tur vismaz nav jāmaksā par to, ka neko nenoķer :-)
11.decembris 2021, 20:51 | links
 
Interesē atsauksmes par daiwa ballistic x sea trout 2,85 10-40.
Līdz šim bija ryobi excia 2,70 10-30, it kā viss apmierina, bet gribas ko klasi augstāku. Pārsvarā vobleri ap 90mm un šūpiņi ap 20-25g, lielā ūdenī līdz pat 28-30g. Upes Venta un Irbe. Varbūt ir vēl kas ievērības cienīgs cenu kategorijā zem 150eiro?

EdgarsPriede, 11.decembris 2021, 19:38


Vari uzmest aci Daiwa freams 5-35gr, mazajiem vieglajiem vobleriem ~9gr teiktu pa bomīgs, bet var, reālais tests kādi 10-12gr.< teiktu.
Lielu zivi atstrādā labi, Ventai būs labs 3.05m, bet Irbei jau prasās kaut kas filigrānāks un īsāks.
11.decembris 2021, 20:21 | links
 
Interesē atsauksmes par daiwa ballistic x sea trout 2,85 10-40.
Līdz šim bija ryobi excia 2,70 10-30, it kā viss apmierina, bet gribas ko klasi augstāku. Pārsvarā vobleri ap 90mm un šūpiņi ap 20-25g, lielā ūdenī līdz pat 28-30g. Upes Venta un Irbe. Varbūt ir vēl kas ievērības cienīgs cenu kategorijā zem 150eiro?
11.decembris 2021, 19:38 | links
 
Līdakas pamatā mediju ar bigbait, bet reizēm gribas no tā atpūsties un pamētāt kaut ko vieglāku. 270/30g kāts viens ir, bet tas ir 20 gadus sens un galīgi vairs neliekas ok pēc pierašanas pie labiem bigbait un asaru kātiem.
Lašu pasākums ir piedzīvojums, un kātu gribās patiešām labu, lai baudāma ir spiningošana. Loms varētu būt pasākuma bonuss, svarīgākais ir process. Lasi tāpat pirkšu veikalā.

geex, 10.decembris 2021, 23:12


Tu tak vari brālēnam uzrakstīt, uzzvanīt pirms ko pērc :D
11.decembris 2021, 17:55 | links
 
Līdakas pamatā mediju ar bigbait, bet reizēm gribas no tā atpūsties un pamētāt kaut ko vieglāku. 270/30g kāts viens ir, bet tas ir 20 gadus sens un galīgi vairs neliekas ok pēc pierašanas pie labiem bigbait un asaru kātiem.
Lašu pasākums ir piedzīvojums, un kātu gribās patiešām labu, lai baudāma ir spiningošana. Loms varētu būt pasākuma bonuss, svarīgākais ir process. Lasi tāpat pirkšu veikalā.
10.decembris 2021, 23:12 | links
 
BrunoL [10.12.21]: Normāls līdaku spinis. Ar maigonīšiem lašus neķer, vienīgi kādu jūrjas foreli un krītošu laša ādu. Kā jau tika minēts, pat krītošu ādu uz ledus kantes ar tādu neuzvilkt.
Ja cilvēks pāris reizes gadā plāno aizbraukt "lašos" un pārējā laikā izmantot spiningu līdakām, kā es nopratu no teksta, tad protams loģiskākais risinājums būtu pirkt 3m par ābolu, kas lasim būs laikā...
Nākamais, ja es brauktu 3x gadā uz lasi, tad noteikti neplānotu šos braucienus ar līšanu pa ledus malu.
Nevajag jau nu pārspīlēt ar to lašu padarīšanu visu šo pasākumu
10.decembris 2021, 22:40 | links
 
Normāls līdaku spinis. Ar maigonīšiem lašus neķer, vienīgi kādu jūrjas foreli un krītošu laša ādu. Kā jau tika minēts, pat krītošu ādu uz ledus kantes ar tādu neuzvilkt.
10.decembris 2021, 22:06 | links
 
geex [10.12.21]: Šobrīd tieši domāju par šī paša MB AST- 96 ML iegādi. Varbūt kāds kuram ir lietošanā var padalīties ar iespaidiem. Lašos aizbraukšu labi ja pāris reizes gadā, bet gribās lai tās reizes vismaz ir jautras mētājot, pat paliekot bez lomiem. Pārējā laikā doma izmantot arī līdakām, par to arī jautājums, vai kāts būs pietiekami universāls arī šai tēmai?
Ja dēļ pāris reizēm gadā lašos, tad es vairāk skatītos uz līdaku spiningu. Respektīvi, uz ko būs patīkamāk ķert līdakas.
10.decembris 2021, 17:26 | links
 
Šobrīd tieši domāju par šī paša MB AST- 96 ML iegādi. Varbūt kāds kuram ir lietošanā var padalīties ar iespaidiem. Lašos aizbraukšu labi ja pāris reizes gadā, bet gribās lai tās reizes vismaz ir jautras mētājot, pat paliekot bez lomiem. Pārējā laikā doma izmantot arī līdakām, par to arī jautājums, vai kāts būs pietiekami universāls arī šai tēmai?
10.decembris 2021, 15:53 | links
 
Drusciņ kļūdījos par laikiem, kātu nopirku vasaras beigās. Man jau vairāki ir, ko varētu lietot šai copei - Palms Shoregun, St.Croic Avid (garais līdz 21 gr) un arī Major Craft Solpara (274). Tak Palms izrādījās baisais bomis (tests 15 -50), Kroiksis man gandrīz gadu nostāvēja Cēsīs pie čoma bračkas, tāpēc iegādājos Megabasu. Visu laiku nebija vaļas taimiņu tēmai pievērsties (mitinos Gaujas lejtecē), tagad gan, ka ledus aizplivināsies, mēģināšu.
Un kātu man ir samērā daudz, vai tad tas ir kas slikts? Tieši tāpēc man ir draugi (ne jau no aktīvistu sugas), kurus aicinu ciemos, sakot - iesim copēt, pats neko līdzi vari neņemt, visu te uz vietas iedošu.
10.decembris 2021, 13:34 | links
 
Drukas kļūda, tur jābūt 28. Eholotēs apraksti precēm pārsvarā ir copy/paste, acīmredzot kāds steigā nav pamanījis pamainīt to skaitli.
10.decembris 2021, 13:06 | links
 
andreiko [10.12.21]: Manuprāt stulba zīmēšanās nopirkt kaut ko pa 330€ un tad vaicāt forumā kādas ir domas par šo kātu =). Eholotēs viss par to kātu aprakstīts =)

Tomato, 10.decembris 2021, 09:49


Tieši ehelotēs ir stulba kļūda manuprāt (es pirku citur). Ehelotēs aprakstā ir norādīts - šūpiņi līdz 14 gramiem. Lai gan pirms tam uzrakstīts - ir jaudas rezerve, oficiāli skaitās līdz 28 gramiem. Tāpēc arī prasu, no patiešām īstajiem lašeniekiem esmu dzirdējis (pirms tam), ka kātiņš ļoti labs. Tad nu arī vēlos zināt - vai 24 un 26 gramu šūpus varēs kārt galā, jebšu labāk neriskēt.[/quote]Traks vai, a janu lasis pieķeras?
10.decembris 2021, 13:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager