Nēģi

Sulla, tas pats grundulis, kurš kā reizi rušinās pa smiltīm un ir labs zakušments forelei
skutans, 25.aprīlis 2018, 21:31

Nav viss, grunduļi mīt lielākās upēs, tipiskā foreļupē to parasti nesastapt. Jā ir jau dažas palielākas foreļupes (kā Ogre, Pededze)kur mīt praktiski visas ierastās upju zivis kā sapali, raudas, teibas un arī grundulis, bet tas vairāk izņēmums. Forelei galvenā zivs barība mailītes un akmeņgrauži, platgalves. Cik atminos no vecajiem laikiem nekad neatradu grunduļus tām māgā.

Sulla, 25.aprīlis 2018, 21:45


Tajā vecumā foreļus, ja kāds rupjāks trāpijās, pats netīriju, bet toreiz grunduļu bija tiešām daudz, tāpat kā foreļu ,tās jau bij pirmās zives uz lazdinieka... Runāju par Saulkrastos tekošajām upītēm.
25.aprīlis 2018, 21:52 | links
 
Forelei galvenā zivs barība mailītes un akmeņgrauži, platgalves. Cik atminos no vecajiem laikiem nekad neatradu grunduļus tām māgā.

Ir taisníba.Grundulju tur nemaz nav.Ljoti retás vietás,kur ir smiltis.
25.aprīlis 2018, 21:49 | links
 
Strauta négjis jau nekad neizaug par normalu négji(izmérá).Pavisam cita suga.
Aaaa,káda starpíba..arí par tiem nav dzirdéts,ka forele to mílétu
25.aprīlis 2018, 21:46 | links
 
Sulla, tas pats grundulis, kurš kā reizi rušinās pa smiltīm un ir labs zakušments forelei
skutans, 25.aprīlis 2018, 21:31


Nav viss, grunduļi mīt lielākās upēs, tipiskā foreļupē to parasti nesastapt. Jā ir jau dažas palielākas foreļupes (kā Ogre, Pededze)kur mīt praktiski visas ierastās upju zivis kā sapali, raudas, teibas un arī grundulis, bet tas vairāk izņēmums. Forelei galvenā zivs barība mailītes un akmeņgrauži, platgalves. Cik atminos no vecajiem laikiem nekad neatradu grunduļus tām māgā.
25.aprīlis 2018, 21:45 | links
 
Ne velti shis ir Sarkanajá grámatá
DSV, 25.aprīlis 2018, 21:29


Domā strauta nēģis? Cik zinu nav Sarkanajā grāmatā, tāpat kā upes un jūras nēģi. Tas ka ir aizliegts izmantot kā ēsmu jau vēl nenozīmē ka ir grāmatā. Starp citu strautenieka gļotas ir indīgas, un šie pieauguši nemaz nebarojas piesūcoties zivīm, tik nonārsto un iet bojā.
25.aprīlis 2018, 21:38 | links
 
Sulla, tas pats grundulis, kurš kā reizi rušinās pa smiltīm un ir labs zakušments forelei, šis tak no ņurņulēna noteikti neatsakās, jo vairāk šiwm paika, jo vairāk foreļam, tas tak tikai loģiski...

Atliek cilvēkam kādu barības bāzes posmu nojaukt, brūk arī pārējie, ne tā?
25.aprīlis 2018, 21:31 | links
 
Normālā foreļupē, līdaku, asari, sapalu tikpat kā nesatiksi.

Nju par shím zivím bústaisníba gan.
Es tik pieminéju,apméram kádas zivis míl njurnjiku.
Ronis arí míl négjus,esmu pat fografejis.
Forele,njurnjiku.....var gadíties,kad shai galígi nav ko darít,tad kádu reto arí ieloca.
Nav nekas dzirdéts,ka shai vinjs patiktu.
Esam par to arí ar draugiem spriedushi.
Tagad njurnjiku arí ir ljoti grúti atrast.Vietás,kur bija,tagad ir tukshums.
Ne velti shis ir Sarkanajá grámatá
25.aprīlis 2018, 21:29 | links
 
Mani atkal šāds jautājums nodarbina, cik nozīmīga barības bāze ir manie ņurņulēni tieši forelei?

Iedomājies foreļupi (mazās upes), kur nēģi katru gadu tiek masveidā slānīti... Vai ņurņulēnu daudzums neatstātu iespaidu uz foreli?

Kaut ká nezinu pat nevienu gadíjumu,kad bútu forele uz njurnjiku nokjerta....
Arí nav dzirdéts,kad káds no maniem draugiem to bútu darijis.Dzívoju starp 3-jám foreljupém.
Lídakas,asari,sapali,sami gan tos mil.Tás ir zivis,ko pats esmu uz tiem kjéris.

DSV, 25.aprīlis 2018, 21:13


Normālā foreļupē, līdaku, asari, sapalu tikpat kā nesatiksi.
Satiksti foreļupes raksturīgo ihtiofaunu, ar foreli augšgalā. Šis kāpurs kā reizi ir gards un barojošs man domāt visām zivju sugām, kas to var ielocīt...
25.aprīlis 2018, 21:19 | links
 
Mani atkal šāds jautājums nodarbina, cik nozīmīga barības bāze ir manie ņurņulēni tieši forelei? Iedomājies foreļupi (mazās upes), kur nēģi katru gadu tiek masveidā slānīti... Vai ņurņulēnu daudzums neatstātu iespaidu uz foreli?
skutans, 25.aprīlis 2018, 21:04


Forele nav breksis kurš meklējot barību rušinās pa grunti, ņurņiki dzīvo ar trūdvielām bagātās piekrastes smiltīs. Nē nu pa retam jau gadās uzkost kādu, bet domāju tas vairāk palos kad grunti aktīvi skalo ārā. Nu un strauta nēģa nārsta laikā.

neesmu sapratis nafig to līķēdāju sargāt.
Aigarsbergs, 25.aprīlis 2018, 21:06


Aigar, tie ir vecie māņi par nēģi kā līķu ēdāju. Nēģis jūrā piesūcas dzīvām lielām zivīm (lašiem piemēram) un barojas ar asinīm, limfu. Parasti jau zivs izdzīvo, tikai tikai novājināta, bet ja piesūcas vairāki nēģi, var arī aiziet bojā. Kad nārsta migrācijā nēģi saiet upēs, tad pārtrauc baroties pavisam.
25.aprīlis 2018, 21:16 | links
 
Mani atkal šāds jautājums nodarbina, cik nozīmīga barības bāze ir manie ņurņulēni tieši forelei?

Iedomājies foreļupi (mazās upes), kur nēģi katru gadu tiek masveidā slānīti... Vai ņurņulēnu daudzums neatstātu iespaidu uz foreli?

Kaut ká nezinu pat nevienu gadíjumu,kad bútu forele uz njurnjiku nokjerta....
Arí nav dzirdéts,kad káds no maniem draugiem to bútu darijis.Dzívoju starp 3-jám foreljupém.
Lídakas,asari,sapali,sami gan tos mil.Tás ir zivis,ko pats esmu uz tiem kjéris.
25.aprīlis 2018, 21:13 | links
 
Šis bezsakars, tāpat kā bezjēdzīgais lašveidīgo sargāšanas kults un 5 vimbu norma manām prāta spējām ir par daudz. Nekad neesmu sapratis nafig to līķēdāju sargāt. Kam mēs viņu sargājam? Tikai tāpēc, lai daži izredzētie kungi varētu biznesu bīdīt? Rīgā varbūt, bet laukos tāpat katrs otrais aiziet uz upīti un salasa vakariņām.
Nesaprotu kā cilvēki kaut ko tādu var ēst un vēl sargāt, tie tārpi tak visas upes pilnas.
25.aprīlis 2018, 21:06 | links
 
Rudenī tirgū zvejnieku ķerti svaigi nēģi maksā 10 eur/kg, bet videi nodarītais posts ir 40 eur/gab.! Laps!:))

Fishmens, 25.aprīlis 2018, 15:34

Ja godīgi esmu vienmēr uzskatījis ka šo zivju parazītu sargāšana un nenormāli augsto cenu uzskrūvēšana ir viens no lielākajiem idiotismiem LV dabas resursu izmantošanā.

Sulla, 25.aprīlis 2018, 20:54


Mani atkal šāds jautājums nodarbina, cik nozīmīga barības bāze ir manie ņurņulēni tieši forelei?

Iedomājies foreļupi (mazās upes), kur nēģi katru gadu tiek masveidā slānīti... Vai ņurņulēnu daudzums neatstātu iespaidu uz foreli?
25.aprīlis 2018, 21:04 | links
 
Rudenī tirgū zvejnieku ķerti svaigi nēģi maksā 10 eur/kg, bet videi nodarītais posts ir 40 eur/gab.! Laps!:))

Fishmens, 25.aprīlis 2018, 15:34


Ja godīgi esmu vienmēr uzskatījis ka šo zivju parazītu sargāšana un nenormāli augsto cenu uzskrūvēšana ir viens no lielākajiem idiotismiem LV dabas resursu izmantošanā.
25.aprīlis 2018, 20:54 | links
 
Sulla [25.04.18]: Mucu sameklēju, caurumus saurbināju, nu jābrauc apciemot sievasmāte..
Neaizmirsti sievasmāti papudet nedaudz un ta mucā:)
25.aprīlis 2018, 16:05 | links
 
Rudenī tirgū zvejnieku ķerti svaigi nēģi maksā 10 eur/kg, bet videi nodarītais posts ir 40 eur/gab.! Laps!:))
25.aprīlis 2018, 15:34 | links
 
Vai tad svaigi sprāgušos pavasara apaļmutniekus nedrīkst lasīt ? Tie tak vēl labi šmoram, ne ?:)
25.aprīlis 2018, 15:16 | links
 
Mucu sameklēju, caurumus saurbināju, nu jābrauc apciemot sievasmāte..
25.aprīlis 2018, 14:53 | links
 
Par naudu jau mulkjis var nopirkt,tá zeki saka,hi,hi
25.aprīlis 2018, 14:49 | links
 
Nenoliedzu gan par to azartu.Puikas gados lasíjám bez cimdiem,kas ar cimdiem.
Akmenjus cilájám,visu ko daríjám.Tur arí bija sava máksla,ká pareizi jánolasa no berzas....kas nemácéja,báza roku pa vidu un visi negji prom...
25.aprīlis 2018, 14:48 | links
 
DSV [25.04.18]: Nju,redz kur ir tie 40Eu
http://jauns.lv/raksts/zinas/278656-foto-policisti-kuldigas-puse-atrod-iespaidigu-skaitu-nelegalos-murdos-sakertu-negu

Stipri gan neinteresé,jo ar to nenodarbojos.
Par 20Eu nopérku no pazístama cepéja Carnikavá un var apríties laimígs,bez krenkjiem....
Azarts ir lasit pasam nevis nopirkt..tas i savs adrenalins..tapat ka citi ieliek tiklu tad slepjas un maskejas..nejau delj pikja delj extrem..plus negis nonarsto un nosprakst,tapat cita tolka nav no vinja ka apest..izredzetie var a parejie nevar sviests
25.aprīlis 2018, 14:42 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager