Spininga kāti

Davis-Di [22.02.23]: Vienīgais viņam nav ļoti garš, bet pagarš satvēriens, tev sēžot varētu arī nepatikt, es gan sēžot ar esmu mētājis, bet man augums ar nav gluži mazākais un man patīk garie satvērieni.
Nekaitini!:) Apčubināt vajadzētu...tad jau, kas zin!Cedriks tāpat neleito!:))
22.februāris 2023, 23:07 | links
 
Vienīgais viņam nav ļoti garš, bet pagarš satvēriens, tev sēžot varētu arī nepatikt, es gan sēžot ar esmu mētājis, bet man augums ar nav gluži mazākais un man patīk garie satvērieni.
22.februāris 2023, 22:59 | links
 
Neko neiebrauksi!:)vienam komlekts par sotaku būs bomba,citam zillonis liksies par smagu!...
Ja bb,tad Elixir uzrunā!Dāvis mož iedos notestēt!..besī ka viendaļīgs!ja salauzīšu žopa!:)

Willy, 22.februāris 2023, 22:44


Elixirs patiešām ir bomba, man gan pie pēdējās copes trešais riņķis izbeidzās, nez ar ledu vai pārvadājot, bet kaut kā tā sanāca.



Katrā ziņā labāku BB kātu jūtības ziņā, metiena, un zivs vilkšanas ziņā nezinu, džerkam gan man lizzards ir favorīts.
Ja var atļauties, tad vienkārši jāņem un nav ko testēt.
22.februāris 2023, 22:52 | links
 
RaimisD [22.02.23]: zaraza [20:42]: Jā, ar to sapratni ir kā ir, daudzi kaut ko pa ausu galam sadzirdUn vēl, arī ražotājs neatvieglo uzdevumu spininga izvēlē ar savu apakšklasifikāciju.

Piemēram
Medium heavi, medium light utt.
Kur tu copmanis parastais tanī visā vari iebraukt.
Neko neiebrauksi!:)vienam komlekts par sotaku būs bomba,citam zillonis liksies par smagu!...
Ja bb,tad Elixir uzrunā!Dāvis mož iedos notestēt!..besī ka viendaļīgs!ja salauzīšu žopa!:)
22.februāris 2023, 22:44 | links
 
zaraza [20:42]: Jā, ar to sapratni ir kā ir, daudzi kaut ko pa ausu galam sadzirdUn vēl, arī ražotājs neatvieglo uzdevumu spininga izvēlē ar savu apakšklasifikāciju.

Piemēram
Medium heavi, medium light utt.
Kur tu copmanis parastais tanī visā vari iebraukt.

RaimisD, 22.februāris 2023, 22:36


Rokā jāņem un jātausta, nav citu opciju ;) katram ražotājam par fast un extra fast ir drusku cita izpratnē, pat nerunājot ja salīdzina japāni ar amerikāni.
22.februāris 2023, 22:39 | links
 
snitraM [21:27]: NuSpinings šīm prasībām
http://www.jig.lv/products/lv/465/5795/sort/1/filter/0_0_0_0/RYOBI-EXCIA-2.40m-5-25g-IM9-Japan-TORAY-graphite-fast-K-type-SiC-rings-split-EVA-handle-open-nano-reel-seat-spinings.htmlNav pieredzes ar šo kātiņu, bet pēc raksturojuma pieļauju, ka jā, nebūtu slikts startam.

Bet šoreiz nesauksim brendus un modeļus, lai nepārmestu lobiju.

Vienkārši nosauciet savus ideālos kātā parametrus, vai pat komplekta (kāta apraksts, spoles dati, aukla) ,lai cilvēks pats izvēlas cenu kategoriju.

RaimisD, 22.februāris 2023, 22:18


Man puika izmantoja šādu EXCIA, un vēl ik pa laikam izmanto, labs unversālis, tieši kā minēji, rotiņš, gumijas, kādi vobleri, mazie spinerbaiti.
Nebūs jau twičojamais, bet izraustīt var tos pašus mazos busterus, mazos salmo glaiderus un arī Megabass FX110, FX9 izrausta bez problēmām.

Vēl diezgan labs variants ir Savage gear XLNR3 un līdzīgas jaunākas sērijas. Būs cietāks un asāks par EXCIA, labāk varēs izraustīt, kā arī jigā diezgan labi atdod grunti un copes.
22.februāris 2023, 22:37 | links
 
zaraza [22.02.23]: Jā, ar to sapratni ir kā ir, daudzi kaut ko pa ausu galam sadzird
Un vēl, arī ražotājs neatvieglo uzdevumu spininga izvēlē ar savu apakšklasifikāciju.

Piemēram
Medium heavi, medium light utt.
Kur tu copmanis parastais tanī visā vari iebraukt.
22.februāris 2023, 22:36 | links
 
snitraM [22.02.23]: NuSpinings šīm prasībām
http://www.jig.lv/products/lv/465/5795/sort/1/filter/0_0_0_0/RYOBI-EXCIA-2.40m-5-25g-IM9-Japan-TORAY-graphite-fast-K-type-SiC-rings-split-EVA-handle-open-nano-reel-seat-spinings.html
Nav pieredzes ar šo kātiņu, bet pēc raksturojuma pieļauju, ka jā, nebūtu slikts startam.

Bet šoreiz nesauksim brendus un modeļus, lai nepārmestu lobiju.

Vienkārši nosauciet savus ideālos kātā parametrus, vai pat komplekta (kāta apraksts, spoles dati, aukla) ,lai cilvēks pats izvēlas cenu kategoriju.
22.februāris 2023, 22:18 | links
 
RaimisD [22.02.23]: zaraza [43m]: Jā, ar to sapratni ir kā ir, daudzi kaut ko pa ausu galam sadzird, bet no tā izloba tikai to, ka "extra fast tas ir kruta!" :DDD

Pavisam vienkāršoti - spininga akcija ir
blankas spices ieliekšanās vieta (leņkis laikam nebūtu īsti pareizi teikts) pie nominālās paredzētās slodzes. Tā "linga", kas nostrāda iemetienā sava testa maksimumā. Tas nosaka blankas uzvedību iemetienā un iemetiena tehniku, iespējamo amlitūdu un kustību ātrumu veicot mānekļu animāciju, amortizācijas spējas zivs izvadīšanas laikā utml. Nav ne labas, ne sliktas akcijas, ir piemērotākas vai nepiemērotākas konkrētai copes tehnikai un paša individuāliem ieradumiem. Akcijas iedala no extra fast (vismazākā ieliekšanās amplitūda) līdz slow (parabola, kas sāk liekties praktiski no roktura) ar dažādām iterācijām pa vidu. Tradicionāli mūsdienu nespecifiskajā spiningošanā Latvijā populārākās ir extra fast un fast akcijas, vienkārši tādus kātus taisa visvairāk un pie tādiem tauta pieradusi un tie vislabāk der izplatītākajām copes metodēm kā vienkāršai mānekļu "mētāšanai", džigam, arī tvičam.

Ja kāds vēlas tiešām dziļāk iepazīties ar tēmu, tad Google man ierakstot angliski
"spinning rod action" vai krieviski "строй спиннинга" uzreiz izmet daudz plašākus un kvalitatīvākus materiālus.


Zemāk ilustratīvs attēls (jāsaprot gan arī, ka nekāda īsti noteikta industrijas standarta NAV. Katrs ražotājs var uz kāta uzrakstīt savu akcijas interpretāciju)Labs raksts.
Bet tas vairāk domāts cilvēkiem ar priekšzināšanām.
Pasaki vienkāršiem vārdiem.
Kādu akciju, garumu, testu cilvēkam ņemt.

Ja grib vienkārši paķert pavasarī līdaciņu.

Standartā rotiņš, gumija relax 5" 8 gramu džiga galva , voblerītis līdz 25g. Nu
Spinings šīm prasībām
http://www.jig.lv/products/lv/465/5795/sort/1/filter/0_0_0_0/RYOBI-EXCIA-2.40m-5-25g-IM9-Japan-TORAY-graphite-fast-K-type-SiC-rings-split-EVA-handle-open-nano-reel-seat-spinings.html
22.februāris 2023, 21:27 | links
 
zaraza [22.02.23]: Jā, ar to sapratni ir kā ir, daudzi kaut ko pa ausu galam sadzird, bet no tā izloba tikai to, ka "extra fast tas ir kruta!" :DDD

Pavisam vienkāršoti - spininga akcija ir
blankas spices ieliekšanās vieta (leņkis laikam nebūtu īsti pareizi teikts) pie nominālās paredzētās slodzes. Tā "linga", kas nostrāda iemetienā sava testa maksimumā. Tas nosaka blankas uzvedību iemetienā un iemetiena tehniku, iespējamo amlitūdu un kustību ātrumu veicot mānekļu animāciju, amortizācijas spējas zivs izvadīšanas laikā utml. Nav ne labas, ne sliktas akcijas, ir piemērotākas vai nepiemērotākas konkrētai copes tehnikai un paša individuāliem ieradumiem. Akcijas iedala no extra fast (vismazākā ieliekšanās amplitūda) līdz slow (parabola, kas sāk liekties praktiski no roktura) ar dažādām iterācijām pa vidu. Tradicionāli mūsdienu nespecifiskajā spiningošanā Latvijā populārākās ir extra fast un fast akcijas, vienkārši tādus kātus taisa visvairāk un pie tādiem tauta pieradusi un tie vislabāk der izplatītākajām copes metodēm kā vienkāršai mānekļu "mētāšanai", džigam, arī tvičam.

Ja kāds vēlas tiešām dziļāk iepazīties ar tēmu, tad Google man ierakstot angliski
"spinning rod action" vai krieviski "строй спиннинга" uzreiz izmet daudz plašākus un kvalitatīvākus materiālus.


Zemāk ilustratīvs attēls (jāsaprot gan arī, ka nekāda īsti noteikta industrijas standarta NAV. Katrs ražotājs var uz kāta uzrakstīt savu akcijas interpretāciju)
Labs raksts.
Bet tas vairāk domāts cilvēkiem ar priekšzināšanām.
Pasaki vienkāršiem vārdiem.
Kādu akciju, garumu, testu cilvēkam ņemt.

Ja grib vienkārši paķert pavasarī līdaciņu.

Standartā rotiņš, gumija relax 5" 8 gramu džiga galva , voblerītis līdz 25g.
22.februāris 2023, 21:14 | links
 
Nereti copējot asarus dzirdu: līdaka nokoda pavadu :D, aukla pati no sevis pārtrūka…

Bet ne vienmēr tā ir, gliemežvāks un asie akmeņi tikai par to pasmejas!:D

JK7, 22.februāris 2023, 20:16


Neesi slinks un paņem gabalu pīto auklu un drusku piespiežot pie akmens pavelc, būsi pārsteigts cik viegli plīst, pat gliemežvāku nevajag! Tad varēsi smieties.
22.februāris 2023, 20:58 | links
 
Zaraza esi tik laipns un uzraksti nelielu skaidrojumu šajā sakarā.

Īsu aprakstu.
Pastāsti lūdzu cilvēkiem, ko īsti nozīmē medim fast, regular, extra fast utt.
Cilvēki prot iztūlkot, bet ar to nozīmes sapratni tā ir kā ir.

RaimisD, 22.februāris 2023, 18:45


Jā, ar to sapratni ir kā ir, daudzi kaut ko pa ausu galam sadzird, bet no tā izloba tikai to, ka "extra fast tas ir kruta!" :DDD

Pavisam vienkāršoti - spininga akcija ir
blankas spices ieliekšanās vieta (leņkis laikam nebūtu īsti pareizi teikts) pie nominālās paredzētās slodzes. Tā "linga", kas nostrāda iemetienā sava testa maksimumā. Tas nosaka blankas uzvedību iemetienā un iemetiena tehniku, iespējamo amlitūdu un kustību ātrumu veicot mānekļu animāciju, amortizācijas spējas zivs izvadīšanas laikā utml. Nav ne labas, ne sliktas akcijas, ir piemērotākas vai nepiemērotākas konkrētai copes tehnikai un paša individuāliem ieradumiem. Akcijas iedala no extra fast (vismazākā ieliekšanās amplitūda) līdz slow (parabola, kas sāk liekties praktiski no roktura) ar dažādām iterācijām pa vidu. Tradicionāli mūsdienu nespecifiskajā spiningošanā Latvijā populārākās ir extra fast un fast akcijas, vienkārši tādus kātus taisa visvairāk un pie tādiem tauta pieradusi un tie vislabāk der izplatītākajām copes metodēm kā vienkāršai mānekļu "mētāšanai", džigam, arī tvičam.

Ja kāds vēlas tiešām dziļāk iepazīties ar tēmu, tad Google man ierakstot angliski
"spinning rod action" vai krieviski "строй спиннинга" uzreiz izmet daudz plašākus un kvalitatīvākus materiālus.


Zemāk ilustratīvs attēls (jāsaprot gan arī, ka nekāda īsti noteikta industrijas standarta NAV. Katrs ražotājs var uz kāta uzrakstīt savu akcijas interpretāciju)

22.februāris 2023, 20:42 | links
 
Nereti copējot asarus dzirdu: līdaka nokoda pavadu :D, aukla pati no sevis pārtrūka…

Bet ne vienmēr tā ir, gliemežvāks un asie akmeņi tikai par to pasmejas!:D
22.februāris 2023, 20:16 | links
 
Man ir vairāki Major Craft kāti gan baitcast, gan parastie, visā visumā labi kāti, testi +/- atbilst un var pārslogot. Ja var tā teikt tad uz testa apakšu nav tik skanīgs, bet kā jau Zaraza teica tas ir individuāli!
Te var redzē kā Major Craft Solpara atstrādā zivi bērna rokās, ja nemaldos tests bija 2-7g : https://youtu.be/rcbT2QGI3oo?t=138
22.februāris 2023, 19:40 | links
 
Te laikam Variva PE Si-X Vamos nav jēgas pieminēt ;D

Davis-Di, 22.februāris 2023, 14:51

Kāpec gan ne, var arī to pieminēt :) Cena, protams, kož, bet tur ir tehnoloģiska fiška, kas tiešām lielākajā daļā gadījumu nav vajadzīga, reāli priekšrocības dodo tikai pie regulārām ļoti lielām berzes slodzēm - big bait, big game jūras copē, sami utml. Si-X tehnoloģijā ar fluora-silīcija sastāvu apstrādāts ne tikai "pa virsu" bet katra dzīsla atsevišķi, pēc tam sapīts un vēlreiz pa virsu apstrādāts. Pa lielam tas dod vienu lietu - tā aukla pie berzes pa riņkiem nekarst... Tieši uzkaršana jau dod lielāko materiāla iekšejo deformāciju, kas laika gaitā padara auklas neizturīgākas.

zaraza, 22.februāris 2023, 16:52


Jā tieši tā izmantoju bigbaitam un džerkam pilnas divas sezonas, vēl uz otru pusi neesmu pārmetis, bet nākamajā pamata kātam laikam pārmetīšu. Salīdzinājumā ar citām auklām sezonas otrā pusē jau man prasās pārmest uz otru pusi un arī biežāk kāds gabals (pāris m) jānogriež.
Katrā ziņā esmu apmierināts un cenas ziņā ilgmūžība kompensē.
22.februāris 2023, 19:34 | links
 
RaimisD [22.02.23]: Iespējams šī informācija būs noderīga.
Un pieraksti lūdzu klāt kādai tehnikai un kādas zivs ķeršanai būtu piemērots.
22.februāris 2023, 19:07 | links
 
JK7 [22.02.23]: citus kātus vairs redzēt negribēsi!:D
Šeit lielākā daļa forumiešu Majoru jau sen ir pārauguši :)))
Es nē, nesteidzos pāriet nākamajā cenu un kvalitātes līmenī.
Baigi jau nu cūcīgi pret kātiem izturos.

Par dārgāku raustīties visu laiku , kad pats sāc kalpot lietai.
Baidies blakus nopirsties, ka laka nesaplaisā vai nerodas mikroplaisas no rībiena :)))
22.februāris 2023, 18:55 | links
 
Medium fast
22.februāris 2023, 18:48 | links
 
Zaraza esi tik laipns un uzraksti nelielu skaidrojumu šajā sakarā.

Īsu aprakstu.
Pastāsti lūdzu cilvēkiem, ko īsti nozīmē medim fast, regular, extra fast utt.
Cilvēki prot iztūlkot, bet ar to nozīmes sapratni tā ir kā ir.

Neņemsim specifiskus okeana ,foreļotāju, samu un karpinieku kātus. Uzskatu, ja copmanis ir izaudzis līdz šim līmenim tad viņam jau ir pilnīga sapratne šajā jautājumā.

Apskati lūdzu.
Spiningotāja iesācēja vajadzības. Izplatītākos copes veidus.

Nāk pavasaris, copes entuziasti sāk aizdomāties par jaunu inventāru.

Iespējams šī informācija būs noderīga.
22.februāris 2023, 18:45 | links
 
Par major esmu dzirdējis 2 lietas:

Līdz tiem kātiem katram ir jāizaug un ja reiz esi major pamēģinājis, citus kātus vairs redzēt negribēsi!:D
22.februāris 2023, 18:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager