Laivas un to motori

To KarlasonsLV
Cik esmu redzējis, tad tās sitēmas ir tik tādām kārtīgām laivām, kur tā vadība notiek sēdot ērtā krēslā. Gumijniecei to dabūt gatavu var tik uz pasūtījuma pie kāda laivu ražotāja. Un tās darbības efektivitāte ir tikai priekšas montāžai...ja aizmugurē....tad ar var, tikai uz aizmuguri braucot :), bez galvenā dzinēja.
Pa kādu cenu noskatīji?
22.septembris 2011, 10:49 | links
 
Sveicināti!

Esmu noskatījis Minn Kota elektromotoru ar PowerDrive V2 sistēmu. Manuprāt, perfekts autopilots priekš spiningošanas, velcēšanas u.c. makšernieka priekiem, lai nebūtu jāsēž pie motora un jāregulē tā zaudējot laiku, ko varētu veltīt mētāšanai piem.

Problēma ir iekš tā, ka šitais verķis liekas laivas priekšgalā, nevis aizmugurē. Vēlos sev nopirkt labu gumijas laivu ar cieto grīdu, vismaz 2-2.5 cilv. lai var ērti mētāt, taču līdz šim nēsmu atradis tādu, kurai varētu motoru uzlikt priekšā. Varbūt tirgū ir kāda uzparikte, šādai lietai, ko uzliek uz laivas ''purna'', varbūt ir arī tāda gumijniece?
Par cik esmu pētijis tikai Minn Kota, varbūt ir kāds cits ražotājs, kurš piedāvā līdzīgu sistēmu, bet aizmugurē liekamu. Kāds nezin?
21.septembris 2011, 16:42 | links
 
Man CSDD pajautāja, ko gribu - motorlaivu vai airu laivu, un teh. pasē mans grots ir motorlaiva, a vajadzēja airu laivu, jo tagad vajag tiesības, būs ziemā jāpalūr.
17.septembris 2011, 10:33 | links
 
trokiis, viss atkarīgs no tā vai ražotājs šo Orion5 ir laidis pasaulē kā airu laivu vai motorlaivu.
16.septembris 2011, 21:22 | links
 
Reku tak rakstīts --> 2.4. airu laivas (kuģošanas līdzeklis, kas paredzēts braukšanai, izmantojot airi (airus) vai motoru, kura jauda nepārsniedz 3,7 kW) neatkarīgi no garuma.

Vaitad lasīt nemāki? :D
16.septembris 2011, 21:20 | links
 
MrDaniiC

2.2. motorlaivas (ūdenssportam un izklaidei paredzēts kuģošanas līdzeklis bez klāja un atsevišķām, no ūdens aizsargātām telpām cilvēkiem. Tas paredzēts braukšanai, galvenokārt izmantojot mehānisko dzinēju, kura jauda ir lielāka par 3,7 kW, un tā garums ir lielāks par 2,5 metriem)

2.4. airu laivas (kuģošanas līdzeklis, kas paredzēts braukšanai, izmantojot airi (airus) vai motoru, kura jauda nepārsniedz 3,7 kW) neatkarīgi no garuma.

un kas es skaitos kad ar pieņemsim ORION 5 maicu ar airiem? :D
16.septembris 2011, 21:13 | links
 
Motorlaiva ir motorlaiva bet airu laiva ir airu laiva .:)) Viss vienkārši. Ja piereģistrēsi savu mazo laivu kā motorlaivu - tad tā arī būs ,kaut gan viņa ir parasta airu laiva.Viss atkarīgs no ražotāja kā viņš definē to.
16.septembris 2011, 21:09 | links
 
trokiis ---> http://www.likumi.lv/doc.php?id=173025&from=off
16.septembris 2011, 21:02 | links
 
Sveicināti, man te radās jautājums ... vai man ir peldot ar motorlaivu (cik pareizi sapratu motorlaiva skaitās, ja ir cietā vieta motoram, nevis abi apaļi gali) bezmotora, tikai uz airiem. irvajadīgas visas mantas kas paredzētas motorlaivai vai uz to momentu skaitās ka ir airu laiva???
16.septembris 2011, 20:57 | links
 
Tas apzīmē motora kājas garumu. Laivai jāliek tāds, kāds tai paredzēts (rakstīts laivas pasē). Uzliksi garāku motora kāju - dzenskrūve un kavitācijas plāksne ies pārāk dziļi - ātrums krietni vien samazināsies. Uzliksi ar mazāku kāju - motors var pārkarst, jo nebūs pietiekama ūdens dzese, kā arī samazināsies ātrums. Tas tā - īsi aprakstot :)

Tā kā - protams, ka ir nozīme...
16.septembris 2011, 11:52 | links
 
Lūdzu izglītojiet mani - ir īsā un garā kāja, ko tas nozīmē, vai teiksim Pellai ir starpība ar kādu kāju man būs motors...?!

Paldies jau iepriekš!
16.septembris 2011, 08:46 | links
 
Man Liepājā tiesnesis teica, kad varot arī 10us par 15niekiem uzķīlēt - tas jau man vairāk intresētu.Citur atkal dzirdēju, ka tas ir tikai konkrētiem brendu motoriem:)
Kā ir liepājnieki, jūsu novadā, sportisti tiešām tādas lietas veic?
15.septembris 2011, 13:54 | links
 
Jādabū nost apgriezienu ierobežotājs. Tad uzliec vieglāku skrūvi lai var izgriezt līdz galam. ja prātīgi brauksi tad ilgi kalpos.

Vēl variants ir aizvest pie motosportistiem lai pavīlē. Prasmīgs vīlētājs vēl turbīnu ar nos piekabinās:D

6zs arī tādā pašā korpusā liekas ja nemaldos.

Gāju tehnisko apkopi, tad man teica, ka manam 50 no 60 atšķiras tikai kautkāds plastmasas gabals pie karbūža. 40/50/60 mercury visi pēc skata vienādi!
15.septembris 2011, 11:23 | links
 
Atsevišķi dīzes nezin vai dabūsi.'Vieglāk būs nopirkt visu karburatoru.Interesējies pie izplatītājiem.
15.septembris 2011, 10:59 | links
 
Varbūt kāds zina kādu sakarīgu vietu kur varētu viņas pasūtīt?Jeb cilvēku ar ko pakonsūltēties?
15.septembris 2011, 10:54 | links
 
Domāju,ka karburatora dīzēs,ieliek 5-nieka dīzes un uz priekšu !!!Degvielas patēriņš kā 5-niekam...
15.septembris 2011, 10:07 | links
 
Gribēju pavaicāt vai kāds ir spečuks un zin!!!!! ...Lieta tāda ,ka ir MERCURY F4 M ,bet gribu no viņa dabūt F5 (modeļi ir pilnīgi vienādi...izņemot to ka F5 komplektācijā nāk līdzi atsevišķa bāka....kubatūra vienāda ....uzbūve pilnīgi identiska....)pēc skata karburātori arī vienādi.......Varbūt kāds zin kur slēpjās noslēpums????
15.septembris 2011, 09:57 | links
 
Kolēģi vai kāds nevar pateikt priekšā kur Kalnciema apkaimē var izīrēt kādu laivu????
Paldies!
15.septembris 2011, 08:22 | links
 
Paldies Duglas.... nu man vajaga velcei man nevajaga lai ietu artri man tikai lai but ekanomija jo laielaka jo labaka.. :) gaidisu atlaides ka bus lielakas ta ari skatisos ko nemt..))
12.septembris 2011, 17:31 | links
 
andriskkk Paldies par ieteikumu! Tā ar būs jādara ! :)
12.septembris 2011, 11:51 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager