Asari

Catdaddy [03.08.22]: Sveiki!
Man vajadzētu iesācēju padomus. Pēdējo mēnesi esmu bijis pie ūdens praktiski katru dienu, mēģinājis gan rītu, gan vakaru, pārsvarā pie Daugavas Vārkaļu kanāla un arī uz Voleru pusi kā arī pie Lielupes baltās kāpas un vēl šur tur, bet pa visu šo laiku esmu noķēris tikai 2 asarus un tos pašus ciemos esot Ēdoles ūdenskrātuvē. :D es protams saprotu, ka ir dienas kad neķērās, bet man vai nu ļoti neveicas, vai kaut ko daru ne tā, jo man visas dienas ir tādas. Ķeru uz vieglās jig ar LJ Tioga, Balist (violeti, balti, tumši zaļi) vairāku izmeru un reizēm kādu rotiņu. Es zinu, ka neviens man nepateiks tādu universālo veiksmes recepti, bet varbūt ir kādi ieteikumi kā piemēram lietas kuras jūs paši būtu gribējuši zināt vai darījuši citādi pirmsākumos? Ļoti patīk viss tas process, bet gribētos ar kādu zivi. :D
Neesmu asaru eksperts, bet viss ko daru vasaras asaru copē ir nomētāju visus lēpeņu plačus, mierīgi var salasīt. Jā lielie dzīvo dziļumos, bet lielāko dabūju tieši pie lēpenēm. Man stràdā mepps 3izm. Melns ar zaliem punktiem(principā krāsojumsm vienalga) un LJ tioga(violets, brūns). Un no laivas manuprāt būs sekmīgāka cope.:)
3.augusts 2022, 22:27 | links
 
Sveiki!
Man vajadzētu iesācēju padomus. Pēdējo mēnesi esmu bijis pie ūdens praktiski katru dienu, mēģinājis gan rītu, gan vakaru, pārsvarā pie Daugavas Vārkaļu kanāla un arī uz Voleru pusi kā arī pie Lielupes baltās kāpas un vēl šur tur, bet pa visu šo laiku esmu noķēris tikai 2 asarus un tos pašus ciemos esot Ēdoles ūdenskrātuvē. :D es protams saprotu, ka ir dienas kad neķērās, bet man vai nu ļoti neveicas, vai kaut ko daru ne tā, jo man visas dienas ir tādas. Ķeru uz vieglās jig ar LJ Tioga, Balist (violeti, balti, tumši zaļi) vairāku izmeru un reizēm kādu rotiņu. Es zinu, ka neviens man nepateiks tādu universālo veiksmes recepti, bet varbūt ir kādi ieteikumi kā piemēram lietas kuras jūs paši būtu gribējuši zināt vai darījuši citādi pirmsākumos? Ļoti patīk viss tas process, bet gribētos ar kādu zivi. :D
3.augusts 2022, 21:59 | links
 
Willy [01.08.22]: bio-r!tavu profilu apskatot māc šaubas,vai vispār saporti kas ir makšķere?!:D
Nevajag zināt pat kas ir makšķere, lai būtu pietiekami apdāvināts un saprastu, kas rakstīts manis minēto MK not. 10.2. punktā.
Vai tomēr ne visiem pa spēkam?
1.augusts 2022, 12:28 | links
 
NG savā raidījumā uztaisīja tādu reklāmu Juglas kanālam, ka abas brīvdienas bija kapitāls copmaņu presings. Kūlās pa ūdeni liels un mazs. Sākot ar matračiem beidzot ar trīsklāju motorjahtām, pēdējie gan bez spiņiem :) . Netrūka arī krastinieku.
Nu ko, visi iet un es tiem līdzi :)
Ierados krastā, kad rīts gāja uz pavēlu brokastu laiku. Copes stafeti pieņēmu no fideristiem, kas bija nosēdējuši rīta cēlienu. Redzēju, ka maisā ieslidina pāris breksēnu un nedaudz asarīšu.
Sāku ar ,,atvadu,, uz divu collu gumijām. Iztestēju pūlka krāsu. Izmētājos tvisterīšus, vēzīšus. Rezultāts apaļa nulle. Atvada neizšāva. Pārsējos uz džigu, domādams, ka spēšu ašo sakacināt ar agresīvāku spēli. Stundas laikā pāris nelielas copītes mani nenoskaņoja uz turpināšanu. Saliku kātu un nogāju gar krastu papļāpāt ar citiem copes entuziastiem. Viņu acīs neredzēju prieka asaru par šīsdienas rezultātiem. Būtībā visi bijām sūkājuši ledu.
Iespējams, ka raidījuma ieraksta laikā asarītis arī bija ienācis , bet ne vakar.
1.augusts 2022, 11:43 | links
 
zivjulauva [31.07.22]: Nemaz nešaubos, ka ja mūsu valsts darbotos pēc likuma burta, tad Willy jau nu noteikti ievērotu visas likuma nianses... Man pašam šad tad ir vilinājums lomu pārdot, pieprasījums ir, bet es raustos no citu makšķernieku skaudības un sekām, kuras no tā izrietēs. Un runājot par likuma burtu- viens likums visiem- labāk nekomentēt...
bio-r!tavu profilu apskatot māc šaubas,vai vispār saporti kas ir makšķere?!:D
1.augusts 2022, 10:19 | links
 
Willy [29.07.22]: OzoluEdgars [28.jūl]: Neesmu vēl galīgi "mikruhu" mēģinājis, bet - johaidī, man personīgi tādu mazo asaru sportiskā trenkāšana ar mazajām gumijām sagādā mega prieku:) pieļauju, ka vēl ar mazākiem svariem tas ir vēl foršāk.

Ar rotiņiem sanāk, patīk, bet kaut kā ar vizuļiem galīgi neesmu piešāvies..pamatā vienmēr šķiet, ka piedodu tiem "nepareizu" spēliKatram savs!nešaubos,ka ķerot asarus var gūt mega prieku!Bet pamēģini sajust galā 5+ vai pat 10+kg līdaku, kad visas iekšas,rokas un kājas vibrē!pāris dienas esi starā un atceroties to mirkli šermuļi pārskien pār kauliem!:)veči, kas to ir izjutuši man piekritīs un ir gatavi bb nomētat pus sezonu lai būtu BAMMSSS!:))
Šito tavu miatisko bams jau kkādus 30 gadus gaidu. Un kur ir?
31.jūlijs 2022, 22:21 | links
 
Nemaz nešaubos, ka ja mūsu valsts darbotos pēc likuma burta, tad Willy jau nu noteikti ievērotu visas likuma nianses... Man pašam šad tad ir vilinājums lomu pārdot, pieprasījums ir, bet es raustos no citu makšķernieku skaudības un sekām, kuras no tā izrietēs. Un runājot par likuma burtu- viens likums visiem- labāk nekomentēt...
31.jūlijs 2022, 17:04 | links
 
RaimisD [31.07.22]: Tas, ka zivi patur, tās ir viņa tiesības. Kūpina, vāra, šmorē , ēd pats vai tirgo. Tā ir nepieciešamība vai vaļasprieks. Vai tā ir mūsu darīšana.
Nevaru piekrist. Klaji pārkāpt principā vienīgo normatīvo aktu, kas uz mums makšķerniekiem attiecas, tas nav OK un tās tieši otrādi- nav viņa tiesības.
MK not. Nr.800 10.2. pkt -
"10.2. piedāvāt tirgū, pārdot vai nodot citām personām iegūtās zivis vai vēžus labuma gūšanai."
31.jūlijs 2022, 16:13 | links
 
Abavnieks [31.07.22]: nespēj atbildēt par saviem vārdiem.
Cik komunicēju ar Willy, viņš nav devis ne mazāko iemeslu tā domāt un uzskatu uzbraucienu par nepamatotu.
Abavniek neturi uz cilvēku cemmi tik par to, ka viņš nepiekopj 100% C&R politiku. Willy nav ne tīklinieks ne ,,elektriķis,, . Daudz laika velta copei un gūst rezultātus. Tas, ka zivi patur, tās ir viņa tiesības. Kūpina, vāra, šmorē , ēd pats vai tirgo. Tā ir nepieciešamība vai vaļasprieks. Vai tā ir mūsu darīšana.
Indiāņiem ir teiciens.
,, Nespried par cilvēku pirms mēnesi neesi nostaigājis viņa mokasīnos"
31.jūlijs 2022, 14:02 | links
 
Willy [31.07.22]: Abavnieks [26m]: Willy [9:20]: Abavnieks [Vakar]: Davis-Di [29.jūl]: Tīri adrelīnam.
Man viena no top3 10+ līdakām sen atpakaļ ir uz 2,5" gumiju, 0,11mm pītā, kāts viens no pirmajiem salmo elite jig 2-15gr, vēl pietam rudens straumē Lielupē! (tajā laikā tas bija micro jig)
Kad paradījās pirmie foreļdīķi, tad čoms rudenī izvilka 11kg laikam uz 0,4PE vai līdzīgas auklas, bet nu kā pagale iznāca.
Ar smalkiem rīkiem var būt extrēma jautrība! Bet ar BB būs gan biežak lielais izmērs!Nav tā, ka ar bb, kur resnās auklas un trošu pavadas jau startā tiek maksimāli samazināta iespēja, ka lielāka zivs ja paņems tad tur nav variantu viņai? Es par to, ka zūd adrenalīns, ka Tu vari neuzvarēt. Skaidrs, ka reizi 10 gados trūks kāda 0.40 pītā vai kāds cits kāsis notiks, bet tā globāli ja ir, tad paliek tikai izvilkšanas vainaResnās auklas un trošu pavadas saucas-atbilstošs inventārs!kur testa augša būs 30-40kg bet tas ir copmaņa ērtībai,lai pie pirmā stopara iemetienā nepadirst trosi ar visu cūku!protams arī lai C&R nenotiktu ceļā līdz laivai..bet vienalga gadās!zivij iespēja ir vienmēr!adrenalīns nekāds nezūd, jo lidz tai izvilkšanas vainai var tikt labi ja pāris reizes sezonā!un ne katram ir tas gods!..tas tā globāli!:))Pilnīgi globāli neinteresē kaut kādas vecenes viedoklis, kura nespēj atbildēt par saviem vārdiem. Jautājums nebija tev, tādēļ nelien kur tevi neprasaPamodās mazais,skaudīgais!par kādiem maniem vārdiem tu tur kurksi?
Kurksti?:D
31.jūlijs 2022, 10:55 | links
 
Abavnieks [31.07.22]: Willy [9:20]: Abavnieks [Vakar]: Davis-Di [29.jūl]: Tīri adrelīnam.
Man viena no top3 10+ līdakām sen atpakaļ ir uz 2,5" gumiju, 0,11mm pītā, kāts viens no pirmajiem salmo elite jig 2-15gr, vēl pietam rudens straumē Lielupē! (tajā laikā tas bija micro jig)
Kad paradījās pirmie foreļdīķi, tad čoms rudenī izvilka 11kg laikam uz 0,4PE vai līdzīgas auklas, bet nu kā pagale iznāca.
Ar smalkiem rīkiem var būt extrēma jautrība! Bet ar BB būs gan biežak lielais izmērs!Nav tā, ka ar bb, kur resnās auklas un trošu pavadas jau startā tiek maksimāli samazināta iespēja, ka lielāka zivs ja paņems tad tur nav variantu viņai? Es par to, ka zūd adrenalīns, ka Tu vari neuzvarēt. Skaidrs, ka reizi 10 gados trūks kāda 0.40 pītā vai kāds cits kāsis notiks, bet tā globāli ja ir, tad paliek tikai izvilkšanas vainaResnās auklas un trošu pavadas saucas-atbilstošs inventārs!kur testa augša būs 30-40kg bet tas ir copmaņa ērtībai,lai pie pirmā stopara iemetienā nepadirst trosi ar visu cūku!protams arī lai C&R nenotiktu ceļā līdz laivai..bet vienalga gadās!zivij iespēja ir vienmēr!adrenalīns nekāds nezūd, jo lidz tai izvilkšanas vainai var tikt labi ja pāris reizes sezonā!un ne katram ir tas gods!..tas tā globāli!:))Pilnīgi globāli neinteresē kaut kādas vecenes viedoklis, kura nespēj atbildēt par saviem vārdiem. Jautājums nebija tev, tādēļ nelien kur tevi neprasa
Pamodās mazais,skaudīgais!par kādiem maniem vārdiem tu tur kurksi?
31.jūlijs 2022, 10:54 | links
 
Willy [31.07.22]: Abavnieks [Vakar]: Davis-Di [29.jūl]: Tīri adrelīnam.
Man viena no top3 10+ līdakām sen atpakaļ ir uz 2,5" gumiju, 0,11mm pītā, kāts viens no pirmajiem salmo elite jig 2-15gr, vēl pietam rudens straumē Lielupē! (tajā laikā tas bija micro jig)
Kad paradījās pirmie foreļdīķi, tad čoms rudenī izvilka 11kg laikam uz 0,4PE vai līdzīgas auklas, bet nu kā pagale iznāca.
Ar smalkiem rīkiem var būt extrēma jautrība! Bet ar BB būs gan biežak lielais izmērs!Nav tā, ka ar bb, kur resnās auklas un trošu pavadas jau startā tiek maksimāli samazināta iespēja, ka lielāka zivs ja paņems tad tur nav variantu viņai? Es par to, ka zūd adrenalīns, ka Tu vari neuzvarēt. Skaidrs, ka reizi 10 gados trūks kāda 0.40 pītā vai kāds cits kāsis notiks, bet tā globāli ja ir, tad paliek tikai izvilkšanas vainaResnās auklas un trošu pavadas saucas-atbilstošs inventārs!kur testa augša būs 30-40kg bet tas ir copmaņa ērtībai,lai pie pirmā stopara iemetienā nepadirst trosi ar visu cūku!protams arī lai C&R nenotiktu ceļā līdz laivai..bet vienalga gadās!zivij iespēja ir vienmēr!adrenalīns nekāds nezūd, jo lidz tai izvilkšanas vainai var tikt labi ja pāris reizes sezonā!un ne katram ir tas gods!..tas tā globāli!:))
Pilnīgi globāli neinteresē kaut kādas vecenes viedoklis, kura nespēj atbildēt par saviem vārdiem. Jautājums nebija tev, tādēļ nelien kur tevi neprasa
31.jūlijs 2022, 10:28 | links
 
Abavnieks [30.07.22]: Davis-Di [29.jūl]: Tīri adrelīnam.
Man viena no top3 10+ līdakām sen atpakaļ ir uz 2,5" gumiju, 0,11mm pītā, kāts viens no pirmajiem salmo elite jig 2-15gr, vēl pietam rudens straumē Lielupē! (tajā laikā tas bija micro jig)
Kad paradījās pirmie foreļdīķi, tad čoms rudenī izvilka 11kg laikam uz 0,4PE vai līdzīgas auklas, bet nu kā pagale iznāca.
Ar smalkiem rīkiem var būt extrēma jautrība! Bet ar BB būs gan biežak lielais izmērs!Nav tā, ka ar bb, kur resnās auklas un trošu pavadas jau startā tiek maksimāli samazināta iespēja, ka lielāka zivs ja paņems tad tur nav variantu viņai? Es par to, ka zūd adrenalīns, ka Tu vari neuzvarēt. Skaidrs, ka reizi 10 gados trūks kāda 0.40 pītā vai kāds cits kāsis notiks, bet tā globāli ja ir, tad paliek tikai izvilkšanas vaina
Resnās auklas un trošu pavadas saucas-atbilstošs inventārs!kur testa augša būs 30-40kg bet tas ir copmaņa ērtībai,lai pie pirmā stopara iemetienā nepadirst trosi ar visu cūku!protams arī lai C&R nenotiktu ceļā līdz laivai..bet vienalga gadās!zivij iespēja ir vienmēr!adrenalīns nekāds nezūd, jo lidz tai izvilkšanas vainai var tikt labi ja pāris reizes sezonā!un ne katram ir tas gods!..tas tā globāli!:))
31.jūlijs 2022, 09:20 | links
 
Abavnieks [30.07.22]: :)Precīzāk nevar uzrakstīt!
100% piekrītu
,,Samam gan kā buldozeram divi ātrumi - uz preikšu un atpakļgaita"
:)))) labs
30.jūlijs 2022, 14:57 | links
 
zaraza [30.07.22]: Nesen bija ap 1.7kg zandarts iz 0.4PE. Velkot nodomāju, ka ir kaut kāds brīdis, kad zivij tik daudz spēka, ka tā vienkārši tin ārā aukkli un bremzīte kauc. Ar to gribu pateikt, ka ar smalkiēm rīkiem zivs spēku nevar sajust. T.i. var sajust līdz zināmai robežai, bet tālāk jau sajūtas vienādas 1.5 vai 4kg zivij

irganviens, 30.jūlijs 2022, 10:18


īsti nesapratu domu par "ar smalkiem rīkiem zivs spēku nevar sajust"... ar smalkiem rīkiem, protams, nevar forsēt, taisīt piecirtienus palēcienā pār plecu un kruķīt spoli kā vinču, nevar taisīt brutālu spēka spēli. Bet visā pārējā jau tas ir tas pats kaifs, ka pašam sanāk domāt un stŗadāt, izkopt izvadīšanas tehniku, kurā brīdī kā kātu turēt, kad ļaut paskriet, kad pacīnīties, kā izamortizēt, papumpēt utt. Ja tā ņem, tad zandarts jau vispār nav īpaši interesants pretinieks no uzvedības viedokļa, maz vipendronus taisa, vairāk vai nu "spiež" vai karājas kā plauša. Līdaka, liels asaris vairāk sitas un manevrē, trakākie, protams ir lašveidīgie un meženes. Samam gan kā buldozeram divi ātrumi - uz preikšu un atpakļgaita, bet nu tas jau cits stāsts :D Bet nu skaidrs arī , ka copmanis jau izvēlas kātu izejot no galvenās mērķa zivs, tās vidējiem izmēriem konkrētajos ūdeņos un pielietotajiem mānekļiem/tehnikas. Nebrauc jau parasti ar 5g mikruhas kātu speciāli ķert līdakas vai ar big bait bomi asarīti kacināt :D Nu un ar tabilstošu kātu tad arī dabū maksimālo kaifu tam piemērotai zivij... A tie "nelaimes gadījumi", kas izkrīt no paredzētā optimuma, protams var nest daudz adrenalīna un kaifa (kas gan bieži jauksies ar dusmām un vilšanos :D), bet ja tie kļūst par biežu normu, tad vienkārši izvēlēts konkrētam ūdenim/zivīm neatbilstošs kāts :)
Precīzāk nevar uzrakstīt!
30.jūlijs 2022, 14:47 | links
 
Nesen bija ap 1.7kg zandarts iz 0.4PE. Velkot nodomāju, ka ir kaut kāds brīdis, kad zivij tik daudz spēka, ka tā vienkārši tin ārā aukkli un bremzīte kauc. Ar to gribu pateikt, ka ar smalkiēm rīkiem zivs spēku nevar sajust. T.i. var sajust līdz zināmai robežai, bet tālāk jau sajūtas vienādas 1.5 vai 4kg zivij

irganviens, 30.jūlijs 2022, 10:18



īsti nesapratu domu par "ar smalkiem rīkiem zivs spēku nevar sajust"... ar smalkiem rīkiem, protams, nevar forsēt, taisīt piecirtienus palēcienā pār plecu un kruķīt spoli kā vinču, nevar taisīt brutālu spēka spēli. Bet visā pārējā jau tas ir tas pats kaifs, ka pašam sanāk domāt un stŗadāt, izkopt izvadīšanas tehniku, kurā brīdī kā kātu turēt, kad ļaut paskriet, kad pacīnīties, kā izamortizēt, papumpēt utt. Ja tā ņem, tad zandarts jau vispār nav īpaši interesants pretinieks no uzvedības viedokļa, maz vipendronus taisa, vairāk vai nu "spiež" vai karājas kā plauša. Līdaka, liels asaris vairāk sitas un manevrē, trakākie, protams ir lašveidīgie un meženes. Samam gan kā buldozeram divi ātrumi - uz preikšu un atpakļgaita, bet nu tas jau cits stāsts :D Bet nu skaidrs arī , ka copmanis jau izvēlas kātu izejot no galvenās mērķa zivs, tās vidējiem izmēriem konkrētajos ūdeņos un pielietotajiem mānekļiem/tehnikas. Nebrauc jau parasti ar 5g mikruhas kātu speciāli ķert līdakas vai ar big bait bomi asarīti kacināt :D Nu un ar tabilstošu kātu tad arī dabū maksimālo kaifu tam piemērotai zivij... A tie "nelaimes gadījumi", kas izkrīt no paredzētā optimuma, protams var nest daudz adrenalīna un kaifa (kas gan bieži jauksies ar dusmām un vilšanos :D), bet ja tie kļūst par biežu normu, tad vienkārši izvēlēts konkrētam ūdenim/zivīm neatbilstošs kāts :)
30.jūlijs 2022, 11:08 | links
 
Nesen bija ap 1.7kg zandarts iz 0.4PE. Velkot nodomāju, ka ir kaut kāds brīdis, kad zivij tik daudz spēka, ka tā vienkārši tin ārā aukkli un bremzīte kauc. Ar to gribu pateikt, ka ar smalkiēm rīkiem zivs spēku nevar sajust. T.i. var sajust līdz zināmai robežai, bet tālāk jau sajūtas vienādas 1.5 vai 4kg zivij
30.jūlijs 2022, 10:18 | links
 
Davis-Di [29.07.22]: Tīri adrelīnam.
Man viena no top3 10+ līdakām sen atpakaļ ir uz 2,5" gumiju, 0,11mm pītā, kāts viens no pirmajiem salmo elite jig 2-15gr, vēl pietam rudens straumē Lielupē! (tajā laikā tas bija micro jig)
Kad paradījās pirmie foreļdīķi, tad čoms rudenī izvilka 11kg laikam uz 0,4PE vai līdzīgas auklas, bet nu kā pagale iznāca.
Ar smalkiem rīkiem var būt extrēma jautrība! Bet ar BB būs gan biežak lielais izmērs!
Nav tā, ka ar bb, kur resnās auklas un trošu pavadas jau startā tiek maksimāli samazināta iespēja, ka lielāka zivs ja paņems tad tur nav variantu viņai? Es par to, ka zūd adrenalīns, ka Tu vari neuzvarēt. Skaidrs, ka reizi 10 gados trūks kāda 0.40 pītā vai kāds cits kāsis notiks, bet tā globāli ja ir, tad paliek tikai izvilkšanas vaina
30.jūlijs 2022, 08:06 | links
 
Pagaidām pirmais un vienīgais metrs + uz mj. 0.4 PE aukliņa, upes zibs. Mj priekšrocība tā, ka vienmēr pārsteigums, kas nāks ārā..it īpaši upē
BB nepraktizējum
30.jūlijs 2022, 04:01 | links
 
Tīri adrelīnam.
Man viena no top3 10+ līdakām sen atpakaļ ir uz 2,5" gumiju, 0,11mm pītā, kāts viens no pirmajiem salmo elite jig 2-15gr, vēl pietam rudens straumē Lielupē! (tajā laikā tas bija micro jig)
Kad paradījās pirmie foreļdīķi, tad čoms rudenī izvilka 11kg laikam uz 0,4PE vai līdzīgas auklas, bet nu kā pagale iznāca.
Ar smalkiem rīkiem var būt extrēma jautrība! Bet ar BB būs gan biežak lielais izmērs!
29.jūlijs 2022, 23:19 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager