Kūpinātavas

Bums, man ar katru dienu arvienvairāk šķiet, ka esi tas pats labais Macgiver :))))
Bet skapis labs ;)
18.maijs 2010, 21:19 | links
 
kas tieši no šīs kastes interesē izmēri ? princips ? kūpināšanas tehnoloģija ? Man kalpo labi 200 l muca bet lielajiem zušiem tā ir par zemu tāpēc bija jābūvē skapis Dodiet skype adreses un aizsūtīšu filmu par vācu kūpināšanas tehniku un tehnoloģiju. ;))
18.maijs 2010, 21:03 | links
 
sikak var redzet to bildi
18.maijs 2010, 20:21 | links
 

Pārbaudīta -laba štelle
18.maijs 2010, 18:21 | links
 
siluro - man arī :)
...īstenībā tas ir baigi vienkārši - nosvilināt - nokūpina zivis, apsēžas ņammāt, aliņš, draugi radi, tiri piri...un skaties - būda rūc :))
18.maijs 2010, 13:42 | links
 
daddy
es ar ko līdzīgu esmu novērojis, tagad man ir dzelzene:)))))))
17.maijs 2010, 16:45 | links
 
andrislencis - zolīdi nostrādāts! vienīgi tur kur dūmi ienāk būdā - nevar būt, ka tev pliks caurums bez jemtiņa utt... un vēl - man no 3 koka kūpinātavām, tieši 3 ir nodegušas :))
17.maijs 2010, 14:43 | links
 
Es kūpinu ellesmašīnā ,kas sastāv no apaļā grila (diametrs 41 cm. un veļasmašinas Rīga korpusa) tājā pēc vēlēšanās var uz sietiem vai stienīšiem uzvērt (uzlikt) zivis ,gaļu ,vistas vai ko tik vēlaties .Nu ir dažas īpatnības (bildes varu aizsūtīt uz e/p),kuras nemācēšu bez rasējuma apskaidrot ... Pilnīgi pietiek ,lai 40 min. nokūpinātu 2kg. reņģes (tas ir apm 100 zivis)
17.maijs 2010, 12:11 | links
 
Esmu uzkonstruējis tādu kūpinātavu,kuru var paņemt līdz pat piknikā pie ūdeņiem.Karoče;tā ir izgatavota no paresnas trubas,diametrs ap 70cm.sieniņu biezums 4mm.garums 1,5m,var taisīt arī garāku,bet tad nebūs ērti,būs pasmaga.Abos galos ierīkoti aizbīdņi,līdzīgi kā krāsns šīberi,bet tiem jabūt diezgan hermētiski noslēgtiem.Pa vidu visā garumā iemetina leņķīšus,lai var uzlikt sietus ar zivīm.Piemetina kājiņas,lai būtu apmēram 50cm.no zemes.Kūpina šādi;uz sietiem saliek sagatavotas zivis,zem sietiem uz trubas dibena sabar kādas 4 riekšavas parupju alkšņu skaidu,aizver aizbīdņus un zem kūpinātavas sakur ugunskuru.Kūpinu kādu stundu,bet tas jau nu katram pašam japiešaujas,lai nesalaiž visu dēlī.
1.aprīlis 2010, 22:48 | links
 
nekas Tev nepilēs, ja uzturēsi pietiekoši augstu temperatūru, un kamēr zivis nedaudz apžust, turēsi vāku nedaudz piepaceltu.
1.aprīlis 2010, 22:07 | links
 
galvenais kūpinātavai uztaisīt vāku no uzsūcoša matreāla,piemēram koka,jo no metāla pil virsū tie melnie sūdi,kas veidojas no kondensāta un sodrējiem:)
1.aprīlis 2010, 21:28 | links
 
Manā albumā ir bildes kā taisīt kūpinātavu un ir arī komentāri.
28.maijs 2009, 21:28 | links
 
pepināšana
zemē izrakta bedre kurā tiek izkurināta malka līdz oglem
tad virsū liek alkšņa zarus vai nātres .uz restes saliek zivis un noslēdz ar vāku pēc 30 min taisa vaļā.Zivis iznāk pēc konsistences starp sutinātu un kūpinātu
kūpināšana
ir visiem zināmie procesi ar virszemes agregātiem neatkarīgi no uguns kuršanas vietas/zem zivīm ,reņģu kuriņš /Man personīgi kurtuve ir 1,5 m no kūpinātavas ,lai varētu izmantot dažādus kūpināšanas veidus.
22.maijs 2009, 10:43 | links
 
pepināšana un kūpināšana ir drusku atšķirīgi procesi.
22.maijs 2009, 10:32 | links
 
Doks104 variants arī man savulaik kalpoja, kad varēja dabūt skumbrijas no zivju ceha. Tā kā es liku pa laikam arī reņģes kūpināt, tad urbu caurumus un liku iesmus.
Vēl saurbu caurumus tuvāk ugunij vilkmei
Princips visām pepinātavām vienāds kā grilam, uzdabū ogles, tad cep, kūpina.
22.maijs 2009, 10:29 | links
 
Biju divu nedēļu atvaļinājumā. Dažas reizes zivju bija tā pavairāk un uznāca vēlme nokūpināt, bet nu jau labs laiks, kopš vairs nav pašam savas kūpinātavasTad nu šodien ar kungu laipnu atļauju darbiņā no lūžņiem izvilku feinu elektrības kasti- metru augsta, platumā un dziļumā apmēram pa 50 cm. Tagad tikai jāiemetina leņķīši izvelkamiem sietiem, dūmenis ar klapīti un jāsameklē piemērota diametra un garuma caurule līdz kurtuvei.
Kādreiz līdzīgas konstrukcijas kūpinātava bija uztaisīta no jauna zemā (apmēram līdz jostas vietai) krievu atkritumu konteinera, kurš bija apmūrēts, lai arī ziemā varētu kūpināt.
21.maijs 2009, 20:20 | links
 
 
http://fishermenfrompinsk.narod.ru/Index3/koptilna.htm
viss par kuupinaassanu
23.februāris 2009, 16:27 | links
 
Par auksto kūpināšanu zinu tik daudz, ka vajag garu cuku pa kuru dūmi var pietiekami atdzist līdz pienāk zivij. Precīzi pateikt nevaru, bet kādi 5-7 m. Un cuka zem leņķa -slīpa uz augšu. Domāju, ka jāeksperimentē, kamēr vēlamais rezultāts.
23.februāris 2009, 11:49 | links
 
Man čomam bija elementāra kūpinatava, no kuras nāca āra garšīgākās zivis, ko biju ēdis. Bleķa muca bez dibena. 2 metāla sieti iekarināmi āķos (pie augšējās malas) 2 līmeņos, ja vairāk zivju jākūpina liek 2, ja mazāk 1 sietu. Samet malku. Izkurina līdz oglēm, uzmet dažas nelielas alkšņa pagalītes (var pazaļas) vai zariņus, liek zivis uz sietiem, virsū pārsedz ar rupjo maisa audumu, iepriekš kartīgi saslapinot (izmercējot) un nedaudz izspiež, lai ūdens netek uz oglēm. Gatavas precīzi pēc 40-45 min. Zivis iepriekš sgatavo. Pārgriež pa muguru. Iztīra iekšas. Nemazgā! Izslauka ar sausu lupatiņu vai salveti. Apsāla, ierīvē ar ķiploku, uzber ķiploku gabaliņus (labāk zivis sagatavot iepriekš, pirms kurina, kamēr izdeg malka līdz oglēm, lai iemarinējas). Ar garšvielām neforsē! Zivij jāsaglabā sava garša. Var vispār neko nelikt, bet kad noņem uzber sāļa. Sevisķi labi šādā veida iznāk lielie brekši, karpas, līņi, spali. Bet arī asari un pat līdakas (vairāk parasti tā kā cep gabalos vai kotletēs) iznāk superīgas. Rezultāts arī no tā -cik svaiga zive, jo mazāks laiks no nobendēšanas brīža, jo labāks rezultāts. Kad šādi pēcpusdienā nokūpina no rīta noķerto 2 kg breksi un tad karstu ar Lāču rupjmaizi un Užavas (var Bauskas vai Tērvetes ar) alu ..... . Bet šitas variants, domājams, ir savām vajadzībam. Businesam nav pārāk estētisks. Var jau gan to mucu ar laukakmeņiem aplikt, lai smukāk. Bet galvenais, ka fiks' un fertig' sanāk.
23.februāris 2009, 11:40 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager