Varkaļu kanāls

viss par Varkaļu kanāls
Sākās! Pravietis dzirdīgas ausis sameklēja! Panesās bērnudārza bla...bla...bla! Pats kaut cik normālu lomu redzējis nav, kopš gaļas vietas aizvēršanas, jo citur pie zivs tikt nemāk, bet citiem "padomus" dot, baigais spečuks!:)
Zemūdens bezvējus jāmeklē Varkalī, un viss notiks!:)
18.augusts 2021, 19:43 | links
 
Šorīt arī daudz kas peldēja :) Es vairāk par auklas nostiepšanu tādās situācijās, kad, piemēram, straumes īsti nav, bet ir spēcīgs vējš. Protams, palīdz nedaudz tas, ka klipsis ir, kas ļauj iztīties mazāk ''liekai'' auklai. Esmu mēģinājis iemetiena tehnikas dažādas (skatoties pēc speciālistiem), bet nekad tieši šādos laikapstākļos (lietus, bezstraume) nesanāk tas tā ideāli, un tad copes novērot ir praktiski neiespējami.
P.S. Tikko sapratu, ka neīstā vieta šim jautājumam + varu pats sameklēt netā šo :)

bbw, 18.augusts 2021, 15:34

Varkalī stavošā ūdeni reti kad ķerās, tā kā straumē copējot ar to būs lielāka vai mazāka problēma vienmēr. Gadās, ka straumē nelīdz nekādi zvaniņi un reāli nospriegot nav iespējams. Var strādāt ar bremzi, kad redzi, ka zivs sāk attīt spoli....
18.augusts 2021, 15:55 | links
 
Sāku 22:00 ezera puses Rīgas pusē, beidzu 12:00. Līdz 02:00 ne piesitiena, ja neskaita vienu ķīsi, lai arī viss tika izmēģināts. Nolikos slīpi, līdz atsāku ap 07:00. Kā pacēlās līmenis un parādījās straume, tad sākās arī copes. Summā 3 virs 1kg, kādi 10 0.5-1kg, tad vēl visādi mazāki brīnumi.

Laikapstākļi gan ekstremāli – copes varēja redzēt tikai 20% no visām realizētajām copēm vēja dēļ (mana neprašana noteikti). Īsti neprotu eleganti dabūt nostieptu auklu stipri vējainā laikā – kādi padomi?

Diezgan zīmīgi, ka viss krasts no rīta pazuda, kad sākās cope :)

bbw, 18.augusts 2021, 14:49

Man aktivitāte ezerā ar adrenalīnu, sk. nod. Babītes ezers, ( pēc tādas devas ar līdaku negulēsi visu nakti) norisinājās no
1.30 - 5.30. Pliči nemocīja, uzķērās trīs lielas vīķes. Centies gulēt ar atvērtām acīm :).......
Varkalī, ja ir straume auklu var nospriegot ar kārtīgu svina pļentaku galā, vai arī to izdarīs straume pati. :). Tādā gadījumā nekas cits neatliek kā saīsināt iemetiena attālumu. Pastavīgajiem copes vietu apmeklētājiem ir zināmas zem ūdens bedrītes un pakāpieni kuros var nosēdināt sistēmu. Vēl varu ieteikt (ja esi pārliecināts, ka nebūs zacepu) izmantot tievāku auklu un mazāku barotavu. Pats zini, ka straumes stiprums ir relatīvs un virziens var mainīties dažu stundu laikā. Ir vietas, kur ir zemūdens atvari, bet tas attiecas uz pludinātājiem un fīderim vajag īpašu sistēmu, lai nesamudžinātos. Tā kā ar gulēšanu pie Varkaļa jābūt piesardzīgam. Visādi brīnumi ir notikuši (rudens peldošās salas, zari un tt.).

Pravietis, 18.augusts 2021, 15:22

Vējainā laikā pat, ja strarume, vējš ir dažādos virzienos, iemetiena brīdī skaties uz fīdera spici. Tiklīdz barotava atduras pret grunti, tad ar strauju kustību pievelc auklu, uztin un nospriego cik iespējams. Ar tievāku auklu būs vieglāk. Ar karpinieci, protams, tikpat kā neiespējami.
18.augusts 2021, 15:47 | links
 
Šorīt arī daudz kas peldēja :) Es vairāk par auklas nostiepšanu tādās situācijās, kad, piemēram, straumes īsti nav, bet ir spēcīgs vējš. Protams, palīdz nedaudz tas, ka klipsis ir, kas ļauj iztīties mazāk ''liekai'' auklai. Esmu mēģinājis iemetiena tehnikas dažādas (skatoties pēc speciālistiem), bet nekad tieši šādos laikapstākļos (lietus, bezstraume) nesanāk tas tā ideāli, un tad copes novērot ir praktiski neiespējami.
P.S. Tikko sapratu, ka neīstā vieta šim jautājumam + varu pats sameklēt netā šo :)
18.augusts 2021, 15:34 | links
 
Sāku 22:00 ezera puses Rīgas pusē, beidzu 12:00. Līdz 02:00 ne piesitiena, ja neskaita vienu ķīsi, lai arī viss tika izmēģināts. Nolikos slīpi, līdz atsāku ap 07:00. Kā pacēlās līmenis un parādījās straume, tad sākās arī copes. Summā 3 virs 1kg, kādi 10 0.5-1kg, tad vēl visādi mazāki brīnumi.

Laikapstākļi gan ekstremāli – copes varēja redzēt tikai 20% no visām realizētajām copēm vēja dēļ (mana neprašana noteikti). Īsti neprotu eleganti dabūt nostieptu auklu stipri vējainā laikā – kādi padomi?

Diezgan zīmīgi, ka viss krasts no rīta pazuda, kad sākās cope :)

bbw, 18.augusts 2021, 14:49


Man aktivitāte ezerā ar adrenalīnu, sk. nod. Babītes ezers, ( pēc tādas devas ar līdaku negulēsi visu nakti) norisinājās no
1.30 - 5.30. Pliči nemocīja, uzķērās trīs lielas vīķes. Centies gulēt ar atvērtām acīm :).......
Varkalī, ja ir straume auklu var nospriegot ar kārtīgu svina pļentaku galā, vai arī to izdarīs straume pati. :). Tādā gadījumā nekas cits neatliek kā saīsināt iemetiena attālumu. Pastavīgajiem copes vietu apmeklētājiem ir zināmas zem ūdens bedrītes un pakāpieni kuros var nosēdināt sistēmu. Vēl varu ieteikt (ja esi pārliecināts, ka nebūs zacepu) izmantot tievāku auklu un mazāku barotavu. Pats zini, ka straumes stiprums ir relatīvs un virziens var mainīties dažu stundu laikā. Ir vietas, kur ir zemūdens atvari, bet tas attiecas uz pludinātājiem un fīderim vajag īpašu sistēmu, lai nesamudžinātos. Tā kā ar gulēšanu pie Varkaļa jābūt piesardzīgam. Visādi brīnumi ir notikuši (rudens peldošās salas, zari un tt.).
18.augusts 2021, 15:22 | links
 
Sāku 22:00 ezera puses Rīgas pusē, beidzu 12:00. Līdz 02:00 ne piesitiena, ja neskaita vienu ķīsi, lai arī viss tika izmēģināts. Nolikos slīpi, līdz atsāku ap 07:00. Kā pacēlās līmenis un parādījās straume, tad sākās arī copes. Summā 3 virs 1kg, kādi 10 0.5-1kg, tad vēl visādi mazāki brīnumi.

Laikapstākļi gan ekstremāli – copes varēja redzēt tikai 20% no visām realizētajām copēm vēja dēļ (mana neprašana noteikti). Īsti neprotu eleganti dabūt nostieptu auklu stipri vējainā laikā – kādi padomi?

Diezgan zīmīgi, ka viss krasts no rīta pazuda, kad sākās cope :)
18.augusts 2021, 14:49 | links
 
Vakar, aizvakar braucu garām Varkalim , cilvēku ap pusdienlaiku gandrīz nebija. Maniem Babites portfeļiem ( 1,6 un 1.7) un o,7 breksim kā arī līnim tukši vēderi. Seko labu paziņu info, ja ne, tad dabas kalendāram ūdens temp., lietum, straumei, stabiliem laika apstākļiem. Viss vēl priekšā.....Nodaļā ekspress ziņu pēc fakta nemēdz būt un pēc būtības nevar būt, jo copes periodi ir neregulāri un intensitāte ļoti mainīga. Bija gadījumi, ka agrāk 4 stundu laikā varēja pielasīt līdz 40 kg., atbrauc pēc zvana un vēlāk labi , ja 4 daļu pielasīsi. Tiesa toreiz strādāja ar trim darba rīkiem....
18.augusts 2021, 14:04 | links
 
Kāds ir bijis šajās dienās Varkalī? Kustas kaut kas vai kā ?

Igorio2, 14.augusts 2021, 10:51




Šodien uz pāris stundām biju aizskrējis, divus ap kg breksēnus izdevās piemānīt, bet jāpagaida pāris dienas, tur nenormāla straume tagad.
16.augusts 2021, 16:23 | links
 
Kāds ir bijis šajās dienās Varkalī? Kustas kaut kas vai kā ?
14.augusts 2021, 10:51 | links
 
Bet otrā pusē arī nebija daudz copmaņu un, cik novēroju, tad visi "pīpoja". Gan pludiņnieki, gan grunteņotāji. Un ne tik vēlā vakarā visi pazuda.
2.augusts 2021, 16:40 | links
 
Biji Rīgas vai otrajā pusē?

whoops, 2.augusts 2021, 12:37


Rīgas pusē. Gandrīz uz stūra.
2.augusts 2021, 16:16 | links
 
Normāls loms šim brīdim. Ja šodien 2.augusts, tas nenozīmē, ka jānotiek tam, ko esi iedomājies. Viss notiksies, jāgaida. Jāmonitorē.... Ezera brekšu armāda pati izlems, kad uzsākt parādi. Kad sāks nākt, piegriezīsies, protams, nav divu vienādu gadu. Arī Owner zilo āķi Nr.2 vēl paspēšu uzlikt, lai kupinātavu piebāztu ar portfeļiem. Adminam gan ir problēmas ar numuru, starp citu, šobrīd izpirkti. :). Iesaku šobrīd atlikušo laiku veltīt līņiem, karūsai, ja mērķa zivs nav plēsējs.
2.augusts 2021, 14:46 | links
 
Iespējams, ka ūdens vēl ir par siltu.
2.augusts 2021, 14:06 | links
 
Biji Rīgas vai otrajā pusē?
2.augusts 2021, 12:37 | links
 
Varkaļu kanālā, Lielupes galā, vakar kā vannā! Tukšums!
No apm 15 līdz 23 izmocīju vienu breksi virs kg un pāris ap 600gr.
Toties bonusā divi zandarti uz mailes asti, no kuriem viens 49 cm. Bet kas ir noticis ar breksi tur, nav saprotams.
2.augusts 2021, 12:27 | links
 
Bet tas skats vienmēr ir aizraujošs. Atbrauc kkāds sportists. Saliek to feeder galdu, sataisa ar aķeni spaini ar barību, viss čotka. Tāds nomēra točku metros 40 no krasta, iebaro 10,15 barotavas un tad uzliek āķi, 5 metieni, 4 barotavas nost, dusmīgs brauc mājās, pēc 1 h tāds pats pro atnāk viņa vietā un tieši tas pats. Viss pretī tam maģiskam bērzam.

whoops, 30.jūlijs 2021, 09:49



Es ar tur parasti pāris āķus atstāju- ja pārāk tālu aizmetu:) Ja tuvāk, tad nav tik traki. Es jau ar cenšos max uz Lielupes pusi, bet nu nelīdīšu jau tur esošajiem galīgi klāt
30.jūlijs 2021, 22:11 | links
 
Kartējais "Svētā" profiņa bla, bla, bla...
30.jūlijs 2021, 14:40 | links
 
Bet tas skats vienmēr ir aizraujošs. Atbrauc kkāds sportists. Saliek to feeder galdu, sataisa ar aķeni spaini ar barību, viss čotka. Tāds nomēra točku metros 40 no krasta, iebaro 10,15 barotavas un tad uzliek āķi, 5 metieni, 4 barotavas nost, dusmīgs brauc mājās, pēc 1 h tāds pats pro atnāk viņa vietā un tieši tas pats. Viss pretī tam maģiskam bērzam.

whoops, 30.jūlijs 2021, 09:49

Kanāla galā pie Babītes ezera tādas situācijas veidojās tad, kad atbrauca nezinātājs vai pašpārliecināts "profs", kuram augstais pašvērtējums neļāva izzināt no blakus copētājiem situāciju. Jāsaka, ka manā galā tie bija ļoti reti gadījumi. Parasti gan ar barību sāk "bumbot", ja ir izvēlēta ierastā dislokācijas vieta. Esmu par torpedēšanu, jo tā konkrētajā vietā piesaista (pietur) zivi un dabai nenodara nekādu skādi tādēļ, ka 2x, 3x dienā mainīgā straume barību izdzenā pa visu kanālu. Manā galā bija vērojama sacensība, kurš kuru pārspēs ar lielāku barības spaini. Bieži vien sava barība nebija vajadzīga, ja nostājies pareizā vietā, bet zivtiņas nesmādēja un apēda visu lieko, pie kam daudzi lika klāt purgenu, vai citu tautā izmantojamu līdzekli pret vēdera aizcietējumiem. :). Bet katram savs copes stils. Veiksmi censoņiem, galvenais Varkalī ir sakari un pareizi konkretā copes brīdī izvēlētā sistēma, kā arī fīderis vai pludiņš.
30.jūlijs 2021, 13:40 | links
 
Bet tas skats vienmēr ir aizraujošs. Atbrauc kkāds sportists. Saliek to feeder galdu, sataisa ar aķeni spaini ar barību, viss čotka. Tāds nomēra točku metros 40 no krasta, iebaro 10,15 barotavas un tad uzliek āķi, 5 metieni, 4 barotavas nost, dusmīgs brauc mājās, pēc 1 h tāds pats pro atnāk viņa vietā un tieši tas pats. Viss pretī tam maģiskam bērzam.
30.jūlijs 2021, 09:49 | links
 
nelietotaajs [29.07.21]: AndrisL [Vakar]: Pamanīju no savas pozīcijas, ka ap to pašu laiku, kad es evakuējos, tur kāds fīderists ar vāca mantas:) Es biju tev pretim Jūrmalas krastā- nedaudz uz uz slūžu pusi zem tā bērza- otrā pozīcija no Lielupes puses:)Jā. Vis ticamāk tas biju es, jo ap to laiku viens pienāca klāt, bet es vienīgais tinu makšķeres.
Tu uz pludu? Jo fīderistiem tai krastā sākot ar bērzu un uz slūžu pusi darīt nav ko. Traki zacepi. Veikalu varētu atvērt, ja savāktu visu, kas tur ir atstāts!:)
Mest vajag tajā galā vnk 2 reiz tuvāk un zacepi nebūs, aiz bērzs točka 15 m un nekādu zacepu, ar pludu tur protams ērtāk. 3 nedēļas atpakaļ vilka un tagad velk, kas māk.
30.jūlijs 2021, 09:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager