Spoles

Uzreiz galējības : par marciņām Maximā :)
Arī Salmo, Okuma, pa 30-50 naudām. utt spolēm nav ne vainas, bet te tiek apsmietas...
Un tāda līmeņa spoles aļikā jau sākot no 20 dabonamas..

Jon-Hill, 30.marts 2023, 12:51


netiek jau apsmietas. Vienkārši ir tā, ka visu tehnoloģiju un inovāciju izstrādātāji ir DAIWA un SHIMANO, pārējie mazāk vai vairāk veiksmīgi adaptē. Un brāķa % tomēr arī abiem lielajiem ir mazāks, statistika.
Viss jau arī no copes veida un tehnikas atkarīgs, nu un no iemetienu skaita arī. Ja lielo relatīvi lētas un rupjas auklas, tad pa lielam pilnīgi vienalga. Velcei, gruntenēm, jūrai utml. vispār pilnīgi jebkas der, kas uzreiz neizjūk. Fīderim jau lielāks iemetienu skaits, slodzes, plānākas auklas, tur jau jādomā. A spiningošanai, ar tās iemetienu skaitu un tehniku dažadību jau ir visādi. Jo smalkāki rīki, jo lielākas prasības pret spoles kvalitātes niansēm. Un ja auklas aziet uz augsto galu kur pašas par sevi maksā 20-30-40EUR tad riskēt tās tīt uz spoles pa 20EUR ir savadabīgi.
Minētā OKUMA starp citu ir pavisam normāls tiešām varētu būt laba alternatīva šur un tur, bet padsmit gadus atpakaļ SALMO un NG šo brendu baigi izreklamēja, vairums aktīvo copmaņu tās nopirka (man arī 3 bija) un tad viņas sāka brukt... Varbūt tupa nepaveicās ar modeļiem/partiju, bet nu kopš tā laika Latvijā OKUMA nav atguvusies. Reputāciju sačakarēt viegli, atgūt ļoti grūti.

Tīri no savas praktiskās copmaņa (par tirgotāju kļuvu daudz vēlāk nekā par copmani) pieredzes saku - ir bijis viss kaut kādas spoles, bet pašlaik esmu nostabilizējies uz DAIWA. Varbūt varētu SHIMANO, bet tur mans subjektīvais patīk DAIWA pusē pagaidām. Neko citu es vairs neņemšu, kaut būtu ģeniālākā spole par pusvelti. Krieviem ir tāds sakāmvārds apmēram "No laba labāku nemeklē". Un nospiedošs vairums man zināmo fanātisko ( nu vidēji 2 vismaz copes dienas nedēļā atklāto ūdeņu sezonā ) arī šēz tikai uz DAIWA vai SHIMANO, vai jaukti uz abiem. Var ņemt vērā viņu pieredzi un secinājumus, var katrs eksperimentu rezultātā krāt savu, kā nu patīk.
30.marts 2023, 13:36 | links
 
Vai tad kāds jautā kā uzlabot vai ko novērst Stellai, Twinam vai Certatei?
Vienīgi “dakteris” Bums meklē nodarbi savam nerātnajām zelta rociņām!
30.marts 2023, 13:28 | links
 
.. nepērku spoles, kurās jaiegulda :)
Un tīri matemātiski,, ja mana spole maksa 25 eu, un ir nokalpojusi man 5 sezonas jig-ā, un galu vēl nebūt neredzu !
Tad spolei, kas maksā 100 būtu jakalpo - 20+
..joks protams, bet katra jokā ir daļa joka
30.marts 2023, 13:19 | links
 
Principā tapēc arī jaunie censoņi neuzdošinās neko jautāt, jo taps kauninati par gribēšanu sākt ar kko lētāku, bet varbūt gana labu sākumam !! :)
30.marts 2023, 13:12 | links
 
Jon-Hill [30.03.23]: Uzreiz galējības : par marciņām Maximā :)
Arī Salmo, Okuma, pa 30-50 naudām. utt spolēm nav ne vainas, bet te tiek apsmietas...
Un tāda līmeņa spoles aļikā jau sākot no 20 dabonamas..
Tikai jautājums, cik būtu gatavs ieguldīt remontā šādā spolē, kas ?
Kamēr iet, tikmēr iet. Ko tur daudz runāt.
30.marts 2023, 13:12 | links
 
Uzreiz galējības : par marciņām Maximā :)
Arī Salmo, Okuma, pa 30-50 naudām. utt spolēm nav ne vainas, bet te tiek apsmietas...
Un tāda līmeņa spoles aļikā jau sākot no 20 dabonamas..
30.marts 2023, 12:51 | links
 
onkyo [30.03.23]: Pavisam vienkārši - jo dārgāka spole, jo lielākas ekspektācijas un prasības pret inventāru.
Tieši tā- citas prasības.
Ja cilvēks nopērk Stellu tad arī grib, lai tā būtu perfekta visādā ziņā.

Nav man pieredze ar dārgā gala spolēm, bet pateikt kāpēc rodas šis maldīgais iespaids, ka ar dārgajām spolēm ir vienīgas galvas sāpes es varu.

Forumā neviens neraksta kā apkopt, kā uzlabot , kā novērst kādas problēmas spolei kuru par marciņām Maximā paņēmis.

Krakšķ, grab, kratās nu i pisviņzirgs. Kad ručka paliks rokā tad izmetīšu vienkārši ārā bez iespringuma.

Tamdēļ arī šķiet, ka ar lēto galu problēmu nav.
30.marts 2023, 12:11 | links
 
Bet būtu jābūt otrādi: .. jo lielākas expektācijas un prasības pret strumiem, jo dārgāki,, attiecīgi kvalitatīvāki un izturīgāki ( mazak remontējami ) pričendāļi !!
Jo man, mans opelīts ir tik pat dārgs, kā kaimiņam uzņēmējam Kaijans,, :)
30.marts 2023, 12:08 | links
 
Dikti atvainojos, ka es te ar savām divām kapeikām ! :)
Bet man kā svētdienas makšķerniekam tāda sajūta, ka tās dārga gala spoles vispār nevar, nav jēgas pirkt,,, jūs viņas vislaik remontējat ! :)

Jon-Hill, 30.marts 2023, 10:49


Pavisam vienkārši - jo dārgāka spole, jo lielākas ekspektācijas un prasības pret inventāru.
30.marts 2023, 10:56 | links
 
Dikti atvainojos, ka es te ar savām divām kapeikām ! :)
Bet man kā svētdienas makšķerniekam tāda sajūta, ka tās dārga gala spoles vispār nevar, nav jēgas pirkt,,, jūs viņas vislaik remontējat ! :)
30.marts 2023, 10:49 | links
 
RaimisD [28.03.23]: Jums reizēm nešķiet, ka mēs sākam remontēt nesalūzušas lietas. :)))
Meklējam kašķi, kur nav pamata.
Ne šoreiz.
Doma aiznest jaunu spoli uz apkopi bija pareiza.

Tagad pilnīgi cita gaita.
Iepriekš bija nedaudz skaļāka un griežot bija dzirdama minimāla švīkstoņa. Bija sajūta ,ka kasete kaut kur strīķētos.
30.marts 2023, 09:47 | links
 
RaimisD [21.03.23]: zaraza [21.mar]: Nu un atskrūvēties nepiemērotā brīdīPar to es oponēšu. Pirms atskrūvēties un pakāst skruvi. Ručka tā sāk luftēt, ka nepamanīt to nav iespējams, ja nu vienīgi pa smagu pāli.
Te es biju pilnīgi nepamatoti iebildis, runa taču bija par spoli kurai ass nav caurejoša.
Jā tā skrūve pazūd klusi un nemanāmi, nekas tur nesāk luftēt kā teicu.

Sapratu Zarazija teikto, kad meklēju to skrūvi vakar.
Biju grāpstījies un nepievilcis.
30.marts 2023, 09:42 | links
 
Kadam nav nobrukusi Stella 1500-3000 03 Ar lauztu korpusu u/t/t Dēļ vecuma detaļas nets nepiedāvā
Vajag vienu uzcelt žēl laist lūžnos
29.marts 2023, 19:35 | links
 
Tad tomēr Caldia vai Fuego pietiek tvičam, starpība ir vismaz 50 eur, vai to starpību arī jūt kvalitātē izturībā?

Arkso, 29.marts 2023, 15:35


Neiedziļinoties sīkumos, es ņemtu Fuego, ja naudas jautājums ir būtisks. Ja nav, tad skatītos Certate virzienā - vienalga, 13, 19, vai 10 gada (sarindots prioritārā secībā).
29.marts 2023, 17:43 | links
 
onkyo [29.03.23]: Ar Ali spolēm ir viena bēda, tās maksā ~60eiro, bet pieliekot 20eiro, var nopirkt jau sakarīgu Daiwa vai Shimano spoli. Ne mazāk svarīgs ir fakts, ka otrreizējā tirgū vieglāk pārdot šo ražotāju spoles.
Ņemšu vērā!

Paldies par atbildēm! Lūkosim.
29.marts 2023, 17:33 | links
 
Tad tomēr Caldia vai Fuego pietiek tvičam, starpība ir vismaz 50 eur, vai to starpību arī jūt kvalitātē izturībā?
29.marts 2023, 15:35 | links
 
Ar Ali spolēm ir viena bēda, tās maksā ~60eiro, bet pieliekot 20eiro, var nopirkt jau sakarīgu Daiwa vai Shimano spoli. Ne mazāk svarīgs ir fakts, ka otrreizējā tirgū vieglāk pārdot šo ražotāju spoles.
29.marts 2023, 15:13 | links
 
Vīri, labdien! Vajadzīga kāda atsauksme/ieteikums no šejienes mītošajiem par Aliexpress piedāvātām KastKing vai SeaKnight spolēm(+/-€60). Diez gan pievilcīgas cenas, un spoles vizuāli tāpat. Vai ir vērts pirkt? Monstrus es neķeru, pārsvarā džigoju, kuros reizi aizbraucu uz pludiņa. Tāpēc maniem kātiem slodze nav liela.

Lena900, 29.marts 2023, 13:37

Ja no spininga spolēm, tad iesaku Fuego, patiesi izcila spole par to naudu.

onkyo, 29.marts 2023, 13:55

Kāds ir tavs kā spoļu apkopes meistara viedoklis par Fuego - vai tā spēj ilgtermiņā izturēt tviču? Piemēram, 4000. modelis vobleriem līdz 110mm
dim, 29.marts 2023, 14:59


Manā skatījumā, jebkura 4000 izmēra spole tiks galā ar vobleriem līdz 110 izmēram (izturīgākas ir spoles ar ātro pārnesumu - lielāks galvenā pāra "zobs", plus jāpieliek lielāks spēks, lai to izmantotu vienkārši ietīšanai ar roku (mudina strādāt ar kātu, nevis spoli)). Lielākiem izmēriem 110-140 (160)mm dotu priekšroku spolēm ar metāla korpusu, kur galvenais pāris mazāk "staigā" un attiecīgi iztur lielākas slodzes pat pie mazākiem spoles izmēriem.
29.marts 2023, 15:11 | links
 
Vīri, labdien! Vajadzīga kāda atsauksme/ieteikums no šejienes mītošajiem par Aliexpress piedāvātām KastKing vai SeaKnight spolēm(+/-€60). Diez gan pievilcīgas cenas, un spoles vizuāli tāpat. Vai ir vērts pirkt? Monstrus es neķeru, pārsvarā džigoju, kuros reizi aizbraucu uz pludiņa. Tāpēc maniem kātiem slodze nav liela.

Lena900, 29.marts 2023, 13:37

Ja no spininga spolēm, tad iesaku Fuego, patiesi izcila spole par to naudu.

onkyo, 29.marts 2023, 13:55


Kāds ir tavs kā spoļu apkopes meistara viedoklis par Fuego - vai tā spēj ilgtermiņā izturēt tviču? Piemēram, 4000. modelis vobleriem līdz 110mm
29.marts 2023, 14:59 | links
 
Vīri, labdien! Vajadzīga kāda atsauksme/ieteikums no šejienes mītošajiem par Aliexpress piedāvātām KastKing vai SeaKnight spolēm(+/-€60). Diez gan pievilcīgas cenas, un spoles vizuāli tāpat. Vai ir vērts pirkt? Monstrus es neķeru, pārsvarā džigoju, kuros reizi aizbraucu uz pludiņa. Tāpēc maniem kātiem slodze nav liela.

Lena900, 29.marts 2023, 13:37


Par šīm spolēm daudzi pozitīvi izsakās, esot labas. Neesot vienā līmenī ar Japānas vidējo galu bet stipri labākas par sākuma līmeņa spolēm. Ir arī modeļi, kas cenšas top segmentam tuvoties, nu bet arī cena tad vairs nav tā mazākā. Nav tikai zināms cik ātri viņas pagurst, cik ilgi tā gultņu čupa nodzīvos un cik precīzi visas tehnoloģijas nokopētas.
29.marts 2023, 14:15 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager