Spiningošana

Diezgan kļūdies ! :)
Ievērojami atvieglina, tas gan, un sakotnējā izturībā zaudē minimāli,, bet tikai sakotnēji, tikko caurules sieniņa sāk deformēties, pretestība krītas līdz minimumam!
Bet pilna stieņa lieces pretestība saglabājas gandrīz nemainīga.
21.jūnijs 2019, 13:31 | links
 
Kāds meistars varētu nosvērt....
nedomāju, ka ir atšķirība!
Kā monolīta stieple varētu būt mazāk izturīga par dobtu? Nav ne jausmas

staff, 21.jūnijs 2019, 12:14[/quote]

Tīrā fizika, kas Tev ir apkārt it visur! Paskaties kaut vai uz spectehniku! Visa būvēta no kvadrātdzelža vai cauruļveida detaļām. Ievērojami atvieglinās svars un palielinās izturība! Paņem alumīnija stieni un tāda pat diametra alumīnija caurulīti. Pirmo salieksi ka skābeni, otrai vajadzēs piepūli! Ar makšķerēm tāpat! Ja jau būtu vieglākas un izturīgākas no pinas blankas tad tādas arī tagad ražotu! :)
21.jūnijs 2019, 12:59 | links
 
Pārlauztu (ne pārlūzušu, ir škirba) lociņu esmu redzējis,,,bet pārrīvētu !!! tur ilgi būs jārīvē !

Jon-Hill, 21.jūnijs 2019, 12:27


man pašam sen atpakaļ vienam vecajam pirmajam Stradicam Ci4 bija tāda figņa. Vienā brīdī pārlūza tieši pie rullīša, kur aukla visu laiku rīvejās. Toreiz meistars pateica, ka bīeži saskaroties. Mož Bums var pakomenēt vai k;ads cits guru.
21.jūnijs 2019, 12:46 | links
 
Gan jau Mārketinga nodaļai arī sava (lasi liela) artava tajā visā...



staff, 21.jūnijs 2019, 09:58


pārāk dārgs mārketings ar patenta reģistrāciju sanāk, parasti pliku bulšitu vienkārši uz ausīm karina :) bet nenolidzami - fiška lai atšķirtos...
21.jūnijs 2019, 12:30 | links
 
Man domāt, vairāk fiška, fiškas pēc, ko pasniegt kā - nov hau ! Nu jā materials esot SUS303, trakoti izturīgs. Bet gan izgatavošana, gan apstrāde attiecīgi dārgāka.
Pārlauztu (ne pārlūzušu, ir škirba) lociņu esmu redzējis,,,bet pārrīvētu !!! tur ilgi būs jārīvē !
Jebkurai trubiņai ir viens liels mīnuss - saliektu trubiņu nevar iztaisnot !
21.jūnijs 2019, 12:27 | links
 
Gan jau Mārketinga nodaļai arī sava (lasi liela) artava tajā visā...
21.jūnijs 2019, 12:23 | links
 
Shimanim atkal citas fiškas, tā šamie cīkstās :)
21.jūnijs 2019, 12:23 | links
 
nu vēl arī pats auklas un lociņa kontakta leņķis tur viltīgs. /rekur pašas Daiwa skaidrojums.

http://www.daiwa-cormoran.info/dw/en/67/352/5,1,121,74,74,1__products-knowledge.htm
21.jūnijs 2019, 12:18 | links
 
Gan jau Daiwas inženieriem ir kāda fiška.
21.jūnijs 2019, 12:15 | links
 
interesant būtu uzklausīt, kāds labums (priekšrocība) no dobtā lociņa?

staff, 21.jūnijs 2019, 09:58

Dobtais lociņš ir viena no tehnoloģiski atškirīgajām fiškām, kas piemīt tikai DAIWA. Lociņš-trubiņa, atšķirībā no vienkārši apaļas tievas stieples, pēc DAIWA inženieru aprēķiniem tas ļauj samazināt detaļas svaru, vienlaicīgigi uzlabojot izturību, arī mazāks deformācijas risks. Neesmu inženieris, bet praksē esmu redzējis pārrīvētus-pārlūzušus stieples lociņus , dobtos AirBail nav gadījies.

zaraza, 21.jūnijs 2019, 11:55


Kāds meistars varētu nosvērt....
nedomāju, ka ir atšķirība!
Kā monolīta stieple varētu būt mazāk izturīga par dobtu? Nav ne jausmas
21.jūnijs 2019, 12:14 | links
 
interesant būtu uzklausīt, kāds labums (priekšrocība) no dobtā lociņa?

staff, 21.jūnijs 2019, 09:58


Dobtais lociņš ir viena no tehnoloģiski atškirīgajām fiškām, kas piemīt tikai DAIWA. Lociņš-trubiņa, atšķirībā no vienkārši apaļas tievas stieples, pēc DAIWA inženieru aprēķiniem tas ļauj samazināt detaļas svaru, vienlaicīgigi uzlabojot izturību, arī mazāks deformācijas risks. Neesmu inženieris, bet praksē esmu redzējis pārrīvētus-pārlūzušus stieples lociņus , dobtos AirBail nav gadījies.
21.jūnijs 2019, 11:55 | links
 
Ar Legalis sēriju jau sākās "īstā DAIWA", respektīvi modeļi, kuriem jau tiek lietots viņu patentētā atšķirīgi-unikālā lieta - dobtais AIR BAIL® lociņš.

interesant būtu uzklausīt, kāds labums (priekšrocība) no dobtā lociņa?
21.jūnijs 2019, 09:58 | links
 
Hm interesanti, man pilnīgi pretēji, daži kāti kalpo 10+ gadus, spoles maksimums līdz 10.

Karlis_K, 20.jūnijs 2019, 20:48


Man pašam pilnīgi noteikti aktīvā lietošanā nav ne spoļu, ne kātu, kam būtu 10 gadu, vecākai spolei varētu būt kādi 6-7gadi. Bet kātus laužu vidēji 1-3 gadā, a spoles lietoju kamēr apmierina.
Ta pat ja nelauztu, viss mainās, attīstās, vienmēr gribas ko jaunu, ta apnīk vienkārši. A ar spolēm venkāršāk, met un met, tin un tin, kamēr apmierina, tikmēr met un tin, uz jaunu skaties tikai, ja spole vairs netiek galā ar kādām vajadzībām.
20.jūnijs 2019, 21:08 | links
 
A ietaupīto budžetu drīzāk spolē ieguldi, vienkārši tām parasti ilgāks lietošanas cikls...

JIG.LV, 20.jūnijs 2019, 20:24


Hm interesanti, man pilnīgi pretēji, daži kāti kalpo 10+ gadus, spoles maksimums līdz 10.
20.jūnijs 2019, 20:48 | links
 
Par cik sen neesmu mētājis, man tā doma sekojoša:
No sākuma pamētāt klasiskos mānekļus - šūpiņus, roterus un mazos voblerus. Pēc tam tikai pāriet uz jigu, pašās beigās varbūt uz microdžigu.
Budžets spole + kāts = 200€
Vēlāk, kad piešausies, varēs nevis augšup Ķeguma Hes, bet lejpusē. No sākuma gribu pamācīties ..

vbz, 20.jūnijs 2019, 20:09


Ja 12 gadus neesi spiningojis un satapies ar inventāru, tad reāli būsi ļoti pārsteigts cik pa šo laiku uz priekšu pagājis izpildījums un nokritušās cenas.

Ja gribi tiešām "pamācīties" un atgūt prasmes, pagaidām nezinot uz kuru pusi labāk patiks specializēties, tad iesaku RYOBI EXCIA kātus pataustīt - pašlaik viennozīmīgi labākais price/performance universālis budžeta klasē, derēs visam, izņemot mikrodžigam un citam supervieglajam UL. A ietaupīto budžetu drīzāk spolē ieguldi, vienkārši tām parasti ilgāks lietošanas cikls...
20.jūnijs 2019, 20:24 | links
 
Esi darbojies ar to Prorex X? Cik saprotu, tas ir faktiski tas pats, kas Ninja LT. It kā arī skatos tās spoles virzienā, tādēļ interesē lietotāju atsauksmes.

dim, 20.jūnijs 2019, 19:33


Ne gluži tas pats, Ninja LT ir par 1 gultni mazāk. Prorex X spole kā spole, nav ne vainas, bet ne ar ko neizceļas.
Viens no modeļiem, kas vienkārši ielikts pa vidu pozicionējoties lai būtu spole cenu kategorijā starp Ninja un Legalis.
Ar Legalis sēriju jau sākās "īstā DAIWA", respektīvi modeļi, kuriem jau tiek lietots viņu patentētā atšķirīgi-unikālā lieta - dobtais AIR BAIL® lociņš.

Jebkura no šīm spolēm praktiskā copē tiks galā ar visām standarta lietām, bez profesionālām izvirtībām, superplānas auklas (#0.4 un plānākas pēc japāņu mēriem) es gan parasti nerekomendēju uz Ninja/Prorex X likt iesācējam, bet vispār ju tiek galā. Tās ir saprātīga budžeta klase.
A ja gribas nevis vienkārši maksimāli lētāk, bet noķert optimālo price/performance momentu, kad par samaksāto naudu izspied salīdzinošo maksimālo tehnoloģisko piepildījumu, tad tas pašlaik ir FUEGO un/vai PROREX V.
20.jūnijs 2019, 20:15 | links
 
Par cik sen neesmu mētājis, man tā doma sekojoša:
No sākuma pamētāt klasiskos mānekļus - šūpiņus, roterus un mazos voblerus. Pēc tam tikai pāriet uz jigu, pašās beigās varbūt uz microdžigu.
Budžets spole + kāts = 200€
Vēlāk, kad piešausies, varēs nevis augšup Ķeguma Hes, bet lejpusē. No sākuma gribu pamācīties ..
20.jūnijs 2019, 20:09 | links
 
Es tā dažas lietas nesapratu... Dziļums līdz 5 m...
Otrs - tāds attālums.. 40-50m, ar mānekļiem līdz 12g...
Un trešais, ja sapratu, tad prorexu domā to lēto,

Par vietu.
Tur tā lieta, ka es arī vairs neko nesaprotu... :)
piemēram vieta - Iebraucot Lielvārdē no Rīgas ietek maza upele - Graužupīte, tur kādreiz tajā līcī "Lido" kuteris stāvēja. Nu jābūt kādiem 4 m diļumam. Savukārt, kur tas līcis pāriet Daugavā - krasts ir ļoti lēzens, jo tālāk aizmetīs, jo labāk. Tur, kur kuģītis sen atpakaļ stāvēja, jābūt kādiem 4m, savukārt pie pašas Daugavas ļoti lēzens būs.

Sanāk, ka kāts man ar būs par vieglu, ņemt ML?!

Šitā spole: Spole DAIWA PROREX X LT 2500

Parekomendē kāds lūdzu citu, alternatīvu, piemērotu spoli!
20.jūnijs 2019, 19:49 | links
 
dim [20.06.19]: Un trešais, ja sapratu, tad prorexu domā to lēto, ja budžets līdz 80€, nu tā spole ir pilnīgi neizprotama, manuprāt. Nekas labs tur nav. Jo "dārgā" ir krietni dārgāka.


Bet tas tā, manas domas.
Ja esi izlēmis, aizliegt neviens nevar. Lai veicas!

Abavnieks, 20.jūnijs 2019, 19:03

Esi darbojies ar to Prorex X? Cik saprotu, tas ir faktiski tas pats, kas Ninja LT. It kā arī skatos tās spoles virzienā, tādēļ interesē lietotāju atsauksmes.
Ar to x nē, veikalnieks, pie kura regulāri iepērkos, pastāstīja. Man nav pamats neticēt, un galu galā, arī neloģiski, ja viens prorex virs 200 maksā, otrs 80...

Nu tas tā. Prorex, kurš ir prorex, lielisks darba zirgs, nenokaujams. Bet nokāvu... :)
20.jūnijs 2019, 19:42 | links
 
Un trešais, ja sapratu, tad prorexu domā to lēto, ja budžets līdz 80€, nu tā spole ir pilnīgi neizprotama, manuprāt. Nekas labs tur nav. Jo "dārgā" ir krietni dārgāka.


Bet tas tā, manas domas.
Ja esi izlēmis, aizliegt neviens nevar. Lai veicas!

Abavnieks, 20.jūnijs 2019, 19:03


Esi darbojies ar to Prorex X? Cik saprotu, tas ir faktiski tas pats, kas Ninja LT. It kā arī skatos tās spoles virzienā, tādēļ interesē lietotāju atsauksmes.
20.jūnijs 2019, 19:33 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager