Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
cupix [14.10.19]: Sveiki.
Laikam daži tiešām sāks domāt ka neesmu īsti ritigs.pats to lēnām sāku neapšaubit.

Šorīt devos ar dullu prātu uz ezeru.uz ūdens ap 8niem,pats sākums nekāds.bet jau pēc stundas ,lēciens garām busteram,piekļūst. uzlieku 6c gumiju divos metienos divi zemmeri.

Cope ar to arī beidzās.kas pie vainas, kāpēc.?

Mēģināju šodien darīt to ko nekad ilgstoši un apzināti nedaru.1kart jau metu mānekļus vienkārši klājumā,uz visām debess pusēm.
Dzerks,gumijas līdz 23cm nu cik vien lēni var,ar pauzēm līdz 5sec.bet bez rezultātiem.kaut tas 3rita copes bija uz lēno.

Uz velci mājas braucot viens knabiens.

Laivu maz.
Vējš palika arvien stiprāks,bet darbi sauc.
Uz ūdens pavadītas 5h-tik ātri paskrēja laiks, gribējās vēl ielīst kkur aizvējā,bet nu nesanāca.

nipijs38, 14.oktobris 2019, 14:55

Pēdējās 2-3 nedēļas ezerā zivis nestāv lokāli , principā teiktu tā , kur ir viena tur ir vairākas . Vnk ir jāatrod kur viņa tajā dienā stāv. Starp lēpenēm , pie niedrēm vai atklātā ūdenī. Tagad viņa nestāvēs visur!
Ieteikums :
netērē daudz laika uz vienu vietu 40 min apstrādājot vienu enkuru , kurš liekas tev perspektīvs.
Animācija un specifika : ļoti labi uzrakstīja Davis-Di .
Aizvējšs - nav labākā doma, var paslēpties ja pats esi nosalis.
Mānekļi - maini nevis krāsu , bet tipu, lai atrast plēsēju.
P. nestrādā klasiskā gumija , uzliec vibroasti nevis maini krāsu tai gumijai.
Nestrādā vobleris ar twichu , pamaini uz kādu ar vienmērīgu spēli un lēni grimstošu vai lēni uzpeldošu.
Barības bāze- līdakas nebūs tur , kur nav ko ēst, labs rādītājs ir ko var redzēt pie un ap laivu.( mazās zivtiņas 1-2cm vai raudiņas 5-10 un vairāk.
Vietās , kur es zinu ka ganās brekši ir noķertas vislielākās līdakas ezerā.
Perfekts ,, ūdens gabals,, tas ir talants! :)))))
14.oktobris 2019, 16:29 | links
 
Sveiki.
Laikam daži tiešām sāks domāt ka neesmu īsti ritigs.pats to lēnām sāku neapšaubit.

Šorīt devos ar dullu prātu uz ezeru.uz ūdens ap 8niem,pats sākums nekāds.bet jau pēc stundas ,lēciens garām busteram,piekļūst. uzlieku 6c gumiju divos metienos divi zemmeri.

Cope ar to arī beidzās.kas pie vainas, kāpēc.?

Mēģināju šodien darīt to ko nekad ilgstoši un apzināti nedaru.1kart jau metu mānekļus vienkārši klājumā,uz visām debess pusēm.
Dzerks,gumijas līdz 23cm nu cik vien lēni var,ar pauzēm līdz 5sec.bet bez rezultātiem.kaut tas 3rita copes bija uz lēno.

Uz velci mājas braucot viens knabiens.

Laivu maz.
Vējš palika arvien stiprāks,bet darbi sauc.
Uz ūdens pavadītas 5h-tik ātri paskrēja laiks, gribējās vēl ielīst kkur aizvējā,bet nu nesanāca.

nipijs38, 14.oktobris 2019, 14:55


Pēdējās 2-3 nedēļas ezerā zivis nestāv lokāli , principā teiktu tā , kur ir viena tur ir vairākas . Vnk ir jāatrod kur viņa tajā dienā stāv. Starp lēpenēm , pie niedrēm vai atklātā ūdenī. Tagad viņa nestāvēs visur!
Ieteikums :
netērē daudz laika uz vienu vietu 40 min apstrādājot vienu enkuru , kurš liekas tev perspektīvs.
Animācija un specifika : ļoti labi uzrakstīja Davis-Di .
Aizvējšs - nav labākā doma, var paslēpties ja pats esi nosalis.
Mānekļi - maini nevis krāsu , bet tipu, lai atrast plēsēju.
P. nestrādā klasiskā gumija , uzliec vibroasti nevis maini krāsu tai gumijai.
Nestrādā vobleris ar twichu , pamaini uz kādu ar vienmērīgu spēli un lēni grimstošu vai lēni uzpeldošu.
Barības bāze- līdakas nebūs tur , kur nav ko ēst, labs rādītājs ir ko var redzēt pie un ap laivu.( mazās zivtiņas 1-2cm vai raudiņas 5-10 un vairāk.
Vietās , kur es zinu ka ganās brekši ir noķertas vislielākās līdakas ezerā.
14.oktobris 2019, 15:33 | links
 
Sveiki.
Laikam daži tiešām sāks domāt ka neesmu īsti ritigs.pats to lēnām sāku neapšaubit.

Šorīt devos ar dullu prātu uz ezeru.uz ūdens ap 8niem,pats sākums nekāds.bet jau pēc stundas ,lēciens garām busteram,piekļūst. uzlieku 6c gumiju divos metienos divi zemmeri.

Cope ar to arī beidzās.kas pie vainas, kāpēc.?

Mēģināju šodien darīt to ko nekad ilgstoši un apzināti nedaru.1kart jau metu mānekļus vienkārši klājumā,uz visām debess pusēm.
Dzerks,gumijas līdz 23cm nu cik vien lēni var,ar pauzēm līdz 5sec.bet bez rezultātiem.kaut tas 3rita copes bija uz lēno.

Uz velci mājas braucot viens knabiens.

Laivu maz.
Vējš palika arvien stiprāks,bet darbi sauc.
Uz ūdens pavadītas 5h-tik ātri paskrēja laiks, gribējās vēl ielīst kkur aizvējā,bet nu nesanāca.
14.oktobris 2019, 14:55 | links
 
Rudens ir stiepts jēdziens, un zivs uzvedība var atšķirties, ja skatāmies galējībās: man ir pieredzē reizes kad līdakas ceļas 4m un augstāk pat rudenī, un cope ir aktīva vai arī kad jau salst ciet seklie ezeri kā babīte, engure līdakas ir ļoti seklās vietās un agresīvi uzbrūk jeb kam kas ir redzeslokā un tai pašā laikā ir bijušas reizes, kad zivis ir sēdējušas bedrēs un vajag supper lēnu animāciju, burtiski pie deguna apstādināt un tad tikai ir slābens ņēmiens ...

Bet ja skatās uz pamata rudens situācijām tad jāņem vēra fizioloģija - pazemināta ūdens temperatūra - zivij samazinās vielmaiņa, zivs sagremo ilgāk pārtiku līdz ar to enerģiju iegūst lēnāk un zivij vajag relatīvi rēķināt vairāk spēka patēriņa vai spēka atjaunošanu, uz tādiem pašiem manevriem kā vasarā - tas nenozīmē ka līdakai nebūs paātrinājums kā vasarā, bet to ka viņa patērēs enerģiju ko tik ātri nevar atgūt, līdz ar to biežāk izvēlēsies būt gausāka un netērēt spēku!
Līdz ar to rudenī līdaka izvēlas ēsmu kuru var salīdzinoši viegli iegūt un kura būs pietiekoši barojoša - lielāka vērtība un mazāks spēka ieguldījums.

No tā arī izriet:
1. Ka rudenī ir vairāk tukšas dienas, jo līdakai vienkārši vajag sagremot to ko jau ir apēdusi.
2. Līdaka dos priekšroku viegli noķeramai ēsmai un lielākai ēsmai, kas dos lielāku pievienoto vērtību.
3. Visdrīzākais rudenī līdaka ignorēs mazu rotiņu, vobleri, kas peld pa virsu ātri, bet dos priekšroku māneklim kas lēni šķērso viņas uzturēšanās/uzrukuma līniju un ir pietiekoši liels lai tērētu enerģiju uz to.


Nu kaut kā tā un no tā arī ir jāizriet copes tehnikai - protams mans viedoklis, teorija nav absolūta un kā sākumā minēju ir izņēmumi un galējības.

Davis-Di, 14.oktobris 2019, 13:45

ļoti labi noformulēta rudens specifika .
14.oktobris 2019, 13:57 | links
 
Rudens ir stiepts jēdziens, un zivs uzvedība var atšķirties, ja skatāmies galējībās: man ir pieredzē reizes kad līdakas ceļas 4m un augstāk pat rudenī, un cope ir aktīva vai arī kad jau salst ciet seklie ezeri kā babīte, engure līdakas ir ļoti seklās vietās un agresīvi uzbrūk jeb kam kas ir redzeslokā un tai pašā laikā ir bijušas reizes, kad zivis ir sēdējušas bedrēs un vajag supper lēnu animāciju, burtiski pie deguna apstādināt un tad tikai ir slābens ņēmiens ...

Bet ja skatās uz pamata rudens situācijām tad jāņem vēra fizioloģija - pazemināta ūdens temperatūra - zivij samazinās vielmaiņa, zivs sagremo ilgāk pārtiku līdz ar to enerģiju iegūst lēnāk un zivij vajag relatīvi rēķināt vairāk spēka patēriņa vai spēka atjaunošanu, uz tādiem pašiem manevriem kā vasarā - tas nenozīmē ka līdakai nebūs paātrinājums kā vasarā, bet to ka viņa patērēs enerģiju ko tik ātri nevar atgūt, līdz ar to biežāk izvēlēsies būt gausāka un netērēt spēku!
Līdz ar to rudenī līdaka izvēlas ēsmu kuru var salīdzinoši viegli iegūt un kura būs pietiekoši barojoša - lielāka vērtība un mazāks spēka ieguldījums.

No tā arī izriet:
1. Ka rudenī ir vairāk tukšas dienas, jo līdakai vienkārši vajag sagremot to ko jau ir apēdusi.
2. Līdaka dos priekšroku viegli noķeramai ēsmai un lielākai ēsmai, kas dos lielāku pievienoto vērtību.
3. Visdrīzākais rudenī līdaka ignorēs mazu rotiņu, vobleri, kas peld pa virsu ātri, bet dos priekšroku māneklim kas lēni šķērso viņas uzturēšanās/uzrukuma līniju un ir pietiekoši liels lai tērētu enerģiju uz to.


Nu kaut kā tā un no tā arī ir jāizriet copes tehnikai - protams mans viedoklis, teorija nav absolūta un kā sākumā minēju ir izņēmumi un galējības.
14.oktobris 2019, 13:45 | links
 
MT9 [14.10.19]: Arī cūku var un es teiktu, ka vajag pauzēt un pačakarēt. Turklāt cūka ne visiem strādā, kas manuprāt arī ir saistīts ar tīšanas paradumiem.

Aglims, 14.oktobris 2019, 11:43
Ir 2 copmaņu tipi - vieni mēģina visus mānekļus ietvičot un iepauzēt, citi, slinkie kā es, pēc iespējas biežāk lieto mānekļus, kurus velk vienmērīgi, jo šajā gadījumā jūt katru sīkāko copi (nepazūd saikne starp mānekli un copmaņa muguras smadzenēm) :)) Rezultātā ķer gan vieni, gan otri, bet katram sava ticība. Zinu civēkus, kuri mūdžus tin tikai vienmērīgi un ķer, zinu arī tādu, kurš vispār nesaprot, kā var mūdzi vilkt vienmērīgi... tam taču jātēlo slima zivtiņa un jāraustās agonijā :) Savulaik viens "spečuks" žurnālā rakstīja, ka silikona mānekli nekādā gadījumā nevar pauzēt... Es domāju, ka visiem copmaņiem ir subjektīvs viedoklis, kurš iegūts copes laikā. Tikai zivis zina, kas tām labāk tīk, bet runāt nemāk :)
Piekrītu visam. Galvenā doma bija kkā palīdzēt copmanim, kas apgalvo, ka vasarā ķeras, bet rudeni nē. Apgalvojums, ka var noķert vienmēr visādi uz visu ko diezko nepalīdz:)
14.oktobris 2019, 12:23 | links
 
Aglims [14.10.19]: MT9 [8:11]: Skatos daudzi raksta, ka rudenī jāpielieto lēna spēle, lai māneklis apstājas, sāk grimt vai uzpeld, bet kā tad ar cūkām, kuras neviens nepauzē, bet zivis atsaucas tāpat kā vasarā? Džerkus arī dikti nepauzē, bet zaļsvārces tos kāri grābj. Laikam viss nav tik vienkārši... Vēl jau arī ūdens Babītē ap 12 grādiem grozās, manuprāt diezgan silts.Manuprāt, džerks ir cita lieta, tur dod pa nerviem zivij, bet ar cūkām ir lēnā ietīšana, vai ietīšana, ja pavēro copmaņus, tad ir redzams, ka katram par lēnu ietīšanu ir sava izpratne, ar ko gribu teikt, ka, ja tin lēni, tad aktīvo zivi var paņemt gan vasarā, gan rudenī, taču uz ātrāku tīšanu, rudenī zivs atsauksies mazāk, protams ar izņēmumiem. Arī cūku var un es teiktu, ka vajag pauzēt un pačakarēt. Turklāt cūka ne visiem strādā, kas manuprāt arī ir saistīts ar tīšanas paradumiem.
Es par to pašu. Džerku un lielās gumijas, manuprāt, ir grūti salīdzināt.

Cūku un citas gan neesmu īsti nekad vilcis vienmērīgi. Šķiet pārāk garlaicīgi, varbūt ieradums.
Plus gandrīz visām cūķām nogriezu purnus, lai kaut mazliet lielāka pretestība, vibrācija.


Galu galā, katram savs "rokraksts"
14.oktobris 2019, 11:55 | links
 
Arī cūku var un es teiktu, ka vajag pauzēt un pačakarēt. Turklāt cūka ne visiem strādā, kas manuprāt arī ir saistīts ar tīšanas paradumiem.

Aglims, 14.oktobris 2019, 11:43

Ir 2 copmaņu tipi - vieni mēģina visus mānekļus ietvičot un iepauzēt, citi, slinkie kā es, pēc iespējas biežāk lieto mānekļus, kurus velk vienmērīgi, jo šajā gadījumā jūt katru sīkāko copi (nepazūd saikne starp mānekli un copmaņa muguras smadzenēm) :)) Rezultātā ķer gan vieni, gan otri, bet katram sava ticība. Zinu civēkus, kuri mūdžus tin tikai vienmērīgi un ķer, zinu arī tādu, kurš vispār nesaprot, kā var mūdzi vilkt vienmērīgi... tam taču jātēlo slima zivtiņa un jāraustās agonijā :) Savulaik viens "spečuks" žurnālā rakstīja, ka silikona mānekli nekādā gadījumā nevar pauzēt... Es domāju, ka visiem copmaņiem ir subjektīvs viedoklis, kurš iegūts copes laikā. Tikai zivis zina, kas tām labāk tīk, bet runāt nemāk :)
14.oktobris 2019, 11:52 | links
 
MT9 [14.10.19]: Skatos daudzi raksta, ka rudenī jāpielieto lēna spēle, lai māneklis apstājas, sāk grimt vai uzpeld, bet kā tad ar cūkām, kuras neviens nepauzē, bet zivis atsaucas tāpat kā vasarā? Džerkus arī dikti nepauzē, bet zaļsvārces tos kāri grābj. Laikam viss nav tik vienkārši... Vēl jau arī ūdens Babītē ap 12 grādiem grozās, manuprāt diezgan silts.
Manuprāt, džerks ir cita lieta, tur dod pa nerviem zivij, bet ar cūkām ir lēnā ietīšana, vai ietīšana, ja pavēro copmaņus, tad ir redzams, ka katram par lēnu ietīšanu ir sava izpratne, ar ko gribu teikt, ka, ja tin lēni, tad aktīvo zivi var paņemt gan vasarā, gan rudenī, taču uz ātrāku tīšanu, rudenī zivs atsauksies mazāk, protams ar izņēmumiem. Arī cūku var un es teiktu, ka vajag pauzēt un pačakarēt. Turklāt cūka ne visiem strādā, kas manuprāt arī ir saistīts ar tīšanas paradumiem.
14.oktobris 2019, 11:43 | links
 
atskaite no 13.10.2019
Iebraucu ezerā ap 07.00
Pirmās līdakas atradām tikai ap 09:00, bet priecēja izmērs.
Man 3 līdakas ( 75/80/ 82) .
Pārinieks ( 60 / 70/ 72).
Visas līdakas noķertas kvadrātā +- 200x200m
ap 11.00 cope beidzās. Dislokācijas maiņa un pāriniekam uz fox rage perch izšāva 101cm.
Ar to arī pārnieka cope beidzās .
Man vēl 55/60/62.
Mājās aizbrauca tikai divas 55/60.
14.oktobris 2019, 10:15 | links
 
Sestdien cope no 11-18:00 izvertas gana aktiva, laiva 1 m, 85 cm, 75 cm, daudz zemeri, pa kadam asarim ari. Njema praktiski visu,lielakas uz lielmanekljiem!
14.oktobris 2019, 09:20 | links
 
Skatos daudzi raksta, ka rudenī jāpielieto lēna spēle, lai māneklis apstājas, sāk grimt vai uzpeld, bet kā tad ar cūkām, kuras neviens nepauzē, bet zivis atsaucas tāpat kā vasarā? Džerkus arī dikti nepauzē, bet zaļsvārces tos kāri grābj. Laikam viss nav tik vienkārši... Vēl jau arī ūdens Babītē ap 12 grādiem grozās, manuprāt diezgan silts.
14.oktobris 2019, 08:11 | links
 
nipijs38 [12.10.19]: Hey

Diezgan negodīgi šodien sanāca.

Nomocijamies,jau 7nos no bāzes.
Pirmās divas stundās viens itkā bakstijiens.nomainijam lokaciju,un no 12-2 katram pa 5zemmeri un kādas 5cas copes(kas arī nelikās nekas liels), kolēģis gan pie viena mēra tika.itka forši zivis ir,bet izmērs nu nekāds.jau mājas braucot stundu pa itkā klājumu pametajam,man viena copite.

Un tad mums sabojāja vēl vairāk garīgo un pašapziņu.
Izbraucam krastā,tur bāzē saka ka gandrīz visiem bijis ok.
Kamēr lasām mantas piebrauc laiva,tur dzekiem divi vai trīs skaisti mēri,90+cm atlaidusi augties.

Pastāstiet ko es un kolēģis darām nepareizi.vasara ar zivīm ir ok,bet kā pienāk rudens,tad tikt pie loma ir ļoti grūti,kāpēc tā?
Arsenāls ir diezgan plašs,no 2izmera rotiņ līdz pat gumijam 23cm un buster jerk,arī no daiva ir pa kādam 90g dzerkam.
Uzskatu, ka šādi rezultāti ir tāpēc, ka copējat tāpat, kā vasarā. Ūdens temperatūrai krītot zivis kļūst lēnākas, kas nozīmē, ka "pravodka" ir tām jāpielāgo - lēnāk jāgriež, ilgāk jāpietur potenciālās vietās u.t.t. Arī mānekļu izvēle, vismaz man ļoti atšķiras - pavasaris/rudens/vasara. Rudenī lietoju tādus ar, kuriem var copēt dziļāk (jo zāles ir nokritušas) un pauzes uztaisīt pietiekami ilgas. Gadās arī izņēmumi, bet kopējā statistiskā tendence, manuprāt ir šāda.
14.oktobris 2019, 07:57 | links
 
Skutānam pilnīgi piekrītu.Pirmkārt,-tā zive ir jāatrod,otrkārt- rudenī,kad ūdens kļūst aukstāks un līdaka kļūst stīvāka.jāpielieto lēnāka un izjustāka spēle,pa laiciņam pat apstājoties,lai māneklis sāk vainu grimt,vai celties uz augšu...
14.oktobris 2019, 07:40 | links
 
Jolantaartis [13.10.19]: Līdaka šodien ļoti aktīva bija ;););) , 8 st 3 zemmēri ;)) ! Nu ļoti aktīva ;)) !
P.S vienam copmanim gan bija paveicies Gātes pusē 9 kg līdaku noķēris !

Saprotu tavu ironiju, bet ezerā cope bija! Un personiskais ,, antirekords,, pāri par 20mit tukšajām copēm. Laivā arī bija padsmit, bet tādas +/- 50cm . Sita uz visu, džerku, gumiju, vobleriem , bet tik ,, gariem zobiem,, kā nekad.
14.oktobris 2019, 06:56 | links
 
Gaigals27 [13.10.19]: Šodien Babītē no 12:00 -17:00
9 zemmēri un divas mēra līdakas 3,400kg un 2,200kg
Labais!!!Mūdzis ir un paliek mūdzis,;-))
13.oktobris 2019, 22:08 | links
 

Šodien Babītē no 12:00 -17:00
9 zemmēri un divas mēra līdakas 3,400kg un 2,200kg
13.oktobris 2019, 21:26 | links
 
Līdaka šodien ļoti aktīva bija ;););) , 8 st 3 zemmēri ;)) ! Nu ļoti aktīva ;)) !
P.S vienam copmanim gan bija paveicies Gātes pusē 9 kg līdaku noķēris !
13.oktobris 2019, 21:15 | links
 
Šodien laiks superīgs, ja salīdzina ar vakardienu. Izvēle tāpēc bija šodien braukt, kad nav lietus un kā par brīnumu laika prognoze nepievīla. Ja par zivīm, tad ļoti aktīva līdaka, daudz zemmēri, parasti pie10 parstāju skaitīt, tātad padsmit:) mērā 3, kādas 2 stabila mēra līdz laivai netika, asarēni 5
13.oktobris 2019, 20:37 | links
 
Vēl jau sāpe tā,ka zinu ka ezerā zivis ir,gan lielās gan mazās.un daudz.bet jau 4to rudeni turp dodos un nevaru saprast kā un kāpēc.iespejams pirmos divus gadus var neskaitit,jo tad braucu uz copi divreiz mēnesī un katru reizi uz citu ezeru.man Babīte ir bijis tikai viens pāri metram,kkad augusta sākumā, pilnīgā saulē un bezvējā 118cm.citiem lielās nāk tikai kad lapas kokiem nokrīt.
13.oktobris 2019, 10:36 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager