Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
cupix [13:33]: Ceru ka sakāks ielikt pareizi bildi un novirzīt visus uz citu tēmu.


Melnais caurums ir stigrā režīma zona ,kur neviens nedrīkst uzturēties. Ideāla vieta brakariem , reti kurš apgrozās tajā pusē. Vai inspektori to vietu kontrolē?(atzīmēju bildē)

Neesmu brekšu eksperts un neesmu bijis skatīties , bet vai gadījumā brekšotaji nesēž no krasta tajās vietās?Un kāda starpība, sēž vai nesēž?
Neesi bijis skatīties..

Kāds vispār sakars?!

Abavnieks, 12.septembris 2019, 13:49


Rodas pašsaprotams jautājums : kāpēc vieniem drīkst no krasta copēt =) , bet no laivas nedrīkst pat uzturēties?
12.septembris 2019, 15:22 | links
 
Te atbilde:
Labdien.

Atvainojos par novēlotu atbildi.

No krasta drīkst makšķerēt arī Stingrā režīma zonā ietilpstošajos kanālos.

Pārsvarā visi aizliegumi attiecas uz atrašanos ezerā ar laivām.


Ar cieņu,

Jānis Greivulis

Dabas aizsardzības pārvaldes

Pierīgas administrācijas vecākais eksperts

tālr. 26378422
12.septembris 2019, 14:54 | links
 
Aizliegtajā zonā nedrīkst braukt ar laivu - es tak biju ielicis vides pārvaldes oficiālu atbildi, ka no krasta, vismaz kanālos, tur sēdēt drīkst. Pieņemu, ka arī uz ezera krastu tas attiecas.
12.septembris 2019, 14:46 | links
 
cupix [12.09.19]: Ceru ka sakāks ielikt pareizi bildi un novirzīt visus uz citu tēmu.


Melnais caurums ir stigrā režīma zona ,kur neviens nedrīkst uzturēties. Ideāla vieta brakariem , reti kurš apgrozās tajā pusē. Vai inspektori to vietu kontrolē?(atzīmēju bildē)

Neesmu brekšu eksperts un neesmu bijis skatīties , bet vai gadījumā brekšotaji nesēž no krasta tajās vietās?
Es pazīstu inspektoru, kurš regulāri uzturas Babītē, mums vnm liekas, ka nav inspektoru Babītē, bet viņi tur ir! Bet bieži dzirdu no viņa, ka brakariem ir labs aprīkojums ar visam night vision un termo vison iericem un ljooti gruti esot nokert pie rokas jo brakani inspektorus pamana daudz ātrāk...
12.septembris 2019, 14:39 | links
 
Laiks izskatās labs cerams visus puņķus arī sastums pa malām!!! 7dien izskatās paņemto Babītes pauzi pārtraukšu.

Davis-Di, 12.septembris 2019, 14:33

Tad jau satiksimies ;) Atstāj man vienu metru :P
12.septembris 2019, 14:36 | links
 
Laiks izskatās labs cerams visus puņķus arī sastums pa malām!!! 7dien izskatās paņemto Babītes pauzi pārtraukšu.
12.septembris 2019, 14:33 | links
 

Asari arī ēda 125nieku, bik pēc 6:00 startēju, līdz 8:20 cīņa ar zemmēriem pa kādam asarim uzēda vobleri, pēcāk lieta aizgāja, pa starpu protams zemmēri, pirms 12:00 metu mieru, bik pa vējainu, nepatīk. Nodevu stafeti Nipijs38, šodien ēd vopšem.
12.septembris 2019, 14:31 | links
 
cupix [12.09.19]: Ceru ka sakāks ielikt pareizi bildi un novirzīt visus uz citu tēmu.


Melnais caurums ir stigrā režīma zona ,kur neviens nedrīkst uzturēties. Ideāla vieta brakariem , reti kurš apgrozās tajā pusē. Vai inspektori to vietu kontrolē?(atzīmēju bildē)

Neesmu brekšu eksperts un neesmu bijis skatīties , bet vai gadījumā brekšotaji nesēž no krasta tajās vietās?
Un kāda starpība, sēž vai nesēž?
Neesi bijis skatīties..

Kāds vispār sakars?!
12.septembris 2019, 13:49 | links
 
Ceru ka sakāks ielikt pareizi bildi un novirzīt visus uz citu tēmu.


Melnais caurums ir stigrā režīma zona ,kur neviens nedrīkst uzturēties. Ideāla vieta brakariem , reti kurš apgrozās tajā pusē. Vai inspektori to vietu kontrolē?(atzīmēju bildē)

Neesmu brekšu eksperts un neesmu bijis skatīties , bet vai gadījumā brekšotaji nesēž no krasta tajās vietās?
12.septembris 2019, 13:33 | links
 
Babe ir unikāla ar to savu seklumu - es teiktu - makšķerēšanai visvieglākais ezers

VilnisL, 12.septembris 2019, 11:43
Te atļaušos nepiekrist :) Teorijā tā sanāk, bet, kā rāda prakse, iesācējam krietni vieglāk zivi piemānīt ūdenskrātuvē, kur dziļums ir 2-4m, nevis Babītē, kur vasaras beigās pat 10 cm tīra ūdens jau ir labi. Kā arī zivis krietni cimperlīgāk reaģē uz sauli un bezvēju. Ir dienas, kad klajumā nejutīsi pat piesitienu, tādēļ nav jēga tur copēt, bet ir reizes, kad tieši klajumā var saķert smukus eksemplārus, bet zāles klusē. Šīs nianses copmanis apgūst gadiem, tādēļ arī tik daudzi cilvēki Babē paliek tukšā ;)

MT9, 12.septembris 2019, 11:55


Tam gan piekritīšu , salīdzinoši daudz vienmēr paliek tukši. Liekas ka viss elementāri metra dziļumā , bet savu zivi un animāciju ir jāprot atrast un arī mānekli . Nu neticēšu ka novembrī kāds ar bent minnow varēs parādīt lielisku rezultātu.

Absurds ir mētāt rotiņu pie Daugavas hesa un cerēt uz asari pie 20m . Tā jau arī uz Babīti braukt ar dziļajiem mānekļiem 7m+ un teikt ka visa zivs bija pusūdenī vai pie virsmas , bet es darbojos pa grunti :D
Tā pati Lielupe man ir prognozējamāka nekā Babīte. Principā ja nevaru braukt uz Babīti pēc sevis izstrādāta algoritma tad braucu uz Lielupi vai citur ,jo tur bez zivs grūtāk būs palikt.

bet nu ja tā kopumā ja proti atrast zivi , tad ar šiem mānekļiem ko visi piemin zemāk to izdosies noķert. )
12.septembris 2019, 12:55 | links
 
Babe ir unikāla ar to savu seklumu - es teiktu - makšķerēšanai visvieglākais ezers

VilnisL, 12.septembris 2019, 11:43

Te atļaušos nepiekrist :) Teorijā tā sanāk, bet, kā rāda prakse, iesācējam krietni vieglāk zivi piemānīt ūdenskrātuvē, kur dziļums ir 2-4m, nevis Babītē, kur vasaras beigās pat 10 cm tīra ūdens jau ir labi. Kā arī zivis krietni cimperlīgāk reaģē uz sauli un bezvēju. Ir dienas, kad klajumā nejutīsi pat piesitienu, tādēļ nav jēga tur copēt, bet ir reizes, kad tieši klajumā var saķert smukus eksemplārus, bet zāles klusē. Šīs nianses copmanis apgūst gadiem, tādēļ arī tik daudzi cilvēki Babē paliek tukšā ;)
12.septembris 2019, 11:55 | links
 
Top3 top 10 utml topiki ir gandrīz bezjēdzīgi.
Jo tie topi mainās no sezonas, ūdenskrātuves, mērķa zivs, izvēlētās tehnikas, papildus atkarībā no sezonas un laikapstākļiem - krāsojums mainās un vai peldošais, suspends vai grimstošais.

Ja iet runa par mani un Babīti tad viennozīmīgi bigbait:
*Džerki - Busters, Salmo sliders, svartzonker
*Gumijas - PigShad, Gators, Mc Rubber, Westin, Savage, Ola Lures - izmērs 20+ - standartā 23cm , diezgan arī 26 un 27CM

Daudzus gadus uz babīti esmu braukājis ar vienu džerka kātu tagad sanāk 3x - viens džerkam, viens garais ar testu līdz 140gr un viens garais ar testu līdz 200gr
Ja būtu sacensības tad iespējams ņemtu vēl twiča kātu, un kastīti ar top mānekļiem kur būtu iekšā arī jau pieminētais OSP bent minnow uc.

Katrā ziņā šī ir subjektīva tēma!
12.septembris 2019, 11:48 | links
 
Babe ir unikāla ar to savu seklumu - es teiktu - makšķerēšanai visvieglākais ezers, jo atrkrīt viens mega-svarīgs faktors - dziļums. Tur ir vienalga, kur zivs atrodas - uz grunts, vai pa vidu - tā vilkto mānekli jebkurā gadījumā pamanīs. Tas, piemēram, asaru medības padara elementāras - velc rotiņu un, ja tas asaris tur ir, viņš paņems. Tas pats ar līdakām.
Tāpēc uz Babi principā pietiek ar 2 mānekļiem - rotiņš asariem un kaut kāds seklais štrunts līdakām, teiksim, Hamakura. Pārējais jau ir nianses. Ja šos divus sistemātiski bliež - bez zivs nepaliksi.
Dziļākā vietā, savukārt, jau ir pavisam cita opera. Tādā Lielupē apakšā var būt vesels kimlaku bars, a tu, nabags, pa virsu velc to savu rotiņu, a viņiem ne silts ne auksts. Iemet kaut ko džigveidīgu tajā pašā vietā un ir. Tas, protams, visu sarežģī. Ar līdakām vēl trakāk - ja viņa sēž zālēs pie grunts - ej nu viņu no tā dziļuma dabū laukā. Zviedrijā, piemēram, ļoti populāra ir lielo līdaku džigošana ar lielajiem mānekļiem.
12.septembris 2019, 11:43 | links
 
Man uz deka hamakura r vispār neņem..

fish_a_man, 12.septembris 2019, 09:49
Tak štrunts par to Hamakuru (man ar šis joks ir, bet neķeru ar to, jo voblerus vispār reti lietoju), galvenais, ka tu atradi mānekli ar kuru piemānīt zivis. Padsmit līdakas, no kurām 4 mēri, taču ļoti labs rezultāts. Dažiem Balisongs dikti zivīgs, man nē. Bet es šo situāciju necenšos mainīt, ķeru ar mānekļiem, kuriem es ticu un kuri regulāri sevi peirāda. Man galvenais izbaudīt copi (sajust zivs uzbrukumu māneklim un veiksmīgi nogādāt to laivā), nevis panākt, lai visi nopirktie mānekļi ķertu zivis ;)

MT9, 12.septembris 2019, 10:01

Tad jau var ņemt līdzi 1 spiningu un 3 mānekļus (tīri dažādībai un ar to pietiktu) rotiņu , vobleru un gumiju.
Visiem copes veikaliem bankrots .

Kāds ir jūsu top 3 , ja vajadzētu paņemt tikai 3 mānekļus uz visu dienu? :)
1)savage gear rotex spinner
2)kopyto relax
3) Pontoon21 Bet-A-Shad

cupix, 12.septembris 2019, 10:24


Vairs ar mazajiem mānekļiem neķeru, bet kādreiz topā priekš Babites bija protams Relax kopyto 4 , OSP Bent Minnow un rotiņi.

Ja no lielajiem
1. Buster jerks
2.Mcrubbers
3.Pigshad jr.
12.septembris 2019, 11:20 | links
 
 

http://ekodalderi.lv/babites-ezers/notikumi
12.septembris 2019, 11:09 | links
 
Nu teiksim tā.
Ar 1nu kātu uz copi braukt neieteiktu.visadi var gadīties,sapinas aukla,noluzt spice,sabeidzas spole.

Tāpēc man ir divi.viens ar testu 3-18, otrs 30-70
Attiecīgi ar vienu var visādus mazos lorinus mētāt,ar otru vidēji lielas gumijas un kādu dzerku.

Bez relax koryto neiesaku braukt uz copi,uz to ķeras gana labi.
Kādu 2-4 izmēra rotinu.un mazu dzerku obligāti ņemtu.
12.septembris 2019, 11:07 | links
 
Tad jau var ņemt līdzi 1 spiningu un 3 mānekļus (tīri dažādībai un ar to pietiktu) rotiņu , vobleru un gumiju.
Visiem copes veikaliem bankrots .
cupix, 12.septembris 2019, 10:24

Manā gadījumā bez 3 spiningiem neiztikt, attiecīgi mānekļus vajadzēs nedaudz vairāk kā 3 :) Asariem viens kāts, nākamais kāts jau līdakām un asariem gadījumā, ja uz big bait šajā dienā līdakas nereaģē un trešais kāts lielajām tantēm. Attiecīgi asaru kātu pārsvarā lietoju ar Nr.1; Nr.2 rotiņiem, vidējo kātu ar lielākiem rotiņiem, retāk vobleriem (pārsvarā liela izmēra krenki). Trešais kāts biežāk strādā ar cūkām, bet, ja ūdens līmenis atļauj, labprāt džerkoju ;)
12.septembris 2019, 10:31 | links
 
Man uz deka hamakura r vispār neņem..

fish_a_man, 12.septembris 2019, 09:49
Tak štrunts par to Hamakuru (man ar šis joks ir, bet neķeru ar to, jo voblerus vispār reti lietoju), galvenais, ka tu atradi mānekli ar kuru piemānīt zivis. Padsmit līdakas, no kurām 4 mēri, taču ļoti labs rezultāts. Dažiem Balisongs dikti zivīgs, man nē. Bet es šo situāciju necenšos mainīt, ķeru ar mānekļiem, kuriem es ticu un kuri regulāri sevi peirāda. Man galvenais izbaudīt copi (sajust zivs uzbrukumu māneklim un veiksmīgi nogādāt to laivā), nevis panākt, lai visi nopirktie mānekļi ķertu zivis ;)

MT9, 12.septembris 2019, 10:01


Tad jau var ņemt līdzi 1 spiningu un 3 mānekļus (tīri dažādībai un ar to pietiktu) rotiņu , vobleru un gumiju.
Visiem copes veikaliem bankrots .

Kāds ir jūsu top 3 , ja vajadzētu paņemt tikai 3 mānekļus uz visu dienu? :)
1)savage gear rotex spinner
2)kopyto relax
3) Pontoon21 Bet-A-Shad
12.septembris 2019, 10:24 | links
 
Man uz deka hamakura r vispār neņem..

fish_a_man, 12.septembris 2019, 09:49

Tak štrunts par to Hamakuru (man ar šis joks ir, bet neķeru ar to, jo voblerus vispār reti lietoju), galvenais, ka tu atradi mānekli ar kuru piemānīt zivis. Padsmit līdakas, no kurām 4 mēri, taču ļoti labs rezultāts. Dažiem Balisongs dikti zivīgs, man nē. Bet es šo situāciju necenšos mainīt, ķeru ar mānekļiem, kuriem es ticu un kuri regulāri sevi peirāda. Man galvenais izbaudīt copi (sajust zivs uzbrukumu māneklim un veiksmīgi nogādāt to laivā), nevis panākt, lai visi nopirktie mānekļi ķertu zivis ;)
12.septembris 2019, 10:01 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager