Sīgas

sīgu makšķerēšana, ēsmas, metodes
Tie man arī ir. Pat iznārstoja. Šogad jau uz bļitku ņema. Tādi 20cm garumā....:) No līdakām nekur neaizmuksi. 2 gadus atpakaļ pavasarī visas izvācu. Tagad ir atkal. Nu vispār jau man te liels kolhozs. Izdzīvos šustrākie!
26.marts 2012, 20:58 | links
 
Jālaiž uzreiz vairāk, savādāk ilgi jāgaida kāmēr izaug :) Līdaks jau laikam taisa šmuci, labāk zanderīti, tas tik plati nevar šmauli attaisīt..
26.marts 2012, 20:52 | links
 
Nu ne takš. Varu tikai papildināt pats. Un to arī darīšu. Jo visu laiku jutās labi, tikai maz viņu palicis. Vajag biezību, lai ziemā kaifs ķert. Vispār jau man tagad cita sīgveidīgo suga aug. Pagaidām nebrīvē,bet kad sasniegs kilogramčiku, tad laidīšu ārā. Līdaks nenoēdīs....:)
26.marts 2012, 20:49 | links
 
kk3, tavos apartamentos viņas aizvien jūtas omulīgi ? Nārsto ar ?
26.marts 2012, 20:43 | links
 
Sīgas visur maksā dārgāk kā lašveidīgie. Kad kārtējo reizi ceļojiet uz Ālandiem, tad pačekojiet Helsinku zivju tirgu. Tad sapratīsiet cenu atšķirību. Man garšo gan foreles, gan sīgas. Lielu atšķirību uz maizītēm nejūtu. Sīgām gaļa tāda rozīgāka. Bet kūpinātas viņas ir lieliskas. Tkai izmēram jābūt vismaz ap 2kg.
26.marts 2012, 20:34 | links
 
Roli, nestrīdos, iespējams, ka nemaz tā nebija sīga, bet ārprātā liela vimba...es jau viņu dabūju kūpinātu :) bija parasta baltā zivs gaļa ar asaku izvietojumu tā kā vimbai, breksim.
26.marts 2012, 18:40 | links
 
daddy- tā ir ka jāmakšķerē un jāēd zivis pēc sistēmiskā rādītāja :)) Sīga ir vienā cenā ar lasi un taimiņu un es izvēlētos iegādāties sīgu ...Protams man nav šaubu ka Tev ir sanācis spilgs piemērs kā nedrīkst pagatavt lašveidīgos(karstā kūpināšana) un es vispār šaubos ka tā ir sīga, jo neesmu šīs redzējis asakainas, ja nu vienīgi lasis arī tiek uzskatīts par asakainu :)
26.marts 2012, 17:52 | links
 
roli, jā pēc sistemātiskā rādītāja sīgu dzimta ir vienā lašveidīgo kārtā ar lašu dzimtu, alatu dzimtu salaku dzimtu un līdaku dzimtu. skan smalki :)

A pēc gardēža rādītāja nekā no tās sīgu dzimtas nav - kautkur pa vidu starp asakaino un ļoti asakaino zivju dzimtu :))
26.marts 2012, 13:35 | links
 
Garšas ziņā nekas īpašs, esmu žāvētu ēdis - tā kā breksis, vimba
------------------------------------
Un saka ka Latvijā cilvēki slikti dzīvo, pat žāvēti lašveidīgie pie sirds neiet :)))
26.marts 2012, 12:55 | links
 
Jā, esmu redzējis lielupē salakas ķerot, ka izvelk. Zivs smuka, "seja" kā vimbai ar muti uz leju. Garšas ziņā nekas īpašs, esmu žāvētu ēdis - tā kā breksis, vimba.
26.marts 2012, 10:28 | links
 
kk3, tas ir kādā dīķī?
25.marts 2012, 23:13 | links
 
Vairāku gadu pieredze sekojoša - man sīgas sāk ķerties tikai rudenī, kad ūdens atdziest zem 10 grādiem. Ķeru ar grunteni, ēsma-slieka. Ziemā arī ņem. Uz motili. Ķeru līdzīgi kā raudas, lēni laižot moreni lejā. Nekad mūžā neesmu sīgu dabūjis vasarā. Liekas, ka viņu nav, bet lkad pienāk rudens, tad viņas ir atkal. Ielaidu jau sen tādas ap 50gr. Izauga pāris gados līdz kg.
25.marts 2012, 21:28 | links
 
Bet kā tas sīgas copē? Var mēģināt ar rotiņiem?
Ļoti gribu zinat vai vēl saglabājusies populācija tajā muižnieku ezera...Vajadzētu jau būt-ezeriņs tāds maziņs ap 10ha meža vidu ,apkart apiet var pa kadam 40 min. Netalu no tā ezera ir arī GNP administrācija ,varbūt tapēc apsargā to ezeriņu vairāk...Plus vēl peledes tur arī kādreiz laistas ,tās copējas?
25.marts 2012, 21:12 | links
 

sīga
25.marts 2012, 08:11 | links
 
Repsis ir rēpsis un sīga ir sīga 2 atšķirīgas sugas
Repsis ir noķerams tikai ar rūtaino Usmā ir bet nu vairs netiek klāt jo tīkla acs nedrīkst būt mazāka par 25 mm /un tas repsim jau ir par lielu iet cauri/

repsis - Coregonus albula


sīga - Coregonus lavaretus
25.marts 2012, 08:10 | links
 
Ezera sīgas jeb repši ar makšķeri praktiski neesot noķerami. Vismaz, neviens nav atzinies, ka to mācētu.
25.marts 2012, 00:52 | links
 
Marta sākumā pie kāpas, copējot salakas,manu acu priekšā kaimiņš izvilka tādu uz kilo,varbūt nedaudz lielāku.Rudenī zivju fonds pie Slokas tilta ielaida tādas 100-150 grami,tik neatceros cik daudz.
24.marts 2012, 19:51 | links
 
Lielupē ir sīga
24.marts 2012, 19:38 | links
 
Kā runā, Rāznas ezerā esot puslīdz sakarīga populācija. Varbut vēl kādā no dziļajiem Latgales ezeriem. Nav jau liela daļa Latvijas ezeru piemērota šīm zivīm.

Par ezeri.lv info - uz to lietu var skatīties skeptiski. Kādreiz varbūt tur kas bijis, bet varbūt vairs ne. Pie tam tā populācija var būt tik maziņa, ka knapi sevi atražo un ne par kādu dižu ķeršanu nevar būt ne runas, ja nu vienīgi dikti paveicas.
24.marts 2012, 19:33 | links
 
http://www.latvijasdaba.lv/zivis/coregonus-lavaretus-l/

it kā esot laistas kaut kur...
24.marts 2012, 16:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager