Auklu maiņa spiningam

cik bieži un kādu?
To AndrisABC

Kurā veikalā Rīgā pīto auklu un kādas markas tin no ruļļiem?
18.jūnijs 2010, 20:51 | links
 
Liels paldies visiem copmaņiem par idejām, padomiem utt. Multiplikators man ir pirmo reizi tāpēc varbūt nav arī nekāda priekšstata. Kaut kur krievu lapās izlasīju info par to, ka nu spolei jābūt aizpildītai līdz malai. Tāpēc radās pārdomas par backingu. Secinājums pēc Jūsu viedokļiem: Ja spoli izmanto velcei, tad backings nav nepieciešams.

To Urmaas - Kaut kur internetā var redzēt par mezglu kā pīto auklu uztin uz kasetes?

To V.S.O.P. Uztinu uz spoles (līdz pusei) Power pro auklu 0.23 mm (15 kg) 274 metri vai velcei pietiekams garums un tests?
Lai uzpildīti pilnu uz spoles (Shimano Tekota 600 LC) ir vajadzīgi apm.500 metri.
Kas tās pat tapiņām? Man auklai nāca līdzi tāda balta lapiņa (viena puse neslīdīga, sadalīta daļās), to paliku zem pītās auklas.
18.jūnijs 2010, 20:42 | links
 
Urmas

Man ir pārbaudīti paņēmieni, ka uzsiet pīto ar pašsavelkošos mezglu, ar apšsavelkošos cilpu utt. BET - no pieredzes varu padalīties, ka pītā mēdz piesūkties ar mitrumu, izžūt un tā vairākas reizes. Ir bijis gadījiens, kad copē nācās kārītgi pastrādāt ar visas auklas(300M) iztīšanu un satīšanu par jaunu :0 Ar visu pašsavelkošos mezglu, kurš nekad ne uzvienas bezinercenes nebija buksējis. Tāda figņas saanāk, kad cope beigtas ar kāda lielākas zivs izstīvēšanu un auklas virsējais tinums nešpetni nospiež apakšējo un mitru sapresē. Pēc tam visa aukla izžūst, miturma tur vairas nav, parādās brīva vieta un augsta slīdamības pakāpe. Gadījies ir vienreiz, bet atkārtot negribas ;) Muļtjikiem pārsvarā tās centra spolītes tomēr ir baigi tievās.
18.jūnijs 2010, 12:59 | links
 
Urmaas, savelkošo cilpu māku ussiet 2vos varintos, bet ....
Vienreiz rudenī tomēr besinercenei pītā sāka us rinķi iet. Tagad, lai arī cik man daudz pītās būtu, nedaudz apakšā mono patinu. Nu, varbūt muļķigi daru, bet katram jau sava šķemba galvā :)))))))
18.jūnijs 2010, 10:43 | links
 
V.S.O.P
Man pagājušosezon,viens copes matadors,ierādija kā jāsien pītā uz kasetes lai neizslīdētu!neatkarīgi no spoles kurai tinu virsū pīto,lietoju tikai matadora ierādīto pajēmienu.jo tajā variantā aukla pati savelkās!jo stingrāk velc,jo stingrāk viņa savelkās ap kaseti(tas par mezglu)un nekad vēl nav izslīdējusi.tāpēc ari rakstiju,ka bekings nav nepieciešams(izņemot MM) nevienai spolei!!!:)
18.jūnijs 2010, 10:26 | links
 
Par auklas izslīdēšanu muljtjikam

Manējiem visem bija tapiņas auklas piesiešanai, izņemot vienu. Tam uztinu pāris riņķus izolenes un nekas neslīd.

Par auklas daudzumu:

Visiem Norges un velcēšanas muļtjikiem tinu pilnu kaseti, cik lien, jo jātin lieli attālumi, palielinās tīšanas ātrums. Arī pavasara copēs ar pludiņu multjikam tinu pilnu kaseti, jo tomēr mazāk jātin ;) slinkums daudz bezjēdzīgi kustēties :(

Spiningojis ar muļtjiku neesmu, bet velkot paralēles ar pludiņcopi - varētu būt, ka ar auklas daudzumu nevejag pārspīlēt. Lai cik nebūtu greznas bremzes, lieku slodzi tām nevajadzētu organizēt. Tikai viedoklis un NOTHING PERSONAL.
18.jūnijs 2010, 10:19 | links
 
Griezējs, kā mācītājs atvēsina sakarsušos prātus :D
18.jūnijs 2010, 10:11 | links
 
bekinga lietošanai jēgu redzu tikai bezinerces spolei(protams'MM ari,tur tā ir neatņemama sastāvdaļa)jo bezinercene spoles ietilpības racionāla izmantošana nav mazsvarīga.no tā atkarīgs iemetiena attālums.bet var jau ari iztikt bez,vnk uztīt auklu cik nepieciešams.galvenais auklu uz špuļas pareizi uzsiet,lai neizslīd.muļtikam tāpat kā inerces spolei nav obligāti aukla uztīt līdz malām(ja nu vienīgi kādam nav kur auklu uzglabāt :DDD).jo iemetiena attālums no tā nemainās!
18.jūnijs 2010, 09:52 | links
 
Nu Jums te "kautiņš" ar Arhimeda un centrbēdzes piesaukšanu :))))))))))
Bekingu multiem der siet apakšā tikai tāpēc, lai pītā ap kaseti neisslīdētu. Un tam daudz monofīlās nevajag. Citi iemesli diesvai ir svarīgi ;)
Ja tiek piesaukti visādi apgriezieni un ...
... multam vienmēr (atkarībā no meistarības pakāpes) pastāvīga un centrbēdzes/magnētiskā bremzes, kaut nedaudz, bet būs pievilktas. Ja esi ustinis mazāk auklas, var taču bremzes biku atlaist. Nu ja dikti tas acīs cērtas :))
Man jau liekas, ka multam galīgi nav nepieciešama pilna kasete.
BTW, lai samazinātu inerci, ražotāji cenšas multu auklas kasetes taisīt pēc iespējas vieglākas. Bet jo vairāk auklas uztin, jo inerce, kaut nedaudz, bet ...
18.jūnijs 2010, 09:41 | links
 
Mirtin, es jau teicu, ka nevēlos strīdēties. Tu lūdzi paskaidrot kāpēc jātin bekings multiplikatoram. Es tev paskaidroju savus apsvērumus. Ja uzskati, ka nav jātin, nav nekādu problēmu, netin. Galvenais, lai katrs būtu pārliecināts, ka viņš makšķerē ar viņa sapratnē pareizu makšķerēšanas rīku un mānekli, tad būs rezultāts. Ir taču simts un viens faktors, kurš iespaido procesa rezultātu. Par spoles ietilpibas aprēķinie varētu tev piekrist, bet ir pāris faktori, kas sarežģī šo pasākumu. Cik atceros, vēl nesen kāds no makšķerniekiem sūdzējās ka uz dažādu ražotāju spolēm tinot vienu un to'pašu auklu spoles piepildījums ir dažāds. Var jau ņemt bīdmēru un pārmērīt spoli un censties teorētiski izskaitļot bekinga garumu. Ja ar mono auklu vēl daudz maz precīzi varētu aprēķināt bekinga garumu, tad ar pīto ir daudz sarežģītāk. Cik atceros arī tu auklas izvēlies pēc testa nevis diametra. Tiem uz kastes norādītajiem mm pītajām auklām ir diezgan mazs sakars ar patieso auklas diametru. Ja vēl pierēķina auklas saspiesšanās koeficentu, kas dažādām auklām ir dažāds, gala rezultāts ir diezgan neprognozējams.
18.jūnijs 2010, 09:21 | links
 
tas jau nav tik vienkārši, spolei griežoties arī ir pretestība, tāpēc jo vairāk auklas jo mazāka pretestības spoles griešanās dēļ. Auto arī liek lielākas riepas, jo tad labāk ripo, mazāka rites pretestība. tāka tīri no fizikas cik garš tik plats :D
18.jūnijs 2010, 08:44 | links
 
AndrisABC - Vai auklas smagums nenoēd iemetiena vieglumu? Ja uz spoles ir pītā aukla, kas piemirkst un spole ir pilna, tad veidojas kaut kāds smagums, kuru, lai izkustinātu ir vajadzīgi divi arhimedi. Vai uz spoles uztinot 200 jardus 100 jardu vietā, iemetiens nesanāk tik pat čābisks, dēļ svara?... neesmu ne fiziķis, ne firziķis ne matemātiķis... taču cik jau nu no skolas laikiem atceros, tad runāt par svirām, pleciem, centrbēdzi un centrtieci, enerģiju, darbu un visām pārējām figņām attiecībā uz iemetienu ir tukšpadsmit... Pilnas un tukšas spoles salīdzinājums inerces spolei... nu ja izspiedīsi 3 metrus, tad jau labi... nu ar ieskrējienu varbūt 5 m... (Nav runa par bezinerci) Es spiningoju pie pašas laivas... nekad nav vajadzējis mest 80 - 100 - 150 metrus... līdz ar to man ir pie kājas, vai no inerces spoles iztīsies 75 vai 80 metri :DDD Ja tas ir svarīgi, tad uz spoles, vai pavadošajā dokumentācijā ir parametri, kādu auklu, cik daudz var uztīt. Ja cilvēks spēj piesaukt arhimedu, tad izskaitļot cik daudz cik rupja bekinga vajag uztīt, lai būtu pilna spole, būs 3 minūšu jautājums. Turklāt 2 minūtes aizņems zīmuļa un papīra meklēšana :DDDD
18.jūnijs 2010, 08:38 | links
 
Guntars, kādreiz sen senos laikos vīrs vārdā Arhimeds tika teicis: iedodiet man atbalsta punktu un es izkustināšu zemi no vietas. Mūsu dienās to sauc par sviras pleca garumu vai kaut kā tamlīdzīgi. Vai tiešām vajag strīdēties? Par "vieglāk savaldīt spoli" ir vieglāk pašam to izmēģināt kā paskaidrot. Prom lidojošais māneklis ar auklu bremzējas ātrāk kā spole zaudē apgriezienu. Ja negribi bārdu, šī starpība ir jākopensē. Par uztīšanu tev protams taisnība, bet tas tev daudz nepalīdzēs ja nevarēsi normāli iemest mānekli.
18.jūnijs 2010, 08:20 | links
 
:D
Nu nu, ģeometriķi/fiziķi, pastāstiet man durakam, kā ta tā:-"Pie lielāka spoles diametra arī MAZĀKS spēks vajadzīgs tās iekustināšamai"??????

Un kas tas?-"Pie mazākiem apgriezienie vieglāk savaldīt spoli."........

Ļieta ļoti vienkārša, ja nebūs uztīta pilna kasete, tad ietinot auklu būs jāveic daži lieki roktura apgriezieni(lai fiziķi/ģeometriķi pasaka cik), toties ar mazāku spēku.
:)))
Man šodien labs garīgais, varu pastrīdēties....
17.jūnijs 2010, 22:36 | links
 
Par multiplikatoriem viss it kā diezgan vienkārši. Ja nedaudz mācīta ģeometrija un fizika, tad var parēķināt riņķa līnijas garumu riņķim ar trīs centimetru diametru un četru centimetru diametru. Cit apgriezienu spolei ir jāuztaisa, lai no spoles notītos kādi trīsdesmit metri auklas vienā un otrā gadījumā? Pie lielāka spoles diametra arī mazāks spēks vajadzīgs tās iekustināšamai. Auklu pārdod arī ne jau uz diega spolīte uztītu drosi vien ne jau tāpēc lai pārvadātu tukšu gaisu. Pie mazākiem apgriezienie vieglāk savaldīt spoli. Gan jau ir vēl kādi apsvērumi. Gunti, ja slinkums mocīties ar auklas trīskāršu pārtīšanu, var braukt un pirkt auklu no lielajām spolēm.
17.jūnijs 2010, 22:10 | links
 
un vispār-aukla ir jāmaina tikai tad,kad tā paliek par īsu!:DDD
17.jūnijs 2010, 21:25 | links
 
Mirtin, es to gribēju jautāt!. Izlasiju, nobrīnijos, nu neko. Tagad kad mēs jau divi, Guntis varētu pastāstīt.
E, vispār kas man pa daļu:)))
17.jūnijs 2010, 21:15 | links
 
guntisp - es neko nesaprotu no muļķikiem, bet priekš kam inercenei bekings?
17.jūnijs 2010, 20:20 | links
 
nav jau variantu, pamataukla-pa virsu cik vajag backing, un ar vairākkārtīgu pārtīšanu, vai meklē klaju lauku kur var auklu iztīt un uztīt pa jaunam........
17.jūnijs 2010, 16:14 | links
 
Varbūt kādam ir pieredze ar "backing" (spoles aizpildīšana līdz optimālajam auklas daudzumam ar monofīlās vai pītās auklas uztīšanu zem jaunā auklas). Lieta tāda, ka ar parasto spoli problēmas nav, jo līdzi nāk rezerves kasete, bet tikko iegādājos multiplikatoru, kam rezerves kaste protams nav. Kā lai saprot, cik daudz apakšā auklas tīt? Varbūt kādam ir laba ideja?
17.jūnijs 2010, 16:00 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager