Kāla ezers

P.S. Urbt daudz ar urbjmašīnu... neskaitās :D Es ar savu rapalnieku pagājušajā vīkendā ar roku spēku 150+ āliņģus saurbu. tas gan nebija Kālā. Tajā ledus biezumā domāju, ka līdz 100 nedavilktu:)

Kā teiktu vienc laps comrāds- Reizēm ūdeni arī norauj!
Tātad, ja 150+ āliņģi un pārvietojas auļiem pie katra cummura urbjot un apmakšķerējot~ 6min. , sanāk, ka tā dragājis 15h(st.) elpu neatvelkot un plusu atmetot!
Par lielu Latviju!
23.februāris 2023, 13:51 | links
 
Kālā, tāpat kā Alūksnē vajag dziļumkarti un "navodku", jo ne jau katra pumpa vai kante ir "apdzīvota" :)
23.februāris 2023, 12:59 | links
 
mirtins [23.02.23]: Ņemot vērā, ka Kāls ir mans bērnības dienu sapņu ezers, uz to kulties man vienmēr ir vērts. Jā. Cerēt sakapāt kilogramīgus asarus kādus divus pudus, laikam nevar. Taču atrodot punktus, kur tie stāv, var tos pacelt. Turklāt, uz Kālu var braukt līdakās, uz Kālu var braukt brekšos, uz Kālu var braukt raudiņās. Arī zandarti tur ik pa laikam izšauj, lai gan pamaza koncentrācija. Un es neklausos Oltes mītus. Šis ezers ir vieta, kur copēju no mazām dienām. Jā, Māri šad tad tur esmu saticis :) Ja brauc pēc gaļas, nu tad protams ir labākas vietas. Bet ja brauc makšķerēt, tad Kāls ir sapņu ezers!!!!

P.S. Urbt daudz ar urbjmašīnu... neskaitās :D Es ar savu rapalnieku pagājušajā vīkendā ar roku spēku 150+ āliņģus saurbu. tas gan nebija Kālā. Tajā ledus biezumā domāju, ka līdz 100 nedavilktu:)
Vai tad gaļa nedod makšķerēšanas prieku? :D
23.februāris 2023, 12:14 | links
 
MT9 [23.02.23]: Negribās jau Tevi satriekt, bet kulties uz Kālu, manuprāt, ir pilnīgi bezjēdzīgi, tur nav nekā tāda, dēļ kā 3h pavadīt ceļā. Oltes uzburts mīts, par milzu asariem.. bet drīz tam vajadzētu beigties, jo pārāk reti tur kāds kaut ko jēdzīgu izvelk..

Gangsteris, 23.februāris 2023, 10:14
Mazāk Oltes raidījumi tur pie vainas, bet vairāk te pat galerijās bildes un apstāklis, ka Rīgas pusē nedrošs ledus, nākas kaut kur tālāk laisties :)
Tas laikam vienīgais iemesls, nu labi, otrs, ja patīk braukt.. :D
23.februāris 2023, 12:11 | links
 
Nav jau problēmu ar roku izurbt, bet pārgāju uz urbjmašīnu, jo traki sasvīst sanāk, daudz urbjot, tad atkal sēžot vēsāk paliek, jo slapja mugura. Primārais bija šis apstāklis, pie reizes mājās urbjmašīnu vajadzēja, sanāca nošaut divus zaķus... :)

MT9, 23.februāris 2023, 11:20


Es tieši pēc pagājušā vīkenda arī sāku pamazām noskaņoties, ka man pēkšņi mājās vajag vēl vienu urbjmašīnu :D
23.februāris 2023, 11:32 | links
 
P.S. Urbt daudz ar urbjmašīnu... neskaitās :D Es ar savu rapalnieku pagājušajā vīkendā ar roku spēku 150+ āliņģus saurbu. tas gan nebija Kālā. Tajā ledus biezumā domāju, ka līdz 100 nedavilktu:)

mirtins, 23.februāris 2023, 11:14

Nav jau problēmu ar roku izurbt, bet pārgāju uz urbjmašīnu, jo traki sasvīst sanāk, daudz urbjot, tad atkal sēžot vēsāk paliek, jo slapja mugura. Primārais bija šis apstāklis, pie reizes mājās urbjmašīnu vajadzēja, sanāca nošaut divus zaķus... :)
23.februāris 2023, 11:20 | links
 
Ņemot vērā, ka Kāls ir mans bērnības dienu sapņu ezers, uz to kulties man vienmēr ir vērts. Jā. Cerēt sakapāt kilogramīgus asarus kādus divus pudus, laikam nevar. Taču atrodot punktus, kur tie stāv, var tos pacelt. Turklāt, uz Kālu var braukt līdakās, uz Kālu var braukt brekšos, uz Kālu var braukt raudiņās. Arī zandarti tur ik pa laikam izšauj, lai gan pamaza koncentrācija. Un es neklausos Oltes mītus. Šis ezers ir vieta, kur copēju no mazām dienām. Jā, Māri šad tad tur esmu saticis :) Ja brauc pēc gaļas, nu tad protams ir labākas vietas. Bet ja brauc makšķerēt, tad Kāls ir sapņu ezers!!!!

P.S. Urbt daudz ar urbjmašīnu... neskaitās :D Es ar savu rapalnieku pagājušajā vīkendā ar roku spēku 150+ āliņģus saurbu. tas gan nebija Kālā. Tajā ledus biezumā domāju, ka līdz 100 nedavilktu:)
23.februāris 2023, 11:14 | links
 
Negribās jau Tevi satriekt, bet kulties uz Kālu, manuprāt, ir pilnīgi bezjēdzīgi, tur nav nekā tāda, dēļ kā 3h pavadīt ceļā. Oltes uzburts mīts, par milzu asariem.. bet drīz tam vajadzētu beigties, jo pārāk reti tur kāds kaut ko jēdzīgu izvelk..

Gangsteris, 23.februāris 2023, 10:14

Mazāk Oltes raidījumi tur pie vainas, bet vairāk te pat galerijās bildes un apstāklis, ka Rīgas pusē nedrošs ledus, nākas kaut kur tālāk laisties :)
23.februāris 2023, 10:28 | links
 
MT9 [23.02.23]: Nu ko, nesen pirmo reizi biju Kāla ezerā, tad visu dienu lija lietus un pūta stiprs vējš, zivju ēstgriba bija čābīga, tamdēļ nolēmu nākamreiz braukt kardināli atšķirīgos laikapstākļos, ar cerību, ka tad gan kimlaki paši leks no āliņģa ārā :D Tā diena pienāca vakar - ap 05:30 izbraucu no Rīgas, termometra stabiņš rādīja -3, bet jau pēc pusotras stundas, piebraucot pie ezera, rādījums noslīd līdz -18 :) Bet tā kā nav vēja un pamazām no horizonts sāk parādīties solītā saulīte, man garastāvoklis prīmā, dodos ezerā. Liels bija mans pārsteigums, ka tik zemā temperatūrā uz ezera zem biezās sniega kārtas joprojām ir saglabājusies slapjā putra. Maigi izsakoties, iet pa šo masu, velkot aiz sevis smagās ragavas, pie kurām periodiski klāt lipa sniegs, nebija viegli, sviedri lija aumaļām. Bet pats trakākais, ka man uz dzelžiem nu nekādi neizdevās piemānīt smukos asarus, viens gan pašā sākumā pieķērās, bet pie paša āliņģa pamuka. Turpinājumā tika urbts daudz un dikti, mēģināju arī motili, bet kupraiņī tā arī man neatrādījās. Tika noķerti gan ķīši, gan raudas, gan plakanie razbainieki un mazie asarēni, bet ezera saimnieki klusēja. Kāds teiks, ka straujā spiediena maiņa nenāca par labu, bet mums, makšķerniekiem, jau vienmēr kabatā vairākas atrunas, kādēļ švaka cope, toties, kad tiekam pie laba rezultāta, rakstam "podobral kļučik" :D Nu labi, gan jau kādreiz vēl apmeklēšu šo gleznaino vietu, jāmeklē vietējais matadors, lai stāsta knifus :P Visiem foršu dienu, ne asakas!
Negribās jau Tevi satriekt, bet kulties uz Kālu, manuprāt, ir pilnīgi bezjēdzīgi, tur nav nekā tāda, dēļ kā 3h pavadīt ceļā. Oltes uzburts mīts, par milzu asariem.. bet drīz tam vajadzētu beigties, jo pārāk reti tur kāds kaut ko jēdzīgu izvelk..
23.februāris 2023, 10:14 | links
 






Nu ko, nesen pirmo reizi biju Kāla ezerā, tad visu dienu lija lietus un pūta stiprs vējš, zivju ēstgriba bija čābīga, tamdēļ nolēmu nākamreiz braukt kardināli atšķirīgos laikapstākļos, ar cerību, ka tad gan kimlaki paši leks no āliņģa ārā :D Tā diena pienāca vakar - ap 05:30 izbraucu no Rīgas, termometra stabiņš rādīja -3, bet jau pēc pusotras stundas, piebraucot pie ezera, rādījums noslīd līdz -18 :) Bet tā kā nav vēja un pamazām no horizonts sāk parādīties solītā saulīte, man garastāvoklis prīmā, dodos ezerā. Liels bija mans pārsteigums, ka tik zemā temperatūrā uz ezera zem biezās sniega kārtas joprojām ir saglabājusies slapjā putra. Maigi izsakoties, iet pa šo masu, velkot aiz sevis smagās ragavas, pie kurām periodiski klāt lipa sniegs, nebija viegli, sviedri lija aumaļām. Bet pats trakākais, ka man uz dzelžiem nu nekādi neizdevās piemānīt smukos asarus, viens gan pašā sākumā pieķērās, bet pie paša āliņģa pamuka. Turpinājumā tika urbts daudz un dikti, mēģināju arī motili, bet kupraiņī tā arī man neatrādījās. Tika noķerti gan ķīši, gan raudas, gan plakanie razbainieki un mazie asarēni, bet ezera saimnieki klusēja. Kāds teiks, ka straujā spiediena maiņa nenāca par labu, bet mums, makšķerniekiem, jau vienmēr kabatā vairākas atrunas, kādēļ švaka cope, toties, kad tiekam pie laba rezultāta, rakstam "podobral kļučik" :D Nu labi, gan jau kādreiz vēl apmeklēšu šo gleznaino vietu, jāmeklē vietējais matadors, lai stāsta knifus :P Visiem foršu dienu, ne asakas!
23.februāris 2023, 09:34 | links
 
Šodien laiks vnk pasakains,saulains,praktiski bez vēja.Uz ledus sniega biezenis virs potītēm,ir ko pabrist.Cope gan uz vizuli,gan uz balansieri,gan motils gan muškāpurs.Dažas labas raudas un pa kādam asarim no kuriem labi ja pāris bij ņemami.Viss ar baigo pacietību un mānīšanu.
22.februāris 2023, 20:40 | links
 
Biju pirmo reizi. Taustijos. Gāju, bridu no kapiem uz otru pusi, pie salas. No 11 m uz 7m copēju. Dažas zivis noķēru. Tas arī viss. Copēju pārsvarā uz bļitkas.
22.februāris 2023, 00:03 | links
 
H20 [20.02.23]: Vakar. Nobridos kā pokemons pa šļuru. Pēc sala, lai izurbtos būs ko iesvīst.
Un ka ar lomiem?
21.februāris 2023, 21:28 | links
 

Vakar. Nobridos kā pokemons pa šļuru. Pēc sala, lai izurbtos būs ko iesvīst.
20.februāris 2023, 21:29 | links
 
Es domāju, ka pēc gaidāmajiem saliem, ja pēkšņi neuznāks +20, līdz marta beigām Kālezera ledus būs staigājams :DDD
20.februāris 2023, 16:54 | links
 
sveiki kāds varbūt var padalīties ar info par ledus stāvokli Kāla ezerā?
paldies!

RAICHA0510, 20.februāris 2023, 16:49

Ja nedēļu atpakaļ bija 30 cm, diez vai kaut kas ir būtiski mainījies.
20.februāris 2023, 16:51 | links
 
sveiki kāds varbūt var padalīties ar info par ledus stāvokli Kāla ezerā?
paldies!
20.februāris 2023, 16:49 | links
 




Nesen forumā ieraudzīju, ka viens copmanis Kāla ezerā tika pie smukiem strīpaiņiem. Arī iepriekš biju piefiksējis no citu copmaņu atskaitēm, ka tur tas asaru izmērs diezgan smuks. Tā kā Babītē pašlaik copēt nesanāk, nolēmu izmēģināt laimi tieši Kāla ezerā. Nekad agrāk tur nebija būts. Secinājumi sekojoši - dikti ainaviska vieta, bet dienu es, acīmredzot, izvēlējos neīsto, jo nepārtraukti sniga slapjš sniegs, kurš mijās ar lietu, pūta brāzmains vējš, eholotē zivis manīt varēja, bet izmānīt no āliņģa nesanāca (ja neskaita pāris kniepadatas izmēra asarus). Mazās raudiņas zem āliņģa bija simtiem, viss eholotes ekrāns svītrās. Dikti nepierasti copēt dziļumā ap 10 m, jo pierasts maksimums pusotrā :D Viena laba cope bija, sāku vilkt zivi ārā, bet pēc četriem metriem klusums, izrādās līdaka nočiepa manu balansieri. Nu nekas, kaut kas jau jāziedo ir ezera dieviem, lai nākamreiz rezultāts būtu labāks :) Noteikti vēl atgriezīšos, bet šādā laikā jābrauc ar pilnpiedziņu, jo tur pa nakti labi sasniga, tad vēl visu dienu slapjums no debesīm krita, rezultātā minūtes 30 man aizņēma pievarēt 300 m attālumu (biju pie mājām "Bērzi"). P.S. Ledus labs, ap 30 cm, pa virsu diezgan dziļš sniegs un vēl putra apakšā.
11.februāris 2023, 21:30 | links
 
Šodien 1 mērs, 2 zemmēri līdakas un 2.5 kg ar raudiņām un asarīšiem. Ledus 30cm
28.janvāris 2023, 21:28 | links
 
Labs [24.01.23]: Tiešām neviens nezin ,kas notiek ar ledu ezerā?
Tiko Olte ziņoja, ka ledus labs
24.janvāris 2023, 21:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager