Makšķerēšana ārpus Latvijas

Kaut kā nevajadzīgi sarežģīti izklausās. Paņem spēcīgi samu aiz apakšžokļa(to gan jādara meistarīgi un uzmanīgi),šis pāris reizes nolocās un paliek mierīgs. Tad mierīgi izņem āķus un velk iekšā.
26.marts 2013, 19:21 | citēt | links
To Raihs!
Un kā viņu attransportē uz LV...ledus kastē vai kā apstrādā?
26.marts 2013, 20:06 | links
 
Nu vispār ar 80nieku ir tā-atsperies ar kājām pret laivas bortu un velc. Nu poza tipa kā virves vilkšanā.Bet nu zivs gluma-līdz ko līdz pusei dabon,tā pārējais ķermenis pats ieveļas iekšā laivā
26.marts 2013, 19:59 | links
 
paņem samu aiz apakšžokļa, viņš drusku nolocās un viss - tu jau esi viņam vēderā :)))
atvainojos, ka iespraucos sarunā ne pa tēmu.
ļoti interesanti lasīt jūsu sarunu.
26.marts 2013, 19:37 | links
 
Varbūt visiem nav tāda krunka kaulos, lai šo tā ielocītu laivā:)
26.marts 2013, 19:28 | links
 
Tur Catalanjā savi noteikumi, Aragonā savi, kas mainās. Ap 2000. gadu aizliedza zušus likt uz āķa (Aragonā), līdz tam varēja nopirkt dzīvus veikalā. Tad atļāva ķert uz karūsām.... Bassu, protams negribas likt pie āķa, bet ko darīt, ja karpas 2 dienas nevar noķert atbilstošā izmērā? Jā- tad vienu laiku aizliedza stacionāri noenkurot copeni. Tagad neviens vairs nekontrolē, un bojas var redzēt it bieži. Par samu (lielu fišu) laivā - tas ir traki, ja āķis ir ārpusē- var kā laivu sadīrāt, tā rokas, kājas savainot. Viens belziens un.... Labākajā gadijumā loriņi lupatās. Ir variants, kad pie laivas šo uzsēdina uz "kukana", neizvelkot, bet tāpat - šim karpa karājas ārpusē, uz viena āķa , otrs pa gaisu kūļājas... Ja viens vienžubura, tad drošāk, bet tāpat var sanākt lielas ziepes.

kunkels, 26.marts 2013, 07:54


Kaut kā nevajadzīgi sarežģīti izklausās. Paņem spēcīgi samu aiz apakšžokļa(to gan jādara meistarīgi un uzmanīgi),šis pāris reizes nolocās un paliek mierīgs. Tad mierīgi izņem āķus un velk iekšā.
26.marts 2013, 19:21 | links
 
BTW, tad jau karpa un sams Ebro arī ir "signālvēži" :)))))
Pat zinu, ka samus uz Ebro no Kazahijas atveda, jo tur upēs lielāki un ātraudzīgāki exemplāri bija.
Un Basus Spānijā Ģenerālis Franko, nu tas kas fašisc :)))), pasūtīja ievest, jo pats bija kaislīgs sporta makšķernieks ;)
26.marts 2013, 17:31 | links
 
Basus taču mazākus par 30cm uz dzīvo neliekat? Vai ne?!Cik atceros, tad Ebro mazākus par 30cm jālaiž vaļā. Un pat nezinu vai tur vēl papildus nebija kādas regulācijas uz Basu lietošanu dzīvajam.Jeb tie noteikumi tikai varbūt vietējiem rakstīti? Nu, sorry, es te tā " aizspriedumaini" jo bass man kā citiem laši / foreles / karpas ...

Griezeejs, 25.marts 2013, 21:12

Mazu dzīvo nav jēgas likt, un bass tomēr biku izskatās pēc Latvijas signālvēža .?
26.marts 2013, 15:47 | links
 
Uz "dzīvo" tur vispār nedrīkst ķert-principā! Ne basus,ne karūsas,ne zušus...(man gan galīgi pie vienas vietas,ko spraust virsū,lai tik samam garšo)... Man pagājušā gada maijā špekti piebrauca-šodien(pēc 10 mēnešiem) kā reiz kvīti dabūju-par apaļiem 361,09EUR :)

raihs, 25.marts 2013, 22:17

Par ko tā summa saskaitīta?
26.marts 2013, 15:45 | links
 
Par kātiem- viens man ir 1,8 m garš, tikai gultņi riņķu vietā, diegs ap 1mm pītais. Otram, rezerves kātam galā gultnis, 2m garš, pītais diegs 0.6. Tad var uzturēt visu laiku max. slodzi- ja turas pa gabalu un nevelk vertikāli augšā. Vēl viens "knifs"- par pludu kalpo minerāļa pudele. Jo dzīvie mainīga izmēra, tad pēc vajadzības piepilda ar ūdeni. Lielākie dzīvie, kurus esmu licis ir ap 2kg karpiņas.
26.marts 2013, 08:02 | links
 
Tur Catalanjā savi noteikumi, Aragonā savi, kas mainās. Ap 2000. gadu aizliedza zušus likt uz āķa (Aragonā), līdz tam varēja nopirkt dzīvus veikalā. Tad atļāva ķert uz karūsām.... Bassu, protams negribas likt pie āķa, bet ko darīt, ja karpas 2 dienas nevar noķert atbilstošā izmērā? Jā- tad vienu laiku aizliedza stacionāri noenkurot copeni. Tagad neviens vairs nekontrolē, un bojas var redzēt it bieži. Par samu (lielu fišu) laivā - tas ir traki, ja āķis ir ārpusē- var kā laivu sadīrāt, tā rokas, kājas savainot. Viens belziens un.... Labākajā gadijumā loriņi lupatās. Ir variants, kad pie laivas šo uzsēdina uz "kukana", neizvelkot, bet tāpat - šim karpa karājas ārpusē, uz viena āķa , otrs pa gaisu kūļājas... Ja viens vienžubura, tad drošāk, bet tāpat var sanākt lielas ziepes.
26.marts 2013, 07:54 | links
 
Un.... laivu jau velk pie sama, ne samu pie laivas. Iznāk taisns auklas, kāta leņķis, grūtāk uzturēt slodzi. To 85kg dabūjām pēc ~50 min, jo šim sajuka virziens, un pats uz ārā vilkšanas vietu aiznesās. Pītais diegs, mazākais 0,6.

kunkels, 25.marts 2013, 17:42


Savus 2 pa 2, 40 m apm. stundas laikā dabūju pie laivas (3,60m pūslis + motors) un aiz apakšžokļa cimdos tīri mierīgi ievilku laivā. Ar vienu gan bija čakars, jo vairākas reizes acīmredzot apzināti mēģināja man iekampt rokā.
Redzēju ar kā nelaimīgo, kam bija krievulaiku tjipa ''Omega'' vai ''Niroks'', sams aizvilka, kur gribēja..
Visas štelles notikās 1 - 3,5 m. Uh kā gribētos šogad aizbraukt!
25.marts 2013, 22:45 | links
 
Uz "dzīvo" tur vispār nedrīkst ķert-principā! Ne basus,ne karūsas,ne zušus...(man gan galīgi pie vienas vietas,ko spraust virsū,lai tik samam garšo)... Man pagājušā gada maijā špekti piebrauca-šodien(pēc 10 mēnešiem) kā reiz kvīti dabūju-par apaļiem 361,09EUR :)
25.marts 2013, 22:17 | links
 
Basus taču mazākus par 30cm uz dzīvo neliekat? Vai ne?!
Cik atceros, tad Ebro mazākus par 30cm jālaiž vaļā. Un pat nezinu vai tur vēl papildus nebija kādas regulācijas uz Basu lietošanu dzīvajam.
Jeb tie noteikumi tikai varbūt vietējiem rakstīti?
Nu, sorry, es te tā " aizspriedumaini" jo bass man kā citiem laši / foreles / karpas ...
25.marts 2013, 21:12 | links
 
Deltā mums visi trofejnieki (70-85kg)nākuši no 2-2,5 metru dziļuma
25.marts 2013, 18:55 | links
 
Taču sami nēsājas gar KRASTU, dažu metru dziļumā.

kunkels, 25.marts 2013, 18:15

Tad jau pat cpoenes nevajag Riktīgu bozi un tad kurš kuru :DD
25.marts 2013, 18:26 | links
 
Taču sami nēsājas gar KRASTU, dažu metru dziļumā.
25.marts 2013, 18:15 | links
 
Pie klostera,ja nekļūdos,dziļākais varētu būt ap 35m atkarībā no līmeņa. Pie maksimuma varētu arī līdz 40 aizvilkt. Bet nu 70-80m nav nekur

raihs, 25.marts 2013, 18:06

Pie Klostersalas ir pāri 40m, taču tas ir zināms orientieris. Ko izteiks, ja ziņošu ka pie tumšās sienas?
25.marts 2013, 18:11 | links
 
Pie klostera,ja nekļūdos,dziļākais varētu būt ap 35m atkarībā no līmeņa. Pie maksimuma varētu arī līdz 40 aizvilkt. Bet nu 70-80m nav nekur
25.marts 2013, 18:06 | links
 
Problēma ir āķi.... Ne vienmēr tie ir mutes iekšpusē. Dziļumi ir uz leju no LakeCaspe kempja, pie Klostersalas.kunkels, 25.marts 2013, 17:37Nav tur dziļāks par 43 m....

V.S.O.P., 25.marts 2013, 17:41

Norādīju virzienu, nevis konkrētu vietu. No Klostersalas uz leju ir dziļāks.
25.marts 2013, 17:44 | links
 
Un.... laivu jau velk pie sama, ne samu pie laivas. Iznāk taisns auklas, kāta leņķis, grūtāk uzturēt slodzi. To 85kg dabūjām pēc ~50 min, jo šim sajuka virziens, un pats uz ārā vilkšanas vietu aiznesās. Pītais diegs, mazākais 0,6.
25.marts 2013, 17:42 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager