Kāds un Kur ir Ledus?

Tēmu izveidoju, lai pirms došanās uz kādu ūdenstilpni varētu aptuveni saprast, ar kādu ledu būs darīšana. Kur ir, cik biezs un kādā stāvoklī ir ledus?
Tikai tie īleni laikam būtu pats beidzamais ko jāmēģina izmantot,sākumā,kamēr drēbes vēl nav pilnībā samirkušas un adrenalīns vārās ,jāmēģina ar straujām kāju un roku kustībām atmuguriski vai uz priekšu(kā kuram ērtāk)uzvelties uz ledus malas.
16.janvāris 2014, 17:42 | links
 
Esmu ar pieredzi gan glābjot slīkoni,gan pašam ielūztot. Tajā brīdī,kad esi tur ūdenī....., tad strādā nevis prāts,bet gan izdzīvošanas instingti un apzināties situāciju nedod laika nemaz. Ja viss būs pie rokas,tad izdosies.
Pats staigāju ar vesti un piekārtu nazi pa rokai, neskatoties cik biezs ir ledus.Veste noturēs virs ūdens un tie cm palīdzēs krietnāk ,kā gulēt līdz kaklam ūdenī .....
16.janvāris 2014, 17:39 | links
 
Es tādus pīķus 10 gadus atpakaļ ar senci uztaisījām. Viss elementāri - divi sprunguļi, kuriem galā naglas/skrūves, piesieti striķī. Kā jauni vēl aizvien. Un labi arī izskatās - tā kā tos var mierīgi paši uzkonstruēt, ietapīt kādu eiro un tikt pie kaut kā oriģināla.
Par laimi, tpu, tpu, tpu, nav nācies izmantot.
16.janvāris 2014, 17:33 | links
 
Un vispā patiesībā par tām naglām - vai kāds, kas ielūzis ledū bijis ir praksē pielietojis tos īlenus? Man jau kkā liekas, ka ja tā normāli iemaucas, tad pēdējais kas prātā nāk ir tos īlēnus un svilpi lietā likt. Vnk pac (plds. Dievam) dziļāk pa ceļiem neesmu ziemā mērcējis miesu.

Jurik, 16.janvāris 2014, 15:26

Piekritīšu Kutis komentāram.
Pēc personīgās pieredzes varu teikt, kad pēdējo reizi ielūzu no krasta 250-300m attālumā, tad pirmais ko atcerējos bij kastē palikušie īleni.
p.s.
Ne velti ir tāds teiciens-Ja sargāsi pats sevi, tad ari dievs tevi sargās.
16.janvāris 2014, 17:28 | links
 
Un vispā patiesībā par tām naglām - vai kāds, kas ielūzis ledū bijis ir praksē pielietojis tos īlenus? Man jau kkā liekas, ka ja tā normāli iemaucas, tad pēdējais kas prātā nāk ir tos īlēnus un svilpi lietā likt. Vnk pac (plds. Dievam) dziļāk pa ceļiem neesmu ziemā mērcējis miesu.

Jurik, 16.janvāris 2014, 15:26


Lieto tie kam ir un kuri savu dzīvību daudzmaz uzskata par vērtīgu.Pirmās naglas noslīcināju pametot ielūzušam copmanim ,otrām rokturus uztaisiju no cietā putoplasta un lieti noderēja kad Dzirnī iebraucu līdz padusēm,no malas ne vienmēr kāds palīdzēs un katra minūte ir no svara ,ķermenis atdziest ļoti ātri un spēki izūd.Labāk ir būt pilnīgi ekipētam nevis skaitīt lūgšanas.
16.janvāris 2014, 17:19 | links
 
Izskatās, ka rītdien Lielupes kanāliņos Priedainē varēs atklāt sezonu. Verga gan man nebija, bet ledus izskatījās gana biezs.
Šovakar man atgādās vergu, tad jau rītdien kādā mirklī iešu pamuļķoties.
16.janvāris 2014, 16:19 | links
 
16.janvāris 2014, 16:17 | links
 
shodien sanaca graram balvu ezeram braukt tur pat netalu no krasa sieviete un paris veci sedeeja jau blitku raustiija:))
16.janvāris 2014, 15:54 | links
 
Latgales pusē, dienvidos, 5 cm, jau sezona atklāta. sargiet sevi, vēl 2 naktis vismaz, lai būtu tie 7-8 cm
16.janvāris 2014, 15:41 | links
 
Liellupei kabatas visas arī vaļā?

Jurik, 16.janvāris 2014, 15:24


Vakar Preidainē kanāliņiem mikro kārtiņa bija, pati upe vaļā, aizstaigāšu palūkot, pašam ar interesē.
16.janvāris 2014, 15:33 | links
 
Nu jau pēc pāris dienām runas par ledus biezumu Vidzemes ezeros vairs nebūs aktuālas :)) salst labi.
16.janvāris 2014, 15:27 | links
 
Un vispā patiesībā par tām naglām - vai kāds, kas ielūzis ledū bijis ir praksē pielietojis tos īlenus? Man jau kkā liekas, ka ja tā normāli iemaucas, tad pēdējais kas prātā nāk ir tos īlēnus un svilpi lietā likt. Vnk pac (plds. Dievam) dziļāk pa ceļiem neesmu ziemā mērcējis miesu.
16.janvāris 2014, 15:26 | links
 
Lielupē ledus vēl nav. tas pie Slokas tilta. varkalis gan velkas ciet.
Bet rīt tāpat mēģinās pa pierīgas ezeriņiem un vecupēm. Mans nav mīzējs - verga, pāris naglas un svilpe kabatā

apelsins, 16.janvāris 2014, 15:14


Liellupei kabatas visas arī vaļā? Tās naglas un svilpi var arī neņemt, bet grēkus nožēlot gan derētu pirms dosanās :)
16.janvāris 2014, 15:24 | links
 
Kāds Kaņierii Ledus !!?? Kāds ir braucis garaam šodien?
16.janvāris 2014, 15:23 | links
 
Šodien Balvos nobraucu gar pirmo ezeru un tika manīti jau pirmie āliņģi, Ng nav melojis par pirmajiem mohikāņiem Ap āliņģiem mitru sniegu nemanīju, laikam ledus jau nešūpojas, bet es vēl pagaidīs un uz Alūksni būs jādodas pavisam drīz..
16.janvāris 2014, 15:16 | links
 
Lielupē ledus vēl nav. tas pie Slokas tilta. varkalis gan velkas ciet.
Bet rīt tāpat mēģinās pa pierīgas ezeriņiem un vecupēm. Mans nav mīzējs - verga, pāris naglas un svilpe kabatā
16.janvāris 2014, 15:14 | links
 
pārceļojuši uz turieni, kur par viņiem naudu maksā :):)
16.janvāris 2014, 14:43 | links
 
NG NG tiešāk tas bija sen,gadus 10jai pat vairāk atpakaļ.Bet kur ta šie palika?Vienkārši neņem.
16.janvāris 2014, 14:33 | links
 
Uz Alūksnes ez. ledus ap 8cm, var pa visu ezeru bliezt.
16.janvāris 2014, 13:30 | links
 
vidzemes pusē jau maucam pa visiem ezeriem
16.janvāris 2014, 13:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager