Kādu kātu izvēlēties?!

Kas ir labs un kas ne tik labs?!
Domāju lēnām sagatavoties jaunajai copes sezonai.Gribētos jaunu inventāru iegādāties,taču nav īsti skaidrība kas ir labs un kas nē.Man interesē iepirkt kātu pludināšanai upē.Galīgi prastu negribas un no augstiem plauktiem arī gluži nē.Pirmais noteikti raudas,vimbas.Kā ir ar mačkātu...vai tas ir piemērots pludināšanai?Vai lielas atšķirības ir starp Taifun,Bolognese piemēram?Kā ar Diamond Queen Telerod?Tas viss protams no Salmo.Varbūt ir citas firmas,kas par to pašu cenu ir labākas?Tā pati Bolognese ir vairākās variācijās ar palielām cenas atšķirībām,taču kāda ir starpība starp visiem?Iespējams,šo jautājumu vajadzētu uzdot ekspertam,taču gribētos dzirdēt,ko saka tauta.
22.marts 2010, 18:09 | links
 
Laurīt, reku tev palasīties:

http://www.copeslietas.lv/site/sarunas/topic/254/
22.marts 2010, 18:12 | links
 
Sorre, tas par spiningiem.
:))
22.marts 2010, 18:14 | links
 
Te viens kāts pa forumu maisās. To neņem. Bet ja pajemsi, tad vaļā nelaid, tad tik loci, loci, loci...:)))
22.marts 2010, 18:32 | links
 
Daudz no pludināšanas necērtu, bet Diamond Queen Telerod man ir mājās (5c metrīx). Šitas man liekas tāc ...... nu trausls priekš pludināšanas. Vispār jau kāc eleganc. Tesc līdz 25g.
Pac viņu neismantju, ja, Lauric, Tev viņš liekas noderīx, uzraxti uz CL pastu, gan jau vienosimies :)
22.marts 2010, 19:22 | links
 
Laurīts
Paņem kaut to pašu Salmo mačkātu 4.2 m (īsāku gan nē)...nenožēlosi-nav dārgs (+/-20ls), nesalaužams kāts(ja pats nelauz). Pats uz tādu 3kg karpu izkausēju.Kalpo jau 6-7 gadus. Spoli mačkātam pagājušo gadu no Kongera panēmu pa nepilniem 14Ls -arī nekādas vainas. Pagājušajā gadā paņēmu mach nedaudz labāku no Mavera uz Kalnciema(nummuru neaceros)-labāks,nedaudz cietāks, garāks(5m, cena 56Ls-pagājušajā gadā).
Beidz ar tām bolonēzēm, un saliekamajām niekoties-čakars ja saiet smiltis starp posmiem,trausli- lūst kā sērkociņi, rasā,miglā praktiski neiespējami pamakšķerēt.:-)
Kopš pašos pirmsākumos parādijās mach kāti-nevienu citu tajās retajās reizēs kad ar pludu makšķerēju pat negribu ņemt rokās. Ja vienīgi dabūtu kādu 9-10m mahu, par saprātīgām cenām.:-)
22.marts 2010, 19:55 | links
 
pastāsta kāds lūdzu kā izvairīties no auklas lipšanas pie kāta(miglas, lietus, rasas laikā). Bieži vien gadās sēžot uz līni tāda problēma, ka pat iemest vairs nevar.
22.marts 2010, 20:04 | links
 
Nekā. kātam vajag daudz riņķus, vai smagu pludu. Tieši tāpēc iepriekšējais koments
22.marts 2010, 20:06 | links
 
nu tapēc jau pajautāju vadoties pēc tava iepriekšēja komenta. Negribas ticēt ka nekādīgi nevar novērst to problēmu.
A to vienreiz sēžu uz līnīti, agrs rīts, nenormāla migla aukla pielipusi pie kāta, nevar iemest(it sevišķi naktī problēmas). Labi ka bij līdzi desmaize, nedaudz ietaukoju auklu un tā lieta aizgāja, bet ne uz ilgi laiku.
22.marts 2010, 20:14 | links
 
zivēns
Ar kādu tad pats makšķerē-parasto teleskopu?
Ja ir pieejami lielo pilsētu tirgi (nu vismaz Valmierā bija), tad tur pa lētām naudiņām var dabūt 3.5-3.9m (varbūt kļūdos) fīdera kātus. Pamēģini, būs lēti un pietiekoši labi. Līnim jau nevajag mest 30 un tālāk metrus, pie kam ja laba aukla izmetīsi pār galvu:-)
22.marts 2010, 20:25 | links
 
Ar pašu vienkāršāko salmo 5m teleskopu. Vienkārši ir doma iepirkt otru kātu, bet negribas saskarties ar tāda veida problēmām. Garāku, īsāku arī negribās, jo tomēr līnis tiek manā gadījumā celts arā no krietniem "'dzungļiem" un tie 5m liekas kā aniņai.
22.marts 2010, 20:31 | links
 
Nu varbūt neesmu spečuks, bet Tavā gadijumā jau nu mach un laba aukla noderētu.:-) Galvenais bremzi spolei noregulēt.:-)
22.marts 2010, 20:38 | links
 
Skatīšos, kad būšu veikalā, uzmetīšu aci arī mačkātiem.
22.marts 2010, 20:49 | links
 
ziveens - mačkāts ir labākais risinājums. Paskaties maveram ir labi... tie paši Salmo ir labi. Ja konkrēti līnim, paskaties pastingrāku kātu, lai vari stīvēties. Gluži pa gaisu 2kg līni celt nevajag, bet esmu stīvējis, gan ar pāriskilo karpiņām, gan mazākām karūsām un līnīšiem... ļoti labi. Turklāt ar maču pat mitrajā laikā var iepidžināt vieglo plukstu. Nekas nekur nelīp :DDD
22.marts 2010, 21:17 | links
 
ziveens - man pašam ir Milo mačkāts. 4,2m
22.marts 2010, 21:17 | links
 
viepli , varbūt aizej labāk paskaldi malku,un sanes ūdeni kūtī vistām....
22.marts 2010, 21:23 | links
 
mirtiņ
Firmās neorentējos. Vienīgais kas mani interesē, ir nokomplektēt normālu makšķerrīku ne dārgāk kā 30ls.
Nav jau tā ka līnis tiek ar mešanu iemesst laivā, bet nu izvadīt no zālēm tak daudz vieglāk ar garāku kātu. Nu tevis minētie 4.20m arī nav slikti, bet īsāku gan nē.
22.marts 2010, 21:25 | links
 
viepli, kā tur bija?
"tā iet, ka par visu ir viedoklis"
vai kaut kā tā...
:DDDDDDDDDDDDDDDDD
22.marts 2010, 22:13 | links
 
apu, vai tas ir tiesa, ka gonoreja ir nepatīkama un ēdiens no miskastes negaršīgs?
:DD
22.marts 2010, 22:37 | links
 
Atrod lazdu noskati skaistu vicu un uz priekšu Es saviem ciemiņiem dodu šādu eksotiku vienalga pa štīmi visu norauj un salauž .Raudām nekas labāks naf iozdomāts par lazdu Nibaidās mačkas,:DDDDDDDD
22.marts 2010, 22:42 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager