Kādu kātu izvēlēties?!

Kas ir labs un kas ne tik labs?!
meka [18.okt]: ziemā tiek copēts minimums 1 mēnesi, bet max pat 3. Parasto džiga kātu spices 4-5 riņķus aizrauj ciet ātri.
3 mēneši. Tad jā, nav runas, zini to drēbi. Man nav ieteikumu.
Es tajā laikā, kad bišķi mīnusiņš uz ledus kāpt nevar , bet copēt gribās nemērā.

Pārtinos no diega uz fļuriku, vēl sapūšu auto gumiju silikonu un darbojos. Nav tā ka pa foršo, bet lielo gribuli nodzīt var.
19.oktobris 2023, 00:35 | links
 
Vīri, es lasu un isti nevaru saprast, kur tā problēma ?
Un visa sāpe, ka spicītes rinķis par mazu ?

Tak ņemam budžeta kātu, kas apmierina pēc vajadzīgajiem parametriem un pie meistara pa ceineri vai eriku dārgāk liekam lielāku rinķi, lai var salā copēt.

Problēma var būt, ka tas dārgais, unikālais kāts pie sala paliek trausls un pa pakaļu visas investīcijas.

Cik ta mīnusos uznāk tā velme spiningot, salauzīs to budžeta kātu nu i štrunts ar viņu.

RaimisD, 18.oktobris 2023, 22:38

Problēma ir atrast labu kātu ziemas zandartam copei no krasta. Lētie ir noiets etaps un liela izvēle ir tikai lašu/taimiņu kātiem. ziemā tiek copēts minimums 1 mēnesi, bet max pat 3. Parasto džiga kātu spices 4-5 riņķus aizrauj ciet ātri.
18.oktobris 2023, 23:11 | links
 
Vīri, es lasu un isti nevaru saprast, kur tā problēma ?
Un visa sāpe, ka spicītes rinķis par mazu ?

Tak ņemam budžeta kātu, kas apmierina pēc vajadzīgajiem parametriem un pie meistara pa ceineri vai eriku dārgāk liekam lielāku rinķi, lai var salā copēt.

Problēma var būt, ka tas dārgais, unikālais kāts pie sala paliek trausls un pa pakaļu visas investīcijas.

Cik ta mīnusos uznāk tā velme spiningot, salauzīs to budžeta kātu nu i štrunts ar viņu.
18.oktobris 2023, 22:38 | links
 
Paldies par info! Varbūt ir kāda alternatīva Yamagai līdz 350 naudām? Amerikāni negribu. Varbūt kāds Major Craft pazinējs var ieteikt kādu konkrētu modeli? Xestas, Apias jau arī noteikti būs ar maziem riņķiem?

meka, 18.oktobris 2023, 13:00


Major Craft Airock Hard Rock Version AR-792H/S. Izskatās kā jauns, pie ūdens ir bijis dažas reizes. Kāts ar lielu jaudas un testa rezervi. Augšējā gredzena atvērums 3.5mm
Ražotāja noteiktie parametri:
Garums 2.36m
Svars 136 gr.
Mānekļu svars 7 - 28 gr.
Auklas test 8-20 lb
Akcija Regular Fast

123 eiro
18.oktobris 2023, 21:04 | links
 
Varbūt xesta runway sls s94 kā super long shooters ir ar lielākiem riņķiem un piemērots ziemas spiningošanai.
meka, 18.oktobris 2023, 13:06


Nē, šim kātam ir maza izmēra riņķi. 0,8# (1.0#) aukla ir maksimums ko ieteiktu lietot.
Ja interesē, varu piedāvāt Yamaga Blanks Ballistic 94M TZ/NANO TZ (350euro).
18.oktobris 2023, 16:29 | links
 
*80 metru dziļumā bija domāts nevis 8
18.oktobris 2023, 14:58 | links
 
Paldies par info! Varbūt ir kāda alternatīva Yamagai līdz 350 naudām? Amerikāni negribu. Varbūt kāds Major Craft pazinējs var ieteikt kādu konkrētu modeli? Xestas, Apias jau arī noteikti būs ar maziem riņķiem?

meka, 18.oktobris 2023, 13:00



nu ja runājam par japāņu koncepta kātiem, tad te ir vispārīga noteikta loģika, kā pētīt... skaidrs, ka izņemot dažus speciālus reģionālo izplatītāju pasūtītos modeļus, neviens no šiem kātiem nebūs speciāli domāts mūsu zivīm un džigam/drop-shot mūsu izpratnē, attiecīgi jāskatās ko adaptēt. Visvairāk džigam/drop-shot iet kalmāru kāti, taču tie visi ir ar maziem blankai tuvu stāvošiem riņķiem un paredzēti relatīvi tievām auklām (tas viss čukai, lai arī 8m dziļumā kalmāra pieskārienu sajustu). Parasto basu kāti arī nederēs, tie būs krietniu par īsu, tie vairāk tvičam adaptējas. Viss kas forelēm, makrelēm, mazajam rockfishing utt. light game būs par vieglu testā.

Atiecīgi sanāk, ka dotajai vajadzībai jāpēta citi - lielāki riņki un arī lielāki kātu garumi un testi būs kātiem kas paredzēti seabassu ķeršanai vai lielajam rock-fishing no krasta tur visādiem jūras plaužiem un grūperiem.
18.oktobris 2023, 14:57 | links
 
Paldies par info! Varbūt ir kāda alternatīva Yamagai līdz 350 naudām? Amerikāni negribu. Varbūt kāds Major Craft pazinējs var ieteikt kādu konkrētu modeli? Xestas, Apias jau arī noteikti būs ar maziem riņķiem?

meka, 18.oktobris 2023, 13:00


Tict icecube 0,4gr-18gr, labs asarim. Lielākām zivīm Xesta visticamāk būtu ļoti labs variants, arī gaidu kuru katru bŗīdi, kad atnāks veikalā pievedums( ropazu 45).
18.oktobris 2023, 14:13 | links
 
Varbūt xesta runway sls s94 kā super long shooters ir ar lielākiem riņķiem un piemērots ziemas spiningošanai.
18.oktobris 2023, 13:06 | links
 
Paldies par info! Varbūt ir kāda alternatīva Yamagai līdz 350 naudām? Amerikāni negribu. Varbūt kāds Major Craft pazinējs var ieteikt kādu konkrētu modeli? Xestas, Apias jau arī noteikti būs ar maziem riņķiem?
18.oktobris 2023, 13:00 | links
 
Tajā pašā laikā yamaga liekas top tālāk pārdotais kāts, ss, te, fb. Principā visi mazlietoti ( dažas reizes). Kāds Tev viedoklis par šo? Reāli interesē

Abavnieks, 17.oktobris 2023, 21:16

Nu, manuprāt, tur tīri korelācija ar to, ka no Made in Japan kātiem tieši dotajā
Yamagas Latvijā varētu būt vispieejamākās gan cenas ziņā, gan modeļu izvēlē.

Manā pieredzē Yamagā vai nu iemīlas uzreiz vai arī nesaprot. Kas "iemīlas" tam Yamaga parasti nav viena un iet latiņa uz augšu uz dārgākiem modeļiem, kaut ko no vecā tirgojot. Es arī sāku somāt savu Magnumu pārdot, jo Callista dikti gribas... A kas nesaprot, tas loģiski, ka tirgo. Tiem, kas pieraduši pie pēdējo gadu modes uz superātrajiem cietajiem "armatūras" kātiem (kā Arion) tiem bieži pieņemt Yamagas (un arī citu jāpāņu) ne tik agresīvos strojus. Nu ir vēl "kolekcionāri", viens čalis, kas Facebook tirgo, man liekas jau pāri desmit tos kātus aptaustījis - paņem, bišķi paķer, tirgo nost un ņem nākošo :) Bet kopumā pēc manas statistika vairāk ir to, kas tiešām kļūst par Yamagas faniem. Pitiekami daudz to ir arī publiskā telpā, man nav jāreklamē, gan forelisti, gan lašenieki, gan arī džigiti/dropshotisti.

zaraza, 17.oktobris 2023, 21:41


Tīri subjektīvi no manas puses.
Man ir asariem, mazo žanīti ar var sasiet brīvi, esmu ļoti apmierināts ar to kā atstrādā zivi un labo tavas kļūdas.
Gribētos čuiku labāku, bet šaubos ka es ar savām BB rokām atradīšu kātu ar labāku čuiku :)

Nolauzu spicīti kur viņai nevajadzēja salūzt - garantiju nepieteicu, jo jutu arī savu vainu, bet jaunu spicīti nesaņēmos pirkt, jo cipars skarbs, neko man ir tagad 3cm īstāka, pat teiktu kvalificējas pat labāk man :)

Noteikti neteikšu, ka esmu to iemīlējis, bet noteikti labs kāts.
Paņemtu arī jaudīgāku, bet man nepatīk īsi rokturi.
17.oktobris 2023, 22:23 | links
 
Tajā pašā laikā yamaga liekas top tālāk pārdotais kāts, ss, te, fb. Principā visi mazlietoti ( dažas reizes). Kāds Tev viedoklis par šo? Reāli interesē

Abavnieks, 17.oktobris 2023, 21:16


Nu, manuprāt, tur tīri korelācija ar to, ka no Made in Japan kātiem tieši dotajā
Yamagas Latvijā varētu būt vispieejamākās gan cenas ziņā, gan modeļu izvēlē.

Manā pieredzē Yamagā vai nu iemīlas uzreiz vai arī nesaprot. Kas "iemīlas" tam Yamaga parasti nav viena un iet latiņa uz augšu uz dārgākiem modeļiem, kaut ko no vecā tirgojot. Es arī sāku somāt savu Magnumu pārdot, jo Callista dikti gribas... A kas nesaprot, tas loģiski, ka tirgo. Tiem, kas pieraduši pie pēdējo gadu modes uz superātrajiem cietajiem "armatūras" kātiem (kā Arion) tiem bieži pieņemt Yamagas (un arī citu jāpāņu) ne tik agresīvos strojus. Nu ir vēl "kolekcionāri", viens čalis, kas Facebook tirgo, man liekas jau pāri desmit tos kātus aptaustījis - paņem, bišķi paķer, tirgo nost un ņem nākošo :) Bet kopumā pēc manas statistika vairāk ir to, kas tiešām kļūst par Yamagas faniem. Pitiekami daudz to ir arī publiskā telpā, man nav jāreklamē, gan forelisti, gan lašenieki, gan arī džigiti/dropshotisti.
17.oktobris 2023, 21:41 | links
 
Salmonoid ir mazi gredzentiņi, un manuprāt ar to dropot būtu nereāli.

Abavnieks, 17.oktobris 2023, 21:13


Salmonoid dropam noteikti nederēs, ja nu negrib ļoti maigu dropu, jo viņš ir diezgan parabolisks un mīksts.
17.oktobris 2023, 21:38 | links
 
zaraza [17.okt]: Vai ir kādi varianti džiga/dropa kātiem ar lielākiem riņķiem, kuri tik ātri neaizsalst pie mīnusiem? Domāts zandartam no krasta.

meka, 17.oktobris 2023, 16:48


Loģiski, ka specializētiem džiga/drop shot kātiem baigi lielu rinķu nebūs, tas pretrunā viņu konceptam, tur universāļi vai lašenieki jāskatās. Nu tiem pašiem RYOBI EXCIA 2.70m ir samērā lieli riņķi, tāpēc jau tos arī bieži ņem kā budžeta variantu lašu kātiem arī copējot ziemā. Droši vien, ka vēl ir varianti...

zaraza, 17.oktobris 2023, 18:40
RYOBI EXCIA 2.70m jau ir. :) gribu labāku. Tad varētu skatīties uz Savage Gear Salmonoid vai arī Daiwai bija kaut kas labāks?

meka, 17.oktobris 2023, 20:56

nu ja labāku, tad var piedāvāt YAMAGA BLANKS Ballistick 96MMH TZ Nano, 2.91m, 8-38g, PE #1.0-#2.0, Fuji Torzite™ Titanium Farme K guides, Fuji VSS16 reel seat, Toray NANOALLOY® graphite technology,carbon 99.8%..., Made in Japan...

Tiešām 100% atbilst prasībām, ir džigam i drop-shot i lasim, lieli pastiprinātie riņķi, super jūtība, met kosmosā... Bet cena gan kož, tos kātus parsti pērk tad, kad tiešām zin ka tieši to grib un kāpēc grib :)

A ja piezemētāk, tad Salmonoid nez vai, tomēr pārāk uz lašu specializāciju akcija, tur drīzāk kādu Major Craft var papētīt no garajiem Crostage vtml., bet nu es tos slikti pārzinu. Nu vai jeņķus, St.Croix Avidu's pameklēt. DAIWA arī noteikti kaut ko varētu atrast, bet nu nepateikšu kur pašlaik LV būtu rēali plaša DAIWa kātu izvēle.
Tajā pašā laikā yamaga liekas top tālāk pārdotais kāts, ss, te, fb. Principā visi mazlietoti ( dažas reizes). Kāds Tev viedoklis par šo? Reāli interesē
17.oktobris 2023, 21:16 | links
 
meka [17.okt]: Vai ir kādi varianti džiga/dropa kātiem ar lielākiem riņķiem, kuri tik ātri neaizsalst pie mīnusiem? Domāts zandartam no krasta.

meka, 17.oktobris 2023, 16:48


Loģiski, ka specializētiem džiga/drop shot kātiem baigi lielu rinķu nebūs, tas pretrunā viņu konceptam, tur universāļi vai lašenieki jāskatās. Nu tiem pašiem RYOBI EXCIA 2.70m ir samērā lieli riņķi, tāpēc jau tos arī bieži ņem kā budžeta variantu lašu kātiem arī copējot ziemā. Droši vien, ka vēl ir varianti...

zaraza, 17.oktobris 2023, 18:40
RYOBI EXCIA 2.70m jau ir. :) gribu labāku. Tad varētu skatīties uz Savage Gear Salmonoid vai arī Daiwai bija kaut kas labāks?
Salmonoid ir mazi gredzentiņi, un manuprāt ar to dropot būtu nereāli.
17.oktobris 2023, 21:13 | links
 
Vai ir kādi varianti džiga/dropa kātiem ar lielākiem riņķiem, kuri tik ātri neaizsalst pie mīnusiem? Domāts zandartam no krasta.

meka, 17.oktobris 2023, 16:48


Loģiski, ka specializētiem džiga/drop shot kātiem baigi lielu rinķu nebūs, tas pretrunā viņu konceptam, tur universāļi vai lašenieki jāskatās. Nu tiem pašiem RYOBI EXCIA 2.70m ir samērā lieli riņķi, tāpēc jau tos arī bieži ņem kā budžeta variantu lašu kātiem arī copējot ziemā. Droši vien, ka vēl ir varianti...

zaraza, 17.oktobris 2023, 18:40
RYOBI EXCIA 2.70m jau ir. :) gribu labāku. Tad varētu skatīties uz Savage Gear Salmonoid vai arī Daiwai bija kaut kas labāks?

meka, 17.oktobris 2023, 20:56


nu ja labāku, tad var piedāvāt YAMAGA BLANKS Ballistick 96MMH TZ Nano, 2.91m, 8-38g, PE #1.0-#2.0, Fuji Torzite™ Titanium Farme K guides, Fuji VSS16 reel seat, Toray NANOALLOY® graphite technology,carbon 99.8%..., Made in Japan...

Tiešām 100% atbilst prasībām, ir džigam i drop-shot i lasim, lieli pastiprinātie riņķi, super jūtība, met kosmosā... Bet cena gan kož, tos kātus parsti pērk tad, kad tiešām zin ka tieši to grib un kāpēc grib :)

A ja piezemētāk, tad Salmonoid nez vai, tomēr pārāk uz lašu specializāciju akcija, tur drīzāk kādu Major Craft var papētīt no garajiem Crostage vtml., bet nu es tos slikti pārzinu. Nu vai jeņķus, St.Croix Avidu's pameklēt. DAIWA arī noteikti kaut ko varētu atrast, bet nu nepateikšu kur pašlaik LV būtu rēali plaša DAIWa kātu izvēle.
17.oktobris 2023, 21:11 | links
 
Vai ir kādi varianti džiga/dropa kātiem ar lielākiem riņķiem, kuri tik ātri neaizsalst pie mīnusiem? Domāts zandartam no krasta.

meka, 17.oktobris 2023, 16:48


Loģiski, ka specializētiem džiga/drop shot kātiem baigi lielu rinķu nebūs, tas pretrunā viņu konceptam, tur universāļi vai lašenieki jāskatās. Nu tiem pašiem RYOBI EXCIA 2.70m ir samērā lieli riņķi, tāpēc jau tos arī bieži ņem kā budžeta variantu lašu kātiem arī copējot ziemā. Droši vien, ka vēl ir varianti...

zaraza, 17.oktobris 2023, 18:40

RYOBI EXCIA 2.70m jau ir. :) gribu labāku. Tad varētu skatīties uz Savage Gear Salmonoid vai arī Daiwai bija kaut kas labāks?
17.oktobris 2023, 20:56 | links
 
Vai ir kādi varianti džiga/dropa kātiem ar lielākiem riņķiem, kuri tik ātri neaizsalst pie mīnusiem? Domāts zandartam no krasta.

meka, 17.oktobris 2023, 16:48



Loģiski, ka specializētiem džiga/drop shot kātiem baigi lielu rinķu nebūs, tas pretrunā viņu konceptam, tur universāļi vai lašenieki jāskatās. Nu tiem pašiem RYOBI EXCIA 2.70m ir samērā lieli riņķi, tāpēc jau tos arī bieži ņem kā budžeta variantu lašu kātiem arī copējot ziemā. Droši vien, ka vēl ir varianti...
17.oktobris 2023, 18:40 | links
 
Vai ir kādi varianti džiga/dropa kātiem ar lielākiem riņķiem, kuri tik ātri neaizsalst pie mīnusiem? Domāts zandartam no krasta.
17.oktobris 2023, 16:48 | links
 
Kàdas atsauksmes Calista TZ Nano 82M kàtam,kàds izmantojis?
7.oktobris 2023, 19:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager