Kādu kātu izvēlēties?!

Kas ir labs un kas ne tik labs?!
Ļurkastei normāls izmērs.
Ja vēl uz velci tad pilnīgi ok, cilvēks taisās mētāt un ne 200g, bet līdz 300g

Izstāstīšu stāstu.

Senos laikos, kad Latvija vēl nepazina BB, kad 130mm Rudra skaitījās liels māneklis.

Jurim Lielupes zandartu biedam ,joka pēc draugi uzdāvināja tiem laikiem milzīgu mānekli.
Tādu ap 30cm vobleri.

Māneklis kā tūrists braukāja līdzi copes somā pus gadu.
Reiz, tumšā rudens dienā, kad cope pa galam neveicās , Juris ņem un uzkabina dāvanu.

Tajā dienā šams uz velcīti paņēma 10kg līdaku.
Vēlāk vēl bija pāris cienīgu eksemplāru.
Tad mānekli nokoda.
( teica ,ka ar 40cm pavadu) bišķi pēc pasakas izklausās, nekomentēšu.

Meklēja tādu vietā, bet līdzīgu neatrada.

Lielupē, zinu ,ka pie tilta jūras galā, bet pie kura neprasīšu.

RaimisD, 4.aprīlis 2023, 20:32


Man pirmo MC rubber uzdāvināja Somu kolēģi (kad gumijas cūkas vēl pāris gadus nebija pat izgudrotas), LV neko tādu nepazina! Es pirmos gadus velcēju dažreiz Lielupē, jo ar džerka kātu ~1,9m iemest bija baigi smagi, lai arī lielās jenzi, lielās dropšot gumijas uc. tika liktas lietā, tad nopirku AGAT 2,4m ar testu 250gr un sāku mētāt, tad jau parādījās LV copmaņi kas ar sāka mēģināt..., tad arī jau parādījās kāti tam domāti.
Un tad jau aizgāja..., sākumā gan reti mētāja un uz džerkiem bija lielāka ticība ilgi, tik ar laiku aizgāja tā nopietnāk.
Un tas bija kad Rudru vēl tad nepazinu.

Latgalē uz mani kā uz debīlu ir skatījušies, līdz mirklim kamēr izvelk.
4.aprīlis 2023, 21:16 | links
 
Vēlos iegādādiets ''BB" kātu - līdz 130g testā +/-
Intresē gumijas un jerk'i.
Varbūt kāds var padalīties pieredzē ar šo kātu izvēli?
4.aprīlis 2023, 21:12 | links
 
Davis-Di [04.04.23]: Jā Dāvi es esmu redzējis tos monstrālos mānekļus, ko amīši vai norvēģi piedūriena pēc lieto savos ūdeņos.

Vienkārši gribās redzēt mūsu pašu cilvēka izvēli ,kuru mānekli atzinis par labu esam, ka mūsējā zivtiņa būs kā traka uz šo.

Mānekli kura dēļ ir vērts čakarēt sev muguru.

RaimisD, 4.aprīlis 2023, 19:09


Man lielākais māneklis ir 35cm (mētāju reti jo 200gr), ir ļurkastes kas spēlējot ir ~30cm un ķer labi. Bet ja iet runa par 1m+ līdakām, tad lielākoties tās ir uz 21-24cm mānekļiem, pēdējos gadus maz uz džerkiem, jo tos mazāk mētāju, bet piemēram OS555 cik atceros lielākoties iesit 1m+ uz džerkiem 15cm.
Par ziemu esmu papildinājis džerku kolekciju, ceru šogad laboties ;D

Bet ir kas velcē 35-45cm mānekļus un velk diezgan labi trofejas, tik žēl ka kauj nost.
Ir arī kas velcē un velk un uztaisot bildes laiž atpakaļ :)
4.aprīlis 2023, 21:04 | links
 
PiNky [04.04.23]: Padalaties ar pieredzi BB kātos. Domāju par testu līdz 250-300gr. Pārsvarā gumijām.
Sorry vecīt, ka tava teiktā kontekstā izteicos par troļiem.
Tas nav gluži vērsts uz Tevi, bet vispār.
4.aprīlis 2023, 20:57 | links
 
Willy [04.04.23]: .Nav Raimīt ne tāda mānekļa,ne tādas zivs!:)
Mānekļi ir un pieļauju, ka zivis arī, bet vai ir vērts tik ļoti sašaurināt auditoriju tas ir cits stāsts.

Ja Tu par to, ka forumiešus troļļo. Jā, ir reizēm tāda sajūta.

Cilvēks iemet jautājumu.
Taisās pirkt specifisku , dārgu kātu vai spoli.
Pat nepaskatoties specializētajā tēmā, nepašķirot pāris lapas atpakaļ nu tas tā taču nenotiek.

Ja grasies nolocīt pāris simtus tad noteikti būsi rūpīgāks.

Zarazijs raksta kursa darba cienīgus aprakstus, Dāvis un citi.

A cilvēks vienkārši uzjautāja aiz nekuj darīt un rēc kā forumieši lauž šķēpus diskusijās.

Viens pluss, ka teiktais var noderēt kādam ,kas tiešām vēlas ko pirkt, bet rakstīt negrib.
4.aprīlis 2023, 20:54 | links
 
RaimisD [04.04.23]: PiNky [10:12]: Domāju par testu līdz 250-300gr. Pārsvarā gumijām.Johaidī 300g tas ir gandrīz puslitrs !
Vari lūdzu iemest mānekļu bildi ar ko darbojies.
Gator lielās gumijas ap 120gr un tie paši Westini bulteez ap 100gr plus jāierēķina kāds papildu svars uz deguna un kāts ar tādu testu bij domāts lai būtu rezerve un to nepārslogotu...smagos bulldogus nav vēl doma bijusi paraustīt
4.aprīlis 2023, 20:46 | links
 
Davis-Di [04.04.23]: Man lielākais māneklis ir 35cm (mētāju reti jo 200gr),
Ļurkastei normāls izmērs.
Ja vēl uz velci tad pilnīgi ok, cilvēks taisās mētāt un ne 200g, bet līdz 300g

Izstāstīšu stāstu.

Senos laikos, kad Latvija vēl nepazina BB, kad 130mm Rudra skaitījās liels māneklis.

Jurim Lielupes zandartu biedam ,joka pēc draugi uzdāvināja tiem laikiem milzīgu mānekli.
Tādu ap 30cm vobleri.

Māneklis kā tūrists braukāja līdzi copes somā pus gadu.
Reiz, tumšā rudens dienā, kad cope pa galam neveicās , Juris ņem un uzkabina dāvanu.

Tajā dienā šams uz velcīti paņēma 10kg līdaku.
Vēlāk vēl bija pāris cienīgu eksemplāru.
Tad mānekli nokoda.
( teica ,ka ar 40cm pavadu) bišķi pēc pasakas izklausās, nekomentēšu.

Meklēja tādu vietā, bet līdzīgu neatrada.

Lielupē, zinu ,ka pie tilta jūras galā, bet pie kura neprasīšu.
4.aprīlis 2023, 20:32 | links
 
Jā Dāvi es esmu redzējis tos monstrālos mānekļus, ko amīši vai norvēģi piedūriena pēc lieto savos ūdeņos.

Vienkārši gribās redzēt mūsu pašu cilvēka izvēli ,kuru mānekli atzinis par labu esam, ka mūsējā zivtiņa būs kā traka uz šo.

Mānekli kura dēļ ir vērts čakarēt sev muguru.

RaimisD, 4.aprīlis 2023, 19:09



Man lielākais māneklis ir 35cm (mētāju reti jo 200gr), ir ļurkastes kas spēlējot ir ~30cm un ķer labi. Bet ja iet runa par 1m+ līdakām, tad lielākoties tās ir uz 21-24cm mānekļiem, pēdējos gadus maz uz džerkiem, jo tos mazāk mētāju, bet piemēram OS555 cik atceros lielākoties iesit 1m+ uz džerkiem 15cm.
Par ziemu esmu papildinājis džerku kolekciju, ceru šogad laboties ;D

Bet ir kas velcē 35-45cm mānekļus un velk diezgan labi trofejas, tik žēl ka kauj nost.
4.aprīlis 2023, 19:23 | links
 
RaimisD [04.04.23]: Jā Dāvi es esmu redzējis tos monstrālos mānekļus, ko amīši vai norvēģi piedūriena pēc lieto savos ūdeņos.

Vienkārši gribās redzēt mūsu pašu cilvēka izvēli ,kuru mānekli atzinis par labu esam, ka mūsējā zivtiņa būs kā traka uz šo.

Mānekli kura dēļ ir vērts čakarēt sev muguru.
Nav Raimīt ne tāda mānekļa,ne tādas zivs!:)
4.aprīlis 2023, 19:19 | links
 
Jā Dāvi es esmu redzējis tos monstrālos mānekļus, ko amīši vai norvēģi piedūriena pēc lieto savos ūdeņos.

Vienkārši gribās redzēt mūsu pašu cilvēka izvēli ,kuru mānekli atzinis par labu esam, ka mūsējā zivtiņa būs kā traka uz šo.

Mānekli kura dēļ ir vērts čakarēt sev muguru.
4.aprīlis 2023, 19:09 | links
 
PiNky [10:12]: Domāju par testu līdz 250-300gr. Pārsvarā gumijām.Johaidī 300g tas ir gandrīz puslitrs !
Vari lūdzu iemest mānekļu bildi ar ko darbojies.

RaimisD, 4.aprīlis 2023, 17:40

https://youtu.be/y4ftGe7b95I?t=3512

te noskaties kā uz Gaturgum catfish 45cm

Davis-Di, 4.aprīlis 2023, 18:31

sorry nevis gatorgum bet
Gator catfish 45cm 330gr

https://www.sportfishtackle.com/en/artiklar/gator-catfish-45cm-330g.html?variant=579GATOR
4.aprīlis 2023, 18:32 | links
 
PiNky [10:12]: Domāju par testu līdz 250-300gr. Pārsvarā gumijām.Johaidī 300g tas ir gandrīz puslitrs !
Vari lūdzu iemest mānekļu bildi ar ko darbojies.

RaimisD, 4.aprīlis 2023, 17:40


https://youtu.be/y4ftGe7b95I?t=3512

te noskaties kā uz Gaturgum catfish 45cm
4.aprīlis 2023, 18:31 | links
 
RaimisD [04.04.23]: PiNky [10:12]: Domāju par testu līdz 250-300gr. Pārsvarā gumijām.Johaidī 300g tas ir gandrīz puslitrs !
Vari lūdzu iemest mānekļu bildi ar ko darbojies.
Gator catfish 45cm ;D
4.aprīlis 2023, 18:05 | links
 
PiNky [04.04.23]: Domāju par testu līdz 250-300gr. Pārsvarā gumijām.
Johaidī 300g tas ir gandrīz puslitrs !
Vari lūdzu iemest mānekļu bildi ar ko darbojies.
4.aprīlis 2023, 17:40 | links
 
Padalaties ar pieredzi BB kātos. Domāju par testu līdz 250-300gr. Pārsvarā gumijām.

PiNky, 4.aprīlis 2023, 10:12

Tādiem svariem vajag labu kātu, ja nēsi suppermens vai spēkavīrs.
Potenciāli teiktu
Gator Elixir 2.62 m līdz 300 gr , bet viendaļīgais, būs transportēšanas izaicinājums.

Ja ieliksi sludinājumu, ka meklē lietotu pieļauju ka iespējams kāds atsauksies ar mazlietotu Big Bait Explorer 2,73 m līdz 350 gr vai Wolfcreek Damn You Rod 2.74 m līdz 340 (zinu pāris kam ir/bija arsenālā un praktiski nelieto)

Personīgi Latvijā gan šim pārāk lielu pielietojumu neredzu, jo copēt ar 45cm gumijām, mega lieliem swimbaitiem ir salīdzinoši nerezultatīvi, izņemot ja apmierinies tikai ar dažām trofejām sezonā.

Davis-Di, 4.aprīlis 2023, 11:31

Paldies, būs vien jāmeklē tādā veidā. Vienkārši tagad copēju ar SG līdz 150gr un mētājot pat 100gr gumijas ar papildu 10-20gr svaru liekas uz robežas, jūtu ka nepieciešama rezerve, kā arī gumiju izmēru vēlme nedaudz palielināt vismaz līdz 120 gramiem...

PiNky, 4.aprīlis 2023, 14:39
Lietoju tieši tādu kātu BB (XLNT3 līdz 150gr). Es teiktu ka komforts tam beidzas ~ 125 gr. Var mest smagākus, bet tā prātīgi. Ja no budžeta klases, tad ieteiktu paskatīties arī SZ Black series kātus. Ir tur arī variants līdz 200 gr (it kā pat 400gr versija ir), bet tas ir reāls bomis un smags... Bet nemaksā kosmosu kā Gatori/Lizzardi utt.

Modzha, 4.aprīlis 2023, 16:11

Njā SZ 9.garumā līdz 200 izklausās interesanti...būs vien jāmeklē, tik nezinu vai gribu veco labo C4 mucu mainīt uz low profile spoli...ja ir ko iekomentēt par šo tad klausos :)

PiNky, 4.aprīlis 2023, 17:12

Ja tas ir Jacob Lexe edition (9" līdz 200gr), tad tam tā muca būs kā ar reizi :) Man tāds ir, reāli tik rudenī to paņemu līdz. Plecam slodze diezgan. Pārsvarā SG/SZ (jerka kāts 2.24cm) līdz 150gr, pietiek visiem gadījumiem.
Attiecībā uz bomīgumu, BB tās copes nav mikroskopiskas, kur vajag baigo jūtību.
4.aprīlis 2023, 17:22 | links
 
Padalaties ar pieredzi BB kātos. Domāju par testu līdz 250-300gr. Pārsvarā gumijām.

PiNky, 4.aprīlis 2023, 10:12

Tādiem svariem vajag labu kātu, ja nēsi suppermens vai spēkavīrs.
Potenciāli teiktu
Gator Elixir 2.62 m līdz 300 gr , bet viendaļīgais, būs transportēšanas izaicinājums.

Ja ieliksi sludinājumu, ka meklē lietotu pieļauju ka iespējams kāds atsauksies ar mazlietotu Big Bait Explorer 2,73 m līdz 350 gr vai Wolfcreek Damn You Rod 2.74 m līdz 340 (zinu pāris kam ir/bija arsenālā un praktiski nelieto)

Personīgi Latvijā gan šim pārāk lielu pielietojumu neredzu, jo copēt ar 45cm gumijām, mega lieliem swimbaitiem ir salīdzinoši nerezultatīvi, izņemot ja apmierinies tikai ar dažām trofejām sezonā.

Davis-Di, 4.aprīlis 2023, 11:31

Paldies, būs vien jāmeklē tādā veidā. Vienkārši tagad copēju ar SG līdz 150gr un mētājot pat 100gr gumijas ar papildu 10-20gr svaru liekas uz robežas, jūtu ka nepieciešama rezerve, kā arī gumiju izmēru vēlme nedaudz palielināt vismaz līdz 120 gramiem...

PiNky, 4.aprīlis 2023, 14:39
Lietoju tieši tādu kātu BB (XLNT3 līdz 150gr). Es teiktu ka komforts tam beidzas ~ 125 gr. Var mest smagākus, bet tā prātīgi. Ja no budžeta klases, tad ieteiktu paskatīties arī SZ Black series kātus. Ir tur arī variants līdz 200 gr (it kā pat 400gr versija ir), bet tas ir reāls bomis un smags... Bet nemaksā kosmosu kā Gatori/Lizzardi utt.

Modzha, 4.aprīlis 2023, 16:11


Njā SZ 9.garumā līdz 200 izklausās interesanti...būs vien jāmeklē, tik nezinu vai gribu veco labo C4 mucu mainīt uz low profile spoli...ja ir ko iekomentēt par šo tad klausos :)
4.aprīlis 2023, 17:12 | links
 
Padalaties ar pieredzi BB kātos. Domāju par testu līdz 250-300gr. Pārsvarā gumijām.

PiNky, 4.aprīlis 2023, 10:12

Tādiem svariem vajag labu kātu, ja nēsi suppermens vai spēkavīrs.
Potenciāli teiktu
Gator Elixir 2.62 m līdz 300 gr , bet viendaļīgais, būs transportēšanas izaicinājums.

Ja ieliksi sludinājumu, ka meklē lietotu pieļauju ka iespējams kāds atsauksies ar mazlietotu Big Bait Explorer 2,73 m līdz 350 gr vai Wolfcreek Damn You Rod 2.74 m līdz 340 (zinu pāris kam ir/bija arsenālā un praktiski nelieto)

Personīgi Latvijā gan šim pārāk lielu pielietojumu neredzu, jo copēt ar 45cm gumijām, mega lieliem swimbaitiem ir salīdzinoši nerezultatīvi, izņemot ja apmierinies tikai ar dažām trofejām sezonā.

Davis-Di, 4.aprīlis 2023, 11:31

Paldies, būs vien jāmeklē tādā veidā. Vienkārši tagad copēju ar SG līdz 150gr un mētājot pat 100gr gumijas ar papildu 10-20gr svaru liekas uz robežas, jūtu ka nepieciešama rezerve, kā arī gumiju izmēru vēlme nedaudz palielināt vismaz līdz 120 gramiem...

PiNky, 4.aprīlis 2023, 14:39
Lietoju tieši tādu kātu BB (XLNT3 līdz 150gr). Es teiktu ka komforts tam beidzas ~ 125 gr. Var mest smagākus, bet tā prātīgi. Ja no budžeta klases, tad ieteiktu paskatīties arī SZ Black series kātus. Ir tur arī variants līdz 200 gr (it kā pat 400gr versija ir), bet tas ir reāls bomis un smags... Bet nemaksā kosmosu kā Gatori/Lizzardi utt.

Modzha, 4.aprīlis 2023, 16:11


Jā Svartzonker Black Series būs budžetam draudzīgs, bet tāds bomīgāks salīdzinājumā ar citiem.

Ja paseko līdzi sludinājumiem, tad Svartzonker Black Series un Gator Explorer otrreizējā tirgū diezgan bieži parādās, salīdzinājumā ar citiem, bet tur nevar novelt vainu uz kātu, jo iespējams BB vienkārši neaiziet kā suga, jo parasti iet komplektā ar BFT Instinct vai tml spoli.
4.aprīlis 2023, 17:00 | links
 
Padalaties ar pieredzi BB kātos. Domāju par testu līdz 250-300gr. Pārsvarā gumijām.

PiNky, 4.aprīlis 2023, 10:12

Tādiem svariem vajag labu kātu, ja nēsi suppermens vai spēkavīrs.
Potenciāli teiktu
Gator Elixir 2.62 m līdz 300 gr , bet viendaļīgais, būs transportēšanas izaicinājums.

Ja ieliksi sludinājumu, ka meklē lietotu pieļauju ka iespējams kāds atsauksies ar mazlietotu Big Bait Explorer 2,73 m līdz 350 gr vai Wolfcreek Damn You Rod 2.74 m līdz 340 (zinu pāris kam ir/bija arsenālā un praktiski nelieto)

Personīgi Latvijā gan šim pārāk lielu pielietojumu neredzu, jo copēt ar 45cm gumijām, mega lieliem swimbaitiem ir salīdzinoši nerezultatīvi, izņemot ja apmierinies tikai ar dažām trofejām sezonā.

Davis-Di, 4.aprīlis 2023, 11:31

Paldies, būs vien jāmeklē tādā veidā. Vienkārši tagad copēju ar SG līdz 150gr un mētājot pat 100gr gumijas ar papildu 10-20gr svaru liekas uz robežas, jūtu ka nepieciešama rezerve, kā arī gumiju izmēru vēlme nedaudz palielināt vismaz līdz 120 gramiem...

PiNky, 4.aprīlis 2023, 14:39

Lietoju tieši tādu kātu BB (XLNT3 līdz 150gr). Es teiktu ka komforts tam beidzas ~ 125 gr. Var mest smagākus, bet tā prātīgi. Ja no budžeta klases, tad ieteiktu paskatīties arī SZ Black series kātus. Ir tur arī variants līdz 200 gr (it kā pat 400gr versija ir), bet tas ir reāls bomis un smags... Bet nemaksā kosmosu kā Gatori/Lizzardi utt.
4.aprīlis 2023, 16:11 | links
 
Paldies, būs vien jāmeklē tādā veidā. Vienkārši tagad copēju ar SG līdz 150gr un mētājot pat 100gr gumijas ar papildu 10-20gr svaru liekas uz robežas, jūtu ka nepieciešama rezerve, kā arī gumiju izmēru vēlme nedaudz palielināt vismaz līdz 120 gramiem...

PiNky, 4.aprīlis 2023, 14:39

"Gator Big Bait Explorer" 2.56 m, 180 g - ar šo komfortabli mētāju mānekļus svarā līdz 160 g. Var pačolēt arī spiningu "13 Fishing Muse Black Casting" 277 cm, 56-170gr, arī būtu jāder. Vienīgais cipars šiem nav tas mazākais...
4.aprīlis 2023, 15:14 | links
 
Padalaties ar pieredzi BB kātos. Domāju par testu līdz 250-300gr. Pārsvarā gumijām.

PiNky, 4.aprīlis 2023, 10:12

Tādiem svariem vajag labu kātu, ja nēsi suppermens vai spēkavīrs.
Potenciāli teiktu
Gator Elixir 2.62 m līdz 300 gr , bet viendaļīgais, būs transportēšanas izaicinājums.

Ja ieliksi sludinājumu, ka meklē lietotu pieļauju ka iespējams kāds atsauksies ar mazlietotu Big Bait Explorer 2,73 m līdz 350 gr vai Wolfcreek Damn You Rod 2.74 m līdz 340 (zinu pāris kam ir/bija arsenālā un praktiski nelieto)

Personīgi Latvijā gan šim pārāk lielu pielietojumu neredzu, jo copēt ar 45cm gumijām, mega lieliem swimbaitiem ir salīdzinoši nerezultatīvi, izņemot ja apmierinies tikai ar dažām trofejām sezonā.

Davis-Di, 4.aprīlis 2023, 11:31

Paldies, būs vien jāmeklē tādā veidā. Vienkārši tagad copēju ar SG līdz 150gr un mētājot pat 100gr gumijas ar papildu 10-20gr svaru liekas uz robežas, jūtu ka nepieciešama rezerve, kā arī gumiju izmēru vēlme nedaudz palielināt vismaz līdz 120 gramiem...

PiNky, 4.aprīlis 2023, 14:39


Tādam mērķim, kad nevajag mest 300gr mānekļus bet līdz 150gr jau var daudzus kātus piemeklēt,
Piemēram BFT Instinct Pike Versatile XL 2.59m 180g vai arī jaunais līdz 180gr, Svartzonker būs bomīgāks.
No dārgā gala:
Gator Elixir 2.46 m līdz 150gr protams bomba, bet viendaļīgais un cipars nedraudzīgs, testa ziņā esmu mētājis 135+20gr diezgan brīvi.
Vēl var skatīties uz Wolfcreek vai BFT lizzard x 200gr Pjēra versija , pēdējais gan man ne visai, gaidīju no viņa vairāk, bet savu darbu savā klasē ļoti labi pilda un var pat pārslogot, nav īsti līdzvērtīgu alternatīvu.
4.aprīlis 2023, 14:56 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager