Lilastes un Dūņezers

Nākamajās brīvdienās vēl vajadzētu varēt..
20.februāris 2024, 16:10 | links
 
Gangsteris [18.feb]: Lilastē šodien +- normāli, tik varēja būt vairāk bonusiņi..
Kāds ledus?
20.februāris 2024, 15:32 | links
 
Lilastē šodien +- normāli, tik varēja būt vairāk bonusiņi..
18.februāris 2024, 19:29 | links
 
Kā vecas bābas un ne pa tēmu pļurkst. Un izskatās pieauguši vīri,bet tikai izskatās...
Kas notiel Lilastes ezerā,kāds zin?
4.februāris 2024, 08:12 | links
 
zaraza [05.02.22]: Ne velti Vācijā nonāca līdz makšķerēšanas tiesību kārtošanai un bargiem sodiem par pārkāpumiem. Drīz Latvijā nopelnīsim ko līdzīgu.

Cope321, 4.februāris 2022, 16:11

nu Vācijā kā reizi bargi soda, ja atlaid noķertu zivi, nekādu tur C&R, vai nu maisā un apēd vai nemoci dzīvu radību :DDD
Derētu Latvijā labi sodi. Kaut vai 800 eur par vienu zemmēra vai virsnormas zivi , kā arī parādu piedzinēju piesaisti, ja mēneša laikā sods netiek samaksāts. Pluss vēl par katru pārkāpumu pie rokas esošo makšķerrīku konfiskācija.
5.februāris 2022, 15:00 | links
 
Izzūd zivis, lomi samazinās. Mani novērojumi sekojoši-
1. Parādās “sarenieki”(tīkli ar makšķ. auklas linumu)
2. Autoceļu apstrāde ar slapjo sāli(intensīva)
Vēl varētu minēt intensīvo lauksaimniecību, bet Negausīgais makšķernieks, saraksta lejasdaļā.
Esmu uzaudzis pie Burtnieka un daļu dzīves skaistākos un labākos mirkļus pavadījis pie Peipusa. Tātad, redzēju kā bija un notika tad un kā ir un notiek šodien.
Tad, līdaku nārsta laikā, ar tām bija pilni novadgrāvji vairāku kilometru attālumā no ezera.
Tagad- ?
Līdz 1994. gadam Peipusā ķerot asarus, līdakas bija kā sērga. Katru copes braucienu nokostas 4-5 bļitkas un tikpat līdaku 6-8kg lomā. Lielākā 12,5kg sīgojot.
Tad, katram bija gafs. Pēc, ragavās uz visiem viens un pēc 2000.g. par tādu nieku neviens nedomāja.
Uzskatu un esmu pārliecināts, ka problēma ekoloģiška un saistīta ar udeņu kvalitāti.
Arī makšķerēšana no laivas maijā.
5.februāris 2022, 08:43 | links
 
Ne velti Vācijā nonāca līdz makšķerēšanas tiesību kārtošanai un bargiem sodiem par pārkāpumiem. Drīz Latvijā nopelnīsim ko līdzīgu.

Cope321, 4.februāris 2022, 16:11


nu Vācijā kā reizi bargi soda, ja atlaid noķertu zivi, nekādu tur C&R, vai nu maisā un apēd vai nemoci dzīvu radību :DDD
5.februāris 2022, 02:07 | links
 
Abavnieks [04.02.22]: daddy_j [19:55]: normāli naudas sodi, inventāra konfiskācija utt. biki atrisinātu šo problēmu

svens76, 4.februāris 2022, 17:50

ja noteikumi uzrakstīti vēlamības izteiksmē (kaut par to pašu cemmerēšanu) + ir dažas "svētās zivis", ko ķip sargā, bet pārējās tāpat nomirs..., tad parastam brakarim nekādi sodi un konfiskācija nespīd...A ko parastam brakam var atņemt? Nu tādam, ar kaut cik smadzenēm. Dakšu, tīklu... smieklīgi
gan jau var morāli iznest pauri šim, ir visādas metodes
4.februāris 2022, 21:38 | links
 
daddy_j [04.02.22]: normāli naudas sodi, inventāra konfiskācija utt. biki atrisinātu šo problēmu

svens76, 4.februāris 2022, 17:50

ja noteikumi uzrakstīti vēlamības izteiksmē (kaut par to pašu cemmerēšanu) + ir dažas "svētās zivis", ko ķip sargā, bet pārējās tāpat nomirs..., tad parastam brakarim nekādi sodi un konfiskācija nespīd...
A ko parastam brakam var atņemt? Nu tādam, ar kaut cik smadzenēm. Dakšu, tīklu... smieklīgi
4.februāris 2022, 21:21 | links
 
Ne par Dūņezeru... Bija SWH raidījums Kroņa Ķēriens, kuru kā ruporu lietoja LMA pārstāvis A.Birkovs, ar atziņu - es savu tonnu esmu noķēris. Tagad sargāšu un rūpēšos. Par Salacu īpaši.))) uttt
Nu... kaut kāds apjoms, laikam, jāsaķer, lai domātu "zaļi". Ideja jaunam topikam.
4.februāris 2022, 20:36 | links
 
normāli naudas sodi, inventāra konfiskācija utt. biki atrisinātu šo problēmu

svens76, 4.februāris 2022, 17:50


ja noteikumi uzrakstīti vēlamības izteiksmē (kaut par to pašu cemmerēšanu) + ir dažas "svētās zivis", ko ķip sargā, bet pārējās tāpat nomirs..., tad parastam brakarim nekādi sodi un konfiskācija nespīd...
4.februāris 2022, 19:55 | links
 
svens76 [04.02.22]: Abavnieks [17:39]: Cope321 [16:11]: Archey [13:08]: Man liekas, ka dabā viss ir līdzsvarā, vienu gadu aizskaloja ciet, citu gadu ar paliem padziļinās ... Vairāk jau tieši cilvēki visu sačakarē ar savu darbību ... šajā pat portālā skatos atskaites un brīnos par to cilvēka alkatību ... slaktee tās līdakas uz karogiem Spuņciemā (10niece jau uz ledus, 13kg paņem un atkal ar mietu pa galvu) ... Peipusā arī tos sīkos asarus krāmē veselām ragavām un stiepj mājās ... tā tak ir daba, jāņem tik, cik pats var apēst, nevis piesist saldētavu līdz malām sev, brālim, māsai, vecākiem un visiem kaimiņiem ... bet tas ir tikai mans viedoklis, nepretendēju uz vienīgo taisnību :)Ne velti Vācijā nonāca līdz makšķerēšanas tiesību kārtošanai un bargiem sodiem par pārkāpumiem. Drīz Latvijā nopelnīsim ko līdzīgu.Būtu tikai apsveicami. Citādi atliek palasīt slaveno fb grupu un liekas, ka lielākā daļa makšķernieku pie mums ir deģenerāti, ar pilnīgi nekādu sapratni par noteikumiem, zivju sugām un resursu saglabāšanunormāli naudas sodi, inventāra konfiskācija utt. biki atrisinātu šo problēmu
Nu kaut kādu daļu parisinātu noteikti. No otras puses , ko paņemt no tā kam nekā nav un viņam pofig...
Bija interesants raidījums par inspektoriem šonedēļ, raidījumā Province. Viņiem arī viegli neiet, bet cīnās.

Man liekas, kamēr domāšana nemainīsies, viss būs kā ir tagad. Maz to inspektoru, bet arī katram klāt nepieliksi. Šodien vēl redzēju fb šī gada bombu pagaidām... 109 cm laseni mīnusos nosver ar svaru āķiem žaunās un palaiž vaļā... aizpeldēja.
Nu cmooon
4.februāris 2022, 19:47 | links
 
Abavnieks [04.02.22]: Cope321 [16:11]: Archey [13:08]: Man liekas, ka dabā viss ir līdzsvarā, vienu gadu aizskaloja ciet, citu gadu ar paliem padziļinās ... Vairāk jau tieši cilvēki visu sačakarē ar savu darbību ... šajā pat portālā skatos atskaites un brīnos par to cilvēka alkatību ... slaktee tās līdakas uz karogiem Spuņciemā (10niece jau uz ledus, 13kg paņem un atkal ar mietu pa galvu) ... Peipusā arī tos sīkos asarus krāmē veselām ragavām un stiepj mājās ... tā tak ir daba, jāņem tik, cik pats var apēst, nevis piesist saldētavu līdz malām sev, brālim, māsai, vecākiem un visiem kaimiņiem ... bet tas ir tikai mans viedoklis, nepretendēju uz vienīgo taisnību :)Ne velti Vācijā nonāca līdz makšķerēšanas tiesību kārtošanai un bargiem sodiem par pārkāpumiem. Drīz Latvijā nopelnīsim ko līdzīgu.Būtu tikai apsveicami. Citādi atliek palasīt slaveno fb grupu un liekas, ka lielākā daļa makšķernieku pie mums ir deģenerāti, ar pilnīgi nekādu sapratni par noteikumiem, zivju sugām un resursu saglabāšanu
normāli naudas sodi, inventāra konfiskācija utt. biki atrisinātu šo problēmu
4.februāris 2022, 17:50 | links
 
Cope321 [04.02.22]: Archey [13:08]: Man liekas, ka dabā viss ir līdzsvarā, vienu gadu aizskaloja ciet, citu gadu ar paliem padziļinās ... Vairāk jau tieši cilvēki visu sačakarē ar savu darbību ... šajā pat portālā skatos atskaites un brīnos par to cilvēka alkatību ... slaktee tās līdakas uz karogiem Spuņciemā (10niece jau uz ledus, 13kg paņem un atkal ar mietu pa galvu) ... Peipusā arī tos sīkos asarus krāmē veselām ragavām un stiepj mājās ... tā tak ir daba, jāņem tik, cik pats var apēst, nevis piesist saldētavu līdz malām sev, brālim, māsai, vecākiem un visiem kaimiņiem ... bet tas ir tikai mans viedoklis, nepretendēju uz vienīgo taisnību :)Ne velti Vācijā nonāca līdz makšķerēšanas tiesību kārtošanai un bargiem sodiem par pārkāpumiem. Drīz Latvijā nopelnīsim ko līdzīgu.
Būtu tikai apsveicami. Citādi atliek palasīt slaveno fb grupu un liekas, ka lielākā daļa makšķernieku pie mums ir deģenerāti, ar pilnīgi nekādu sapratni par noteikumiem, zivju sugām un resursu saglabāšanu
4.februāris 2022, 17:39 | links
 
Archey [04.02.22]: Man liekas, ka dabā viss ir līdzsvarā, vienu gadu aizskaloja ciet, citu gadu ar paliem padziļinās ... Vairāk jau tieši cilvēki visu sačakarē ar savu darbību ... šajā pat portālā skatos atskaites un brīnos par to cilvēka alkatību ... slaktee tās līdakas uz karogiem Spuņciemā (10niece jau uz ledus, 13kg paņem un atkal ar mietu pa galvu) ... Peipusā arī tos sīkos asarus krāmē veselām ragavām un stiepj mājās ... tā tak ir daba, jāņem tik, cik pats var apēst, nevis piesist saldētavu līdz malām sev, brālim, māsai, vecākiem un visiem kaimiņiem ... bet tas ir tikai mans viedoklis, nepretendēju uz vienīgo taisnību :)
Ne velti Vācijā nonāca līdz makšķerēšanas tiesību kārtošanai un bargiem sodiem par pārkāpumiem. Drīz Latvijā nopelnīsim ko līdzīgu.
4.februāris 2022, 16:11 | links
 
Archey [04.02.22]: Man liekas, ka dabā viss ir līdzsvarā, vienu gadu aizskaloja ciet, citu gadu ar paliem padziļinās ... Vairāk jau tieši cilvēki visu sačakarē ar savu darbību ... šajā pat portālā skatos atskaites un brīnos par to cilvēka alkatību ... slaktee tās līdakas uz karogiem Spuņciemā (10niece jau uz ledus, 13kg paņem un atkal ar mietu pa galvu) ... Peipusā arī tos sīkos asarus krāmē veselām ragavām un stiepj mājās ... tā tak ir daba, jāņem tik, cik pats var apēst, nevis piesist saldētavu līdz malām sev, brālim, māsai, vecākiem un visiem kaimiņiem ... bet tas ir tikai mans viedoklis, nepretendēju uz vienīgo taisnību :)
Pārsvarā tie ir tie, kas atklātos ūdeņos līdaku nav redzējuši. Ziemā tādiem ir pļaujas laiks.
4.februāris 2022, 14:20 | links
 
Man liekas, ka dabā viss ir līdzsvarā, vienu gadu aizskaloja ciet, citu gadu ar paliem padziļinās ... Vairāk jau tieši cilvēki visu sačakarē ar savu darbību ... šajā pat portālā skatos atskaites un brīnos par to cilvēka alkatību ... slaktee tās līdakas uz karogiem Spuņciemā (10niece jau uz ledus, 13kg paņem un atkal ar mietu pa galvu) ... Peipusā arī tos sīkos asarus krāmē veselām ragavām un stiepj mājās ... tā tak ir daba, jāņem tik, cik pats var apēst, nevis piesist saldētavu līdz malām sev, brālim, māsai, vecākiem un visiem kaimiņiem ... bet tas ir tikai mans viedoklis, nepretendēju uz vienīgo taisnību :)
4.februāris 2022, 13:08 | links
 
Daba mainās. Un arī bez cilvēka, tā upe būt gan aizskalota, gan atskalota. Cilvēkam liekas ka viņš visu ietekmē un var ietekmēt. Gan labā, gan sliktā nozīmē.
4.februāris 2022, 10:29 | links
 
Redziet nevar būt tā ,ka regulāri aizskalojas.Tas ir aplams pieņēmums,jo agrākos laikos tā nenotika.
Asari tur gāja 2x gadā no jūras.Pavasarī un rudeņos.
Tie,kas vecāki vīri,labi atceras.Kad parstāja copēt kanālā( ne vienmēr tas bija atļauts),onkuļi turpināja copēt pa līčiem viņus.
Arī tad,kad kanālā bija aizliegts,onkuļi stāvēja kostīmos ūdenī,turpat pie tilta ezerā un tas jau bija atļauts,bet ne par to.
Ja kādam tiešām interesē un braukā uz turieni,varat sazinaties ar mani,PM
Vienmēr laipni.
4.februāris 2022, 10:13 | links
 
svens76 [04.02.22]: svens76 [50m]: DSV [Vakar]: Iemesls ir vienkāršs,upīte ir aizskalota ciet un asars nekur netiek

Ruu, 3.februāris 2022, 22:57

Tā liekas tiem,kas tur nedzīvo un neko neredz,Dman bračkam tur netālu īpašums, ir sanācis tur gar jūru padzīvoties. lielo vētru laikā jūra ir aizskalojusi Lilastes upes ieteku jūrā. bet gan jau ezerā ir palicis vietējais asars, nu ķer tur veči:)tomēr neskatoties uz to, 2020 gadā kā šodien atceros, mainoties ūdens līmenim, bija upes savienojums ar jūru. nu nebūs tik traki kā te runā:)
Tur jau tā lieta, ka nav tik traki. Nenoliedzami, savulaik visur bija stipri vairāk zivju, bet tas ir stāsts vairāk par mūsu attieksmi pret zivju resursiem. Nevar teikt, ka Lilastes ezers ir ļoti bagāts ar zivju resursiem, bet, ja piestrādā pie tehnikas un mānekļiem, var salasīt jēdzīgu lomu (pats parasti paturu vienu mēra līdaku un divus lielākus asarus, bet pārējās noķertās zivis, neatkarīgi no izmēra, laižu atpakaļ, jo saldētas zivis man nevajag).
4.februāris 2022, 08:25 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager