Ledus urbji

Radusies milzīga interese par Rapalveidīgā urbja galvas asināšanas iekārtu.Der dajebkas rasējums,bildīte,apraksts u.t.t..
3.novembris 2010, 11:58 | links
 
Pēc pagājušās ziemas "labās" pieredzes dubultos vairāk neurbju, es labāk turpat blakus izurbju jaunu, nekā eju pie Bumša lūgties asināt vai dot uz Salmo pa 4 Ls.
3.novembris 2010, 11:39 | links
 
dubultos, var gan ar mori, gan ar rapalu :))) esmu provējis ar abiem, bet ar rapalu, man liekās ērtāk, var jau būt tas tikai psiholoģiski
3.novembris 2010, 11:05 | links
 
Tak jebkuru urbi var sačakarēt, es savam Barnaulam arī sabeidzu nažus, paņēmu pa tuvu krastam, doma bija ka jāpaskatās kas uz sēķļa notiekas, bet izrādījās ka tur jau caursalis, divi lieki apgriezieni un nažiem stūri nost un tālāk kā ar vīli vīlēt. Kā ir ar Moru - vai var urbt dubūltus caurumus, man ar Barnaulu nesanāk.
3.novembris 2010, 11:03 | links
 
Labaaku mori kā urmasam neesmu rokaa tureejis (110), passam ir 130, tiesa gan kaa iesaaceejs sabeidzu nažus pa niedru puduriem un gultnes paurbssanu - nebij prakses, jo tik pag ziem sāku.

Cik urmaas teica, ssis jau griezz vairaakus gadus nazzus nemainot.
3.novembris 2010, 10:25 | links
 
Kas būs ledus došu atsauksmes par Rapalu pagaidām stāv kā plinte stūrī -gaida darba fronti.Es jau rakstīju ka čoms mani asaru meklējumos noborēja ,ar Rapalu,kā puišeli/man bija 120 Mora/Beigās bija jāņem viņa boris un jāmēģina.Kvantumu -nenogurstot var saborēt pabriesmīgu.Man tas ir ļoti aktuāli ,jo Usmā sēkļi un kantis ir iespaidīgu garumu.Dienas garumā asaru meklējumos sanāk lērums caurumu saborēt.
3.novembris 2010, 10:18 | links
 
avtt> Es ar Barnaulas borēju -šī būs ceturtā ziema!!! par asmeņiem ir kā Tu saki !! :) :)
Morai ,lai uzzasinātu asmaņus, čoms ved uz Rīgu -Solmo !!
Jauni asmeņi Morai- 3* dāgāki kā kā Barnaulas borim !!
Ar Barnaulas asarus uzmeklēt var,gan ja ,kas lielāks nav jāstreso !!
3.novembris 2010, 09:57 | links
 
Gaidām ledu?Tas'i lāb'!;))Sinoptiķi ko nebūt bazarē par mēneša beigām...eh,būtu jau pa smuko!
NG,vot šito manam nesaprast"...ar vieniem(?!) nažiem urbju 2-3 sezonas...".Kā to var dabūt gatavu?Varbūt visur citur-jā,bet te Ventā,nu nesanāk manam tā ,nesanāk...Smiltis,oļi,akmeņi-nu visāda draza ir atrodama ledū,kas no virspuses izskatās,kā nevainīga bērna pakaļa,a kā sāk urbt...naži truli momentā!Labi,manam vecais ļeņingradietis.Manam vienmēr rezervē 2-3 komplekti(cena komplektam 2.50-4.00 ls)nazīšu .Minūtes laikā nomainu un maucu tālāk.Sačakarētos asmenīšus,mājas apstākļos(nepieciešamības apstākļos var pat uz vietas copē)ar smilšpapīru tos nopulē-uztrin kā jaunus!
Sakiet,vai to visu var izdarīt ar MORU?Ja jā,cik finansiāli un praktiski tas velk?
Redzieties,ledus copē ,savus 90% borējos pa upēm,tamdēļ joprojām strādāju ar veco krievenieku...
3.novembris 2010, 09:38 | links
 
NG-NG - ja es šoziem nobriedīšu, drīkstēs tev par draugu uzmesties, lai ar draudzīgu aicinājumu tiktu pie mora? :DDD
3.novembris 2010, 09:02 | links
 
urmaas - par to gan.... ar Mori uz copi ejot, rezerves nažiem vienmēr jābūt līdzi. Morim jebkurš mazākais krikums ledū kā ar žileti pa pautiem:D čik un viss - dziesma pagalam. Bet seklajos ezeros tas ir neaizstājams - tik klusa gaita nav nevienam.
3.novembris 2010, 09:01 | links
 
110 mm boris ir labs asaru(raudu) boris, ātrs, viegli urbj, 980 gr asari esmu dabūjis pa to ārā bez gafa, bet kilogramīgam brekšukam gan galvu norāvu, jo pleci iesprūda āliņģī, ja ir doma ķert arī līdakas un brekšus vai arī copēt stiprā straumē, tad 130mm tomēr būs pareizāka izvēle.
Es jau gadus padsmit strādāju tikai ar MORA urbjiem, zinu visus modeļus darbībā, noteikti neiesaku zilos (spiralen un izi) urbjus, tad labāk Barnaulas, bet visi pārējie MORA modeļi ir baigi ok, ja finanse ļauj, tad priekš pirmā ledus(līdz 30-35cm) ļoti iesaku Micro, ideāls boris sievietēm un pusaudžiem, mēs viņu saucam par rūķīšu bori, saliktā veidā ap 40 cm garš, bet izvelkot un atlokot pat es urbju bez lielas liekšanās, šogad ir jauns modelis EXPERT PRO, zviedri nolikvidēja divus populārākos modeļus (expert un ice pro) un to vietā radīja vienu universālu, kuru var locīt uz pusēm(transporta garums ok) un kuram var pagarināt rokturi, tātad to var pielāgot jebkuram augumam un ledus biezumam.
Par to nažu maiņu nezinu, pats ar vieniem nažiem urbju 2 sezonas noteikti, reizēm visas 3, lai arī urbju daudz un copēju ļoti dažādās vietās.
3.novembris 2010, 08:59 | links
 
100-arī labs tikai vajag labu gafu ,lai vēdara saturu zivtiņai atstātu zem ledus !! DDD
3.novembris 2010, 07:21 | links
 
Mirtins
ar 130-niekiem tik gaļenieki šeptē!!!:)))
mans jau kuro sezonu ar 110-nieku šeptē.un teikšu kā ir-nav ne vainas.pat asmeņus neesmu asinājis,kur nu vēl mainijis.starp citu starp 110-nieku un 130-nieku ir liela atšķirība.ar 130-nieku vairs nav tā šepte.ja vajadzība piespiestu šeptēt ar 130-nieku,tad jemtu Barnaulas.protams šamo pieregulētu utt,lai nav jāmokās.tam naži izturīgāki pret niedrēm,gliemjiem un lētāki.MORAi iesalušie gliemji un zari ir kā ar sirpi pa hmhm.copes kolēģi ne vienreiz vien ir uzrāvušies.man pagaidām kkā veicās!
:)))
3.novembris 2010, 07:17 | links
 
Ja ir ļoti daudz jāurbj - ap 100 āliņģi dienā, es ņemtu Mori aisīti. Ja visa diena jāurbjas, tas tomēr būs vieglāk. Ja copē seklās vietās - arī ņemtu Morīti. Turklāt es obligāti ņemtu 130 nieku. Lai var normālu līdaku ievilkt āliņģī un brekša kungu pavasarī izstiept cauri.

Rapala ir kārtīgs asaru urbis - man tāds ir. Griezti ir gliemeži, zari un citi štrunti... ir ļoti labs! Bet es skatos uz mori... laikam vecums nāk :D
3.novembris 2010, 07:08 | links
 
rio.
spiralen'am ir taapat kaa ice easy un paareejiem - sfeeriskie nazhi.
... bet nu nez kaa tie visi experti utt straadaa, bet ,manis iegaadaatais ice easy tikai pamainot lenjkji saaka eest ledu. rokturis ar pa iisu. kad biezaaks ledus mugura jaasaliec 90(graados).
shosezon noteikti njemshu rapalnieku :)
2.novembris 2010, 22:27 | links
 
Gati, it kā ne pa tēmu, bet kur ta biji pazudis? Kā sākās ziemas tēmas, tā tu arī parādījies virspusē, vai tad ar vasaras copi nenodarbojies?
2.novembris 2010, 22:18 | links
 
Vienam māte, otram meita. Mora ir labs urbis, taču es savu Rapalu pret nevienu Moru nemainītu.

P.S. Moru neapdiršu, saku ka labs urbis. Gaumes un viedokļi dažādi mēdz būt!
2.novembris 2010, 22:06 | links
 
cik lielu zivi caur 110mm var izvilkt nezinu:):):)pasam ir 130 mm.caur to 5 niece ir izvilkta:).domaju ka arii caur 110 varetu megjinaat vilkt:)
2.novembris 2010, 21:36 | links
 
Par rapalu mani biedē tas pats nazis, kautkā padārgs tas štrunts, man Mora kautkā labāk patīk, vēl jau nākamā ziema priekšā, katru sezonu kāds prieciņš..
2.novembris 2010, 19:47 | links
 
Veikalā apskatoties tā dīvaini ir ka Arctic rokturis man virs deguna sanāk, diez ko parocīgi nava, tad laikam arī palikšu pie Ice pro. Un kā ir ar 110 mm vai tas ir pietiekoši. Līdz šim no 180mm 2 kg līdaku bez problēmām varēja izraut.
2.novembris 2010, 19:42 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager