Zviedrija

Tonis,

a tev tur savvaļas foreļveidīgiem nav liegums no 01. septembra?
13.augusts 2014, 21:36 | links
 
Sveiciens visiem Zviedrijas copes cienītājiem! Vilhelmīnē laiciņš pamazām kļūst vēsāks,dienā ap +20,naktīs ap +10.Tas arī pozitīvi veicina plēsīgo zivju aktivitāti...Sāk aktivizēties foreļveidīgās,tomēr dziļajos ezeros tās pagaidām vēl turas ūdens vidējos un vēsajos, ap 8-10m,slāņos.Normālas līdakas(ap 3-6kg) dabonamas arī 2-3m dziļumā. Nu bet ašuki, standartā 300-500g ir sevišķi aktīvi ,medī visos slāņos (0,5-8m) un ņem praktiski visu kas kustās...:)
Dažas bilžas ielikšu.
13.augusts 2014, 18:09 | links
 
Zušiem šitais laiciņš ir kā reizē,ņem saujā un velc tik ārā...:D
31.jūlijs 2014, 10:54 | links
 
Arī Zviedrijā karstums ne pa jokam,gaiss 27-29C,ūdens 22-23C.Pāļuki un foreļi nolaidušies dziļumus,no kurienes ņem visai negribīgi,līdaķi arī no seklumiem pabēguši uz vēsākiem ūdeņiem,no kurienes ir arī dabonami.Lielākie 8kg.Nu bet ašuki-kimlaki un puskimlaki šādos apstākļos jutas ļoti labi un ņem uz nebēdu,praktiski visi no 350 g -900g.,ņem visu kas kustās...

Šitāds karstums gadienā nav labs uz zušiem? Tad viņi paliek dikti slābani un viegli dabonami.

Tonis, 30.jūlijs 2014, 16:55
31.jūlijs 2014, 01:08 | links
 
Arī Zviedrijā karstums ne pa jokam,gaiss 27-29C,ūdens 22-23C.Pāļuki un foreļi nolaidušies dziļumus,no kurienes ņem visai negribīgi,līdaķi arī no seklumiem pabēguši uz vēsākiem ūdeņiem,no kurienes ir arī dabonami.Lielākie 8kg.Nu bet ašuki-kimlaki un puskimlaki šādos apstākļos jutas ļoti labi un ņem uz nebēdu,praktiski visi no 350 g -900g.,ņem visu kas kustās...
30.jūlijs 2014, 16:55 | links
 
Tiko kā no Zviedrijas,Vilhelmīne. Gāja kā vienmēr...:)
Kamēr nebija uznācis karstums,foreļveidīgās ņēma uz nebēdu un staigāja pa augšu ,pēčāk aizgāja uz dziļumiem.Labi ņēma lielās līdakas,tādas no 5-8 kg kopā kādas 15 gabalas,visas peld tālāk...Asari pārsvarā 0.3-0.5 kg,lielākais 1.1 kg. Jelgavas rajons ar zivēm kādu laiku tagad būžot abgādāts...:D
10.jūlijs 2014, 19:03 | links
 
Mūžu dzīvo, mūžu mācies!:)
30.jūnijs 2014, 21:08 | links
 
Buks,
tā ir kad 'onkuļus' neklausa...:)
30.jūnijs 2014, 08:21 | links
 
Nu tā ir ,laika apstākļiem copē ir būtiska nozīme,mums gan visumā paveicās.Vilhelmīnē lieli pūtieni parasti nav,vējš bija 4-5m/s,temp. 12-14 C.Priekš foreļiem un līdaķiem laiks labs,priekš asariem varēja būt siltāks...Gāja labi,man lielākā līdaka 6,4kg izpelnījās balvu mūsu totalizatorā-70 eiro :)Asaris tikai 0,52kg.Alata 0,89kg-45 cm.Pālijas atkal bija nejēgā,lielākā šoreiz 2,7kg.
28.jūnijs 2014, 22:15 | links
 
Īsa atskaite par zviedru zemi. Kopumā ar braucienu apmierināts, kaut gan pavilkt gribējās vairāk un lielākas .Kopā nocopējām 2 pilnas dienas un 3 nepilnas (vienu dienu tikai ļīdz pēcpusdienai vēja dēļ sēdējām krastā).Zivis uz abiem kopā 97 (10 zandarteļi ezerā no kuriem 2 mēra).Ezeru paņēmām, jo jūrā nebija iespējams iebraukt. Lielākā līdaka šoreiz tikai 4,5 kg (kādas 2 aizgāja palielākas, bet arī nekas monstrīgs, līdz 6 kg varēja būt).Visu štelli sačakarēja nenormālais vējš (brāzmas varēja būt pat līdz 25 m/s).Ūdeni izpūta laukā un līmenis nokrita pa kādiem 30-40 cm un cope pagalam, arī ūdens stipri saduļķojās. Toties atkal divas jaunas vietas notestējām un ievērtējām (rekords vienu dienu bija nomaukti 50 km). Ar vietējiem arī mazliet pababalējām, šo to par big pike pastāstīja :)...Bildes nekādas dižās nesanāca un gopro safilmētais vēl jāizrevidē:).Būtu aizlaiduši vienu nedēļu ātrāk būtu TĀĀĀ savilkuši:)) .
22.jūnijs 2014, 15:45 | links
 
Urmaas,
šoreiz praķa kabatā naf ko meklēt,beigts un pa galam...:)
Seedoo,
Kramforsā kolhozi jau nav trešo gadu,Tu tak zini kāpēc..:),a bet Vilhelmīnē to nekad nav bijis un centīšos lai arī nebūtu...:D
12.jūnijs 2014, 22:39 | links
 
Ehh Kramforsa, nu nekas citu gadvasariņ:)) Toni --kolhozs ir un būs kolhozs! Ne asakas!
12.jūnijs 2014, 22:32 | links
 
Buks,atvilkos gan,tik bilžu pagaidām nabūs,-teļepons noslīka...:DŠorīt atbraucu,cope tiešām bij lieliska.Pirmajā vakarā iebraucām jūras fjordā pie Kramforsas.Līdaku daudz,bet ne lielākas par 4 kg.Otrajā dienā laidām uz Vilhelmīni,tur atvilkāmies pa pilnu programiu,gan līlakas 2-6kg,gan varavīksnenes 1,5-2kg,sevišķi priecēja daudzās pālijas no 0,6-3,8 kg...3,8 gan bija tikai viena,standartā ap 0,8-1 kg.Asari īpaši lieli netrāpījās,bet tādi līdz 0,6kg bija diezgan daudz... Zvanīja čaļi kas bij Storumanā,tiem kaut kā ne īpaši,laikam lielais copmaņu presings tomēr dara savu...

Tonis, 12.jūnijs 2014, 18:32

Telefonu pameklē kāda praķa kabatā. Gan jau kādu atradīsi.:))
12.jūnijs 2014, 21:22 | links
 
Buks,
atvilkos gan,tik bilžu pagaidām nabūs,-teļepons noslīka...:D
Šorīt atbraucu,cope tiešām bij lieliska.Pirmajā vakarā iebraucām jūras fjordā pie Kramforsas.Līdaku daudz,bet ne lielākas par 4 kg.Otrajā dienā laidām uz Vilhelmīni,tur atvilkāmies pa pilnu programiu,gan līlakas 2-6kg,gan varavīksnenes 1,5-2kg,sevišķi priecēja daudzās pālijas no 0,6-3,8 kg...3,8 gan bija tikai viena,standartā ap 0,8-1 kg.Asari īpaši lieli netrāpījās,bet tādi līdz 0,6kg bija diezgan daudz... Zvanīja čaļi kas bij Storumanā,tiem kaut kā ne īpaši,laikam lielais copmaņu presings tomēr dara savu...
12.jūnijs 2014, 18:32 | links
 
Tonis tik velk un velk....drīz jābūt bildēm!:)
7.jūnijs 2014, 19:22 | links
 
Ko nu strīdas, katram savs. Es arī tepat LV atzīstu tikai "krūmu foreles", dīķī nevienu neesmu izvilcis un arī nekāroju, kam man tās apaļās amerikānietes :) Un šaubos vai kāds brauc uz ziemeļiem vazāties pa kalnu upītēm ar grunteni vai pludiņmakšķeri lai ķerstītu strautenes uz pastām vai mīklām, tas jau būtu slimi.
30.maijs 2014, 23:33 | links
 
Es tak nekur naf uzlidojis :) Vnk, patīk kalni, mežonība, dabiska zive un nesaprotams citāds vieds kā iegūt foreli, kas trekna un barota mākslīgi- tad to ķer ar granulu pastām , kukuruzām un visādu figņu :)
Tāpēc rakstu, vai pareizāk sakot "lecos" par tām foreļu ķeršanas niansēm :)
30.maijs 2014, 23:15 | links
 
NG-NG,
tas salīdzinājums ar mākslīgi pasaulē gājušajiem cilvēkiem bija labs...:)Es šeit nekādā gadījumā,negribu kaut kādā veidā Māri 'aplikt',prīmā puika,kopā pat aliņu vienreiz iedzērām:),dabas baudītājs,šams pēc savas būtības tāds pats kā es ,un uzskatu ka esam vienu asiņu...Es arī vienmēr esmu sapņojis vientulībā klejot pa cilvēku mazappgūtām kalnu ielejām...Varbūt Mārim tik vajadzētu biku piezemēties,neuzskatot ka ir lielākais ziemeļu copes pazinējs,piedod Māri!Ļoti labprāt parāpotu ar Tevīm arī pa tālākām kalnu augstienēm, krampis vēl ir ,bet stīvums mugurā dara savu....
Būs jau labi,-'za ribalku'...:)
30.maijs 2014, 22:25 | links
 
:))) Normund, ir OK :) Nu nav jau tajos kalnos nemaz tik slikti :D Ir tur lielas zivis, kas parasti arī tiek noķertas :) Nu nav man salīdzinājuma ar brekšiem :)))) šajā kontekstā :))
30.maijs 2014, 21:02 | links
 
A man patīk ķert arī tās mākslīgi atjaunotās foreles un pālijas, man tā ir eksotika tik un tā un garšīga tā zive ir tik un tā :):):)

Protams, ka tādiem dabas bērniem kā Emka tāda cope nepatīk, bet tādu copmaņu Kā viņš nav daudz, nu negrib vairums no mums diennaktīm staigāt pa kalniem , lai noķertu kādu nelielu, smuku, bet nelielu zivīti :):):), manī šis romantiķis ir pazudis, es gribu aizbraukt un noķert un tādu iespēju Zviedrijā ir daudz :). Un nesalīdziniet šejienes dīķu foreles ar turienes upju forelēm, tās ir nesalīdzināmas lietas, tad jau cilvēki, kuri nākuši pasaulē ar mākslīgās apaugļošanas palīdzību arī jāuzskata par puscilvēkiem....

Nu ir tur forši, tajā Zviedrijā, nu tur tālu no lielajām pilsētām, neesmu kādu pus gadu vairāk bijis un tā kā jau sāk gribēties...., bet ātrāk par janvāra sākumu netikšu... Un tad gan nodošanu pa tiem jūsu frankenšteiniem :):):):)
30.maijs 2014, 20:44 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager